Gönderen Konu: 15 YIL SONRA  (Okunma sayısı 12051 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• *
    • REMINGTON
15 YIL SONRA
« : 02 Temmuz 2010, 18:57:43 »

Yine Rodoplara yol göründü dostlar Balkan Av Trofe Hunting Talip Yılmaz yine güzel bir ekip kurdu.Yine iştirak etmek şart oldu bizim kadro her zamanki gibi Bursadan Dr.Ali HOŞCANOĞLU,Çorludan Ersin YAPICI,ben ve Antakyadan Mahmut MURSALOĞLU ..
                Öğleden sonra Balkan Trofe farkıyla Türk ve Bulgar gümrüklerini rahatlıkla geçiyoruz.Yolumuz bizi Ali abinin yeni aldığı Sauer tüfeği sıfırlamaya poligona götürüyor.Rumen Popov yine formunda kısa sürede 30-06 tüfeği sıfırladı 150mtrede Ali abiye trap plaklarını kırmak kaldı…..Sıra rodoplara tırmanışa geçmekde 2 saat sonra av köşküne varıyoruz daha önce 2 kere bu avlakda avlandım,ekibin geri kalanı ilk defa geliyor..Tabi köşk ve Rodop dağları bizim ekibi çok büyülüyor..Kışa yeniden rezervasyon istiyor tüm ekip özellikde karda….

Odalarımıza yerleşiyoruz.Akşam yemeği için avlağın büyük salonuna geçiyoruz .Muhabbet gerçekden her zamanki  gibi AV..Saat 02:00 oldu,ben sabah 04:00da kalkıcam ekibin en genci ben olduğumdan 7 saatlik 2000mtlik bir tırmanış yapıp dağ karacası avı yapıcam..Ekibin geri kalanı 05:30da kalkıp orman karacası avına çıkacak…odalara çıktık ama uyumak ne mümküm 1-2 saat için zaten değmez, yarın tırmanışda giyeceğim kıyafetleri botları hazırlıyorum.Saat geçiyor bile…
      Saat 04:00 hemen bir kahve içip ladaya atlıyorum rehberle…Akşam Türk rehberler şöyle diyor ilk defa bir Türk Avcı o zirveye çıktı ve indi.Buda bizi mutlu ediyor.Neyse hava daha aydınlanmadı bir asma köprüye geldik burdan başlıyoruz tırmanışa..Rehber önde ben arkada ben ne olduğunu daha anlamadan tırmanışa başladık..Fakat araziyi bukadar sarp yolu olmayan bir yer olarak beklemiyordum ne yalan söyliyim beni çok zorladı…Geçen sezon çulluk avında giydiğim bot bir tırmanışda patladı.Çok keklik vardı dağda ,çokda karaca gördük ama geneli dişi karacalardı.

Umut arttı karşı yamada bir karaca havlıyor..Niye havlıyor diyorum derseniz erkek karaca böğürmez diğer geyik ırkları gibi ,tam çıkardığı ses köpek havlamasını andırır..Bu nedenle erkek  karaca havlaması denir..Karaca çok uzak 1000mt belki daha fazla karşı yamadaki çam ormanın açık bir yerinde sabit duruyor ve havlıyor..Arkamızdaki yamadada 2 dişi var..Biraz seyrediyoruz karacayı plan önümüzdeki kayalık araziyi geçip ormanı karşımıza alıp hayvana yaklaşmak.Tam kalktık rehber eliyle işaret etti yine eğildik kaldık arkamızdaki dişilerin yanında bir erkek var 500 metre mesafede buna yaklaşıcaz fakat bu seferde çevresinden dolanmak zorundayız çok dik ve çam ormanı olduğundan..Kayalıkdan geçip bir çatak atlayıp karacayı göğüsliycez.Dediğimiz gibide oluyor..Fakat baya uzun sürüyor bu işi yapmak..Adrenalin hat saffada dizlerim titriyor  koca çatağı atlayıp  karacayı 60 derece dağda göğüslemek beni bitirdi..200mt.mesefa oturdum kaldım karaca karşıda bizi görmedi..Rehber de bende çok aceleciyiz.Karaca göğüs duruyor…Tüfeği omuzluyorum 3 ayak yok..Gümmmmmm Rodoplar inliyor karaca hiç bişey olmamış gibi koşuyor aşşağı çatağa…Ben tetiği ezerken sağa döndü…Gümmmmmm ayakda atıyorum….Karaca fişek…Gidiyoruz atış yaptığımız yere …Kan yok av gitti..10 seneden fazladır bu hayvan bu dağdaymış..Altın madalya 700-800gr…Yazık ettik hem kalın hemde uzun aşırı simetrik boynuzları vardı…..Neyse yapılacak bişey yok..Ava devam ilk gördüğümüz karacaya doğru gidiyoruz,dişi karaca düdüğü çala çala ama cevap yok…Zar zorda olsa zirveye çıktık şimdi iniş başlıycak ve dağın öbür yüzü aranıcak…Allahdan karacalar yaz tüyünde kırmızı olduklarından özellikle dağda anında görülüyorlar…İnişde 4 dişi karaca daha görüyoruz maalesef erkek karaca yok..Dönüş çok daha zor patika bile olmadığından işimiz çok zor tüfeği sırtda taşıyamıyorsunuz denge sağlıyamıyorsunuz boynunuza asıyorsunuz inişde tüfeği..

