Gönderen Konu: Keklik ve Bildircin Avlari (Kekligin Gökyuzune Ucusu)(Kafa kamerasi sj4000 wifi)  (Okunma sayısı 7177 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Özgür ATAŞ, Fatih S.M.YAPAR, Osman LİMAN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Güzel video , çok güzel bir enik güzel vuruşlar..Tebrik ve teşekkür ederim..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
0.42'de görünen coban köpeği dikkatimi cekti onudamı ava götürüyosunuz oda bayağı bişeyler yapmaya çalışıyor orada sanki :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
çok güzel video köpeğe bayıldım maşallah rasgele
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
maşalllah harika bir yavru video da çok güzel emeğinize sağlık
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Herkese begenileri icin tesekkur ederim..Keklik avinda kullanilan tufek(duble vurusta)Akdas ak-212 (71namlu)modelidir.Bildircin ve keklik avlarinda 3 numara soku sabit kullandim.Keklik avlari icin rahatlikla memnun oldugumu söyleyebilirim.Keklik avlari icin en verim aldigim fisek yaf keklik özel ve bp dir.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avlarda kullanilan kameralar ise sirasiyla .tufege takilan kamera sony hdr-pj 540 modeli(avlarin yuzde doksani bununla cekildi)kafaya takilan kamera sj4000(videonun altinda tarih yazar)son kamera olarakta panasonic lumix fz1000dir(fotograf makinesi)..Video ilk baslangicta viraz goruntu kalitesinin kotu cikmasinin sebebi ise videonun duzenleme programin da hizlatilmasidir.umarim sorulan sorulara yeterli cevaplari verebilmisimdir.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Burak TANRIKULU

• *
  • Ördek Avcısı
    • https://www.facebook.com/groups/266505830034073/?fref=ts
Ben yavru kopege hasta kaldim allah nazarlardan esirgesin degerini bil o kopegin masllah
Burak TANRIKULU
1990 SAMSUN Ördek Avcısı

Çevrimdışı Bertuğ KÖMÜRCÜ

• *
Kesinlille boyle kopek  10000  1 denk gelir masallah degerini cok bil
Bertuğ KÖMÜRCÜ
1988-Ankara

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
muhteşem bir köpek tüyü kadar avı olsun,rasgeleyin.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Güzel köpek Allah nazardan saklasın.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaslar yavru köpeğimizi begeniniz icin tesekkur ederim.Gerekli ilgi alaka ve en önemlisi araziye sikca cikarmanin sonunda ortaya böyle bir sonuc cikti.Daha önceden yayınladığım videoyu buraya kopyaliyorum izlemek isteyen  arkadaslar bakar.

• AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş. Fon müziği yerine doğal sesler olsaydı daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Rastgele..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Güzel paylaşım emeğinize sağlık
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
köpeğinizin maşallahı var , yaşına göre sergilediği performans sıra dışı .

bu görüntülere göre idda'lı konuşmayayım ama eğer keklik gökyüzüne doğru uçuyorsa büyük ihtimal kafasına saçma değmiştir . iyi takip etseydiniz yöneldiği yeri .zai olma ihtimali çok yüksek o kuşun.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Maaşallah adam olacak çocuk..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Müdavim Üyemiz
Evet bülent kardeşim, eğer keklik kafadan saçma aldığı zaman yukarı dikilmesinin nedeni gözüne kan yürüyor ve hayvan göremiyor,göremediği için dik yukarı kanat çırpıyor.
Birde sırt kısmından saçma alırsa hayvan geriye doğru yükselerek yay çizer.
Bu tür düşen keklikler genelde uzak düşer,aramaya giderken kerteriz almak önemlidir.

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Bülent ERDEM

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
bütün avlar için geçerli bu durum ama ben özellikle keklik avında tecrübenin çok önem arz ettiğini düşünüyorum. Fatih kardeşim , kafa ve senin bahsettiğin bölgelerden kuş saçma yiyince vurulduğunu her göz seçebiliyor . lakin , bazı bölgeleri varki kuşun , saçmayı aldığında hafif bir bozulma oluyor kuş uçarken,bunu "titreme"olarakta adlandıra biliriz. bu durumu iyi analiz edip kuşu uçtuğu yere kadar iyi gözlemek lazım .

konu açılmışken bana her zaman tasa olan yarı otomatik tüfek konusunu dile getirmeden geçmiyeyim. özellikle yarı oto tüfek ile kekliğe arka arkaya ateş eden arkadaşlarımız ; evet çoğunuz şu zihniyeti taşıyorsunuz ! sabahtan akşama dağ bayır geziyorum , bir defa fırsat geliyor ve ben o fırsat elime geçtiğinde tüfeğimin olabildiğince dolu olmasını istiyorum.

tav tav tav , yerden sökülen farklı kuşlara saydırdın . dikkatin ilk atığın kuştan diğerlerine savrulurken yaralı bırakılan onlarca kekliğe  benim içim çok acıyor .

