Gönderen Konu: ak 212 rezaleti  (Okunma sayısı 16017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ak 212 rezaleti
« Yanıtla #50 : 06 Ocak 2015, 18:59:48 »
Omer bey ulkemize yaptiginiz hizmetlerden dolayi tesekkur ederim.elimde stoeger ge huglu tufekler var akdas yok ama yine de grupman denemeleri olsun yorumlar olsun takip ediyorum.illa ki arizali tufek cikar .sahsen ben video gormeden ya da gozumle gormeden internette yapilan sikayetlere inanmiyorum.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: ak 212 rezaleti
« Yanıtla #51 : 06 Ocak 2015, 19:57:33 »
Uzun süredir siteye zaman ayıramıyordum. Yazılanları baştan sona okudum. Yazacaklarım şahsi fikrimdir ve polemik konusu yapılmamasını peşinen rica ediyorum.
Bence Süleyman Beyin tepkisinin fazla olmasının en büyük nedeni, tüfeğini çok yüksek beklentiyle almış olması ve uğradığı hayal kırıklığı.
Beni pek çok dostumuz tanır, Yerli Silah Sanayiini en fazla savunanlardan biriyim. Yıllar önce avcılık sitelerine takılmaya başladığımda, bütün Yerli Av Tüfek Fabrikalarını araştırıp, internet adresleriyle birlikte "Yerli Silah Sanayiimiz" başlığıyla üye olduğum avcılık sitelerinde paylaşmıştım. Güncelleyemedim ancak, hala sitemizde de konu başlığı duruyor.
Sürekli tüfek değiştirmek gibi de tedavi edilemez bir hastalığım var. Huğlu, Üzümlü, Ata, Yıldız ve en son Stoeger pek çok tüfek elimden geçti. Hepsini almadan önce uzun uzun araştırdım, tüfek konusunda bilgime de güvenirim. Şu anda Ata Neo 12 ve Stoeger M 3000 kullanıyorum. Bana göre Çifte yada Poze tüfek alacak arkadaşlar için gözü kapalı alınabilecek pek çok yerli marka var. Akus, Akdaş, Akkar, Huğlu, Yıldız, vb.
Ancak, fikrimi soran bütün Dostlarıma dediğim gibi iş Yarıotomatik tüfeğe geldi mi, gazlı yada kinetik, işiniz tamamen şansa kalmış demektir. Bazı arkadaşların yazdığı gibi yabancı Yarıotomatik tüfeklerde de arıza söz konusu olabilmektedir. Ancak, işe yüzdelik oranlarla bakıldığında aradaki uçurum rahatlıkla gözlemlenebilecektir.
Son olarak; bizimkisi gibi Forum Siteleri Üretici-Tüketici irtibatında önemli bir yer tutmaktadır. Yazışmalarında üslubumuza dikkat eder, çıkarmamız gereken dersleri çıkarmayı başarabilirsek, hem yerli Silah Sanayiimiz daha ileriye gider, hem de yurdum avcısı daha iyi yerli tüfekler kullanma imkanına kavuşur.
Not: Şahsen Yerli Yarıotomatik  tüfek kullanan avcılar içersinde, şimdilik şanslı avcılar içindeyim ;)
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK