Gönderen Konu: ŞİKAYET VE BİLĞİLENME  (Okunma sayısı 6218 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
ŞİKAYET VE BİLĞİLENME
« : 02 Nisan 2012, 12:17:04 »
   SEVĞİLİ ARKADAŞLAR
   BENİM BAŞIMA BU TARTIŞTIĞINIZ KUNUYLA İLĞİLİ BİR OLAY GELDİ 
BİZ DÖRT ARKADAŞ G ANTEP NİZİP İLÇESİNDE AVLANMAYA GİTMİŞTİK VE TEKNEYLE AVLANDIK TEKNEMİZ [9 ] BEYĞİRLİK KISA OLARAK LİMİTLER DAHİLİNDE AVLANDIK VE GÖLDEN ÇIK MİLLİ PARK GÖREVLİ ARKADAŞLAR YANIMIZA GELEREK BENDEN EVRAKLARIMIZI İSTEDİLER . BİZDE VERDİK O ANAKADAR VİZENİN YAPILMAYIŞININ SUÇ OLDUĞUNU SÖYLEYİP BANA CEZA YAZACAĞINI SÖYLEDİLER VE BOŞ TUTANAGI İMZALAMAMI İSTEDİLER.BEN NE KADAR İTİRAZ ETTİMSE OLMADI VE BU VİZE OLAYININ KANUNEN YASAL OLMADIĞINI VE CEZAİ İŞLEMİ BULUNMADIĞINI SÖYLEDİM VE EYER CEZASI YOKSA YAZMAYACAKLARINI SÖYLEYEREK BOŞ TUTANAĞI İMZALATTILAR. BANA GELEN TUTANAKTA YAZILAN CEZADA 4915 SAYILI KANUNA GÖRE 14\2 MADESİNE GÖRE CEZA YAZILMIŞ BEN ARAŞTIRDIM BU KANUN MADDESİ 14\1-2 MADDE AVLANMA İZNİ OLMADAN AVLANMA [yerli avcılar]  184,00 TL CEZA   
14\2 AVCILIK BELGESİ VE AVLANMA İZİN BELGESİ YANINDA BULUNDURMAYAN AVLANMA  23,00 TL CEZA
 AMA BANA YAZILAN CEZA 406,00 TL  BEN SORUYORUM ŞİMDİ DEYERLİ AVCI ARKADAŞLARA BU NASIL BİR ANLAYIŞ VE NASIL BİR ADALET SİSTEMİMİZ VAR.BANA YAZILAN TUTANAKTA SUÇ SAYILAN KABAHATLER ŞÖYLE
    1 ÜZERİNDE KAMUFLAJLI ELBİSE VE ÜZERMDE FAZLA FİŞEK BULUNDURMASI.
    2 AV YAPTIĞIMI BEYEN ETTMEM.
   3 TEKNEYLE GÖLETEN ÇIKMAM
  4 AVCILIK VİZESİ OLAN 2012\2013 YILI VİZEMİ YATIRMAMA .
     KABAHATLERİM BUNLAR ARKADAŞLAR .
 SORUYORUM SİZLERE KAMUFLAJ ELBİSE GİYMEK VE FAZLA FİŞEK BULUNDURMAK NE ZAMAN SUÇ OLDU KALDIKİ SİLAHIMI KONTROL ETTİLER VE TAKOZUMUN YERİNDE OLDUĞUNU GÖRDÜLER.
  AV YAPTIĞIMI İNKAR ETMEDİM.
  TEKNEYLE AV YAPMAK YASAKSA HAFTANIN 3 GÜNÜ ORADA TEKNE KİRALANIP AV YAPILIYOR VE
NİYE YAKALAN MIYOR NİYE BU GÖLETTE TEKNEYLE AV YAPMAK YASAK YAZILMIYOR
  BENİM SADECE VİZEM YOKTU BU NE CEZAİ İŞLEM GEREKTİRİYOR BİLGİSİ OLAN ARASIN LÜTFEN 0537 209 87 08
NOT :CEZAMI YATIRDIM VE KARŞI İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZARAK İTİRAZDA BULUNDUM BU İŞEMLE İLĞİLİ 3 ARAKADAŞ DA BENİM GİBİ MADUR OLDULAR ONLARDA KAŞI DAVA AÇTI SONUCU BEKLİYORUZ.
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ŞİKAYET VE BİLĞİLENME
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2012, 12:38:07 »
yatır cezayı iş olsun bitsin yoksa çok uzar gider üzülen yine sen olursun
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2012, 00:19:05 »
Talip bey tutanakta bunlar yazıyormu gerçekten !!!
tutanağın fotosunu çekerek yada taratıp buraya eklerseniz hepimiz görmek isteriz !

