Gönderen Konu: Armsan Phenoma Carbo  (Okunma sayısı 15369 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Armsan Phenoma Carbo
« : 28 Ekim 2014, 20:25:50 »
Bu tüfek üzerinde defalarca kez yazıldı, çizildi, tartışıldı, beğenen de oldu beğenmeyen de.Ben aslında klasik severim.Yarı otomatik serüvenimin temelleri domuz avına merak saldığım gün atılmış aslında yaklaşık 3 yıl önce.Şimdi diyeceksinizki pozeyle çifteyle veyahut tek kırmayla olmuyormu bu iş diye. elbette oluyor ancak ben 15 lik bir sürüye yaklaşık 60 metreden atıp hayvan dahi yaralayamamış bir avcıyım.Üstüne tüfeği kırdıktan sonra büyük bir azılıda bana 20 metre kala ormandan çıkmıştı aynı zamanda.Tüfek boş zaten heyecandan elim ayağım titriyor fişek koyamadım koysam dahi yetiştiremezdim.Buna benze birkaç olay daha yaşadım konuyu dağıtmamak adına yazmıyorum.

Aldım alacağım alıyorum derken kısmet bu zamanaymış.Yalan yok kafamda Akdaş ak-212 vardı.Alışveriş yaptığım tek bayii var, gittim konuştuk phenomayı zaten biliyorum bayide biraz daha inceleyince akdaştan vazgeçtim.66 namlu carbo modelini sipariş ettik tüfek 4 gün gibi bir sürede geldi.Tüfek gelmesine geldi de satınalma belgemi tam 1 ayda aldım, bununla ilgili hukuk bölümünde bir konu açmıştım.

Herneyse tüfek Armsan phenoma carbo 66 cm şeritli namlu, mobil şoklu gazlı sistem av tüfeği bildiğiniz üzere ağırlığını bilmiyorum tartmadım lakin bana hafif geldi.Genel olarak domuzda kullanma maksatlı alsamda kuş avından vazgeçemem herhalde.Kaldıki gezli bir namluyla seri nişan almak bana zor geliyor.O yüzden şeritli namlu tercih sebebim.  Çok kolay yüze geliyor omuzlamamla birlikte direk arpacığı görüyorum.

resim yükleme servisi

Bu arada resimlerin boyutundanmıdır bilemiyorum yükle dediğim zaman dosya boyutu hatası alıyorum.Sanırım makineden kaynaklı.Aşağıda paylaşacağım fotoğraflar başka bir makine ile çekildi.Tüfek geçen hafta perşembe elime geçti ruhsatıma bugün kaydedildi.Haftasonu bol bol atış fırsatım oldu.Geri tepmesi neredeyse yok gibi belkide benim pozeyle kıyaslamam hata ama babamın vursan 92 a'sı phenomadan fazlaca tepiyor.24 gramdan 36 grama kadar çıktım atışlarda.Sadece 24 gramda boş kovanı tahliye edemiyor.Onun dışında sırasıyla 28-30-32-34-36 gr bir seri, yine aynı gramajlardan karışık olarak  bir seri atışımda herhangi bir sıkıntı olmadı. Bana göre oldukça hızlı bir tüfek, 32-34 gram karışık 6 adet fişeği yaklaşık 1 saniye kadar bir sürede çıkartabiliyorum.Çalışıldığında bunu dahada kısaltmak mümkün.

