Gönderen Konu: discovery çizme nasıldır....  (Okunma sayısı 15783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
discovery çizme nasıldır....
« : 08 Temmuz 2013, 12:13:02 »

screenshot software for windows
lingteki çizmeyi kullanan arkadaş varmı nasıldır dayanıklımıdır.... üzerinde ve kutusunda balık resimleri var.. özellikle balık için üretilmiş olmalı.....çulluk avına dayanırmı.... geri iade etmeyi düşünüyorum.....
https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2510

1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
Ynt: discovery çizme nasıldır....
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2013, 13:17:07 »

image hosting no register

bu çizmenin aynısı fakat başka markasını gecen sne aldım abi..
bu çizme geelllikle kış avlarında iyi...
3 ün altındaki siyah çizgiden kavrıyor ayakları,,,sadece o bölgeden ve 4 ün cizgisinin bitiiği yerdende destekliyor..
ayak ucları yani 2 yazan yer parmakları kalın çorap giysende sıkmıyor bol yapmışlar lakin ayak içinde kaymıyor ve rahatsız edici konfırsuz bir durumda yok,,1 yazan yerde yerden yüksek ayakkabıyı giysende yere sıfır temz etmediği için ayakların üşümesini önlüyor..zira bilirizki ayaklar en önce parmaklardan üşür kandolaşımını yavaşlatmıyor ve buda büyk bir artı,,,çizme zaten kalın bir çizme taban balınlığıda bayavar delinme yırtılma olmuyor benim ağaç kamış diken sorunyapmıyor ama telbenim çizmemi kesti 3 yazdığım yerde tek kesiklerim var fakat bu bölge diğerlerindne kalın yapıldığı için cizme delinmemiş kesik yüzerde kalmış buda akıllıca düşünülmüş çok güzel,,4 yazan cizgide cizginin alt uc bölgesi topuğun üst kısmındna tutarken kavrarken oradaki bolluk babldırı sıkmıyor...buzda ve karda kaymıyor,,, konçlerında bağcıkları var,,,oda iyibir özellik tabiki...
kısacası çizme giyilebilir sadece bir dez avantajı var
oda ağırlığı uzun süreli yürüş avlarında gerçekten yoruyor,,,
bek alvarı için çok uygun saten ekip olarka hemen hepimiz bu çizmeyi kullanıyourz..
ama busene bir çizme gördüm 300gr ağırlığında ve kullananlarında cok memnun olduklarını gördüm,,,,onun muhteviyatını farklı ama kırırılıyor diyorlar..onu inceliyorum...
şidilik bunları diyebilirm..

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2013, 13:28:03 »
musa bilgiler için tweşekkür ederim... çizme geldi bende kutu üzerinde balık içindir yazıyor... çizmenin üzerindede balık logosu var... bogaz kısmı süngerimsi bir malzemeden yapılmış... ormanda sarmaşık dikenler yırtabilir diye düşündüm... pek saglam bir çizme gibi görünmüyor..... kararsız kaldım....
65 tl ye daha iyileri alınabilir herhalde....

VEFAT ETMİŞTİR

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2013, 13:31:34 »
abi sna yazdıktan sonra inceledim,,,bu çizmenin orjinalinide taklit etmişler pvc sini bile buldum beni görünüşü kandırdı,,,,dediklerinde haklısın ozman..... ahmet şakiroğlu kardeşim bir çizme kullanıyor o cok güzel,,,bide ona sor istersen,,,adını snaını unuttum ama yardımcı olur sanıyourm...

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2013, 13:35:19 »
DOSTUM BU ÇİZMELERİ DİKENLİK ARAZİYE DAYANMAZ . KESİP ATAR . AYAK ÜSTÜ KISMI AYNI ŞEKİLDE. AL GÜZEL KAUÇUK ÇİZME GİY BABALR GİBİ TABANI KALIN OLAN MODELLERİ VAR
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2013, 16:40:47 »
geçen sezon kullandım bu çizmeyi mutlaka daha iyileri vardır ama hemen yırtılacak bir ürün değil uzun süre ayakta kalması insanı yoruyor ayağı terletiyor ama bir çok şeydende koruyor bence kullanın sonucu kendiniz görün
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Mustafa KESGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2013, 16:59:55 »

Bunlar pollyboot adıylada izmirde üretiliyor,oldukça hafif ama ıslak zeminde özellikle taşlarda müthiş kayıyor o yüzden eğer kışın ıslak ve taşlık bir yerde giyecekseniz almayın ,allah korusun düşüp bir yerinizi incitmeniz kaçınılmaz.
1965
MUĞLA

