Gönderen Konu: Teyp kurdurma- Avını çaldırma !!!!!  (Okunma sayısı 17895 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sorgun BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Teyp kurdurma- Avını çaldırma !!!!!
« : 22 Eylül 2011, 03:42:44 »
 Bıldrıcın göçü  başladı  HER SENE AYNI    SENERYO  fakaat   malesef  bıldrıcın    göçünü tamamlaya bilirse eğer  şayet  kalırsa   göçünü  tamamlayıp , afrika'ya ulaşıcak  !!!BU GİDİŞLE  ÇOK ZOR    üzülerek söylüyorum ki bu kadar  kısır   bi sene  ömrü hayatımda hiç görmedim ve  bu giderek  daha da  kötüye gidiyo  , yaşlılardan aldığım duyumlara göre  de avcılık  eskidendi  bitmiş diyolar   artık   ,  DURUMU ÖZETLEMEK GERKİRSE  DURUM BU ::::   trakya  komple  sarık durumda  es kaza  en sınır köylerinde,  akla hayale gelmiycek yerlerinde  dahi  teyp kuruluyo,   hayvan  bismilah yurda türkiye 'ye girdi  her yer teyp,  bulgaristan da ve  yunanistan da da bolca kurluduğu duyumunu aldım , teyp kurmayan ulus kalmadı gibi bişey diyolar artık  ,En usta en duayen en dürüst bildiğimiz avcıların çoğunda ki bazılarını tenzih ederim ellerinde  bayağı  hatırı sayılır  fiyatlara aldıkları ses cihazları var.  Yaban tv  de  programlarını  izlediğimiz adını vermiycem  beli şahısların   dahi   birden fazla  teypleri kuruluyo   hemde her alllahın günü   her akşam evet evt evttt  , bizde evimizde   arkamıza uzanarak  izliyoruz  vay be bu meşelik  yerde  nasıl bıldrıcın  oluyo  diye vay anasını  )    trakyada  yerli  kuş bulmak  artık  hayel   bu  gidişle ileride   çoçuklarımıza  resimlerde , kartpostallda ,videoda  göstermek zorunda kalmayız  işallahhhh  ,   acınıcak  haldeyiz  vesselam durum  çok vahim,    bi çözüm bulunmassa  çok yakında  göç  bitecek  ÇÜNKÜ  GÖÇÜ  YAPICAK HAYVAN KALMIYCAK..  üzülerek  ama durum   BU  MALESEFF.....   Bir yandan da , başka pencereden de   OLAY  FARKLI  GİBİ GÖRÜNÜYO ; yağmurdan kendiliğinden düşen bıldrıcın lar  sabah kalkıyosnuz kedi,  köpeğin ağzında  dahi bıldrıcın ,   bilinçsiz  yapılan  tarım  atılan  gübreler  yüzlerce  kuşun  kıyımına sebep oluyor , sınır komşumuz  yunanistan' da   gün  dinlemeden avlanıyor  hergün tüfek sesi  var, bizim avcımıza  vurdurlmuyoruz , bize yasak ama yan  komşumuz avlanıyo  buda  etik değil ,  adaletli  değil  fikrimce ,   mısır'da bıldrıcın  konservesi dahi  yapılıyormuş ,  es kaza diğer ülkelerde  göç  yolunda serilmiş büyük ağlarla  toplanıldığı  ve  gece   lüksle ,projektörle, ışıkla  toplanıldığını  duyuyoruz ,   karadeniz de   gece  göç eden  binlerce  bıldrıcınlar   ışığı  görüp balıkçı gemilerine  teknelerine  konmaları  ve bunları kürekle  süpürgeyle  denize atmaları  boşaltmaları ,   hatta karadeniz   balıkçılarının   dediği gibi  palamut  bıldrıcın   yedi  yağlandı ,  deyimi açıkçası akılarda soru işareti veriyor. Doğanın  yaşam piramidine , doğa olaylarına   söylenicek  bi sözümüz  yok  tabikide  Sistem değişmedikçe  bunun önünü kimse alamaz gibime geliyo
ama  biz    İNSANLARA DÜŞEN   GÖREV    EĞİTİM ve  DENETİMLE  bunun üstesinden geleceğimize eminim .  GERÇEK  AVCILAR  SÜRDÜRÜLEBİLİR  AVCILIK YAPMAMIZ  İÇİN GELECEĞİMİZ İÇİN ,   TEYP KURAN ,  KATLİAM YAPANLARA  SEYİRCİ KALMAYALIM ,DUR  DEMESİNİ  BİLELİM  LÜTFEN...
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 04:05:26 Gönderen: Sorgun BAYRAKTAROĞLU »
Sorgun BAYRAKTAROGLU 1984/ İSTANBUL

