Gönderen Konu: köpek sahibi arkadaşların dikkatine  (Okunma sayısı 20496 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
köpek sahibi arkadaşların dikkatine
« : 29 Eylül 2011, 07:28:52 »
son bir  haftadır özellikle takip ediyorum sür manşetten hem köpek satıcıları hemde avcı arkadaşlar köpeklerin fermaları ve satış resimleri oldukça forum u işgal etmektedir.neredeyse ferma ve satış resimlerinden başka  konu açan yok.yok benim köpek  şoyleydi  şu ferma resmine bak  yok ırkının özellikleri şöyle böyle vs vs .çok canımı sıkmaya başladı.yahu sonucunda bu bir köpek  yapacağı iş belli.çarşaf çarşaf resim atmanın  gereksiz  yeni yeni konu açmanın alemi ne.zaten  yeterince satıcı var artık avcılarda işin ....  çıkarmış.şu yavru  şu kadar  bu yavru  bu kadar vs vs .tamam avcı sayfası köpek resimleri atılacak  köpek konuşulacak ama bu kadar da abartılı değil.site yönetiminden  de bu konuya  bir çözüm getirmesini istiyorum.banane ya milletin köpeğinden.daha farklı ve faydalı bilgiler varken  gereksiz yere köpeklere ve ilanlara ayrılan işgaliye çok fazla.bu durum bir çok arkadaşında  sıkıntısı.ama kimse sesini çıkarmak istemiyor.eleştirilere açığım saygı çerçevesinde ama seviyeli olmak şartıyla.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: köpek sahibi arkadaşların dikkatine
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2011, 08:19:43 »
aynen katılıyorum  artık  bu  site  resmen ticarete dönmüş  lütfen buna bir çözüm getirilsin  .

herkese saygılar selamlar sakaryadan.
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

Çevrimdışı Erhan DURMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2011, 09:33:48 »
aynen insanlar ticareti öğrenmiş işi paraya dönüştürmüş
Erhan DURMAZ
1986 BİGA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2011, 09:34:56 »
suat bey herkesin düşüncelerine saygı duyarım buda sizin düşünceniz. saygı duyarım..burası bir avcılık forum sayfası burada elbet paylaşımda olacak ,tüfek ve köpek satışıda olacak ve her türlü bilgi olacak vs vs ..bunların hepsi olursa zaten 4.4 lük bir forum olacak .oluyorda .buda benim düşüncem..köpek satışında konan resimlere gelince ,,bende köpek ilanı koydum forumda ,,ben köpeğimin reklamını yapmıyorum,,alacak olan arkadaşlar köpeği daha iyi tanıması ve kararına yardımcı olmak maksadıyla koyuyorum ,,hiçkimse köpek hakkında bilgi edinmeden almak istemez .teşekürler
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2011, 09:43:53 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2011, 09:47:10 »
ramazan bey sorun satışa  konan köpeklerin resimleri değil tabiki olacak bunlarda.ama şöyle boydan ferma verdi. yok kuyruğu şöyle burası böyle.ya kendisine  allah tarafından 9000 çeşit kokuyu ayırt edebilme yeteneği yada lutfu verilmiş bir havvanın 5 tane kokuyu ayırt edip içgüdüsel olarak ona  has bir  hareket yapması doğal bişey. köpekten ava giderken bizi sırtında taşımasını veya  kendi kendine çıkıp canlı bıldırcın yakalayıp bizi hiç yormadan av yapması gibi doğa üstü meziyet beklemiyoruz.sadece yapacağı ferma   ve aport.bazı arkadaşlar ferma resimlerini  çok fazla yayınlıyolar.sanki baya meziyetmiş gibi.zaten işi o .onuda yapmayacaksa  niye ekmek vereyim.bir mt ağacın ucuna  beyaz bir mendil  bağlayıp  önümde sağa sola sallasam bende kaldırırım bıldırcınları.

