Gönderen Konu: HERKES DUYSUN DİYE BURAYA YAZIYORUM!....BERETTA ELİMDE İKİ PARÇA OLDU...  (Okunma sayısı 73566 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Güzel paket tabii :D Made in Germany :D Uyku getirdi diyorsanız, şöyle versiyonları da var, ama onlar da hiç uyutmaz :D

Bu arada, şundan da lazım bence :D Hatta bence, Beretta, internet satış mağazasına koymalı bunlardan, iyi satar , iyi para getirir :D
http://www.surkonmakina.com/tork-anahtari-test-cihazi

1-Ne yalan söyliyim yarısında çıktım valla :)...

2-Beretta,sıfır mekanik bilen adamı kısa sürede ileri düzey teknisyene,biraz daha sabredebilirse de mühendise çeviriyor fena mı :D... 
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emre HİKMETOĞLU

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Geçmiş olsun diyelim Ali Bey. Bence bu çözümü tercih etmekle kendiniz için en iyisini yaptınız. Fakat sorsaydınız keşke, şokları takıp sıkarken de ayarlı anahtar gerekli miymiş? :D O Beretta umduğumuz Beretta olsa, vay anasını sapasağlam kuyruk milimizi kırmayı nasıl başarmışlar diye merak edip araştırır; bunu başarana tüfeğin 10'da-100'de bilmem kaçı parçayı derhal gönderir, yanına bir şeyler daha ekler, bir de özür dilerdi. Daha güzeli, isterseniz iade alalım derdi.

Buna benzer şeyleri her marka ithalde duyduğum için eskiden beri ithal silahların ülkemizde değerinin üzerinde satıldığını düşünüyorum (yazıyorum).
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bence hala üreticiye konu hakkında mail atmakda fayda var.Zira, siz tüfekden muhtemelen soğudunuz.!Tüfeğin ikiye bölünmesi ciddi bir olay.
1982-İstanbul

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
"Beretta,sıfır mekanik bilen adamı kısa sürede ileri düzey teknisyene,biraz daha sabredebilirse de mühendise çeviriyor fena mı  "
   Kamil Bey, bu çok cuk oturan bir İstidrak sanatı örneği olmuş. Ancak, bu cümleden sadece çok çok fanatik bir taraftar için övgü anlamı çıkar. Tarafsız biri okuduğunda ise tam tersi olur. Sizin akl-ı selim düzeyiniz yazılarınızdan malumumuz olduğundan, inceden ince "limandan demir alma" durumları mı var? diye sorma gereği hissettim. Ne dersiniz?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Beretta, gizli bir eğitim programı misyonunu üstlendi ve yürütüyor diyorsunuz yani :D

Vay be, büyüksün Beretta :D

Not: Çarpıntı yaptıysa tabii , direkt kapatmak en iyisi :D

2-Beretta,sıfır mekanik bilen adamı kısa sürede ileri düzey teknisyene,biraz daha sabredebilirse de mühendise çeviriyor fena mı :D... 
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
;D ;D

Bakın o hiç aklıma gelmemişti, kesin yazmışlardır 50'li sayfalarda onu da :D

Fakat sorsaydınız keşke, şokları takıp sıkarken de ayarlı anahtar gerekli miymiş? :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
"Beretta,sıfır mekanik bilen adamı kısa sürede ileri düzey teknisyene,biraz daha sabredebilirse de mühendise çeviriyor fena mı  "
   Kamil Bey, bu çok cuk oturan bir İstidrak sanatı örneği olmuş. Ancak, bu cümleden sadece çok çok fanatik bir taraftar için övgü anlamı çıkar. Tarafsız biri okuduğunda ise tam tersi olur. Sizin akl-ı selim düzeyiniz yazılarınızdan malumumuz olduğundan, inceden ince "limandan demir alma" durumları mı var? diye sorma gereği hissettim. Ne dersiniz?

Öncelikle teşekkür ederim iltifatınıza,o sizin güzel görüşünüz :)...

Beretta ile ilgili duruma gelince;Nerde o günler efendim :D..

Herşeyden evvel demir alınmayacak liman olmaz yeter ki buna değeceğine aklımız kessin anlayışındayız, gelgelelim yakın gelecekte ihtimal olarak dahi görünmüyor dolayısı ile kontrat devam ediyor liman idaresi ile :)...

Beretta mizaha,hicive gayet uygun formasyonda bir firma bana sorarsanız ve ürünleri de bu doğrultuda haliyle :), tabi biraz derinlemesine gözlem yapılırsa farkedilebilecek bir durum bu ve bundan müteessir olmadığı gibi az daha duyarsız olsa pişkin denebilecek kıvama gelecek olan bir firma ve de ava gitmeseniz dahi bu vasıflarıyla insanı oyalayabiliyor,yönetici ve çalışanlarının da oldukça larj(gamsız) meşrepte insanlar olduklarını düşünüyorum :)...

