Gönderen Konu: concorde lx tüfeğim garanti kapsamında fabrikaya gitti.  (Okunma sayısı 7720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
concorde lx modeli tüfeğimi sarsılmaz fabrikasına yolladım sorunları namlu dışı paslanma eğilimi,fişeklere vurduğu halde patlatmama(ikinci kez sürdüğümde patlatıyor)boş kovanı fırlatmama yani dikme. bakalım sarsılmaz neler yapıp yollayacak tüfeğimize
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: concorde lx tüfeğim garanti kapsamında fabrikaya gitti.
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2013, 22:33:54 »
Madem fabrikaya işiniz düştü, zahmet olmazsa namluyu nasıl boyadıklarını da sorar mısınız? Krom muymuş, kostik boya mıymış? Boya türü neymiş?

Yazdıklarınız bence kolay hallolacak şeyler. Kısa zamanda yaparlar. Bitince de bilgilendirin bizi.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2013, 23:06:32 »
Madem fabrikaya işiniz düştü, zahmet olmazsa namluyu nasıl boyadıklarını da sorar mısınız? Krom muymuş, kostik boya mıymış? Boya türü neymiş?

Yazdıklarınız bence kolay hallolacak şeyler. Kısa zamanda yaparlar. Bitince de bilgilendirin bizi.

sarsılmazın pahalı ptpmatiklerinden jaws slug modelinin bile namlu boyası uyduruk... noktanokta gözenekler oluşmuştu benimkisinde.....bu sitede pekçok paslı sarsılmaz namlusu gördük buzamana kadar....nasıl boyuyorlarsa bir terslik illaki var.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2013, 17:07:45 »
bilgilendiririm bilgilendirmesinede beni bilgilendiren yokki bi aradık ne yapacaksınız bizim tüfeğe diye kadın nerdeyse beni azarlayacaktı ben bişey anlamadım.
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2013, 16:16:32 »

bu gün aradım krom kaplama yapıyorlar sizin namluya dediler kardeş benimkini halletmişler en azından öyle söylediler
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2013, 23:00:39 »
Peki kardeş :) Hele bi gelsin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2013, 23:15:18 »
valla bilmiyorum bu üçüncü hafta olacak birde benim tüfekte namlu takılı olduğunda sağa sola doğru zorladığında dönüyordu bi kaç mm onu halletmişler.
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2013, 23:20:55 »
Umarı içinize sinmiş bir şekilde geri gelir...
Bu arada Volkan KÖYDEMİR abimiz yaşça büyük farketmediniz heralde :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2013, 18:55:32 »
Umarı içinize sinmiş bir şekilde geri gelir...
Bu arada Volkan KÖYDEMİR abimiz yaşça büyük farketmediniz heralde :)
yok kardeş farketmedim kusura bakma volkan ağbi inan hiç görmedim alttaki doğum tarihinizi
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2013, 18:57:20 Gönderen: Murat DİNGİZ »
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2013, 19:00:08 »
volkan ağbi kusura bakma inan alttaki yaş kısmını hiç  görmedim  :-[ :-[
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2013, 22:36:00 »
Önemi yok, tahmin ettiydim zaten.

Sizin tüfeğin epey çeşit işi varmış. Boya, namlu oynaması, fişeği patlatmama.. Ne kaldı daha :) Şaka tabi. Göndermeniz iyi olmuş. Güzelce yapıp gönderirler. Bekleyin bakalım, işi çokmuş.
1968

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2013, 22:43:05 »
Önemi yok, tahmin ettiydim zaten.