BİGA/1979

Çevrimdışı Hasan ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2011, 10:18:59 »
SELAMLAR,Suat kardeş sana katılmamak elde değil yani insanları anlayamıyorum avı sonuçta kendi zevklerini tatmin ve spor için yapıyorsun köpeğin her yaptığı hareketi oturması kalkması  ...........ne dersen de çok enterasan bir şey vardır paylaşırsın  anlatım yok  gayri ciddi ifadeler inanın şu 4-5 yıldır ava kimse görmesin diye gizlene saklana gidiyorum ha bu bir eksiklikten değil herşeyim tam , bu tamamen toplumun avcılara eli silahlı masum hayvanları öldüren caniler olarak görmesi gösterilmesinden.bizimde buna sağolsun genç arkadaşların bu yayınlama merakları yüzünden ortaya çıkan somut delilleride eklersek vay anam vay limit falan anlamıyor veya ilgisi olmadığı için bilmiyorki insanlar bu fotoları gören veya biryerden merak edip rastgele siteye giren birisinin gözüyle olaya bakarsanız ne demek istediğimi anlardınız.diyeceğim bize ustalarımız öyle öğretti ava adam gibi efendice gidersin avını yapıp yine efendice gelirsin bunun muhabbetide şakasıda arkadaşlar arasında olur ha buradada hepimiz arkadaşız ama bu siteyi bizim dışımızdada herkez girebilir ve muhabbetlerimizi okuyabilir.Biraz kendimize  daha daha çok ava saygı bence önceliğimiz olmalıdır.zaten avcı üzerindeki toplumsal baskıda bazı şeylerin yanlış olduğunun bir göstergesi değilmi dir? kalın sağlıcakla hepinize rastgele.
  Hasan ÖZTÜRK-EDREMİT/1974

Çevrimdışı Ramazan BUNARCIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2011, 10:27:01 »
Bu ne perhiz ne ne turşu lahanası  

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,137266.0.html

Herkesin görüş ve düşünleri farklı kimi resim ve video atılmamasından şikayetçi kimi atılmasından o yüzden hiç kimseyi bu şekilde eleştirmemeliyiz diye düşünüyorum.
   Benim düşüncem elbeddeki burası bir av sitesi  köpek ve tüfek resimlerinin yayınlanmasından daha doğal ne olabilir ki özellikle ferma resimlerinin yayınlanmasından daha başka güzel ne olabilirki  köpeğin görevi ferma vermek zaten bunun resmini atmaya gerek yok  diyebilirmiyiz bu formun amaçı paylaşım değil mi yaptığımız güzel avları resimlerle ölümsüzleştirip bunu dostlarımızla paylaşmakdan daha doğal ne olabilir ki
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2011, 10:29:49 Gönderen: Ramazan BUNARCIOĞLU »

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2011, 11:01:22 »
Sevgili Suat yazın beni çok şaşırttı doğrusu. Aylardır sezon kapalı ve yeni açıldı sayılır. Böyle bir zamanda avcıların içi kıpır kıpırken, zevkle avlarını paylaşırlerken sizin, ''banane ya milletin köpeğinden'' demeniz beni şaşırttı doğrusu.  Avcılar için herşeyleri köpektir. Bir avda paylaşılacak en güzel şeyde köpeğinin fermasıdır. Bu sizi rahatsız ediyorsa bu sadece sizin probleminizdir. Ben şahsen ferma videoları ve resimlerine bakmaktan zevk alıyorum. Bu yüzden yönetimi bu konuda uyarmanız bence bu paylaşımlardan zevk alanlar için haksızlık diye düşünüyorum.. Bunlarda benim görüşlerim... Umarım sizi kırmadan yapılmış eleştiridir.. SAYGILARIMLA...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Fatih YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Beypazarı/ANKARA 1979 0533 394 71 93
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2011, 11:07:30 »
Sevgili Suat yazın beni çok şaşırttı doğrusu. Aylardır sezon kapalı ve yeni açıldı sayılır. Böyle bir zamanda avcıların içi kıpır kıpırken, zevkle avlarını paylaşırlerken sizin, ''banane ya milletin köpeğinden'' demeniz beni şaşırttı doğrusu.  Avcılar için herşeyleri köpektir. Bir avda paylaşılacak en güzel şeyde köpeğinin fermasıdır. Bu sizi rahatsız ediyorsa bu sadece sizin probleminizdir. Ben şahsen ferma videoları ve resimlerine bakmaktan zevk alıyorum. Bu yüzden yönetimi bu konuda uyarmanız bence bu paylaşımlardan zevk alanlar için haksızlık diye düşünüyorum.. Bunlarda benim görüşlerim... Umarım sizi kırmadan yapılmış eleştiridir.. SAYGILARIMLA...

hüseyin in söylediklerine noktası virgülüne kadar katılıyorum.
Fatih YILMAZ 1979
BEYPAZARI- ANKARA 0533 394 71 93