Uzun bir inişden sonra ladaya varıyoruz…Tabii asma köprüyü gündüz gözüyle görünce ürküyorum gımıl gımıl oynuyor,tahtaları eksik gece iyi geçmişiz bu köprüyü…Av Köşküne döndük ekip sabırsızlıkla beni bekliyor çünkü herkez emin av vuracağımdan ama eller boş .Ekipden Dr.Ali ve Mahmut abi avlandı onlarda erkek karaca göremeden gelmişler…Hemen bir duş akşam yemeği hazırlıkları tabii masada geyik dönüyor Selçuk nasıl vuramadın karacayı..Ama  avlak müdürü ve Ali abi şöyle diyor rehber seni yakmış…En az 10 dakka bekletmeliydi seni ama rehber benden aceleci olunca av kaçıyor..

Sabah 05:00 bugün Ersin abi benimle gelicek neyse araçdan inip orman içinde patikaya giriyoruz fosurttttt karaca fırlıyor…Hişşt piştttttttttttt durduruyoruz maalesef dişi.Daha 200 metre gitmişken rehber işaret ediyor sağ tarafa bir bakıyoruz bir dişi 2 de kedi kadar yavruları….Tabii ana karaca kaçıyor yavrular pusup kalıyor…Daha 1 haftalık yok yavrular..Rahatsız etmiyoruz devam ediyoruz yola.

Bu arada Mahmut abiye iyi bir erkek karaca denk geliyor…3 ayak açılıyor…Çıt,tüfeği doldur boşalt yapıyor Çıt,sitresi düşünün dostlar 2 kere fişek dikti.3cü fişeğide sürüyor…Artık sitres hat saffada konsantre sıfır acaba patlıycakmı…Gümmmmmmmmmmmmmmmm…..Karaca gidiyor..İşte avcılık Rastgele….

Öğlen oluyor av köşküne dönüyoruz…Ali abidede bişey yok,bizdede, Mahmut abidede ,Öğlen yemeği ve dinlenmeden sonra akşam üstü yine ava çıkacağız..Yine ormana döndük avcılar 3e bölündü değişik bölgelere herhalde en kısmetli ben olsam bu avdada Ersin abiyle en az 4-5 dişi karaca ve yavruları görme şansımız oldu.Hatta patikada bir yavru karaca Ersin abinin ayaklarına dolaştı..Tabi ellemedik karacayı  annesi  red eder diye…Zar zor koşuyordu yavru annesine seslene seslene gözden uzaklaştı..Hava kararmasına yakın bir erkek havlamaya başladı..Rehber  karşı kırmalıkda karacayı tesbit etti mesafe 600metre hava karardı kararıcak.Ya atıcaz yada yaklaşıcaz.Rehberle konuşuyoruz yaklaşıcaz,öyle oluyor fakat hesap edemediğimiz karanlığın anında çökmesi karacaya 10 metre gibi girdik hayvan fırladı gitti.Keşke 600 metrede atsaydım.Yine dönüş yolundayız köşke…Ali abi ve Mahmut abi gelmiş kamelyada demleniyorlar bizde katılıyoruz Ersin abiyle yemekden önce…

