Gönderen Konu: YAVRU KÖPEKLERDE ÖN EĞİTİM VE SONRASI  (Okunma sayısı 2874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
YAVRU KÖPEKLERDE ÖN EĞİTİM VE SONRASI
« : 27 Ocak 2011, 02:34:15 »
Sevgili dostlar
    Bildiğiniz üzere uzun yıllardır sizler için ekibim ve ben yavru köpek yetiştirmekteyiz.Ve tecrübelerime dayanarak bu konuyu ele alma gereği hissettim..
  Bizden veya başka üretici arkadaştan alınan yavrular ÖN EĞİTİM DEDİĞİMİZ ( İTAAT,APORT VE FERMA ) ÜZERİNE YAPILAN YAVRUYA AİT ÖN ÇALIŞMALARDIR.
Köpekler biz yetiştiricleri bazen zorlamakta bazen de hiç zorlamadan 6 aylık süreci başarı ile tamamlamakta olduğunu gözlemlemekteyiz.FAKAT
   Yavrular eğitim aşamalarını başarı ile tamamladıkları halde yeni sahiplarine gittiklerinde
YENİ BİR YÜZ,YENİ BİR SAHİP,YENİ BİR ORTAM İLE KARŞI KARŞIYA OLDUKLARINI GAYET İYİ BİLİR VE BU YENİLİKLERE GÖRE HAREKET ETMEYE BAŞLARLAR.
   Buda köpeğe verilen eğitimlerin yarı yarıya kaybolmasına sebebiyet verir.Sonraları düzelecektir tabi ama karşı karşıya kalınan zorluklar genellikle
  MÜKEMMEL APORT YAPAN KÖPEK BİR ANDA APORT U  BIRAKIVERİR,SİZİ TANIYANA DEK
  MÜKEMMEL FERMALARI OLAN KÖPEK,SANKİ FERMA VERMEZ BİR HAL ALIR,TABİKİ SİZİ TANIYANA DEK
  MÜKEMMEL İTAAT EĞİTİMİ ALN KÖPEK HIRÇINLAŞIR KOMUTLARI DİNLEMEZ,TABİKİ SİZİNLE GERÇEK TEMASI KURANA DEK

KÖPEKLERİN OYUN DÖNEMİ BİZ YETİŞTİRİCİLERİN ELLERİNDE GEÇTİĞİ İÇİNDİRKİ,,YENİ SAHİP KÖPEĞE GEREĞİNDEN FAZLA SERT DAVRANIR İSE,VEYA TERSİNE GEREĞİNDEN FAZLA YUMUŞAK DAVRANIR İSE
    KÖPEKLE BAĞLANTI BEKLENENDEN UZUN ZAMANDA GERÇEKLEŞİR.SİZLERİN ONA NE YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİZ VERİLEN EĞİTİMLE DOĞRU ORANTILIDIR VE SABREDN AVCI ARKADAŞLARIN ÇOĞU KÖPEKLERİNİ KAYBETMEK YERİNE KAZANIRLAR....
    EĞİTİMLİ BİR KÖPEK ALDIKLARINI VE HERŞEYİ DÖRT DÖRTLÜK YAPMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜRLER
MERAYA ÇIKTIKLARINDA ONUN YANİ KÖPEĞİN YAVRU OLDUĞUNU UNUTUVERİRLER...
  EHİL ELLERDE YETİŞEN KÖPEKLER,,,GERKENİ VERMEKTE BİLE BAZEN ZORLANIRLAR...BU YENİ SAHİP VE YENİ KÖPEK PSİKOLOJİSİDİR.

ÖN EĞİTİMİ VERİLMİŞ BİR KÖPEK ,, ZAMANINDAN ÖNCE UYANDIRILMIŞ BİR HAYVANDIR VE OYNAMSI GEREKEN OYUNLARI SİZİN ELİNİZDE OYNAYACANI SAKIN UNUTMAYINIZ...
   SİZİ BAZEN DELİ EDER   VE ÖN EĞİTİM VERİLDİĞİNİ SAKIN UNUTUP  KÖPEĞİNİZE YANLIŞ BİR HAREKETDE BULUNMAYINIZ....
ŞUNU İYİ İDRAK EDİNİZ: KÖPEKLERDE AKILLI HAYVANLARDIR
 KÖEPĞİNİZ OYUN İSTİYORSA ONA FAZLA YÜZ VERMEMEK KAYDI İLE ONUNLA OYNAYINIZ SİZİ GEREĞİNDEN DAHA FAZLA SEVECEKTİR.
İYİ BİR AVKANI OLAN KÖPEK KENDİNİ 2.5 YAŞINDA SİZE GÖSTERECEKTİR

• Çobanoğlu 43
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
Ynt: YAVRU KÖPEKLERDE ÖN EĞİTİM VE SONRASI
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2011, 06:30:25 »
bir dostum için güncelliyorum dostlar

Çevrimdışı İsmail SIKICIKOĞLU

• *
  • Avınız Kanlı Olsun ...
    • http://www.facebook.com/home.php#!/WalesNegras
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2011, 12:48:20 »
Paylaşım için teşekkürler. Güzel ve yararlı bilgiler.
&
İsmail SIKICIKOĞLU

Balıkesir/Savaştepe 1983

• Çobanoğlu 43
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2011, 04:49:19 »
faydalı olabiliyosak ne mutlu gardaşım
bunlar nacizane deneyim ve tecrübelerdir

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• *
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2011, 08:20:08 »
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER MUSTAFA BEY 
ADAPAZARINDAN SELAMLAR.
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

• Çobanoğlu 43
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2011, 16:14:36 »
aleyküm selam enver hocam
    biz bildiklerimizi ve tecrübelerimizi saklasaydık,,bu günlere gelemezdik hocam
sakarya nın tüm güzide avcılarına slm lar