Phenomanın şu meşhur primo şokları beni tatmin etmeye yettide arttı bile.Uygun mesafeye uygun şok ve saçmayla bana göre çok güzel pattern oluşturmakta.Hep bana göre, benim için gibi kelimeler kullanıyorum sonuçta herkesin tüfekten beklentisi farklıdır, kendi açımdan konuşuyorum.Gelelim pattern fotoğraflarına, atışlar metreyle ölçülüp fon kartonuna yapılmıştır.Profesyonelce değil kesinlikle.fikir vermesi açısından bir nebzede olsa yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Merkezdeki dairenin çapı 12 cm.

ilk fotoğraf 36 metreden full şok ile 36 gram cheddite jk6 5 numaranın verdiği sonuç.Kağıt üzerinde toplam 177 adet saçma var ve ortadaki kırmızı bölgede 10 adet saçma var.

resim yülke

2. foto yine 36 metre fişek gramaj ve numara aynı modıfıed yani 3 no şokla yapılan atış :toplam 148 isabet 9 adeti kırmızı bölge.

resim yuklemek

3.fotoğraf fişek ve mesafe aynı şok Imroved Cylınder yani 4 numara:toplam 87 isabet 2 adeti kırmızı bölgede.

bmp resim yükle

Burdan çıkardığım sonuca gelirsek 36 metre gibi bir mesafede 4 numara şok oldukça verimsiz olmakta .

Yine 36 metreden bu sefer 32 gram 7 numara full şokla yapılan atışta saçmaların 216 adeti kağıda isabet etmiş 13 adeti kırmızı bölgede

resim upload

Mesafe aynı şok M-3 numara:199 adet kağıttaki saçma 12 tanesi kırmızı bölgede.

resim upload

Bu atışı ise 18 metreden özellikle yaptım, yine şokun dağılımını gözlemlemek amacıyla fişek 30 gr 9 numara rotweill şok IC-4 numara.

çoklu resim upload

Gelelim tek kurşun atışlarına.Sırasıyla 25-50 ve 75 metre olmak üzere 3erli atışlar yaptım.Şok IC- yani 4numara.Kurşun jet marka 30 gram.Ayrıca belirtmek isterimki ben bu kurşundan oldukça memnunum yaklaşık 80 metrede 2.5 litrelik kola şişesini tek atışta hiç sağ sol aşağı yukarı sapma yapmadan hakladım :) Kaldıki bu mesafede arpacıktan kola şişesi görünmüyor bilirsiniz.

25 metre tek kurşun :

resim gönder

50 metre tek kurşun :

resim upload servisleri

75 metre tek kurşun: Burada belirtmek istediğim son dairenin dışında kalan kurşun deliği lambronun kurşunudur ve 3lü atışla bir alakası yoktur ölçülmemiş bir mesafeden(75 metreden uzak) desteksiz atılmıştır.

resİm yÜkleme

Not:Atışların hepsi oturarak dizden destekli yapılmıştır.Elbette atış sehpasında atış yapmaya benzemez hatalarım oldu.

Tüfeğin sevmediğim kısmı ise aslında phenomaya özgü bir durum değil.Bildiğiniz üzere gazlı tüfeklerin temizlik derdi, Akdaş ak 212 isteme sebebim birazda bundan kaynaklıydı.Genel olarak şuanlık paylaşacaklarım bunlar, İlerleyen zamanlarda vakit buldukça tüfeğin parçalarını veyahut değişik atışları bu konu altında paylaşmaya çalışırım.Sürç-i lisan ettiysem affola.

• Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimiçi Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Armsan Phenoma Carbo
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2014, 21:13:51 »
Hayırlı olsun güzel paylaşım gelişmeleri bekliyoruz.  ;)
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2014, 21:26:38 »
Hayırlı olsun güzel paylaşım gelişmeleri bekliyoruz.  ;)

Teşekkür ederim Hakan bey.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2014, 21:38:15 »
Hayırlı olsun. Primos şoklar üzerinde armsan firmasının yoğun çalıştığını söylemişlerdi. Bende

denediğimde çok iyi grupman ve homojen dağılım almıştım. Şuanda armsan silahlarından birçok

kişi memnun. Teknik servis ve ürün kalitesi gayet tatminkar olduğu için memnun kalırsınız heralde.