Ayrıca mahkemeye itiraz etmişsiniz sonucunu da burada payalşamanızı dilerim teşekkürler...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2012, 08:38:54 »
 TUTANAKTA NE YAZMIŞ İSE HEPSİ BURADA  TUNCAY BEY  SAYĞILAR
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2012, 08:42:22 »
TUTANAKTA NE YAZMIŞ İSE HEPSİ BURADA  TUNCAY BEY  SAYĞILAR

O halde lütfen tutanağı burada paylaşın mücadeleye hep birlikte destek verelim.

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2012, 08:43:14 »
  ULVİ BEY BEN CEZAYI HAKSIZ GÖRDÜĞÜM İÇİN TEKRAR İTİRAZ ETTİM. ÇÜNKÜ KANUNU OKU HEM HAKSIZLIGI GÖRÜRSÜN
     BEN YEDİĞİM CEZANIN HAKSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 08:45:37 Gönderen: Talip DUYUN »
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2012, 08:50:36 »
        ÖZHAN BEY TEŞEKKÜRLER HEMEN YAZACAM BÜTÜN TUTANAGI
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2012, 08:54:38 »
        ÖZHAN BEY TEŞEKKÜRLER HEMEN YAZACAM BÜTÜN TUTANAGI

Lütfen elinizdeki tutanağın aslını kopyalayın
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2012, 10:42:28 »
Talip bey tutanakta bunlar yazıyormu gerçekten !!!
tutanağın fotosunu çekerek yada taratıp buraya eklerseniz hepimiz görmek isteriz !

