Gönderen Konu: armsan phenoma yardım  (Okunma sayısı 2518 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

armsan phenoma yardım
« : 26 Temmuz 2014, 00:22:11 »
 Öncelikle  selam . Uzun zamandan beri yarı otomatik tüfek düşünüyodum armsan phenoma da karar kıldım ve bu gün tüfeğimi aldım ama bekletimi karşılamadı bıldırcından kalma zuber 10 no 28 gr fişekler vardı onlarla denedim tabiri caizse boş kovanları ayağımın dibine düşürdü ve 1 defada fişek dikti uzun zaman önce baikal mp 153 kullanmıştım son ra pozeye dönüş yaptım baikalda böyle bir sorunla karşılaşmadım armsan phenoma yı çok met ediyolardı mp 155 alacaktım vaz geçtim neyse benim sorum siz abilere kardeşlere bu problem devam edermi  yarın daha detaylı deniyeceğim yardım ederseniz sevinirim  saygılar
Serkan TAŞDÖVEN
1981 çanakkale

Eğer bir ülkede gölgelerin boyu insanların boyunu geçmişse o ülkede güneş batıyor demektir.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: armsan phenoma yardım
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2014, 01:20:27 »
Bir Phenoma kullanıcısı olarak kesinlikle iyi seçim yaptın.
1.fisegi yakina atması kötü değil. Hatta iyi. Sen uzağa atmasını mi istersin? Yani sert patlasın omuzu acitsin.... 32gr dene uzağa atsın ozaman.
2.onemli olan grupman ve grupman verimliliği.  Bıldırcın için 5 sokla dene bakalım 20metrelerde Nasıl desen var?
3. Sen ağırlıklı hangi ava gidiyorsun?
4. Yeni tufekler genelde başta böyle yapar Diker fişeği. Bunun sebebi mekanizma ve yayın yeni olmasından dir.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2014, 01:34:35 »
ben uçar avına giderim 61 namlu aldım o yüzden çulluk için yeni tüfek olduğu aklıma geldi bakalım yarın bir daha eni konu denicem teşekkür ederim sendede böyle bir sorun oldumu ?
Serkan TAŞDÖVEN
1981 çanakkale

Eğer bir ülkede gölgelerin boyu insanların boyunu geçmişse o ülkede güneş batıyor demektir.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2014, 01:41:08 »
Bir iki sefer oldu. Ama tufek  sanki kıyma makinesi gibi. Kesinlikle memnun kalırsın. Artı sen culluk avına gidiyorsaan 32gr 8 kullan 61 namlu ile. Despersante yerine bior kullan eminim memnun kalırsın.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Reha GÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2014, 12:52:03 »
Merhaba Gökmen Bey;
bende sizin gibi uzun zamandır otomatik tüfek almayı düşünüyorum ve bende baikal mp155 ile ata arms cy modeli arasında kaldım. sizin baikaldan vazgeçme sebebiniz neydi acaba?
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

Çevrimdışı Reha GÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2014, 12:52:58 »
Merhaba Gökmen Bey;
bende sizin gibi uzun zamandır otomatik tüfek almayı düşünüyorum ve bende baikal mp155 ile ata arms cy modeli arasında kaldım. sizin baikaldan vazgeçme sebebiniz neydi acaba?

pardon Serkan Bey olacaktı :D :D
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2014, 22:29:51 »
mp 153 harıka bir mekanızmaya sahip fakat ağır biz genelde uçar avına çıkıyoruz oyuzden kısa namlu hafif silah almak istedim
Serkan TAŞDÖVEN
1981 çanakkale