Tabi silahı iyi tanıyıp en uygun fişeği seçmek size kalıyor. Rastgele...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2014, 21:46:37 »
Hayırlı olsun,
hafta sunu bende 1 litrelik kola şişesine 612 dw 71 cm 5 numara şokla jet 30 gr 2 atış yaptım.Ayakta atışlarımda birisi kapağa yakın birisi ortasının altına vurmuş.
Bende jet kurşundan memnun kaldım. 
Herhalde armsan'larla uyumlu gibi gözüküyor.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2014, 22:02:13 »
Hayırlı olsun. Primos şoklar üzerinde armsan firmasının yoğun çalıştığını söylemişlerdi. Bende

denediğimde çok iyi grupman ve homojen dağılım almıştım. Şuanda armsan silahlarından birçok

kişi memnun. Teknik servis ve ürün kalitesi gayet tatminkar olduğu için memnun kalırsınız heralde.

Tabi silahı iyi tanıyıp en uygun fişeği seçmek size kalıyor. Rastgele...

Teşekkür ederim Mustafa bey, bir abimde var phenoma şiddetle yaf diyor.8 numara 32 gramla tavşanları çaput ediyor.Bakalım dediğiniz gibi deneyip bulacağız.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2014, 22:05:12 »
Hayırlı olsun,
hafta sunu bende 1 litrelik kola şişesine 612 dw 71 cm 5 numara şokla jet 30 gr 2 atış yaptım.Ayakta atışlarımda birisi kapağa yakın birisi ortasının altına vurmuş.
Bende jet kurşundan memnun kaldım. 
Herhalde armsan'larla uyumlu gibi gözüküyor.

İsmail bey saolun.Bende yerli kurşunlara karşı bi önyargı herzaman olmuştur.Ancak jet'le bu önyargıyı yendim desem yalan olmaz.2 kutu tüfeği aldığım gün almıştım dün 3 kutu daha aldım.Böyle atışlar insanın özgüvenini artırıyor.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2014, 22:19:54 »
Berhan bey yeni tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak dileğiyle. Öncelikle phenoma cok güzel bir tüfektir 2011 de ilk çıktığında almıştım carbo modelini belkide yerlilerde en çok sevdiğim tipini beğendiğim tüfektir aynı benimkide 66 namluydu cok net nokta kurşun atışı vardır ama benim şanssızlığım olsa gerek kurşun atmaktan namlu ucu şişti üst şertit namludan ayrıldı kuşa vurunca kuş hep canlı kalıyordu size tavsiyem namluyu kasayı bir yere sürtmemeye çok dikkat edin hemen çiziliyor ve geçmiyor .tüfeği temizlerken çıkan pisliğin namluya değmemesine dikkat edin sonra namluya yapışıyor simli gibi duruyor ama kesin olarak söylüyim size çalışma problemi olmaz inşallah hicbir sorun yasamazsınız benim gibi :) 1000 de bir kötü çıkar derler ya iste o bana denk gelmisti herhalde :)

Çevrimdışı İbrahim ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Gonyalı
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2014, 22:39:06 »
Hayırlı olsun bende kullanıyorum phenoma carbo modelini şu ana kadar bir sorun yaşamadım paylaşım içinde teşkürler kazasız belasız avlar.

İbrahim ÇELİK
1983-Konya
''Kamil odur ki koya her yerde bir eser ,. Eseri olmayanın yerinde yeller eser.''

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2014, 22:49:05 »
Berhan bey yeni tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak dileğiyle. Öncelikle phenoma cok güzel bir tüfektir 2011 de ilk çıktığında almıştım carbo modelini belkide yerlilerde en çok sevdiğim tipini beğendiğim tüfektir aynı benimkide 66 namluydu cok net nokta kurşun atışı vardır ama benim şanssızlığım olsa gerek kurşun atmaktan namlu ucu şişti üst şertit namludan ayrıldı kuşa vurunca kuş hep canlı kalıyordu size tavsiyem namluyu kasayı bir yere sürtmemeye çok dikkat edin hemen çiziliyor ve geçmiyor .tüfeği temizlerken çıkan pisliğin namluya değmemesine dikkat edin sonra namluya yapışıyor simli gibi duruyor ama kesin olarak söylüyim size çalışma problemi olmaz inşallah hicbir sorun yasamazsınız benim gibi :) 1000 de bir kötü çıkar derler ya iste o bana denk gelmisti herhalde :)