Ayrıca mahkemeye itiraz etmişsiniz sonucunu da burada payalşamanızı dilerim teşekkürler...
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2012, 11:44:36 »
                 KONU : İDARİ YAPTIRIM KARARI.
                                                     TEBLİGATTIR
    EKLİ İDARİ YAPTIRIM KARARINDA BELİRTİLEN 4915 SAYILI KARA AVCILIGI KANUNUNA MUHALEFETSUÇUNDAN DOLAYI ,GAZİANTEP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE HAKKINIZDA 406,00[DÖRTYÜZALTI] TL İDARİ PARA CEZASI VERİLMİŞTİR .
BU KAPSAMDA :
 KARARIN TEBLİĞİNDEN İTİBAREN 15 GÜN İÇİNDE GAZİANTEP SULH CEZA MEHKEMESİNE İTİRAZDA BULUNABİLECEĞİNİZİ,DAVA AÇILMASI HALİNDE BU DURUMUN GAZİANTEP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BİLDİRİLMESİNİ KARARIN TEBLİĞİNDEN İTİBAREN KANUN YOLUNA BAŞVURMA SÜRESİ OLAN 15 GÜN İÇERİSİNDE İDARİ PARA CEZASINI PEŞİN OLARAK YATIRDIĞINIZ TAKDİRDE BU CEZANIN  3\4  Ü OLAN 304,00 [ÜÇYÜZDÖRT]TL YATIRMANIZ YETERLİ OLACAĞINA  KANUN YOLUNA BAŞVURMADAN ÖNCE PEŞİN ÖDEME YAPMANIZIN BU KARARA KARŞI KANUN YOLUNA BAŞVURMA HAKKINIZI ETKİLEMEYECEĞİNİ,
İDARİ PARA CEZASININ ÖDEME SÜRESİ TEBLİĞİNDEN İTİBAREN 1  [ BİR ] AY OLDUĞUNU İDARİ PARA CEZASININ YERİNİN EN YAKIN VERĞİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE,VERĞİ DAİRES OLMAYAN YERLERDE MAL MÜDÜRLÜKLERİ İLLERDE DEFDERDARLIK MUHASEBE MÜDÜRLÜKLERİNİN VEZNESİ OLDUĞUNU
 EKONOMİK DURUMUNUZUN MÜSAİT OLMAMASI VE İDARİ PARA CEZASINI ÖDEME SÜRESİ OLAN 1 [ BİR ] AY İÇİNDE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE MÜRECAAT EDİLMESİ DURUMUNDA ,VERİLEN İDARİ PARA CEZASININ İLK TAKSİDİNİN PEŞİN ÖDENMESİ KOŞULU İLE Bİ,R YIL İÇİNDE DÖRT EŞİT TAKSİT HALİNDE ÖDENE BİLECEĞİNİ KESİNLEŞTİĞİ HALDE 1 [ BİR ] AYLIK ÖDEME SÜRESİ İÇİNDE ÖDENMEYEN İDARİ PARA CEZASININ 6183 SAYILI AMME ALACAKLARI USULÜ HAKKINDA KANUN HÜKÜMLERİNE GÖRE TAKİP VE TAHSİL EDİLECEĞİ , GEREĞİ İÇİN BİLGİLERİNİZE RİCA EDERİM. 
                                                                                   MUSTAFA GÖZEL    \ ŞUBE MÜDÜRÜ
      İDARİ YAPTIRIM KARARI VERİLMESİNİ GEREKTİREN KABAHATİN KONUSU:
 4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUNUN 14\2 MADDESİNDE :AVLAKLARDA, AVCILIK BELGESİ VE AVLANMA İZNİ OLMADAN AVLANILMAYACAĞI BELİRTİLMESİNE RAĞMEN KABAHATLİ AVCILIK BELGESİ OLMADAN AV YAPARKEN TESPİT EDİLMİŞTİR.
AYNI KANUN 2, MADDESİ 22, BENDİNDE AVLANMA HAKKI :AVCILIK BELGESİNE SAHİP OLAN KİŞİLERİN YILLIK AVLANMA İZİN ÜCRETİ ÖDEME KOŞULLARI İLE ELDE ETTİĞİ HAK OLARAK TANIMLANMIŞTIR, KANUNNUN BU MADDESİ  İHLAL EDİLEREK AVLAKLARDA AVCILIK BELGESİ OLMADAN AVLANILMIŞTIR.
 KABAHATİN İŞLENDİĞİYER GAZİANTEP İLİ NİZİP İLÇESİ KUMLA MEVKİİ
                      DİĞER AÇIKLAMALAR
 4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUN 14\ 2 MADDESİNDE :AVLAKLARDA,AVCILIK BELGESİ VE AVLANMA İZNİ OLMADAN AVLANAMAYCAĞI BELİTİLMESİNE RAĞMEN KABAHATLİ AVCILIK BELĞESİ OLMADAN AV YAPARKEN TESPİT EDİLMİŞTİR.
 AYNI KANUNUN 2, MADDESİ 22, BENDİNDE AVLANMA HAKKI :AVCILIK BELGESİNE SAHİP OLAN KİŞİLERİN YILLIK AVLANMA İZİN ÜCRETİ ÖDEME KOŞULLARI İLE ELDE ETTİĞİ HAK OLARAK TANIMLANMIŞTIR. KANUNUN BU MADDESİ İHLAL EDİLEREK AVLAKLARDA AVCILIK BELĞESİ OLMADAN AVLANILMIŞTIR.
  AV KABATİNDE EL KONULAN AV HAYVANI YOK İSE TUTANAKLARTA; KABAHATLİLERİN AV SIRASINDA VURMUŞ OLDUKLARI AV HAYVANI OLMAMASINA RAĞMEN KANUNDA ‘ YABAN HAYVANLARINI ÖLÜ YA DA CANLI OLARAK AVLAMAYA ÇALIŞMA ‘AVLANMA EYLEMİ OLARAK TANIMLANDIĞINDAN [ 4915 SK ,2 \26 VE 27, BENTLERİ ] ,YANİ AV HAYVANI VURULMAMIŞTA OLSA BİLE FİİL AVLANMA TANIMI İÇİNDE OLDUĞUNDAN, TEŞEBBÜSÜN DE CEZALANDIRILMASININ BENİMSENDİĞİNİ KABÜLÜ GEREKMEKTEDİR.
 NOT : BİZİM YANIMIZA GELDİLER ARADILAR BİZ LİMİTLERİ DOLDURMUŞ VE KAYIKTAN İNMİŞTİK VE YANIMIZDA SAKARCA AVLAMIŞTIK EYER SUÇ İSE NİYE BUNLARA CEZAİİ İŞLEM UYGULAMADILAR VE BENİM SİLAHIMIN TAKOZU TAKILIYDI BEN SUÇLUYSAM NİYE SİLAHIMA EL KOYMADILAR  TEKNEMİZİ NİYE BAĞLAMADILAR TEKNE [9 ] BEYGİRLİK AV YAPTIĞIMIZI İNKAR ETMEDİK SADECE VİZEMİ YAPTIRMAMIŞTIM.BUNUNDA SUÇ TEŞKİL SAYILDIĞINI VE BU KADAR CEZA YAZILDIĞI BİLMİYORDUM VE BANA YAZILAN CEZA İLE KANUN MADDELERİ BİRBİRİNİ TUTMUYOR.
           KABAHATİN İŞLENDİĞİNİ İSPATLAYAN DELİLLER:
 1 -   AVLAK SAHASINDA OLMASI VE ÜZERİNDE KAMUFUAJLI AV ELBİSESİ,TÜFEK VE ÇOK SAYIDA FİŞEK OLMASI
2 -  AV YAPTIĞINI BEYAN ETMESİ
 3 – KAYIKLA GÖLETTEN ÇIKMALARI
4 – AVCILIK BELGELERİNİN KONTROLÜNDE 2012 YILI VİZESİNİN YAPILMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.
  YUKARIDA KİMLİK  VE ADRES BİLĞİLERİ YAZILI TALİP DUYUN’ UN
1 – KANUNUN 14\ 2 HÜKÜM MADDESİNE MUHALEFET EDEREK AVCILIK BELGESİ OLMADAN AVLANMA FİİLİ NEDENİ İLE KANUNUN 24\ 3 MADDESİ GEREGİNCE 406,00 TL İDARİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA:
GERİSİ AYNI BİRİNCİ SAYFA GİBİ YAZILMIŞ.
  NOT : BENİ ARAMAK İSTEYEN AVCI ARKADAŞLAR 0537 209 87 08 LÜTFEN GÖRÜŞ BİLDİRİN VE GEREKLİ BÜTÜN YERLERE BAŞ VURALIM BU UYĞULAMALAR YANLIŞ LÜTFEN BİLĞİLENELİM.
                       BU İTİRAZI GAZİANTEP SULH CEZA MAHKEMSİNE BULUNDUM KARARI BEKLİYORUM AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ BURAYA YAZACAĞIM
     ARKADAŞLAR 1 KABAHATTE YAZILAN SUÇ UNSURUMUDUR VE FAZLA FİŞEK BULUNDURMAK NE ZAMAN SUÇ OLDU KALDIKİ NİYE ARAMA YAPIPTA ÜZERİMDEKİ FİŞEKLERİ SAYSALARDI VE ÜZERİMDE BULUNAN FİŞEYİDE YAZSALARDIYA ŞUKADAR FİŞEKLE YAKALAN DI DİYE
   YAZIM HATALARI OLABİLİR LÜTFEN KUSURA BAKMAYIN.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 12:25:29 Gönderen: Talip DUYUN »
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2012, 14:33:03 »
Öncelikle şunu açığa çıkartalım siz aşağıdaki 4 maddeden bu cezayı yemediniz,o 4 madde sizin cezaya maruz kaldığınız maddeler değil.
Sizi suçladıkları maddeleri şu şekilde belirtmişler.
Okumadan boş kağıda imza attığınız için bu maddeleri kabul etmiş oldunuz.