Sizin tüfeğin epey çeşit işi varmış. Boya, namlu oynaması, fişeği patlatmama.. Ne kaldı daha :) Şaka tabi. Göndermeniz iyi olmuş. Güzelce yapıp gönderirler. Bekleyin bakalım, işi çokmuş.
abi garantili diye yollayalım dedik ama inan bana çevremdeki tüm yerli(marka vermeyeyim ama 4 ayrı marka) ve herkesin met ettiği avrupa bir tüfekle denedik onların sadece ezdiği tenekeyi aynı şok aynı fişekle iki taraflı deldi geçti o yüzden tüfeğimi seviyorum iinşallah yapılıp gelir
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2013, 22:55:56 »
sarsılmaz firması tok satış yapan esnaf gibi en ufak bir parça veya tamirde işi fırsatçılığa vurup,en ufak parça tamir veya bakımda fahiş fiyatlar alıp hem kullanıcıyı hemde av bayilerini illallah etmektedir.yarı otomatik av tüfeklerinin tutukluk yapma sorunu uzun zamandır çözemedikleri büyük problem.kendim 21 yıldır av bayiliği yapmaktayım.bana gelen arızalı tüfekleri fahiş tamir ücretlerinden dolayı teslim almıyorum.tahminimce sarsılmaz silah san.av tüfeği satılmasada olur politikası gütmektedir.yarı oto.av tüf.almak istiyenlerin şu ara bu markadan uzak durmaları pisikolojileri için iyi olur diye düşünüyorum.   İYİ OLAN KAZANSIN - YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI YEME. söylediklerim yarı oto.av tüfekleri içindir.diğer mamülleri pek bilmem. verdiğimiz paraların bi hakkı olan kaliteyi almak ümidiyle selamlar.
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2013, 01:20:44 »
sarsılmazın pahalı ptpmatiklerinden jaws slug modelinin bile namlu boyası uyduruk... noktanokta gözenekler oluşmuştu benimkisinde.....bu sitede pekçok paslı sarsılmaz namlusu gördük buzamana kadar....nasıl boyuyorlarsa bir terslik illaki var.....
Evet bu boya konusuna bende katılırım,nedense atılan boya biraz uyduruk gibi geliyor banada.Ama illa şart değil yani bir boya içinde Sarsılmaza gönderilip boyattırılacağına,bilinen iyi bir ustaya da boyattırılabilir.Hem aynı tüfeğin başka ellerde nasıl daha farklı hale geldiğide gözlemlenmiş olur.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2013, 17:50:05 »
sarsılmaz tüfeğimi bu gün yolladı
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 10 Nisan 2013, 18:12:55 »
sarsılmazdan bu gün tüfeğim geldi namlu dışı kromlanmış yeniden boyanmış genel bakım yapılmış bi deneme yapayım deni 32 gr la ilk atışımda şaşırdım inanın çok fazla tepti ama saçmanın değdiğini hissettim ve daha önce okadar uzak mesafede bira şişesi kıramayan tüfek un ufak etti şimdi neden olabilir acaba
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 10 Nisan 2013, 22:41:00 »
Turbo takmışlardır :) Dipçiğindeki lastiği sert olanla değiştirmiş olabilirler, kullandığın fişeğin ayarı bozuk olabilir, önceden itici gücü azaltan önemli bir kusuru vardıysa giderilmiş olabilir, size öyle gelmiş olabilir. Önceki halini, parçalarını hatırlıyorsanız değişen yerleri bulun.

Mesela namlunun görünüşü parlaklığı ilk aldığınız günküne benziyor mu? Farklı mı?

İçinize sinmesi açısından neler yapıldığını hemen Sarsılmaz'a sorabilirsiniz. Bir tamir veya bakım pusulası gönderdilerse orada da yazıyor olabilir.

Elden geçtiği iyi oldu. Gözünüz aydın. Tekrar hayırlı olsun.  İmkanınız olursa resim görmek isterdim.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013, 22:44:18 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 10 Nisan 2013, 22:44:41 »
Turbo takmışlardır :) Dipçiğindeki lastiği sert olanla değiştirmiş olabilirler, kullandığın fişeğin ayarı bozuk olabilir, önceden itici gücü azaltan önemli bir kusuru vardıysa giderilmiş olabilir, size öyle gelmiş olabilir. Önceki halini, parçalarını hatırlıyorsanız değişen yerleri bulun.