Sabah yeniden 05:00 kalkış yine öğlene kadar av ama malesef yine tek erkek sadece havlamasını duyuyoruz derin bir çatakda çıkmıyor…Şansımızı akşam avında değerlendireceğiz…Bu arada sağanak yağış var rodoplarda ekip hazır gore-texler çıkıyor ıslanmak yok..Aslına bakarsanız karaca avı en güzel yağmur sonrasında olur…Karaca ormanda durmaz hem orman içi yağış anında gürültülü olur hemde ağaçlardan dolayı ıslanır bu yüzden kendini açıklıklara çatak kenarlarına ve kırlıklara atar..Yine grup dağılıyor….Benim şansım yok,Mahmut abininde…Rehberler Mümin ve Yaşarla dönerken  önümüzden bir altın madalya birde gümüş madalya bölgenin hakimi Muflonlar çıkıyor..Hatta yorum yapıyoruz 2 koçda çok güzel  simetrik açık boynuzları var  hangi şanslı avcılara denk gelicek diye…

Av köşküne dönüyoruz..Gümmmmmmmmm,olayı anladım arka yoldan kim geliyorsa koçlardan birini vurdu diye düşünüyorum…5 dakika sonra lada göründü..Rehber camı açtı neye attınız diye sordum köpek dedi..Geçen gün 2 tane karaca yavrusu leşi bulmuştuk..Çoban köpekleri parçalamış..Avlakda köpek vurmak serbest.

Lada yanımdan geçerken bagaj kapağında kanı görüyorum…Köpek değil…Bagaj açıldı...Benim gördüğüm muflonlardan biri…..Ali abi o gün kule avına gitmişti…Fakat sağnak yağmur gök gürlemesi hayvanları etkilemiş olsa sürüler çatak kenarlarında kalmış av olmamış…

Dönüş yolunda benden kalkan koçlar bu sefer rampa yukarı koşarken Ali abiye rehber at demiş…Ali abi koça arkadan atıp sol kalça kemiğini kırmış..Görüntü korkunç bağırsaklar sol boşlukdan çıkmış etki korkunç…Neyse koçu indiriyoruz Ali abi sevinçden uçmuş havalara.. Koç gerçekden müthiş güzel Ali abinin atışı çok daha güzel ,arkadan ormanda koşan ava müthiş atış..Bu arada koça ilk giden Ersin abi ormanda bulmuş koçu ,öbür 1metrelik olan koç Ersin abiye dönmüş nerdeyse vuracakmış….

Grup şimdi şenlendi olmıycak bir yerde olmıycak tarzda bir av vuruldu…Fotoğraf ve film çekimlerinden sonra koçu yüzüyorlar …Bizde tabii neşelendik sohbet koyulaşıyor bardaklar tokuşturuluyor..Mutluluk hat saffada

DR.Ali HOŞCANOĞLU  şöyle dedi
----SELÇUK ve TALİP 15 YILDIR ELİME YİVLİ ALMIYORUM..YENİDEN BAŞLATTINIZ BENİ  TROFE AVINA HELAL OLSUN SİZE
RASTGELE DOSTLAR

Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 15 YIL SONRA
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2010, 20:04:58 »
ÇOK ÇOK GÜZEL
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2010, 20:16:08 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2010, 20:19:07 »
Tebrikler anlatım çok iyi yaşıyor sandım kendimi bir an için..RASGELE..
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı A.Rıza KARAKULAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2010, 20:38:10 »
Yaradan içinize sindirsin,çok güzel av olmuş.Tekrarı da nasip olsun.Saygılarımla
Ali Rıza KARAKULAK
1958 KARŞIYAKA

Çevrimdışı Bora TANKUL

• *
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2010, 22:05:44 »
Çok güzel bir av anısı olmuş, o kadar güzel ifade etmişiniz ki sanki bizlerde orada bu avı yaşamış kadar olduk.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2010, 22:44:11 »
Rastgele
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı İsmail BULUT

• *
« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2010, 23:34:10 »
çok güzel  anlattınız sanki bende o dağlarda sizinle avdaymışım gibi hissettim  paylaşım için çok  teşekkürler
İsmail Hakkı BULUT
1987 TRABZON VAKFIKEBİR
0539 951 8560
   SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR...
   ASLINDA VARDIR HER SÖZE CEVABIM..    ÖNCE LAFA BAKARIM LAF MIDIR...    SONRA SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MIDIR!!!