Çevrimdışı Burak BALIKÇI

• Müdavim Üyemiz
  • cek
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2011, 11:08:06 »
Av yapılırken ve av sonrası çekilen fotolar için bir şey demiyorum. Bunlar burada olması gereken şeyler ama , örnek: kızım prensesi dağların kralı ile çiftleştirdim.boy boy resimler  altına da başlıyor inşallah maşallah mesajları bu iş yavrular doğana kadar hatta doğduktan sonra da devam ediyor. Konuyu açanın amacı belli  peki altına mesaj yazanlara ne demeli yahu alt tarafı bir köpek çekmişsin bu kadar abartıya ne gerek var. Konu sahibi için var,çünkü köpek satacağı için reklamını yapıyor. 1,5 - 2 ay sonra başka bir konu şampiyonun torunları, veya dağların kralının yavruları satılık tanesi 1000 tl , üstelik de değerini bilecek kişilere verilecek, başkasına olmaz. Bu işi bu abartan, bizlerde suç yok mu acaba  bu işi çanak tutan altına boş boş mesaj atanların payı yok mu acaba...
Burak BALIKÇI A Rh + 1966 DENİZLİ

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2011, 12:07:34 »
arkadaşlar  biri birimizi  kırmaya  sert  eleştiriler  yapmamıza  gerek  yok  bu  site  avcılar  sitesi  olduğuna  göre  burda  köpekte  satılır  vidioda  atılır  resimde  atılır  bunda  kızcak   eleştiri  yapacak  ne  var   suat  kardeşim  tabiiki  biraz  abartılar  oluyor  ama  onada   hoşgörülü  bakmak  lazım  burda  hepimiz  bi  aile  gibiyiz   onun için  takma  kafanı   rastgele
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Mahmut ORMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 29 Eylül 2011, 12:32:44 »
sevgili arkadaşlar bence kimse burdaki muhabbetlerden yada fotolardan şikayetçi değildir benim acizane fikrim ve rahatsız olduğum konu herşeyin maddiyata dönüştürülmesi bizim büyüklerimizden öğrendiğimmiz köpek hediye edilir para ile satılmaz bu sitede onu gördüm kimin köpeği doğursa burak arkadaşımın belirtiği gibi yok dağların kralı şampiyonun torunu diye pazarlanmaya çalışıyor tabi istisnanar vardır bide birkaç arkadaşı yorum yazıyor yok balıkesirin ev iyi kokusu olan köpeği işide abartanlar yok 150m den ferma yapıyormuş yani arkadaşlarına yorum yazdırıyorlar ben bundan rahatsızım herkese rastgele bol avlar
Mahmut ORMAN
1981 tekirdağ/çorlu

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2011, 13:02:04 »
Köpekleri ben de severim. Av köpeklerini daha çok. Yine de köpeğim olmuştu desem yalan olur. Bakacak yerim ve zamanım dar. Öyle ahım şahım köpek bilgim yok. Sadece severim. Bu halimle bazı avcıların burada veya başka yerde köpeğinin hiç aklıma gelmeyecek yerlerini övmesini ben de pek anlamıyorum. Mesela, tulumba kuyruk, kara kafa, benekleri vs :) Ferma bunların yanında kolayca hoşgördüğüm bir şey. Yine de bunun ilgimle alakalı olduğunu sanıyorum. Belki onlar kadar köpeklerle içli dışlı olsam ben de aynı şeyleri merak ederdim. Şu anda aklım almıyor. Bazı avcılar da eminim ki benim gibilerin tüfek hakkında konuştuğu detaylardan sıkılıyordur. Biliyorum çünkü kimisi için tüfek bahane, ava gitsin, köpek olsun yetiyor.

Bu nedenle böyle köpek konularına girip de birilerini istemeden kıracak bir şeyler zırvalarım diye çekiniyorum. Çünkü gördüklerimden biliyorum, burada da böyle, bazıları için köpeğin her şeyi, rengi, duruşu, fermasının ayrıntıları çok öenmli ve bunları anlatmaktan zevk alıyor. Öbürü de kendisindekini övüyor. Burası da avcı forumu olduğuna göre aynı şeylerin devam etmesi normal. Yine de özellikle köpek ilanlarıyla ve köpek konulu tartışmalarla ilgilenmek kolay bir şey değil. Hele bendeki bilgisayar bazı resim dolu sayfalar açılana kadar bitiyorum. Ama burada hepimiz birbirimize katlanmak zorundayız. Mevcut forum kuralları içinde herkes istediğini paylaşmakta özgür.