Alıntıladığınız sözlerimin de negatif etki yaratacağını düşünmüyorum açıkçası zira çözülemez problemler açmasından çok,ufak tefek sorunları ve kurcalamaya gayet müsait yapısı ile gerçekten de biraz yeteneği olanı ileri teknik boyutlara taşıyabilir dediğim gibi :)...Kısaca tamamen olumlu anlamda bir yorumumdur :)...Selam ve saygılar...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2016, 23:41:34 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Kamil Bey,
Sizin bilgilerin kaynağı elinizdeki güvercin motifli altıyüzseksenbilmemkaçtan mı geliyor? 
Öyleyse her avcıya lazım bir tane.
Mühendishane bilgileri hap gibi içirecekse
Evet her avcıya lazım bir tane.
Yalnız stepnesiz yola çıkılmayacağını göz önünde bulundurmak gerekli ona göre
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2016, 23:48:57 Gönderen: Emre HİKMETOĞLU »
1983-İZMİR - AYDIN

• Expert Üye
Kamil Bey,
Sizin bilgilerin kaynağı elinizdeki güvercin motifli altıyüzseksenbilmemkaçtan mı geliyor? 
Öyleyse her avcıya lazım bir tane.
Mühendishane bilgileri hap gibi içireçekse😀
Evet her avcıya lazım bir tane.
Yalnız stepnesiz yola çıkılmayacağını göz önünde bulundurmak gerekli ona göre😊

İki hatta üç tane alın efendim silver 1 silver 2 silver 3 4 5 gidiyo böyle bu :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Emre HİKMETOĞLU

• Müdavim Üyemiz
" zira çözülemez problemler açmasından çok,ufak tefek sorunları ve kurcalamaya gayet müsait yapısı ile gerçekten de biraz yeteneği olanı ileri teknik boyutlara taşıyabilir dediğim gibi "
  Dilerim bu düzeyde kalır, çünkü siz de takdir edersiniz ki kopan bir dipçiğin verebileceği zarar sağlığı etkileyecek boyutlara ulaşabilirdi. Bence bu olayda, üretici tarafından  işin emniyet kısmı bütün yönleriyle düşünülmemiş olduğundan tazminat talep edilebilirdi. 
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Expert Üye
" zira çözülemez problemler açmasından çok,ufak tefek sorunları ve kurcalamaya gayet müsait yapısı ile gerçekten de biraz yeteneği olanı ileri teknik boyutlara taşıyabilir dediğim gibi "
  Dilerim bu düzeyde kalır, çünkü siz de takdir edersiniz ki kopan bir dipçiğin verebileceği zarar sağlığı etkileyecek boyutlara ulaşabilirdi. Bence bu olayda, üretici tarafından  işin emniyet kısmı bütün yönleriyle düşünülmemiş olduğundan tazminat talep edilebilirdi. 

Firma aslında uyarmış kılavuzunda,yalnız yetersiz tabi,kullanıcının gözüne sokması gerekirdi...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İki hatta üç tane alın efendim silver 1 silver 2 silver 3 4 5 gidiyo böyle bu :D...

Yanında Hikmet usta gibi ustalardan lazım,
Yoksa Maazallah sizin gibi hekim,hakim,hakemlere ihtiyaç duyarız.
Hikmet Ustamızın tork ayarlı anahtarı mevcut mudur acep?
1983-İZMİR - AYDIN

• Müdavim Üyemiz
 Ayrıca, "biraz yeteneği olanı ileri teknik boyutlara taşıyabilir." demenize de gerek yoktu. Çünkü sizi uzmanlaştırdığı, yıllardır takip ettiğimiz (ve yararlandığımız) yazılarınızdan malumumuzdur. Ancak sağlığı etkileyecek bir zaaf hiç bir marka için savunulamaz diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2016, 00:09:20 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Expert Üye
Yanında Hikmet usta gibi ustalardan lazım,
Yoksa Maazallah sizin gibi hekim,hakim,hakemlere ihtiyaç duyarız.
Hikmet Ustamızın tork ayarlı anahtarı mevcut mudur acep?

Öyle diyosunuz da alman ürünler bir bozulsa Hikmet ustanın da elinden bir şey gelmez direkt alamanya yolu gözükür :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Müdavim Üyemiz
Dipçiği sokacağına, yazıyı "gözüne sokması" daha ehven-i şer olurdu..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Öyle diyosunuz da alman ürünler bir bozulsa Hikmet ustanın da elinden bir şey gelmez direkt alamanya yolu gözükür :)...