Çevrimdışı Ertan SERT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2010, 00:41:59 »
Yaradan içinize sindirsin,çok güzel av olmuş.Tekrarı da nasip olsun.Saygılarımla
Ertan SERT
1961 TRABZON / SAMSUN İKAMET
[imghttp://http://

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2010, 21:25:12 »
Rastgele
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2010, 23:12:01 »
:) Av kapalı milleti tahrik etmeyin, Bulgara göç başlayacak
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Talip YILMAZ

• Free Üye
  • *
  • www.balkanhunting.com
    • www.balkanhunting.com
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2010, 13:05:42 »
TROFE AVLARI  ACIK TUNCAY BEY ............
Talip YILMAZ
A RH - 1974 ÇORLU/TEKİRDAĞ
 0090  538 472 43 52 
 BULGARİSTAN TEL-00359 899 222 893
  www.balkanhunting.com

Çevrimdışı Gökhan ATAK

• *
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2010, 14:29:34 »
Selcuk oraya kadar gidip neşeli ve güzel av yapacağınız belli zaten sağolsun Talip arkadaşım da oralarda çok kuvvetli asıl benim merak ettiğim av harici neler yaptınız?Kültür alışverişi nasıl gitti? ;D ;D
Gökhan ATAK
1971-İstanbul

Çevrimdışı Talip YILMAZ

• Free Üye
  • *
  • www.balkanhunting.com
    • www.balkanhunting.com
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2010, 15:53:45 »
Selcuk oraya kadar gidip neşeli ve güzel av yapacağınız belli zaten sağolsun Talip arkadaşım da oralarda çok kuvvetli asıl benim merak ettiğim av harici neler yaptınız?Kültür alışverişi nasıl gitti? ;D ;D

Gokhan ustacim alis ta iydi veriste iydi kulturu kultursuzu hepsi vardi full program ......
Talip YILMAZ
 0090  538 472 43 52 
  www.balkanhunting.com

Çevrimdışı Talip YILMAZ

• Free Üye
  • *
  • www.balkanhunting.com
    • www.balkanhunting.com
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2010, 15:56:12 »
ANSAM eksik yazmis yaziyi tam yazsa daha da zevkli olacakti avcilik .......Selcuk ikimizin vurdu ceylani yazsana videyosu da var ....
Talip YILMAZ
 0090  538 472 43 52 
  www.balkanhunting.com

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 20 Temmuz 2010, 17:43:47 »
TAHMİNİM CEYLAN ya YEŞİL yada MAVİ gözlüymüştür....
Hakan AKMAN

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2010, 21:07:30 »
:))))))))))) 2 çuval şekerle yenmez :)))))))

RASTGELE

Not:Gökhan seninle gidelim eylülde kültür alışverişi yapmaya
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 22 Temmuz 2010, 13:18:01 »
:))))))))))) 2 çuval şekerle yenmez :)))))))

RASTGELE

Not:Gökhan seninle gidelim eylülde kültür alışverişi yapmaya
sn.KARAKÖY çok kartmış ozaman ceylan yenilmeyecek kadar kartsa neden vurdunuz ceylanı yazık olmuş  :D :D :D
Hakan AKMAN

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 22 Temmuz 2010, 16:43:57 »
Bir Ceylanı iki kişi vurmuşlar..biri hedefçi diğeri vurucu..biraz ağır kaçmış topuz:))Videoyu koyunda seyredelim..

Çevrimdışı O.Abbas ÖZBAYRAK

• *
« Yanıtla #19 : 22 Temmuz 2010, 19:14:26 »
her iki av dağlarda güzel geçer önemli olan keyif almak anlatımda oda var nice avlara
O.Abbas ÖZBAYRAK
1961 darıca

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #20 : 22 Temmuz 2010, 22:12:04 »
Bir Ceylanı iki kişi vurmuşlar..biri hedefçi diğeri vurucu..biraz ağır kaçmış topuz:))Videoyu koyunda seyredelim..

hd kalite yükleyemeyiz siteye..yüklesekde ayıp olur :)) Ben çok iyi çıkmışım 45 dakka:)))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 23 Temmuz 2010, 10:11:59 »
:)))

Çevrimdışı Turgut YAL

• *
  • köpeksiz ava gitmek gelinsiz balayına gitmektir
« Yanıtla #22 : 29 Ekim 2010, 19:43:28 »
güzel avlar dileğiyle yeniden...
Turgut YAL
1983 muğla
  a+P

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #23 : 29 Ekim 2010, 19:57:25 »
Tebrikler anlatım çok iyi yaşıyor sandım kendimi bir an için..RASGELE..
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Kerim AVCI

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 29 Ekim 2010, 20:57:13 »
AnLatıLmaz yaşanır ama bizde yaşamış kadar oLduk eLLerine sağLık..
Kerim AVCI
1985 Merzifon/AMASYA          0555 714 41 77