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ynt: Teyp kurdurma- Avını çaldırma !!!!!
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2011, 08:56:40 »
Bu çok elim bir konu bence caydırıcı vede ağır cezalar uygulanmalı ilk öncede bunun satışı yasaklanmalı imal edene alana satana bulundurana caydırıcı bir ceza uygulanırsa bu işin önüne ancak geçilebilir yoksa bu işin ticaretini dahi yapıyorlar.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2011, 09:32:23 »
bıldırcına teyp kuruluyor av yok denecek kadar azda...kaz avı yapan varmı aranızda veya ördek avı onlaradamı teyp kuruyor yurdum insanı bazı şeyler bence araştırılmalı bir çok afrika ülkesi bunu sektör haline getirmiş akdeniz sahillerinr göç mevsimi devasal borular yerleştirip arkasında projektör yakıp akdenizi geçen kuş borulara giriyormuş...ortalama 40 bin tane falan alıyormuş o boru şeklindeki tuzak ve yüzlerce kuruluyormuş...sonra ağzı kapatılıp tırlarla kedi ve köpek maması yapılmaya.... bence kuşun azalmasında en büyük etken budur...bu bilgi kahirede doktorluk yapan bir türk avcı dostumdan edinmedir...
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Salih POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2011, 09:59:46 »
benim analyamadım eskiden ne curnata bilirdik göç zamanı,şimdi göçü takip eder olduk ne hikmetse o kuşlar bizim buralara hiç konaklamak için inmiyor.demekki bu kuşun özel konaklama yerleri var,veya biz teyp kurmayı bilmiyoruz,herkez şapkasını önüne koyup iyi düşünmesi lazım.beni afriklının,mısırlının,hindistanlının yaptığı alakadar etmez.beni kendi yurdumun insanı ilgilendirir.onlarınki büyük ayıp benimki küçük ayıp olmaz.sıfırı tüketmeden bu işe bir son vermek lazım.göç kuşu diyip kıyıma uğratmanın hiç bir alemi yok onu Allahu teala tüm insanlığa sunmuş ve ona göç demiş göç ki her coğrafyada yaşayan nasibini alsın
ama yahudiler gibi haşa Allah cc.ın rızkından endişe edip küplere basmaya çalışır,rızkdan endişe edip teyp kurarsan o zaman  gelecek belayı bekle.tabiata yapılan her suni müdahele dengeyi bozmuştur,teyp kurmakta bir suni müdaheledir.yarası olan gocunsun
Salih POLAT
 KAYSERİ  0532 7318008
TAM OLAN SUKUT EDER,EKSİK OLAN İSBATA KALKAR...

ZAFER İÇİN ACELE EDEN,YENİLMEYE MAHKUMDUR

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2011, 10:02:19 »
Avcılık gidipte kuşu bulmak,bulupta vurmak,vurduktan sonrada bulmaktır.Gercek avcılık kolay iş değil,oyunu kurallarına göre oynamak lazım.Avına ve avcılığa hakettiği saygıyı vereceksin.Herkez taban eti avlayamaz.Yarası olan gocunsun