Kullanıcı hatası gibi ibarelerin geçeceğini düşünmüyorum açıkçası.
Ve sözü İbrahim AYSU beye bırakıyorum.
1983-İZMİR - AYDIN

• Expert Üye
Ayrıca, "biraz yeteneği olanı ileri teknik boyutlara taşıyabilir." demenize de gerek yoktu. Çünkü sizi uzmanlaştırdığı yıllardır takip ettiğimiz (ve yararlandığımız) yazılarınızdan malumumuzdur. Ancak sağlığı etkileyecek bir zaaf hiç bir marka için savunulamaz diye düşünüyorum.

Elbette,ben bu olayla direkt ilgili olarak değil de İbrahim bey in tork kalibratörü linkine cevaben yazmıştım zaten o yorumumu,o derecede de(kullanıcıyı hastanelik edebilecek boyutta defektlerde) fanatiği olmayı kendime yakıştırmam zaten
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Firma aslında uyarmış kılavuzunda,yalnız yetersiz tabi,kullanıcının gözüne sokması gerekirdi...

Efendim kılavuza yazmak yetmiyor demek ki.
Kullanıcılarını belli eğitimlere tabi tutması gerekli.
Güvenlik temalı eğitimler olmalı.
Beretta Akademi her zaman tüketicisinin yanında durmalı.
Pratikten yola çıkıp kitabi bilgilere fazla itibar etmemeli.
1983-İZMİR - AYDIN

• Expert Üye
Efendim kılavuza yazmak yetmiyor demek ki.
Kullanıcılarını belli eğitimlere tabi tutması gerekli.
Güvenlik temalı eğitimler olmalı.
Beretta Akademi her zaman tüketicisinin yanında durmalı.
Pratikten yola çıkıp kitabi bilgilere fazla itibar etmemeli.

Allah aşkına Türkiye de asansör düşmelerinden kaç işçi yok yere canından oldu ya...Bu tarz eleştirileri yapabilecek en son insanlarız yoksa siz Alman Emre vardı calgon reklamı yapan o musunuz...

diyeceğim dünya da beretta firmasının hatalı üretim veya uyarı eksikliği sebebi ile direkt sebep olduğu kaç maddi manevi hasarlı kaza ya da ölüm olayı veya ödediği tazminat var acaba ona bakmak lazım...
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2016, 00:41:01 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Çok severim... :D

:D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Emre HİKMETOĞLU

• Expert Üye
Çok severim... :D

:D

Yavaş yavaş :D(pişer nohut :D)...
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2016, 00:47:23 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ne olursa olsun, bunları okuyanlar dipçik pulunu kolay kolay değiştiremezler diye düşünüyorum. Ayrıca o dediği nasıl bir tork merak ettim. Acaba ben "acı guvvatımnan" kırabilir miyim, merak ediyorum. Hiçbir insani kuvvetle kırılmaması gerek bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Bunları okuyanlar bırakın dipçik pulunu şarjör somununu sökmezler... :) :)
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

• Expert Üye
Ne olursa olsun, bunları okuyanlar dipçik pulunu kolay kolay değiştiremezler diye düşünüyorum. Ayrıca o dediği nasıl bir tork merak ettim. Acaba ben "acı guvvatımnan" kırabilir miyim, merak ediyorum. Hiçbir insani kuvvetle kırılmaması gerek bence.

Volkan hocam kırılabilir çünkü evvelce de yazdım bu konu içerisinde kickofflar sebebiyle zayıflayan kundak kırılmasın diye vida zayıflatılmış(bence tabi)...
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2016, 00:46:33 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Allah aşkına Türkiye de asansör düşmelerinden kaç işçi yok yere canından oldu ya...Bu tarz eleştirileri yapabilecek en son insanlarız yoksa siz Alman Emre vardı calgon reklamı yapan o musunuz...

diyeceğim dünya da beretta firmasının hatalı üretim veya uyarı eksikliği sebebi ile direkt sebep olduğu kaç maddi manevi hasarlı kaza ya da ölüm olayı veya ödediği tazminat var acaba ona bakmak lazım...

Yok Kamil Bey ben halis muhlis Türküm. Ama can alıcı kazaya sebebiyet veren her şeyin yanında arkasında değil tam karşısındayım. Reklam yapılacaksa yaparım. Övgüde ve yergide sınır tanımam. Daha önce benzer bir kaza yaşadım. Benden daha kötüsünü yaşayan tanıdıklarım var. Dediğim gibi kazaya sebebiyet veren can yakan her şeyin karşısındayım.
1983-İZMİR - AYDIN