4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUN 14\ 2 MADDESİNDE :AVLAKLARDA,AVCILIK BELGESİ VE AVLANMA İZNİ OLMADAN AVLANAMAYCAĞI BELİTİLMESİNE RAĞMEN KABAHATLİ AVCILIK BELĞESİ OLMADAN AV YAPARKEN TESPİT EDİLMİŞTİR.
 AYNI KANUNUN 2, MADDESİ 22, BENDİNDE AVLANMA HAKKI :AVCILIK BELGESİNE SAHİP OLAN KİŞİLERİN YILLIK AVLANMA İZİN ÜCRETİ ÖDEME KOŞULLARI İLE ELDE ETTİĞİ HAK OLARAK TANIMLANMIŞTIR. KANUNUN BU MADDESİ İHLAL EDİLEREK AVLAKLARDA AVCILIK BELĞESİ OLMADAN AVLANILMIŞTIR.
  AV KABATİNDE EL KONULAN AV HAYVANI YOK İSE TUTANAKLARTA; KABAHATLİLERİN AV SIRASINDA VURMUŞ OLDUKLARI AV HAYVANI OLMAMASINA RAĞMEN KANUNDA ‘ YABAN HAYVANLARINI ÖLÜ YA DA CANLI OLARAK AVLAMAYA ÇALIŞMA ‘AVLANMA EYLEMİ OLARAK TANIMLANDIĞINDAN [ 4915 SK ,2 \26 VE 27, BENTLERİ ] ,YANİ AV HAYVANI VURULMAMIŞTA OLSA BİLE FİİL AVLANMA TANIMI İÇİNDE OLDUĞUNDAN, TEŞEBBÜSÜN DE CEZALANDIRILMASININ BENİMSENDİĞİNİ KABÜLÜ GEREKMEKTEDİR.
tarafınıza beyan edilmiş.
Avlandığınıza delil olarakta aşağıdaki maddeler sıralanmış

KABAHATİN İŞLENDİĞİNİ İSPATLAYAN DELİLLER:
 1 -   AVLAK SAHASINDA OLMASI VE ÜZERİNDE KAMUFUAJLI AV ELBİSESİ,TÜFEK VE ÇOK SAYIDA FİŞEK OLMASI
2 -  AV YAPTIĞINI BEYAN ETMESİ
 3 – KAYIKLA GÖLETTEN ÇIKMALARI
4 – AVCILIK BELGELERİNİN KONTROLÜNDE 2012 YILI VİZESİNİN YAPILMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.