Salih abi tesekkürler..Hesrseyi söylemişsizn anlayana
benim analyamadım eskiden ne curnata bilirdik göç zamanı,şimdi göçü takip eder olduk ne hikmetse o kuşlar bizim buralara hiç konaklamak için inmiyor.demekki bu kuşun özel konaklama yerleri var,veya biz teyp kurmayı bilmiyoruz,herkez şapkasını önüne koyup iyi düşünmesi lazım.beni afriklının,mısırlının,hindistanlının yaptığı alakadar etmez.beni kendi yurdumun insanı ilgilendirir.onlarınki büyük ayıp benimki küçük ayıp olmaz.sıfırı tüketmeden bu işe bir son vermek lazım.göç kuşu diyip kıyıma uğratmanın hiç bir alemi yok onu Allahu teala tüm insanlığa sunmuş ve ona göç demiş göç ki her coğrafyada yaşayan nasibini alsın
ama yahudiler gibi haşa Allah cc.ın rızkından endişe edip küplere basmaya çalışır,rızkdan endişe edip teyp kurarsan o zaman  gelecek belayı bekle.tabiata yapılan her suni müdahele dengeyi bozmuştur,teyp kurmakta bir suni müdaheledir.yarası olan gocunsun
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 10:17:39 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Fatin ÇATIKKAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2011, 10:12:20 »

ama yahudiler gibi haşa Allah cc.ın rızkından endişe edip küplere basmaya çalışır,rızkdan endişe edip teyp kurarsan o zaman  gelecek belayı bekle.tabiata yapılan her suni müdahele dengeyi bozmuştur,teyp kurmakta bir suni müdaheledir.yarası olan gocunsun

salih abicim ağzına sağlık çok güzel yazmışsın.söylenecek başka bişey yok.
Fatin ÇATIKKAŞ
1977 MANİSA

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2011, 10:35:55 »
ama yahudiler gibi haşa Allah cc.ın rızkından endişe edip küplere basmaya çalışır,rızkdan endişe edip teyp kurarsan o zaman  gelecek belayı bekle.tabiata yapılan her suni müdahele dengeyi bozmuştur,teyp kurmakta bir suni müdaheledir.yarası olan gocunsun

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı M.Özgün KOCABAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2011, 10:53:36 »
biz bıldırcını göremiyoruz adam bir saatte 30-40 tane bıldırcın vurmuş sitede bile çok resim var böyle ama valla o kadar çok tebrik ediliyolar ki insanın teyp kurası gelmiyo desem yalan olur valla bu gidişle bende alcam artık anlayan anladı
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2011, 11:00:47 »
ee nede olsa çok vuran büyük avcı, vuramayan bırak bulamayan piknikci olmuş olmuş bu alemde kızmıyorum bolca kuş vuranlara artık, önemli olan amaca ulaşmak değil mi yolu önemli değil. Büyük avcılara sözüm! kimse yanlış anlamasın...
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2011, 11:07:09 »
bu arada teyp deyip pahalı zannetmeyin 50-100 liraya almayanı dövüyolar bizim orada alanlarda korkmasın denetimmiş şikayetmiş yok yani hatta elilnde teypin oldumu avcı dostunda artar bunuda unutmasın büyük avcı arkadaşlar! haydi sonra kuş öldürmeye bıldırcında bi saatte 40 tane garanti ördekte de bi saatte 10 tane garanti ile satılıyor zaten herkesin yolu açık olsun..... Başkada bişey demiyorum hepiniz sağlıcakla kalın ama yukarda allah var onuda unutmayın...

Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2011, 14:11:58 »
Bu konunun benzeri belki 10 tane daha açılmış ve yazılmıştır, fakat yorum yada cevap yazanların sayısı 10-15 i geçmez :(
Son 2 yıldır gözlediğim kadarı ile teyp ile bıldırcın aldı başını gitti...

bıldırcın avı haftanın yedi günü serbest olmadıkça
Teyple avlananların ruhsat ve avcılık belgeleri iptal edilip yüklü para cezaları verilmedikçe
Dernekler ve avcılar birbirlerine bu konuda destek olmadıkça böyle devam edecek gibi...