İyi dilekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bu tür sorunlar yaşamanız gerçekten üzücü bir durum.Büyük geçmiş olsun.Fabrikaya geri gönderdinizmi bu olayın ardından?Ne dediler veya ne yapıldı tüfeğe?
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2014, 22:51:37 »
Hayırlı olsun bende kullanıyorum phenoma carbo modelini şu ana kadar bir sorun yaşamadım paylaşım içinde teşkürler kazasız belasız avlar.
Saolun İbrahim bey sizlerede kazasız belasız bol avlar dilerim.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2014, 22:55:24 »
Servis imkanları gerçekten çok güzel bence önemli olanda bu yolladım ben tüfeği bir hafta içinde yenileyip gönderdiler müşteri hizmetleride çok iyi gerçekten güzel ilgileniyorlar

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2014, 22:58:50 »
Servis imkanları gerçekten çok güzel bence önemli olanda bu yolladım ben tüfeği bir hafta içinde yenileyip gönderdiler müşteri hizmetleride çok iyi gerçekten güzel ilgileniyorlar
Tekrardan geçmiş olsun, Armsanın servis kalitesini birçok kişi beğeniyor zaten.Umarım yeni Akdaş AK 212'nizde böyle sorunlar yaşamazsınız.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2014, 23:02:09 »
:) teşekkür ederim insallah hiçbirimiz yasamayız böyle sorunlar

Çevrimdışı Uğur YETERGE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2014, 23:38:41 »
öncelikle silahınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Phenoma gerçekten duruşu işçiliği ve kusursuz çalışmasıyla yerliler içinde akıllarda yer etmiş bir silah fakat her şeyin bir eksik tarafı ister istemez oluyor. Artılarının yanında bu eksilerden de bahsetmek ilgilenenler için en önemli bilgilerdir. Phenoma hakkında fazlaca duyduğum ve bizzat şahit olduğum şu canlı bırakma işi? Bu durumundan hiç şikayetçi olmayan arkadaşları da duydum konuştum ama bir türlü bu sorunun çözümünü bulamadım yanlış fişek seçi mi, silahın az da olsa fabrika çıkışındaki farklılık mı? Bu konuda yorum yapmak isteyen arkadaşlar buyursun konuşalım yoksa tek çıkış yolum kaldı bizim kuşlar dokuz canlı mı :)  Herkese rastgele hayırlı avlar...
1986 kahramanmaraş

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 28 Ekim 2014, 23:51:44 »
öncelikle silahınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Phenoma gerçekten duruşu işçiliği ve kusursuz çalışmasıyla yerliler içinde akıllarda yer etmiş bir silah fakat her şeyin bir eksik tarafı ister istemez oluyor. Artılarının yanında bu eksilerden de bahsetmek ilgilenenler için en önemli bilgilerdir. Phenoma hakkında fazlaca duyduğum ve bizzat şahit olduğum şu canlı bırakma işi? Bu durumundan hiç şikayetçi olmayan arkadaşları da duydum konuştum ama bir türlü bu sorunun çözümünü bulamadım yanlış fişek seçi mi, silahın az da olsa fabrika çıkışındaki farklılık mı? Bu konuda yorum yapmak isteyen arkadaşlar buyursun konuşalım yoksa tek çıkış yolum kaldı bizim kuşlar dokuz canlı mı :)  Herkese rastgele hayırlı avlar...

