Gönderen Konu: Akus (Webley&Scott) Hakkında  (Okunma sayısı 13142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semih TEKMEN

• *
Akus (Webley&Scott) Hakkında
« : 14 Ocak 2011, 22:23:42 »
Akus (Webley&Scott) çifte av tüfeklerini kullanan arkadaşların fikirlerini bildirmelerini rica ederim.
Semih TEKMEN
1980 Elazığ
[email protected]

reşatdoğan

• Ziyaretçi
Ynt: Akus (Webley&Scott) Hakkında
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2011, 13:38:51 »
Benimde bir sorum olacak değerli ustalara.Ben Aküs e ölçülerime göre bir süperpoze yaptırmak istiyorum.5000 tl gibi bir fiyat verdiler.Bu
fiyata 2.el bir beretta yada browning gibi bir markanın pozesini de alabilirim.Aklımda Yıldız ın special L modelide var  2800 tl gibi bir fiyata.Tavsiyeniz nedir kalite olarak yani aküs e 5000 tl vermeye değer mi?

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2011, 21:30:46 »
ben o paraya brwng b 25 ikinci el alırım

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2011, 21:57:09 »
beretta brovningden sasmayin o paralara ala bilirsin
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2011, 00:19:09 »
Bu kadar yüksek rakamlara tüfek alanlara şaşıyorum.
Marka olmak kolay değil, hem bu webley scot değil.
Semih babanda bir sürü belçika browning poze,çifte dolu.
Kalkıp sorduğun markaya bak.
Sana naçizane tavsiye Sabahattin abiden bir tane al kullan yoksa bana versin ben kullanayım
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Kemal HÜSEYİNOĞLU

Çevrimdışı Semih TEKMEN

• *
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2011, 21:21:52 »
Osman Abi;
Onların hepsini kullanıyoruz çok şükür.Bu tüfeği onlarla kıyaslamıyorum.Benim düşündüğüm tüfek 5000 lira falan değil.20 cal 66 namlu 4-2 yada 5-3 tek tetik menevişli bir çifte.Fiyatı 1500 USD.Yazdığım özelliklerde avrupa çifte bu fiyata zor alınır.Bıldırcın tüfeği alıyoruz anlayacağın.5000 yerli liralık tüfeklere gelice alternatif avrupa silahlarla baş etmeleri şu an zor görünüyor.
Semih TEKMEN
1980 Elazığ
[email protected]

The following users thanked this post: Kemal HÜSEYİNOĞLU

reşatdoğan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2011, 16:54:40 »
Bir av bayisinde Akus süperpozeyi inceleme imkanım oldu.Aynı av bayisinde Beretta silver piegon süperpozede vardı.Valla Akus bana çok daha dengeli ve nişanı kolay bir tüfek geldi.Çeliğinden kalitesinden anlamam,nihayetinde her tüfek vurur diyorum.Arkadaşımda 350 tl lik 66 namlu şoksuz bir tüfek var, keklikte vuruyor tavşanda.Herhangi bir arıza durumunda en azından kolayca fabrikasına gönderip yaptırabiliriz.Dolayısıyla bende yerli tüfek almak taraftarıyım.Baikal süperpozeme 76 namlu almak istiyordum yazıcılar avı da komando avı da aradım yanıt olumsuz.İğnesi kırılsa belki iğne bile getirtemeyecez.Bu sebeple tercihim yerli tüfek.Varsın piyasası olmasın bende satmam olur biter... ;D

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2011, 21:10:25 »
Yerli tüfekte iyisini almak şans işi. Şansı yolunda gitmeyenler de ithal silaha yöneliyor. İthalde de yedek parça ve servis sıkıntısı var. Feci fiyatları da caba. Servis verilmeyen tüfeklere bu kadar masrafa yazık.