Sitemizdede Tüm avcı dostlarımızdan rica ediyoruz lütfen bu konuda duyarlı olalım,
Sadece Kuşların yolunu kesmekle kalmıyorsunuz, yan tarlada avlanan az ileride kuş arayan avcı arkadaşınızında emeğine hakkına tecavüz ediyorsunuz, bazı günler bakıyoum bir tarlada adamlar bir saatte fişekleri bitiriyorlar yan tarladaki avcımız tüfek omuzda köpek önde ter atıyor ama tık yok :(
Artık söylenecek söz bulamıyorum Ayıptan öte bir şey :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Eylül 2011, 14:54:47 »
bunu bir hukukçu olarak söylüyorum eğer bu işi cezayla çözeceksen hakimlerimiz savcılarımız satana 10 yıl ceza verecek kaçakcılıktan, satan kişiyide ihbar edeni ödüllendirecek tarım il müdürlüğü parayla, bak bir tane teyp kalıyomu piyasada. "Sivrisinekleri yok etmek istiyosan bataklığı kuratacaksın bataklılığın olduğu yerde sivrisineğin ne günahı var" arkadaşlar sivrisineklerde anladı beni bu arada
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 15:15:36 Gönderen: M.Özgün KOCABAŞ »
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 22 Eylül 2011, 15:03:36 »
Bu konunun benzeri belki 10 tane daha açılmış ve yazılmıştır, fakat yorum yada cevap yazanların sayısı 10-15 i geçmez :(
Son 2 yıldır gözlediğim kadarı ile teyp ile bıldırcın aldı başını gitti...

Teyple avlananların ruhsat ve avcılık belgeleri iptal edilip yüklü para cezaları verilmedikçe
Dernekler ve avcılar birbirlerine bu konuda destek olmadıkça böyle devam edecek gibi...

Sitemizdede Tüm avcı dostlarımızdan rica ediyoruz lütfen bu konuda duyarlı olalım,
Sadece Kuşların yolunu kesmekle kalmıyorsunuz, yan tarlada avlanan az ileride kuş arayan avcı arkadaşınızında emeğine hakkına tecavüz ediyorsunuz, bazı günler bakıyoum bir tarlada adamlar bir saatte fişekleri bitiriyorlar yan tarladaki avcımız tüfek omuzda köpek önde ter atıyor ama tık yok :(
Artık söylenecek söz bulamıyorum Ayıptan öte bir şey :(

Üstelik birde kafa tutuyorlar,görmüyormusun tarlada teyp ötüyor o tarlada avlanamazsın,çık dışarı git başka yerde avlan diyerek  diklenmeler şeytana uysan kan gövdeyi götürür. Henüz Allaha şükür 1 tane bıldırcın gördüm onuda vurmadım ziyan olmasın diye yaptığım km ise yaklaşık 1000 km.
Gözünü kan bürümüş etçiler bıraksada artık şu teyp işini birazda biz av yaptık diyebilsek,köpeklerimize kuş gösterebilsek
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 16:19:55 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Erdal BİLGİN