Mesela namlunun görünüşü parlaklığı ilk aldığınız günküne benziyor mu? Farklı mı?

İçinize sinmesi açısından neler yapıldığını hemen Sarsılmaz'a sorabilirsiniz. Bir tamir veya bakım pusulası gönderdilerse orada da yazıyor olabilir.
namlu dışı krom namlu içi detaylı temizlik genel bakım birde el kundağında işlem yapmışlar sadece ben değil arkadaşlarla gittik atışa tek marka fişek değil 4 çeşit fişekle denedik ilk atışta herkes bi garip oldu o ses bundanmı çıktı diye yani turbosunu bilemem ama omzum morardı 32 gr 7 no ile abi kurban olayım bu böyle teperse 28 den yukarı çıkamam
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013, 22:46:08 Gönderen: Murat DİNGİZ »
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 10 Nisan 2013, 23:06:16 »
:D İlk aldığınızdaki boyası krom muydu, başka bir tür boya mıydı onu bilmek istemiştim ama hala bilemedim.

Değişik fişeği değişik kişiler attıysanız fişekten veya size öyle gelmesinden değilmiş demek. Fakat sizin namlu bir de yanlara dönüyordu galiba. Onu yapmamışlar mı? Bahsetmemişsiniz. Belkide size söylenenden fazla iş yapmışlardır, mümkün değil mi?

Tepme için şunu diyebilirim; tüfekten çok fişeğin marifetidir desek daha doğru. Tüfek fişeğin hızına ve gücüne bir şey katamaz ama önceden bir güç kaybı vardıysa onu gidermiş olabilirler. Aslında tepme hissi karışık bir konu, ona girmeyelim ama yine de sizi rahatsız edecek boyuttaysa bunu Sarsılmaz'a iletin bence. Düşünün; el kundağı ayarı, namlu boyası ve detaylı temizlikle tüfek daha fazla teper mi sizce? Mümkün mü?
1968

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 10 Nisan 2013, 23:10:08 »
:D İlk aldığınızdaki boyası krom muydu, başka bir tür boya mıydı onu bilmek istemiştim ama hala bilemedim.

Değişik fişeği değişik kişiler attıysanız fişekten veya size öyle gelmesinden değilmiş demek. Fakat sizin namlu bir de yanlara dönüyordu galiba. Onu yapmamışlar mı? Bahsetmemişsiniz. Belkide size söylenenden fazla iş yapmışlardır, mümkün değil mi?

Tepme için şunu diyebilirim; tüfekten çok fişeğin marifetidir desek daha doğru. Tüfek fişeğin hızına ve gücüne bir şey katamaz ama önceden bir güç kaybı vardıysa onu gidermiş olabilirler. Aslında tepme hissi karışık bir konu, ona girmeyelim ama yine de sizi rahatsız edecek boyuttaysa bunu Sarsılmaz'a iletin bence. Düşünün; el kundağı ayarı, namlu boyası ve detaylı temizlikle tüfek daha fazla teper mi sizce? Mümkün mü?
namlunun sağa sola dönme olayınıda halletmişler attığımız fişek markaları yavaşcalar züber remington jet ti namlu daha öncede krom kaplamaydı abi resimleride yollayacağım dedemden kalma bi horozlu çifte var tepmesi aynı valla
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2013, 23:30:07 »
Bende Concorde modeli var ve tepmesi pozemden kesinkes daha az. Daha doğrusu tepme demiyeyim, hissettiğim tepme daha az ve öyle olması lazım. Vuruş gücü olarak ise pozeden farkı yok bendekinin, sadece tepme yumuşak. Bence sebep yukarıda yazdıklarımdan biri olmalı ama hangisi bilemiyorum. Şimdi aklıma gelen, bir de dipçik yükseklik ve uzunluğu size hiç uymuyorsa yine normalden fazla tepiyor hissi verebilir. Tüfek elimde olsa belki anlarım ama bulamazsam fabrikaya sorardım herhalde. Sebebini anlarsanız bize de söyleyin.
1968