Uğur bey haklısınız ürünlerin hep iyi yönlerini konuşmanın hiçbir zaman için o ürünün gelişmesine yardımcı olmayacağını düşünmekteyim.Eksikleri konuşulsun ki üreticiler bu yönlerde çalışma yapsın, kimse üzerine alınmasın sözüm meclisten dışarı, ama forumda ama avcılar bir araya toplandığı zaman kimse benim yoğurdum ekşi demiyor.Ya bakıyorum herkesin elinde farklı farklı tüfekler. E madem her tüfek bu kadar iyi neden daha farklı markalara veya ithal ürünlere yöneliyoruz anlayamıyorum.Malumunuz üzere henüz avda deneme fırsatım inanın olmadı haftasonu gelsin bakalım tahtalı, çulluk, ördek sezonuda açılıyor.Ördek, çulluk için ümidim henüz yokta tahtalıda deneyeceğim kısmet olursa.Saygı ve selamlarımla..
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Uğur YETERGE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 29 Ekim 2014, 00:01:06 »
Berhan kardeş inşallah sizinkinde öyle bir şikayet olmaz da ağzınızın tadıyla avlanırsınız. Sonucu burada paylaşır bizi de bilgilendirirseniz seviniriz. Bol şanslar...
1986 kahramanmaraş

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 29 Ekim 2014, 00:23:00 »
berhan bey öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun güzel seçim yapmışsızın geçen sezon 3 arkadaş ikimiz 66 namlu armsan 612 w ve s diğer arkadaşta phenoma 66 namlu carbo ile keklik avı yaptık ben 3 şok 32 gr bp klasik diğer arkadaş 5 şok bp klasik phenomacı arkadaşda 4 şok rc titano fişek kullandı  hepimizde fişeklerle veya tüfeklerle ilgili hiç bir sorun yaşamadık bilginize
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 29 Ekim 2014, 00:33:32 »
berhan bey öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun güzel seçim yapmışsızın geçen sezon 3 arkadaş ikimiz 66 namlu armsan 612 w ve s diğer arkadaşta phenoma 66 namlu carbo ile keklik avı yaptık ben 3 şok 32 gr bp klasik diğer arkadaş 5 şok bp klasik phenomacı arkadaşda 4 şok rc titano fişek kullandı  hepimizde fişeklerle veya tüfeklerle ilgili hiç bir sorun yaşamadık bilginize

Özgür bey teşekkür ederim yorumunuz için, böyle güzel geri dönüşler inanın beni daha çok heveslendiriyor.Memnun kalmanıza sevindim, yalnız ufak bir sorum olacak: gerçekten 4 numara şokla bu kadar iyi verim alınabiliyormu bu tüfekte?.Şuana kadar takip ettiğim kadarıyla hemen hemen herkes geniş şoklarla her türlü avı yapıyor.Gerçekten ilginç.
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 29 Ekim 2014, 10:05:34 »
mükemmel olmuş gayet açıklayıcı. eline koluna ve emeğine sağlık.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Engin ÜLGER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 29 Ekim 2014, 10:08:37 »
 kazasız belasız kullanın hayırlı olsun. bende phenoma corbo kullanıyorum. gayet memnunum tek sorun dikçik boyu. omuzlarken takılıyor. onun içinde ayarlanabilir dipcik pedi almayı düşünüyorum.
1990 ankara

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 29 Ekim 2014, 10:41:52 »
güzelmiş hayırlı olsun 4 no şokun grupmanıyla diğer şokların grupmanı arasında çok fark var bu kadar fark olmaması gerekir ya diğer şoklar fazla toplu atmış yada 4 no şok fazla açmış. atış hatası olabilir yada şokta problem olabilir
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 29 Ekim 2014, 10:48:52 »
Özgür bey teşekkür ederim yorumunuz için, böyle güzel geri dönüşler inanın beni daha çok heveslendiriyor.Memnun kalmanıza sevindim, yalnız ufak bir sorum olacak: gerçekten 4 numara şokla bu kadar iyi verim alınabiliyormu bu tüfekte?.Şuana kadar takip ettiğim kadarıyla hemen hemen herkes geniş şoklarla her türlü avı yapıyor.Gerçekten ilginç.

biz gayet memnunuz 4-5 şokla parlama ördek ,keklik,çulluk ve bıldırcın avlarını yapıyoruz  tahtalı ve üveyikte 3 şokla avlanıyoruz ve hepimiz memnunuz bu arada bende çok grupman denemesi yaptım ve bu şokları kullanmaya karar verdim  zaten mesafe dışı atışları yapmıyorum 40 mt gibi en fazla attığım mesafedir istinalar hariç tabi
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 29 Ekim 2014, 11:08:27 »
mükemmel olmuş gayet açıklayıcı. eline koluna ve emeğine sağlık.