• Müdavim Üyemiz
  • erdal bilgin -1975/KUYUCAK/AYDIN-kurtuluş ksb.
« Yanıtla #13 : 22 Eylül 2011, 15:56:44 »
bu kadar hızlı kıyımı yapılan her ne olursa olsun,elbet bir gün bitecektir..biz sürdürülebilri avcılıktan anlamıyoruz,nerde bulduk orda katlediyoruz..ben vurmazsam başkası vuracak mantıgı..yağmacı bir milletiz..!!!!yağmalıyoruz...
Erdal BİLGİN-1975 kurtuluş ksb.kuyucak/AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 22 Eylül 2011, 18:25:49 »
bu ne ya bu avcılar adammı öldürmüş  hakların da 10 yıl hapis verilsin yurdumun avcısı eminimki yüzde 80 kuruyor dur kurmasında ne yapacak ...avrupada 7 gün açık teyb kurmak serbest olsun ...karadenizde gece ağla gerip arkasında farla bekleyip zeytin toplar gibi toplansın ..araplarda foniyle kandırıp kamyonlarla fabrikaya götürüp yem yapılsın..tarlalarda hasat zamanında  yumurtası talan edilsin..  bunlara ceza yok ..önce avrupadan başlasınlar. onlara sorsanıza neden teyb kuruyorsunuz diye.yurdumun avcısı haftada 3 gün ava çıkacak onunda  çoğu yağmurlu olur ..teyb kursa ne olacak başında 10 15 bıldırcın.bununlamı bitecek bıldırcın ..çoğu yerde teyb kurulmasa bıldırcın zaten inmicek  enyakın ova burdan 200 km nasıl gidicek ..her yıl ora yasak bura yasak nereye gidecek .teybcilerin arkasından koşanlarada yakında araplarda madalya takar artık sağolun bıldırcınlara eskortluk yaptınız sağ salim bize gönderdiniz diye...
Selim kardeş ben teyp işine karşı olduğum için çözümü yazdım sen karşı değilsen sen teyp kurabilirsin. Şunuda söyleyim ben avcıdan değil, avcıya bunu satandan bahsettim. Benim için avcılık değilde kuş katliamı yapanında insan öldürenden pek farkı yok.Bunlarda kendi fikirlerim herkes farklı şeyi savunabilir.Bu arada teyp kuranlarda diğer söylediğin şekilde kuş öldürenlerde rahat rahat takılsınlar nasıl olsa kimsenin bişey dediği yok!!!
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 18:29:45 Gönderen: M.Özgün KOCABAŞ »
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 22 Eylül 2011, 18:38:12 »
çözümü sadece bence yurdum avcısıyla çözülmez avrupayı ve araplarıda ilgilendirir ..bataklık bence orası
Keşke imkanımız olsada onlarada söyleyebilsek bunları.Neyse yakında kuşta, tartışılacakta bişeyde kalmaz böylece mutlu mesut kardeşce yaşarız
Murat Özgün KOCABAŞ
1981-Ankara

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 22 Eylül 2011, 19:11:35 »
Kolluk kuvvetleri ve milli park görevlilerimiz,
Kontrol çalışmalarını, av günleri ile sınırlandırmamalı,
Cumartesi pazar günü, avcının yoğun olduğu bölgelerde görüntü verip,
Kontrol yapıyormuş gibi yapmakla bu sorunlar çözülmez.

İşini ciddiye alan görevlilerin bölgesinde teyp kuracaksın,
Sabaha kadar bangır bangır öttüreceksin de yakalanmayacaksın.

Hepimiz avcıyız, Siz kolluk gücü olacaksınız,
sizin bölgenizde sürekli teyp kurulacak,
Siz yakalamak isteyeceksiniz de,
YAKALAYAMAYACAKSINIZ..... Mümkün mü?

Asli görevi bu olan olan görevliler türlü nedenlerle ( iş yükü yoğunluğu gibi)
bu işe gereken önemi vermiyorlar.
Sadece veriyormuş gibi yapıyorlar. Bence  :D

Zamanında bu işi bizler de birkaç kez yapmış ya da yapılan avlarda bulunmuş olabiliriz.
Ancak bu işin yanlış olduğunu kabul edip, Bir daha yapmamaya önce kendimize söz vermek için ASLA GEÇ DEĞİL. Bence  ;)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2011, 20:27:21 »
Arkadaşlar hepimizin ortak sorunu avlakların yetersiz olması her tarafın kırmızı yada ava müsait alan olmaması,
dolayısıyla bir teyp 3km çapında bir alanı toparlar ki gece belki dahada fazla,
av alanları bu kadar dar iken 3 kilometrekarelik alanı 2-3 avcı teyp kurup babasının malı gibi kullanacak,
şimdi bölgenizde kaç tane böyle alan var ? yani 3-5 kişi belki 40-50 kişinin avlanacağı alanı önüne çekiyor ...

avcının vurması ile kuş bitmez haklısınız ama, herkes lüksle, ağ ile , doğru olduğuna emin değilim ama mama için hortumlanıyorsa, romanya bulgaristan teyple av turizmi yaptırıyorsa v.s bizimde bu katliamın içinde olmamızın anlamı yok,

bizim teyple indirip vurduğumuz kuş devede kulakta olsa; en azından çevremizde avlanan insanlara saygı adına bu işi yapmamak lazım, yada herkes koca hoparlörlerle tarlalara geceden girip birbirinin indiridği kuşu en güçlü hoparlörü toplasın avlasın diğerleri avuçlarını yalasına gider bu iş...