Böyle konuları büyütmeye gerek olmadığını düşünüyorum naçizane. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsmail MANAV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2011, 13:16:11 »
bu forumlar bılgı ve paylasım sıtelerı burdan cok avcı cok seyler ogrnıyor ve goruyor
bazı kopekler vardırkı hda hıc ava cıkmamıs yada hıc ferma vermemıs neymıs damızlıga ayrılmıs falan nasıl ayrılıyorsa bende anlamadım
ınsanlar burda arabanın ustundekı kusları dıyılde merada kopegın fermasını gormeyı dah cok ıster masa ve yemek resımlerını avcılıgın guzelı budur bence
he kım tezgahtarlık yapar kım ona yacılık yapar onu bılmem karısmam fakat  bu resımler falan yok zaten sıteler ne ıse yarar
bence ınsanlar eger kopeklerı cok ıyı dıyorsa ve yavru satıyorsa kopegı kosarken ve fermasını ceksın atsın kı her eks bılsın az cok kopegı
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2011, 19:06:07 »
konuyu ve demek isrediğimi herkes anladı aslında.tabi ki de yayınlanacak resimlerde olacak mesela  dünya şampiyonu damızlıklar yayınlanacak ki bunlardan doğan yavrular satılacak.beyler herkesin köpeği kendine on numaradır.kimse yoğurdum ekşi demez.bende ne köpekler gördüm ama sahipleri kahvede değil avda  konuşuyodu. üç köpeğin arkasından  kuş kaldıranlar falan.ama biraz mütevazi olalım.başkaları yapsın reklamınızı.mesela sitede hala hangi hayvana  kaç numara fişek  kaç gr  saçma  atalım şu marka tüfeğim var  vurmuyo diyen arkadaşlar var.ne kadar  avcıyız işte bakın halimize.daha teknik meseleler varken  kalmışız köpeklerde. hala bıldırcına 3 ördeğe 0,3 numara saçma atan avcılar var.neden diye soruyorum  bir saçma tuttumu yetiyor diyolar.zaten mesele bir  saçmayı  tutturabilmek ama ince saçma tutmuyosa kalın saçmayı tutturmak neredeyse imkansız.sonra  tüfeklere bi mazeret  fişeklere bi mazeret buluyoruz.daha çok yol almalıyız çok.

BİGA/1979

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2011, 20:27:28 »
suat hemşehrim öncelikle senin köpek fotolarının paylaşılmasıyla ilgili esas sıkıntın ne onu anlayamadım.zira bu tv izlemek gibi .istediğini aç bak istemediğini kapat.siteyi açınca satılıklar,fermalar vs.zorunlu olarak izletilmiyor. bunları görmek isteyenler var.bilgi öğrenmek veya paylaşmak için açarsın yeni bir konu alakalı olanlar yazar.fişek tüfek konuları da bir çok defa yazıldı yorumlandı.köpek alacak kişiler başka bir şehire gidip köpek aramak yerine sitelerden fotolarını takip ederek köpek beğenebiliyor.av fotoları izlemek isteyenler de bu tür paylaşımları açıp bakıyor.sen de istemiyorsan bakma.ama senin bilgisayasın açılınca direk bunları gösteriyorsa o zaman tamam.köpeklerimin fotolarını paylaşarak sana verdiğim rahatsızlıktan ötürü üzgünüm.fotolarını basıpta avcı dostlara yaptığımız avları postayla göndereyim bari.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı Sadullah EREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Bütün mesele etçi değil avcı olmak....
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2011, 21:09:42 »
''banane ya milletin köpeğinden'' demeniz beni şaşırttı doğrusu.  Avcılar için herşeyleri köpektir. Bir avda paylaşılacak şeyde köpeğinin fermasıdır.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2011, 21:47:26 »
Arkadaşlar sitemizde 10.000 i aşkın üye var ve bunun yaklaşık 5000 kadarı aktif olarak siteye sürekli girip çıkıyorlar,
yani bu kadar kişiye şunu yapın bunu yazın böyle yapın desekte olması imkansız,

Sonuç olarak çoğunluğun genel tavrı ön planda oluyor, hatta site yönetimi olarak biz bile önemli olduğuna inandığımız konuların ( av kanunu tasarıları, av mevzuatı duyuruları v.s) okunmamsından şikayetçiyiz :)
Herkes kendi açısından önemli gördüğü konuda fikirlerini paylaşımlarını yapıyor,
bana göre konularda arkadaşlık ve duygusallık ağır bastığından bazan bir köpek için 500-600 mesaj yazılıyor, fakat sitemizde açtığımız av kanunu tasarısı hepimizi ilgilendirsede yazılan mesaj 20 yi geçmez :(

Bende hiç birisine gereksiz demiyorum ama gerekli olan konularada hassasiyet göstermek buradaki üyelerin forumun kalitesini artırır.
Hatta sitemize tüccarların sitesi v.s diyenlerde var :) fakat kendileride aynı satılık bölümlerini açıp ilanlara yer veriyorlar...