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2013, 17:05:55 »
Ben de pollybot markasının aynı modeli var.Son derece rahat.Bıldırcın dahil bütün avlarda kullandım.Terletmesinin haricinde başka bir sorunu yok...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2013, 18:11:03 »
kullanacağınız duruma göre kesinlikle tavsiye etmem, ben hafifiliğinie imrenip almıştım, bıldırcında arkadşın çizmesinin altından anız girdi, ben dağda kullanmayı düşündüm sezon açılışı burnumdan geldi ayağım içinde döndü durdu , iyi yönleri karda çok iyi tutnması var soğuk tutmuyor , balık avında yürüşlerde çok rahat, ama çullukta veya diğer kara avlarında kullanışlı değil
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Oğuz ŞÜKRÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2013, 18:49:08 »
3 sene önce 72 TLye almıştım, çok terletmesi dışında hiçbir sıkıntısı yok, verilen para ve verim dikkate alındığında alınabilir bir ürün, suda kullanılırsa ıslak taşlarda ve yosunda çok kaydırmakla beraber, karda yeri tutuşu çok güzel. Ben bıldırcın dahil her türlü avda bu çizmeyi kullanıyorum, yalnız ağır kış günlerinde en az 2 kat yün çorapla giyilmezse ayakları adam akıllı üşütüyor, ayakların içeride çok terlemesi de kışın çok önemli bir dezavantaj, altına ayrıca birde keçe tabanlık lazım.
Oğuz ŞÜKRÜ
1981 BAYBURT

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2013, 18:56:01 »
bildiğimiz poly boot çizme,,ben iki yıldır kullanıyorum ,yağmur ve çiğli havada sabah kullanımında çok iyi,botlar su alıyor ,,poly çizme diğer çizmelere göre çok daha sağlam ve ayağı yormuyor ,,deldirmediğin sürece kullanışlı ,,delinmezliğinde hiç bir garantisi yok botlar bile sert bir kazıkda delinebiliyor..

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&ved=0CEkQFjAH&url=http%3A%2F%2Fpollybootstore.com%2F&ei=xd_aUcKJOo7FPObjgMgJ&usg=AFQjCNEh8jA6hFEZrXu_pmsTpa5nb04hBw
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2013, 19:22:28 »
Sadece çulluk avında ormanda giymek için alacagim....dagda çizme giymeye tôvbeliyim...genel olarak bdgenildigi için iade etmekten vazgectim.... bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.......

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2013, 08:51:50 »
Ben discovery çizme kullananlardanım.Fiyatına göre fena bir çizme değil.Oldukca sağlam ve rahat.Dezavantajları taşlık arazilerde kaygan olması ve ayağı yoğun olark terletmesi...
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 09 Kasım 2013, 21:54:15 »
      20 liraya bir çift palalı al, yıllarca yürüyüş avlarında tepe tepe kullan.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ali ÖZATA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2013, 14:08:55 »
ERZURUMDA KULLANAN ARKADAŞLARIM MEMNUNLAR. TABANI KAR ÇAMURU TUMADIĞINI, KARLI ZEMİNDE KAYMA YAPMADIĞINI SÖYLEDİLER. ALANLAR 1 NUMARA BÜYÜK ALDIKLARINI KALIN ÇORAP VEYA MESH GİYDİKLERİNİ VE AYAĞI ÜŞÜTMEDİĞİNİ SÖYLEDİLER. BENDE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2013, 15:17:21 Gönderen: Ali ÖZATA »
1987 - BURDUR

Çevrimdışı Onur TAVACI

• *
  • Ava gelmez kuş olmaz...Başa gelmez iş olmaz....
« Yanıtla #15 : 26 Kasım 2013, 15:34:01 »
Poly boot a göre orijinal termal veya polar çorapları var onlarla beraber kullanıyorum..evet sıcak ama zaman zaman terletiyor onun dışında alınabilir..fiyat performans olarak iyi bir çizme.
  • Cesa Valment 61
  • Stoeger M3000 Peregrine 71
Bir Acayip Mühendis®

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 26 Kasım 2013, 15:40:57 »
ben kullanıyorum gerçekten güzel bir çizme..bundan sonra bi çizme daha alırsam aynısından alırım..arazide kayma parçalanma falan olmuyor tavsiye ederim..