yerli bıldırcınlarıda arada tüketmemiz v.s v.s .... nereden baksanız avcılıkla akılla mantıkla açıklanacak tarafı yok...

zaten teypçilerin istediği yakında olacak paranı basacaksın sal oradan 5 bıldırcın 3 keklik 2 sülün sonrada iki dönüm tarla içinde bunları avlayacaksın, beleşten teyple bıldırcın yedirmezler adama :)

tabi bu iş sadece alışan adama bıldırcınla yetmiyor, ördeğe, kekliğe de aynısını yapıyor yakında çulluk ve tavşanıda sesle çağırılarsa şaşmam, gerçi onları gece farlada avlıyorlar :)

neyse daha fazla yazmayım beni avcı düşmanı sanacaklar ama bunları yapanlar bence avcı değil bahaneleri ne olursa olsun,

avcı adam havayı takip eder doğayı okur terini atar kafasını çalıştırır 1-2 tanede olsa bıldırcınını bulur, bulamazsada muhabbetini yapar döner...

ama bende şuna kızıyorum bıldırcın haftanın 7 günü serbest olmalı işte bunun için mücadele etmek lazım...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
« Yanıtla #18 : 22 Eylül 2011, 20:32:08 »
ben daha bıldırcın görmedim  görenler nasıl görüyor bilmiyom

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #19 : 23 Eylül 2011, 09:28:11 »
bu ne ya bu avcılar adammı öldürmüş  hakların da 10 yıl hapis verilsin yurdumun avcısı eminimki yüzde 80 kuruyor dur kurmasında ne yapacak ...avrupada 7 gün açık teyb kurmak serbest olsun ...karadenizde gece ağla gerip arkasında farla bekleyip zeytin toplar gibi toplansın ..araplarda foniyle kandırıp kamyonlarla fabrikaya götürüp yem yapılsın..tarlalarda hasat zamanında  yumurtası talan edilsin..  bunlara ceza yok ..önce avrupadan başlasınlar. onlara sorsanıza neden teyb kuruyorsunuz diye.yurdumun avcısı haftada 3 gün ava çıkacak onunda  çoğu yağmurlu olur ..teyb kursa ne olacak başında 10 15 bıldırcın.bununlamı bitecek bıldırcın ..çoğu yerde teyb kurulmasa bıldırcın zaten inmicek  enyakın ova burdan 200 km nasıl gidicek ..her yıl ora yasak bura yasak nereye gidecek .teybcilerin arkasından koşanlarada yakında araplarda madalya takar artık sağolun bıldırcınlara eskortluk yaptınız sağ salim bize gönderdiniz diye...

Ne kadar Rahat konusuyun kardes? Tutmasak elindede satılık teyp oldugunu söyleyecen.Banane kardesim elin memeketinden ben kendi memeleketimi TÜRKİYEMİ  bilirim onu söylerim.Senin gibi zihniyetler oldugu sürece yakında müzik setide orkestrada  kurarsınız daglara taşlara....Marifet gibi bide savunuyosun,yapıyosan bi iş gizli saklı yap millete ön ayak yapma sanki çok doğru birşey yapıyomusun gibi.O zaman kafeslerde keklik besleyelim,sökün keklikleri gitmesin onlarıda avlayalım.Balıklarada sökün zni vermeyelim.Bizim iç anadolu,doğu anadolu senin gibilerden ögrendi teyp kurmasını hemde bu sene öğrendi.Gel Kayseride çok kuş var teyp kur anlattıklarına göre yüzlerce kuş toplarsın?Gel teybini alda gel...Gel gel.....
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2011, 09:31:34 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #20 : 23 Eylül 2011, 10:13:31 »
çok doğru söylüyonda ..doğru söyleyene söylüyon .forumda vurulan bıldırcınlara bir bak hangisi teybsiz vurulmuş bana söyle ..onlara ne demiyon bunlar teyble vululmuş diye .bende teyb kurmadan önce inan çok yerler dolaştım ..ovada aramadığım yerler kalmadı peki nerede bu bıldırcın lar ..benim tek bir sıkı atmadığım yerlerde ..forumlarda bakıyorum curnataya yakalandık deniliyor ..atı alan üsküdarı geçti artık..bundan sonra teybsiz kuş yok ..ege ve akdenizde ..başka bölgeler için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın..doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış ama her zaman 10 .köy vardır