Malesef okumadan attığınız imza sayesinde infazınız yapılmış.
Bu durumda haklı bile olsanız haksız konumuna düşmüşsünüz.Tabiki bu benim düşüncem konu hakkında daha geniş bilgisi olan arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 14:38:36 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2012, 15:35:51 »
Talip Bey; öncelikle inşallah sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz.
 Ancak, yazılarınızda büyük harf kullanmanız, gözü yoruyor, yazdıklarınızın okunmasını ve metin çok uzun olduğu için okunanın anlaşılmasını güçleştiriyor.
Ayrıca Forum Kuralları gereği de büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiğinden, yazışmalarda büyük harf kullanılması yasaklanmıştır. Bu nedenlerle;

Lütfen yazışmalarımızda büyük harf kullanmamaya geyret edelim...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2012, 16:41:40 »
özhan  abiye katılıyorum
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2012, 17:02:47 »
Tutanak tarihi belirtilmemiş ?

Eğer avcılık belgesi Şubat ayına sarkmışsa, cezayı kabul etmeniz gerekir.

Sanki tutanak av günü değilmiş gibi yazılmış, üzerinde kamuflaj giysi var diye
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Nisan 2012, 17:22:58 »

İDARİ YAPTIRIM KARARI VERİLMESİNİ GEREKTİREN KABAHATİN KONUSU:

4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUNUN 14\2 MADDESİNDE :AVLAKLARDA, AVCILIK BELGESİ VE AVLANMA İZNİ OLMADAN AVLANILMAYACAĞI BELİRTİLMESİNE RAĞMEN KABAHATLİ AVCILIK BELGESİ OLMADAN AV YAPARKEN TESPİT EDİLMİŞTİR.

AYNI KANUN 2, MADDESİ 22, BENDİNDE AVLANMA HAKKI :AVCILIK BELGESİNE SAHİP OLAN KİŞİLERİN YILLIK AVLANMA İZİN ÜCRETİ ÖDEME KOŞULLARI İLE ELDE ETTİĞİ HAK OLARAK TANIMLANMIŞTIR, KANUNNUN BU MADDESİ  İHLAL EDİLEREK AVLAKLARDA AVCILIK BELGESİ OLMADAN AVLANILMIŞTIR.

Tutanakta Avcılık Belgesi olmadan avlandığı yazılmış. Vizesi de sözkonusu edilmiş ama belgesiz avlanıldığı 2 yerde geçiyor. Hatta avlanmıyordum demesinler diye de, avlandıklarına deliller sıralamışlar. Görülen kabahat, Av Belgesi olmadan avlanmak.

Av Belgesi'ni göstermediniz mi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2012, 09:05:43 »

Bütün belğelerim mevcut gösterdim ama vize olaynıdan diye bize 406,00 tl ceza verdiler.
 arkadaşlar beni Gaziantepten arayan bir arkadaşımızda aynı uyğulamayla karşılaşmış 16 ördek vurmuşlar ve 12 sini av koruma almış ve o arkadaşlarada boş tutanağa imza atırmışlar ardından  2,400 tl para cezası yazmışlar. lütfen duyarsız kalmayalım.

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2012, 09:11:45 Gönderen: Talip DUYUN »
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 04 Nisan 2012, 11:21:53 »
Tutanak hangi tarihte tutuldu?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Talip DUYUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 04 Nisan 2012, 13:32:34 »
      VOLKAN BEY TUTANAK 11 , 2 , 2012 DE CUMARTESİ GÜNÜ TUTULDU.
Talip DUYUN
1973 HATAY

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 04 Nisan 2012, 15:39:56 »
Tutanak tarihi belirtilmemiş ?

Eğer avcılık belgesi Şubat ayına sarkmışsa, cezayı kabul etmeniz gerekir.

Sanki tutanak av günü değilmiş gibi yazılmış, üzerinde kamuflaj giysi var diye

VOLKAN BEY TUTANAK 11 , 2 , 2012 DE CUMARTESİ GÜNÜ TUTULDU.

Böylelikle tarih itibarı ile kabahat oluşmuş demektir.

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul