Gönderen Konu: FABARM ELOS B FIELD  (Okunma sayısı 13741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüsamettin COŞKUN

• Free Üye
  • *
FABARM ELOS B FIELD
« : 25 Ekim 2010, 00:57:26 »
FABARM ELOS B FİELD Süperpoze tüfekler hakkında bilgisi olan ve kullanan arkadaşlar varsa tüfek hakkında ki görüşleri nedir acaba? Fabarmın başka pozesini kullananlarda olabilir?
Hüsamettin COŞKUN
1979 Denizli-Muğla

• Free Üye
  • *
Ynt: FABARM ELOS B FIELD
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2010, 23:37:38 »
Hiç yokmu?
Hüsamettin COŞKUN
1979 Denizli-Muğla

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2010, 22:45:19 »
Fabarm Türkiye getiricisi olmadığından üzün süredir..Bu tüfek ve diğer yeni serilerini göremedik....Ben yeni y.otosunu gördüm xlr 5 yurt dışında sadece uzakdan güzel ele alınca bütün çekiciğili gidiyor...
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2010, 22:47:49 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2010, 23:00:38 »
Ele alınca neden çekiciliği gidiyor? İşçilikmi kötü.
Hüsamettin COŞKUN
1979 Denizli-Muğla

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2010, 09:29:04 »
El kundağı  çok kalın..dipçikde keza öyle..Uzakdan baktığında güzel duruyo..Ayrıca çok hafif ve dengesiz tüfek
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Levent PAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 23:39:26 »
merhabalar Hüsamettin bey, ben osmaniye ilinden yazıyorum bende var Fabarm Elos B trap modeli doğa av spordan aldım çokta memnunum satacaktım ama şuan artık vazgeçtim bilmek istedikleriniz varsa 0533 432 969 7 arayabilirsiniz.selamlar.
Levent PAZAR 05334334386
1974 OSMANİYE

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2012, 20:47:14 »
Ben yıllarca fabarm ellegi ile avlandım.Harika bir yarım otomatik.Onunla yaptığım avları berettalarla yapamadım.Şu an Lion 38 modeline sahibim.fabarmlar zaten namlu olarak dünyanın en gelişmiş av tüfeği. tribor sisteme sahip.El kundakları tüm yeni teknoloji silahlarda kalın olarak üretilmekte.Ve artı son derece dengeli silahlar.Av silahı av da randıman almakla doğru orantılıdır.Gerisi boş.Çok pahalı tüfeğe sahip olursun.Hep karavana atabilirsin.En iyi silah vuran silahtır.Üstelik 1 yıldan fazla süredir Türkiye distribütörü de var(rasgele avcılık tarafından ithal edilmektedir.)Sevgi ve selamlar.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2012, 20:53:46 Gönderen: Tuncer İSMAİL »
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2015, 13:06:28 »
Öncelikle tüm avcı arkadaşlara selam !! Siteye yeni üye oldum. Bende Fabarm Elos b field model süperpoze tüfekle ilgileniyorum . Dün İzmir'de bir av bayiinde sordum ellerinde varmış, ama tüfekler hakkında bilgim yok.  Kullananlar varsa lütfen yorum yaparmısınız ??

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2015, 20:20:41 »
Öncelikle tüm avcı arkadaşlara selam !! Siteye yeni üye oldum. Bende Fabarm Elos b field model süperpoze tüfekle ilgileniyorum . Dün İzmir'de bir av bayiinde sordum ellerinde varmış, ama tüfekler hakkında bilgim yok.  Kullananlar varsa lütfen yorum yaparmısınız ??
  Bende 66 namlu ELOS C var ve çok memnunum.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2015, 22:19:53 »
Teşekkür ederim sayın Hasan BAŞKARA !!

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2015, 10:27:57 »
Fabarm xlr5 kullanıyorum yeni aldım şimdilik çok memnunum işçiliği ve dengesi mükemmel. Fabarm'ın el kundağı ve dipçiğinin kalınlığı hemen hemen A400 xplor ile aynı dengesiz olduğunu ilk defa birinden duydum bilakis çok dengeli ve hafif olması avantaj ayrıca çok hafif de değil ortalama 3.100 civarı ki bu normal olanı. Bundan önceki benelli tüfeğim daha hafifti 3000 kgdı. Kötüleyenlerin önce kullanıp kullanmadığına ve fabarmı tanıyıp tanımadığını dikkate alın yoksa atıp tutan çok oluyor.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2015, 18:06:46 »
Elos C  ve Elos B S.Poze serisi  gerçekten de özellikleri itibariyle fiyat-kalite açısında değerlendirmeye değer. Bu tüfeği kullanan ve tanıyanların yorumlarını alabilir miyiz?
1969 AFYON

