Gönderen Konu: Browning maxus standart ile grupman testleri  (Okunma sayısı 656 defa)

Engin AY ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Browning maxus standart ile grupman testleri
« : 18 Nisan 2024, 12:48:13 »
  Browning maxus standart model tüfeğimle grupman testleri bilgiler fotoğraflada mevcut   sezon içinde geçit avlarında memnun kalmadığımı belirtmek isterim  ayrıca

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Browning maxus standart ile grupman testleri
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2024, 03:40:26 »
Özgür ustam grupmanlar güzel görünüyor avda performans almak biraz tüfek uyumu birazda tüfeğin hava şartlarına göre performansı önemli bir avcı büyüğüm rubust çiftede sezonun ilk aylarında sıcak havalarda hiçbir şekilde av alamadığını yaralı gittiğini ama kış avlarında çok başarılı olduğunu söylemişti fişekte tüfekte yapılan avla kullanım yerine göre farklı performans verebiliyor ama bazı tüfekler gerçekten avda çok başarısız sonuç veriyor bir arkadaşım huğlu poze aldı sezonda kan aka aka belkide 3 5 tavşan yaralı gidiyordu başka yerde köpek tutmuş yada yıkılmış köpeğin üzeri kan geliyordu tüfeği başka bir arkadaş aldı oda aynı sonucu aldı isabet var kan var ama av düşmüyor av ancak çok net pozisyonlarda yakışıyordu, yivsiz tüfek çok farklı bir konu
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2024, 10:37:05 »
Özgür ustam grupmanlar güzel görünüyor avda performans almak biraz tüfek uyumu birazda tüfeğin hava şartlarına göre performansı önemli bir avcı büyüğüm rubust çiftede sezonun ilk aylarında sıcak havalarda hiçbir şekilde av alamadığını yaralı gittiğini ama kış avlarında çok başarılı olduğunu söylemişti fişekte tüfekte yapılan avla kullanım yerine göre farklı performans verebiliyor ama bazı tüfekler gerçekten avda çok başarısız sonuç veriyor bir arkadaşım huğlu poze aldı sezonda kan aka aka belkide 3 5 tavşan yaralı gidiyordu başka yerde köpek tutmuş yada yıkılmış köpeğin üzeri kan geliyordu tüfeği başka bir arkadaş aldı oda aynı sonucu aldı isabet var kan var ama av düşmüyor av ancak çok net pozisyonlarda yakışıyordu, yivsiz tüfek çok farklı bir konu
  Abdullah  bey  özellikle  bizim memlekette Manisa için   en iyi performansı retay ve phenoma veriyor avda en çok severek kullandığım masaı Mara  bir test atışı

« Son Düzenleme: 20 Nisan 2024, 10:40:03 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2024, 03:00:03 »
Özgür ustam ben kinetik pek sevmiyorum ama retay epey dikkatimi çekiyor geçenlerde bayide yüzledim dipçik ölçüleride bana çok uygun nişanını çok beğendim belki
ilerde alıp kullanma fırsatı bulurum yakın arkadaşlarımda yokuşta en azından birkaç atış yapmaktan isterdim farklı tüfeklere çok  merak ediyorum ama ava gitmeye vakit bulamayınca alsamda çok birşey ifade etmiyor maxusu da beğeniyorum ama fiyatıda yüksek birde iyi performans alamama ihtimali kötü çünkü şuan yerli tüfeklerimden gayet memnun kaldıpım tüfekler var onca para verip birde tüfeği yüzlemeden almak zorundasın çünlü yakınımda kimsede yok senede 5 6  gün ava götürüp tüfeği anlamak av vurmak sojuçları görmek en az 1 2 yıl alıyor bu sıkıntılar nedeniyle şuana kadar almadım ama imkan olursa 3B den birini alıp kullanma niyetim var, size bol avlar dilerim 
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

The following users thanked this post: Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Eren BİRLİK 50

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2024, 18:08:34 »