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #17 : 27 Kasım 2013, 11:27:28 »
2 yılı geçti kullanıyorum. Sertleşme ve çatlama yapmadı. Bence alınabilir.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Fatih DENİZ

• *
  • Avcı
« Yanıtla #18 : 08 Aralık 2015, 15:34:15 »
Discovery kamuflas desenli çizmeyi 2 sezondur her avda kullandım. Yürüyüş avlarında terletme dısında sıkıntısı yoktu ancak bu sezon sanırım sertleşme yaptı ve 2 haftadır düşme tehlikesi geçiriyorm. Bek avında ise belli bir süreden sonra ayakları üşütüyor ama ben sabah 5'ten akşam 5'e kadar  -5 civarı sıcaklıkta aynı yerde yurumeden durdugum ıcın usutmustu  av bitiminde az yuruyunce tekrar ısınmıstım. Bu çizmelerin yanına birde galaxy rigger modelini alıp rigger modelini kışın, eski dıscovery modelinide yaz avlarında kullanmyı düşünüyorum. Sonuç oalrak fiyatına göre kesinlikle iş gören bir malzeme.

Rast Gele...
1987-Ankara

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #19 : 08 Aralık 2015, 15:52:31 »
Birol Demirtaş nerededir konuyu görünce hatırladım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Mustafa DEMİRTAŞ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #20 : 08 Aralık 2015, 15:57:54 »
Birol Demirtaş nerededir konuyu görünce hatırladım.

Allah şifa versin bir rahatsızlığı vardı.Sanıyorum tedavisi ile ilgileniyor,umarım herşey yolundadır..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Mustafa DEMİRTAŞ, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #21 : 08 Aralık 2015, 16:05:22 »
Biz ekip olarak resimdeki bu cizmeyi aldık discovery polyuretan diye geciyor hem yumuşak hemde cok rahat hafifte  kuzenim iki senedir birçok çizme aldi ben bunlari aldiktan sonra ilk defa bir avdan sonra ayağım morarmadi dedi eğer oda sıcaklığında bekletip yine disari cikmadan giyerseniz sicakligini siz cikartana kadar koruyor bu hafta buzun ustunde denedim nerdeyse hic kaymadı tek sorunu aksama kadar giydiginizde biraz terletiyor buda bir sorunsa tabi ben cok beğendim tavsiye ederim piyasada 70tl civarı bu arada yanlış anlaşılmasın ben kullanıcıyım satıcı değil.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 16:06:46 Gönderen: Yasin ŞAHİN 06 »
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #22 : 08 Aralık 2015, 17:47:21 »
Biz ekip olarak resimdeki bu cizmeyi aldık discovery polyuretan diye geciyor hem yumuşak hemde cok rahat hafifte  kuzenim iki senedir birçok çizme aldi ben bunlari aldiktan sonra ilk defa bir avdan sonra ayağım morarmadi dedi eğer oda sıcaklığında bekletip yine disari cikmadan giyerseniz sicakligini siz cikartana kadar koruyor bu hafta buzun ustunde denedim nerdeyse hic kaymadı tek sorunu aksama kadar giydiginizde biraz terletiyor buda bir sorunsa tabi ben cok beğendim tavsiye ederim piyasada 70tl civarı bu arada yanlış anlaşılmasın ben kullanıcıyım satıcı değil.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Yasin bey bu urunun kutu icinden corap cikiyormu?
Bu arada kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah.
Rastgele…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #23 : 08 Aralık 2015, 19:58:24 »
Ben 3 sene önce almıştım Discovery çizmelerden.Ördek avında giyme Amacıyla almıştım ama geçmiş Zaman'larda aşağı yukarı her avda giydim.Eğer kalın çorap giyilmezse maalesef ayağı üşütüyor,çok sık giyildiğindede ayağı terletiyor.Onun haricinde rahatsız edici olmayan gayet yumuşak ve hafif çizmezlerdir.
Tavsiye ederim."Çalılık ve dikenlik arazide yırtılma riski vardır"
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Yasin ŞAHİN 06

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #24 : 08 Aralık 2015, 20:08:49 »
Yasin bey bu urunun kutu icinden corap cikiyormu?
Bu arada kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah.
Rastgele…
Ben çorapsız modelinden aldım sadece keçe çıktı çoraplı olanı 150tl civarı değmez diyip almadım onun yerine decathlondan ikili avcı bölümünde uzun kalın çizme çorabı aldım daha iyi oldu ikilisi 17tl
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72