hepsi olmalı, zaman içinde herkes kimin ne amacı olduğunu öğreniyor avlakforum.com bu konuda zararda görse doğrusunu yapmaya,
kimsenin iradesine varlığına müdahale etmeden saygı ile devam edecektir.
Güzel ve Doğru işler yapmak isteyen herkesin site olarak hizmetindeyiz....
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2011, 21:48:54 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2011, 01:04:29 »
Suat merhaba..bende bir zaman bu köpek mevzundan sıkılmıştım ama günah keçisi olmamak için ses çıkarmadım..forumu açıyorum,sadece tüfek ilanlarına ve avcılıkla ilgili mevzuatlara bakıyorum..hiç köpeğim(yani doğrudürüst)olmadığı için köpek işi benim  hiç ilgimi çekmiyor..ama sitede çok güzel tüfek fotoları mevcut..yalnız bazı fotolardada dürüstlük yok..şahıs tüfeğinin fotosunu çekmiş,imal yılı üstünde sırıtıp duruyor,ilanda imal yılı yazılı değil..açık konuşayım;ilanlarını en beğendiğim kişi halil karadeniz..keşke burda av bayii olsaymış..hiç değilse fiyatları makul tutuyor..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mustafa BULUT 34

• AvlakForum Üye
  • *
    • http://www.igdebaglari.com/
« Yanıtla #19 : 30 Eylül 2011, 11:34:56 »
saygı değer suat bey bende küçük canavarımın resimlerini koydum hatta kaçan aslan yakalandı dikkat diye ama koymakta ki amacım reklam değilde tamamıyle bilgi almaktı evet ilgide gördü bilgilerde topladım işin gırgırıda oldu ciddi konularıda yeni sezon herkesin içi kıpır kıpır ben rüyamda bile av yapıyorum :) ondan öteside burası avcılrın sitesi herşey ama herşey olur başka bir ortamın dışında taa trakyadaki bir avcı ile taa   vanda ki bir avcı arkadaşımız  nerde buluşur nerde birbirlerine şaka ile köpek tüfek nispeti yapar :)  sizede sonsuz saygılrımı sunuyorum avınız daim bollll vedeeee  bereketli olsunnnnn  ama şunuda diyemeden edemeyeceğimmmmmmmm

avcıyı avıcı yapan elindeki tüfek değil önündeki köpektir   allaha emanet olun...      ;)
Mustafa BULUT
1982 istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 30 Eylül 2011, 11:52:14 »
 avcıyı avıcı yapan elindeki tüfek değil önündeki köpektir  tabiri göreceli bir kavramdır.kişilere göre değişir.tabiki güzel resimlerde  yayınlanacak ama  gerçekten bazı şeyleri çok fazla  abartıyorlar.sitemimiz bunlaradır. gerçi bunları yazıyoruz ama değişen ne  hiç bişey.acaba   site ilanları  ücretli olarak yayınlasaydı  bu kadar  cömert olabilirmiydi arkadaşlar merak ediyorum.

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa BULUT 34

• AvlakForum Üye
  • *
    • http://www.igdebaglari.com/
« Yanıtla #21 : 30 Eylül 2011, 14:07:23 »
bu konuda da haklısınız ücretli olsaydı belki de sayıda değişebilirdi :)  ama gerçekten siz diğer konular hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bence bir konu açın eğer o konulara da gerekli bilgilere ulaşamazsnız haklılığınız daha da ortaya çıkar o zamanda dersiniz ki ben bilgi için burdayım ticaret için değil saygılarımla...

bir yazı daha yazsam umarım bana kızmazsınız...!

10 paralık tüfeğin 100 paralık köpeğin olsun da derler...      :)
Mustafa BULUT
1982 istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 30 Eylül 2011, 14:11:36 »
peki sizin dediğiniz gibi olsun.rasgele

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #23 : 30 Eylül 2011, 14:14:01 »
Hararetli tartışma oluyor.
10 paralık tüfek, 100 paralık köpek.
Avcıyı avcı yapan tüfek değil köpektir.
Avcıyı dağ taş gezdiren köpektir.

Pardon da neden tüfek taşıyorsunuz avda merak ediyorum. :D
100 paralık köpeğiniz yakalasın avları, 1000/1 yakalanma oranı olsa, oooo dağ taş her taraf av dolar.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 30 Eylül 2011, 14:21:51 »
osman abi  tabiki görüşler farklı ama benim tercihim her zaman tüfek öncelikli olurdu. mesela bir browning  süperposed  tüfeğim olsun köpeğim olmasada olur. köpeği bir şekilde  hediye alırım ama kimse bir browning süperposed  hediye etmiyor. selamlar

BİGA/1979