Bir süre sonra ithal silah alanlar bilinçlenecek ve parçasını servisini de isteyecek. O zamana kadar, ölme eşeğim ölme, beni yollarda koma :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2011, 21:31:02 »
Ejektörleri holand ile aynı sanırım.
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Özgür SARIOĞLU

• *
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2011, 18:05:16 »
ocak ayının sonu gibi akus (vebley & scott) 66 namlu 4-2  sabit şoklu bir silah aldım çok fazla fişek atma şansım olmadı belki 2 kutu bile atmamışımdır ama şimdiden elime başka silah alasım gelmiyor 2960 gr yanılmıyorsam 12 cal. ama karşıdan bakıldığında 20 cal. gibi ince ve kibar görünümlü bir silah 30 ve 32 gr fişek kullandım sonuçlar gayet güzel vurulan av cansız olarak kalıyor eğer görme şansın varsa av bayinde bir incele derim
Özgür SARIOĞLU
ÇANAKKALE/yenice
KOCAELİ/KANDIRA

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2012, 00:39:27 »
bir çiftesini elime alıp inceledim.yüze oturumu rahat.görüntüsü şık ve zarif.şokları ise yaprak gibi incecik.namlusunun ucnda şoklardan kaynaklanan kabarma ise yok.bunu sadece akus un yapabildiğini söylemişti av bayii.ingiltere de webley scott markası ile rağbet gören bir marka imiş.menevişi ise yapabilen tek türk firmasıymış.fiyatı da bu kalite ve işçiliğe göre bence normal derim.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2012, 01:08:16 »
Akus (Webley&Scott) çifte av tüfeklerini kullanan arkadaşların fikirlerini bildirmelerini rica ederim.

Sevgili Semih yerli içinde en kaliteli işçiliğe sahip tüfekler,bu arada babanla uzun yıllardır bir dostluğumuz var o sana en güzel yolu gösterecektir Selamlar.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Kaan ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2013, 15:33:55 »
valla çok güzel tüfek akuslar çok hoşuma gidiyor uygar abide söylemiş şoklardan ötürü kabarma yok demiş bende bunu ögrenmek istiyordum bu saattten sonra alıcağım tüfek kesinlikle akus ...
file:///C:/Users/Cas/Desktop/24022013142.jpg

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2013, 02:00:19 »
yalnız kaba kullanacak arkadaşlar için söyleyeyim,tüfeğe iyi bakmıyorsanız,her avdan sonra titizlikle temizleyip bakım yapmıyorsanız almayın,yazık olur zarafetine.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 17 Temmuz 2013, 03:16:09 »
webley&scott akdaş değil miydi?Ben mi yanlış biliyorum?
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2013, 09:01:43 »
webley&scott akdaş değil miydi?Ben mi yanlış biliyorum?

Ahmet Bey daha önce bu soru yanıtlanmıştı. Size kendi cümlelerimden bir alıntı ile cevap vermek istiyorum.
Umarım sorunuzun cevabı olur. Selamlar

Alıntı
Herkese merhaba,

Webley&Scott'un sitesine girerseniz http://www.webleyandscott.com/us-over-under-shotguns
3 serisinin olduğunu göreceksiniz.
3000 ve 2000 serisi olan süperpozeler ve yine eşdeğer çifteler AKUS üretimidir.

900 serisi süperpozeler ise AKDAŞ üretimidir.

Özel bir durumu da eklemek isterim:
http://www.avyaban.com/forum/index.php?topic=4646.0 kısmında yer alan 900K modeli henüz Akdaş ve Akus işbirliği içindeyken üretilmiş ortak bir üründür.
Ancak şu anda tüm 900K serisi tamamen Akdaş üretimidir. Ortak ürün ile Akdaş üretimi olan ürün arasındaki farkı kubuz yüzeyinden anlayabiliriz. Ortak üründeki çerçeve çift kat çizgiden ibarettir. Akdaş üretimlerinde ise bir oyuk söz konusudur, yani tıraşlanmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam çift çizgili kubuzlu modelden Akdaş'ta 200 kadar en başta ürettik (elde hazır bulunan kubuzlarla).

Umarım aydınlatıcı olabilmişimdir.

Selamlar