şahsi görüşüm şudur ; bütün uçar avları diye genelleme yapılmasında fayda görüyorum , ama en azından özellikle keklik ve tavşan avında y.oto silahların yasaklanması taraftarıyım.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

• Müdavim Üyemiz
Ben çiftede kullandım bülent kardeşim, benim daha radikal düşüncelerim var,tek kırma bile olabilir :)
Aslında bir çok konu detaya indiğinde farklı,otomatiğin çifteye göre avantajı çok değil...sadece içinde bir fazla olması bazen işe yarıyor o kadar. Tabi takozsuz kullanana yasaklasanda para etmez...

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
köpeğinizin maşallahı var , yaşına göre sergilediği performans sıra dışı .

bu görüntülere göre idda'lı konuşmayayım ama eğer keklik gökyüzüne doğru uçuyorsa büyük ihtimal kafasına saçma değmiştir . iyi takip etseydiniz yöneldiği yeri .zai olma ihtimali çok yüksek o kuşun.

bütün avlar için geçerli bu durum ama ben özellikle keklik avında tecrübenin çok önem arz ettiğini düşünüyorum. Fatih kardeşim , kafa ve senin bahsettiğin bölgelerden kuş saçma yiyince vurulduğunu her göz seçebiliyor . lakin , bazı bölgeleri varki kuşun , saçmayı aldığında hafif bir bozulma oluyor kuş uçarken,bunu "titreme"olarakta adlandıra biliriz. bu durumu iyi analiz edip kuşu uçtuğu yere kadar iyi gözlemek lazım .

konu açılmışken bana her zaman tasa olan yarı otomatik tüfek konusunu dile getirmeden geçmiyeyim. özellikle yarı oto tüfek ile kekliğe arka arkaya ateş eden arkadaşlarımız ; evet çoğunuz şu zihniyeti taşıyorsunuz ! sabahtan akşama dağ bayır geziyorum , bir defa fırsat geliyor ve ben o fırsat elime geçtiğinde tüfeğimin olabildiğince dolu olmasını istiyorum.

tav tav tav , yerden sökülen farklı kuşlara saydırdın . dikkatin ilk atığın kuştan diğerlerine savrulurken yaralı bırakılan onlarca kekliğe  benim içim çok acıyor .

şahsi görüşüm şudur ; bütün uçar avları diye genelleme yapılmasında fayda görüyorum , ama en azından özellikle keklik ve tavşan avında y.oto silahların yasaklanması taraftarıyım.
Bulent bey dediginiz gibi keklik kafadan sacma alip yukselise gecti.malesef bu kekligi uzun ve genis capli aramamiza ragmen bulamadik.(hem cok uzak dusmesi hemde net goremememiz)Ilk iki atisi yapan arkadasim iyi atici ve avcidir.Bazen boyle nadir sansizliklar olup kekligin 35 mt icinde olup sadece kafadan sacma aldigi olabiliyor-( 3.atis ise mevzil disinda olup bilerek atis yapilmistir.(belki bir iki sacma alirda ölü duser dusuncesiyle).Avlandigimiz alanlara gelecek olursak keklik az gruplar halinde olup bir sezonda 15li grup gördugumuz cok nadirdir(.genelde 1-4 arasında kalkar.)Bu nedenle genelde en fazla 2 atis yapabiliyoruz.Alanya'ya selamlar sağlıcakla kalin.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
aleyküm selam güzel kardeşim . bu güzel çekim ve sunum için teşekkür eder nice benzer anları köpeğiniz ile beraber bir çok defa yaşamanızı dilerim.
ayrıca kardeşim , yukarıda yaptığım genellemeyi kendi konun ile ilişkilendirmediğin içinde teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 12:23:03 Gönderen: Bülent ERDEM »
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
elinize sağlık güzel çekim ve güzel görüntüler.köpeğinizinde maşallahı var ömrü uzun olsun
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Muharrem PEÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

bu yavrunun son hali masallah gurcan kardesim emwgine saglik
  • Akus hunter lux
  • Akdas AK 212
  • Simson sulh
  • English Pointer
1987 - Tire/İzmir

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Herşey çok güzel, zevkle izledim. Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tebrikler herşey on numara  ;)
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA