Gönderen Konu: Sarsılmaz Çifte 20 CAL  (Okunma sayısı 3735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert GÜVERCİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sarsılmaz Çifte 20 CAL
« : 11 Ocak 2016, 17:15:59 »
Merhaba, ilk tüfek olarak Sarsılmaz 20CAL çifte almak istiyorum. Kafama takılan bir soru var, tüfeğin yanında verdikleri şoklar 1 den 5 e kadar. Tüfekle amacım hobi amaçlı tek kurşun ve şevrotin atmak. Araştırmalarıma göre yerli tüfeklerde  tek kurşun atmak için 5 nolu şok kullanmak gerekiyormuş. Av bayisindeki yetkili 2. namluya 4 nolu şok takarsam sıkıntı olmayacağını söyledi bu doğrumudur?  4 nolu namluda tek kurşun kullanırsam sıkıntı olur mu yada namluya zarar verir mi? 5 noluda olduğu gibi performans alabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sarsılmaz Çifte 20 CAL
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2016, 17:39:48 »
zaten 4-5 şok takılır çifteye pozeye sıkıntı yok. tavsiyem yumuşak kurşun kullanın (meca) şevrotinle 2-3-4-5 şok hepsi kullanılır.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2016, 18:23:46 »
Kardeş aynı tüfek bende var 4-5 şokla kurşun atıyorum  ama tüfeği tavsiye etmem.Çift patlatma sorunu var.Kim kullanıyorsa var aynı sorun galiba üretim hatası illaki alacağım diyorsan yarı fiyatına satarım.Ama almanı istemem git 12 calibre bir poze çifte al güle güle kullan.
1982-İstanbul

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Salih KATLANIR

Çevrimdışı Mert GÜVERCİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2016, 20:56:46 »
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu yorumlardan sonra almaktan vaz geçtim. Ne yazıkki şuan ki bütçem 1000 tl sanırım biraz daha biriktirip huğlu 202b alicam. Aslında kral ve toruna baktım güzel görünüyor ama param çöpe gider mi düşüncesi var oyuzden vaz geçtim onlardandanda. Tekrar sağolun.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2016, 21:55:13 »
Kardeş aynı tüfek bende var 4-5 şokla kurşun atıyorum  ama tüfeği tavsiye etmem.Çift patlatma sorunu var.Kim kullanıyorsa var aynı sorun galiba üretim hatası illaki alacağım diyorsan yarı fiyatına satarım.Ama almanı istemem git 12 calibre bir poze çifte al güle güle kullan.
Ne kadar dostça yazmışsınız. Çok beğendim. Selamlar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mert GÜVERCİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2016, 00:18:57 »
Erdem bey bu arada internetten baktım bir 20 cal var birde charles daly 20 cal var sizinki hangisi acaba benim baktigim charles dalymis umarım sorunsuz olan charles dalydir çünkü tüfeği çok beğendim

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2016, 13:55:55 »
Bendeki de charles daly :)
1982-İstanbul