Paylaşımına yazdıktan sonra limitler dahilinde die biz o arkadasımıza iyi dileklerimizi sunuyoruz.Her zaman söylüyoruz limiti avı vicdanıdır.Teyp ile avlandıysa onun kendi ayıbıdır onuda paylaşmışsa.Biz güzel düşündüğümüz için güzel görüyoruz ve herkezide güzel görmek istiyoruz.Benim daha önceki konularıma bakarsan sizin bölgelerde arazilerin kıtlıgından dolayı ve sizin avlanma usullerinizi bilmedigimden dolayı eleştiride bulunmadım kendi vicdanınıza.Saygı duyarım av seninde hakkın.Bende ördek insin die möhre düdük kullanıyorum ava onun avlanma usulu o şekilde.

Bizim ihtiyacımız yok teybe.Meramız geniş,bugday bitiyo nohut baslıyo nohut biçiliyo ayçiçeği baslıyo o bitiyo pancar baslıyo.Burda her zaman bıldırcın avı var ama herkez aleni teyp teyp dedikce,cazip hale geldikçe bu sefer millet özeniyo ben salakmıyımda dag taş geziyorum diyo,baslıyo teyp avcılıgına.Bende kanunlardan önce limit nedir,avlanma gunu nedir bilmezdim ama ögrendik çok sükür.Ava her zaman saygımız vardı ALLAH korkusu oldugu için ama avcıyada saygımız yen olusmaya basladı.Herkez dagda kısmetini nasibini alır ama bu tey oldumu o zaman baslar kıskanclık.Ben vurmuyumda elin gavuru vursun dersek bu zihniyette gidersek bu işin sonu gelmez..Herkez kendi köyünde avlandıgı için teypler sürekli tarlalarda güncellenir işin cılkı çıkar avın tadı kalmaz.Ben meralarda oldugum sürece elimden geldiği kadar buna müsade etmem etmeyecegimde bize yakısmaz die düşünüyorum...

Kayserili avcıların yapmış oldugu paylaşımların hepsinin altına imzamı atarım usulunce yapılmıstır die.Onuda bırak en basıt örneği benim paylaştıgım bıldrıcın avında saate bak öğlenin sıcagında merada cekindiğim saatler alt köşede yazıyo.

Ne diyim hayırlısı olsun...
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2011, 10:21:15 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Tarkan ÖZHENDEKCİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 23 Eylül 2011, 10:19:42 »
  • Yıldız Elegant A3T
  • Akdaş AG 212S
  • Hatsan Escort
  • Öncü Tek Kırma
  • Kızılcık Dalından Sapan
1977 - BOLU - İstanbul

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Eylül 2011, 10:39:18 »
çok doğru söylüyonda ..doğru söyleyene söylüyon .forumda vurulan bıldırcınlara bir bak hangisi teybsiz vurulmuş bana söyle ..onlara ne demiyon bunlar teyble vululmuş diye .bende teyb kurmadan önce inan çok yerler dolaştım ..ovada aramadığım yerler kalmadı peki nerede bu bıldırcın lar ..benim tek bir sıkı atmadığım yerlerde ..forumlarda bakıyorum curnataya yakalandık deniliyor ..atı alan üsküdarı geçti artık..bundan sonra teybsiz kuş yok ..ege ve akdenizde ..başka bölgeler için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın..doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış ama her zaman 10 .köy vardır

Teyple yapılan avcılığın bir başka avcı arkadaşımızın hakkına gasp edildiği,popülasyonun gün geçtikçe hileli avcılık yüzünden azaldığı bir durumda teple avcılığı aleni bir şekilde savunmanıza müsade edemeyiz.
Bu sebeptendirki;

Size 10.cu köyde mutluluklar dilerim
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #23 : 23 Eylül 2011, 10:46:03 »
Bu teyp işi zor artık önü nasıl kesilir bilmiyorum.