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2015, 10:11:49 »
Elos C modelini yeni aldım. Tüfeği bir hayli araştırdıktan sonra siparişi verdim ve son hafta elime geldiği için bir avda kullanabildim. Ördek avına götürdüm, ördek olmayınca mekelere attım. Farklı gramlarda fişek attım 28 gr 7 no bior tapayla bile gayet güzel vuruşlar yaptım ama bu fişekler biraz zayıf kaldı. 32 gr 6 no ile daha da iyiydi. Bir de 34-35 gr fişekler de attım burada ilginç olan tüfek 3050gr civarı olmasına rağmen aşırı bir tepme yada çırpma filan da yoktu dengesini gerçekten çok beğendim. Bu tüfeği bıldırcın, üveyk, keklik ve çulluk avında kullanmak için aldım İnşallah seneye o avlarda deneyip fikirlerimi paylaşırım.
Ben 71 namlu tercih ettim kendi adıma kısa tüfekle swing problemi yaşıyorum bir de nişan hattının kısa olmasından dolayı daha çok hata yapıyorum. Bütün görüşlere saygı duymakla birlikte ideal av tüfeği namlusunun 71 olması gerektiğini savunanlardanım.
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2015, 10:21:13 »
Orhan Bey ; Değerli bilgi ve yorumlarınız için teşekkürler. Fişek seçimi konusunda Trıbor namlu olan tüfek için Avına göre 30-32-34 gr aralığı 5-6-7 no saçmalar galiba optimal verimliliği verir diye düşünüyorum.  Namlu boyu konusunda ben de Sizinle hemfikirim. Kaliteli bir atış için ve tüfeğin dengesi açısından en ideal boy 71 cm
1969 AFYON

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2015, 11:06:45 »
3 no 35 gr RC JK6 fişeklerde bile dengeli olması beni hayli memnun etti. Benim bir av tüfeğinde ağırlık eşiğim 3000 gr dır bunun altında olan tüfeklerle avlanmayı pek tercih etmem. Genel olarak konuşuyorum 3 kg altındaki tüfek taşıma da sağladığı rahatlığı fişek atarken senden fazlasıyla çıkartır.
Bir arkadaşım bundan 3 yıl önce Fabarm Axıs modelini almıştı birlikte bıldırcın ve üveyk avındayken benden ısrarla akşamüstü avında kullanmamı istedi. İlk kez o zaman denedim ve muhteşem bir üveyk avı yapmıştım.
Ben poze av tüfeğinde Berettayı tercih ederdim ancak son zamanlarda işçilik kalitesi ve şişirilmiş fiyat politikası en azından Türkiye deki rakamları afaki rakamlara ulaştı. Silver Pigeon New 1 ucuz model olarak çıkartıldı, geçen yıl fiyatı 5000 tl iken şu anda 6200 tl deniyor. İşte o rakamlara çıkınca o kadar çok alternatif var ki yine berettaya sıra gelmez mesela Cesar Guerini var yan yana koy beretta çok sönük kalır.
Velhasıl işin maddi boyutu, fiyat fayda indeksi, kalite vs derken yolumuz Fabarm Elos C ile kesişti. İçime sinerek aldım, Cenabı Allah da sağlıcakla kullanmayı nasip eder İnşallah
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2015, 11:20:38 »
İnşallah,  İyi günlerde kullanınız.
1969 AFYON

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2015, 12:00:20 »

3 no 35 gr RC JK6 fişeklerde bile dengeli olması beni hayli memnun etti. Benim bir av tüfeğinde ağırlık eşiğim 3000 gr dır bunun altında olan tüfeklerle avlanmayı pek tercih etmem. Genel olarak konuşuyorum 3 kg altındaki tüfek taşıma da sağladığı rahatlığı fişek atarken senden fazlasıyla çıkartır.
Bir arkadaşım bundan 3 yıl önce Fabarm Axıs modelini almıştı birlikte bıldırcın ve üveyk avındayken benden ısrarla akşamüstü avında kullanmamı istedi. İlk kez o zaman denedim ve muhteşem bir üveyk avı yapmıştım.
Ben poze av tüfeğinde Berettayı tercih ederdim ancak son zamanlarda işçilik kalitesi ve şişirilmiş fiyat politikası en azından Türkiye deki rakamları afaki rakamlara ulaştı. Silver Pigeon New 1 ucuz model olarak çıkartıldı, geçen yıl fiyatı 5000 tl iken şu anda 6200 tl deniyor. İşte o rakamlara çıkınca o kadar çok alternatif var ki yine berettaya sıra gelmez mesela Cesar Guerini var yan yana koy beretta çok sönük kalır.
Velhasıl işin maddi boyutu, fiyat fayda indeksi, kalite vs derken yolumuz Fabarm Elos C ile kesişti. İçime sinerek aldım, Cenabı Allah da sağlıcakla kullanmayı nasip eder İnşallah
Orhan baba +10 diyorum sana  :) iki yazındada harfiyen hem fikiriz sadece şuraya dikkat kendinizce nasıl kırma silahta 5 cm uzunluğun veya kısalığın bana uymuyor diyorsanız otomatiklerde de aynen öğle benim için, yani swing için arpacık mesafesini korumak buda otomatikte 66 namlu yapıyor otomatikte 71 de aynen bende bütün dengeleri bozuyor. Buda ideal namlu şu veya bu dememizi değiştiriyor tabi bu herkese özel bir durum oluyor ama umarım anlatabilmişimdir durumu yani bende otomatikte 66 kırmada 71 en iyi swing yapabildiğim silahlar e şimdi hangisi ideal namlu  ??? Saygılar..
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)