Teşekkür ederim Kadir bey.

kazasız belasız kullanın hayırlı olsun. bende phenoma corbo kullanıyorum. gayet memnunum tek sorun dikçik boyu. omuzlarken takılıyor. onun içinde ayarlanabilir dipcik pedi almayı düşünüyorum.

Engin bey teşekkürler.Aynı sorun tüm phenoma kullanıcılarının ortak derdi sanırım.Şuanlık ince kıyafetler giyiyorum pek sıkıntısını göremedim ancak havalar soğuduğunda mont benzeri kıyafetlerle sıkıntı olacak gibi, ozaman bi çare arayacağım artık.

güzelmiş hayırlı olsun 4 no şokun grupmanıyla diğer şokların grupmanı arasında çok fark var bu kadar fark olmaması gerekir ya diğer şoklar fazla toplu atmış yada 4 no şok fazla açmış. atış hatası olabilir yada şokta problem olabilir

Dediğiniz gibi 3 numara ile 4 numara arasında bile büyük fark var.Atış hatası olabilir diyorum şayet değilsede zaten bu şoku sadece tek kurşunda kullanmayı düşünüyorum, uçar avında 3 numarayla devam :)

biz gayet memnunuz 4-5 şokla parlama ördek ,keklik,çulluk ve bıldırcın avlarını yapıyoruz  tahtalı ve üveyikte 3 şokla avlanıyoruz ve hepimiz memnunuz bu arada bende çok grupman denemesi yaptım ve bu şokları kullanmaya karar verdim  zaten mesafe dışı atışları yapmıyorum 40 mt gibi en fazla attığım mesafedir istinalar hariç tabi

Aslında saçmanın çok dağılmasını sevmiyorum bu yüzden 5 numarayı hiç kullanmayacağım gibi geliyor.4 noyu zaten tek kurşuna adadık, kaldı uçar avına 3 şok :) 40 metre dile kolay geliyo ancak metreyle ölçüp tüfeği omuzlayınca insan bi '' yok artık'' çekmeden edemiyor. artık havanın ve kuşların durumuna göre oynamalar yaparım, teşekkür ederim yorumunuz için.

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2014, 11:09:32 Gönderen: Berhan PINAROĞLU »
  • Huğlu 104/A 12/71
1994/Bartın

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 29 Ekim 2014, 19:43:09 »
Uğur bey haklısınız ürünlerin hep iyi yönlerini konuşmanın hiçbir zaman için o ürünün gelişmesine yardımcı olmayacağını düşünmekteyim.Eksikleri konuşulsun ki üreticiler bu yönlerde çalışma yapsın, kimse üzerine alınmasın sözüm meclisten dışarı, ama forumda ama avcılar bir araya toplandığı zaman kimse benim yoğurdum ekşi demiyor.Ya bakıyorum herkesin elinde farklı farklı tüfekler. E madem her tüfek bu kadar iyi neden daha farklı markalara veya ithal ürünlere yöneliyoruz anlayamıyorum.Malumunuz üzere henüz avda deneme fırsatım inanın olmadı haftasonu gelsin bakalım tahtalı, çulluk, ördek sezonuda açılıyor.Ördek, çulluk için ümidim henüz yokta tahtalıda deneyeceğim kısmet olursa.Saygı ve selamlarımla..
Tahtalının ilacı,
3 şok rc s4,biraz sertse rc jk6 5-6 numara
612 dw cansız düşürdü...
İsmail METE
1981 DENİZLİ