Trakya da avlanıyorum, denyonun biri sabah saat 10,30 da bile teybi açtı.Herhalde dağınık kuşları toplasın diye.

bazı elektronikçiler ve bu işten para kazanmak isteyenler, arabaya teypleri doldurup trakya da köy köy geziyorlarmış.

Bu iş denetim görevlilerine ve ihbar edenlere ÖDÜL SİSTEMİ getirmeden önü alınamayacak gibi
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Hasan ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 23 Eylül 2011, 11:26:58 »
SELAMLAR  okuduklarımdan anladıklarım ve ilave etmek istediğim paylaşımıma göre eskiden kulüplerde caddelerde sokaklarda dükkanlarda sergilenen öldürülmüş katledilmiş ihtiyaç ve amacının üzerinde yapılan avlara bu güne dek görenler aferin siz büyük avcısınız demiş ve böylesine takdir gördükçe bu iş almış başını yürümüş.şimdi ise bu tipte av yapan eli silahlı adam lar  yani kendini adam sananlar kendi reklamlarını yapacakları binlere ulaşabilecekleri internet sayesinde bu işi bir çığ gibi büyüterek devam ettirmektedirler.bir kaç arkadaşın abimizin dediği gibi takvimlerde yazılı bıldırcın fırtınalarından önce kimse bıldırcın avına gitmezdi böyle oluncada hasat edilmiş boş tarlalarda herzaman birkaç kuş bulunur bunlarıda avdan ziyade köpeklerimize antreman amaçlı uçurur çoğu zaman tüfek bile atmazdık.günümüzde ise bakıyorum av açılır açılmaz ilk haftada vurulan onlarca bıldırcın ......henüz göç başlamadan o bıldırcınları vuran arkadaşlar  onlarca hemde hasatı yapılmış ve hemsuya yakın hemde yeşilliği bol zavallı yerli kuşalarımızın bulunduğu bu şartlarda onlarca tarla bulunan bir merada avlanmışlar da o kuşları vurabilmişler.......gülmek bile içimden gelmiyor...ilk teyiplerin kurulmasıyla etraf tarlalarda bulunan kuşlar toplanıp katlediliyor sonraki teyiplerde kuş yok ve bakın foto paylaşımıda bitiyor. altında yazılmış tebrik mesajları avınız daim olsun temennileri iyi kuş bulmuşsunuz tebrikler........insanın köpeği ve tüfeği atası geliyor yani biz kendimizi düzeltmedikçe ne eylesin elin milli parkçısı sen kendi içinde oto kontrolü yapamazken  katliam yapan arkadaşını şikayet yerine onun gölgesine girmek istersen milli parkçının av popülasyonun azalması umrunda olmaz daha iyi az av az avcı o da az iş demektir.burada en büyük görev bizlere düşmektedir,herkez bir şahaşaha içinde benim gördüğüm bu gerçek ustaların eli öpülesi büyüklerimizin bu konuya el atıp avcılığın nasıl yapılması konusunda nasihatlerle bize yardımcı olmalarını istiyorum.benim kişisel kanım vurulan avdan ziyade kaçan av anı olur ve muhabbeti dillerden dile destan gibi anlatılr vurulmuş avın muhabbeti torbaya girince biter ha birde internette sergilenmesi sonucu 3-5 saat süren bir taziyesi olur....yapanlara bir diyeceğim yok ama ava yeni başlayan arkadaşlara bence kötü bir örnek oluşturuyoruz .hepinizi tenzi ediyorum bunlar benim düşüncelerim bence yanlış olanlar.yanlış ları bilmek yapmamak kadar önemlidir bence ondan sonrası yani nekadar uyulacağı malesef bu zamanda vicdanımızla tetiği sıkan parmağımıza kalmış.avlanırken  yüce ALLAH'ımızın verdiği bir canı aldığımızı unutmadan avlanalım.herkeze rastgele kazasız belasız avlar dilerim.
  Hasan ÖZTÜRK-EDREMİT/1974