BROWNİNG MAXUS'UN ORJİNAL ŞOKLARI İLE VERDİĞİ GRUPMANLAR HİÇ HOŞUMA GİTMEDİ. ELİMDE İMPALA PLUS'IN 2CM DIŞTAN UZATMALI 1 NO ŞOKU VARDI. MAXSUS'UN GRUPMANINI BU ŞOK İLE DENEDİĞİMDE EN İYİ SONUCU ALDIM. FİŞEK RC 32/5 MESAFE 36 METRE (ÖLÇÜLMÜŞ). HEDEF STANDART FON KARTONU. ALDIĞIM EN İYİ SONUÇ BU OLMASINA RAĞMEN BU BİLE TAM ANLAMIYLA İÇİME SİNMEDİ. TÜFEĞİ HENÜZ AVDA DENEME ŞANSIM OLMADI. AV PERFORMANSINI BİLMİYORUM. SEZONDA MUTLAKA SONUÇLARI PAYLAŞACAĞIM.
  • İmpala Plus
  • Huğlu Renova (2021)
  • Browning Maxus Standart
  • Çifsan süperpoze
  • Blaser y.otomatik
2002 - Nevşehir

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2024, 19:21:27 »

BROWNİNG MAXUS'UN ORJİNAL ŞOKLARI İLE VERDİĞİ GRUPMANLAR HİÇ HOŞUMA GİTMEDİ. ELİMDE İMPALA PLUS'IN 2CM DIŞTAN UZATMALI 1 NO ŞOKU VARDI. MAXSUS'UN GRUPMANINI BU ŞOK İLE DENEDİĞİMDE EN İYİ SONUCU ALDIM. FİŞEK RC 32/5 MESAFE 36 METRE (ÖLÇÜLMÜŞ). HEDEF STANDART FON KARTONU. ALDIĞIM EN İYİ SONUÇ BU OLMASINA RAĞMEN BU BİLE TAM ANLAMIYLA İÇİME SİNMEDİ. TÜFEĞİ HENÜZ AVDA DENEME ŞANSIM OLMADI. AV PERFORMANSINI BİLMİYORUM. SEZONDA MUTLAKA SONUÇLARI PAYLAŞACAĞIM.

eren bey en iyi sonuçlar impala plus 2 şokla elde ettik  hem maxusda hem impala da

Özgür ATAŞ

The following users thanked this post: Eren BİRLİK 50

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2024, 03:44:50 »

[/quote]

Bazı tüfekler grupmanı çok fazla olmasa bile av performansı başarılı olabiliyor bir arkadaşım armsan phenoma ve huğlu ventusun grupmanlarını göstermişti armsan da inanılmaz yoğun  bir grupman ventusta eh işte dedirtecek vasata yakın bir grupman ama  Ventus ile çok daha iyi avlar yaptığını armsann bu kadar yoğun grupmana rağmen avların isabet alıp gittiğini söylemişti
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2024, 03:46:28 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

The following users thanked this post: Eren BİRLİK 50

• *
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2024, 11:29:38 »
Teşekkür ederim ilk fırsatta 2 şokla da deneyeceğim
  • İmpala Plus
  • Huğlu Renova (2021)
  • Çifsan süperpoze
  • Blaser y.otomatik
2002 - Nevşehir

Çevrimiçi Muhsin DEMİRÖRS

• Müdavim Üyemiz
  • GEZEN AVCI BULUR.
  • DİAMOND GE 12Ga.OTM.
  • CESA-SARSILMAZ 12Ga.S.P.
Muhsin DEMİRÖRS
1976 KASTAMONU/İSTANBUL                 [email protected]

HERKES BİR GÜN AVCI OLACAK.

• *
  • İmpala Plus
  • Huğlu Renova (2021)
  • Çifsan süperpoze
  • Blaser y.otomatik
2002 - Nevşehir

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2024, 14:50:09 »
Yerli maxus ceonun ayakkabı boyası gibi boyası var çok çabuk çıkıyor nişanı isabetini ben beğenmedim yıldız yada ata cy ona göre çok daha üstün ağırlık olarak ta 3300 3400 gr civarında
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212