Gönderen Konu: ördek avı için mont tavsiyesi  (Okunma sayısı 8527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ördek avı için mont tavsiyesi
« : 12 Haziran 2012, 20:25:18 »
değerli dostlar ördek avı için kaliteli 200-400 tl arası mont arıyorum. gerçekten sağlam bir mont arıyorum. sazlık desenli, su geçirmez , rüzgar geçirmez , ses yapmaz gibi özellikleri bulunan özellikle suya çok dayanıklı bir mont istiyorum. hillman markasının sazlık desenlisini bulamadım. percusion diye marka var bunun iyi olduğunu söylüyorlar ama tam emin değilim. cabelasın ürünleri var  fazla pahalı. birde herter diye bir marka var onun hakkında birşey bilmiyorum. iyi markalar kullananlardan tavsiyeler bekliyorum. nereden temin ettiklerini yazarlarsada sevinirim. şimdiden teşekkürler
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ördek avı için mont tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2012, 19:15:28 »
arkadaşlar bunlardan aramızda kullananlar çok var yardımı dokunabilecek kimse yok mu gerçekten?
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2012, 03:40:01 »
Böyle şeylere nedense yorum pek gelmiyor dikkatimi çekti.
Ben çok tecrübeli değilim avcılık konusunda ama bu tür alışverişler hakkında bildiklerimi paylaşmak isterim.
Benim kanımca hillman ve percusion ürünleri de cabela's a oranla oldukça pahalı.Sizin yerinizde olsam cabela's i takip ederim ve bergain cave indirim bölümünden water fowl ürünleri arasında seçim yaparım.200 dolar artı kargo dersek 240 dolar diyelim oda 1 hafta içinde kapınıza teslim yine istediğiniz fiyata çıkar.Herters ürünleri de çok iyi ben bir 3 in 1 parka aldım ve hayatımda alıpta memnun kaldığım şeylerin listesini yapacak olsam kesinlikle 1. sıraya koymam lazım.
Cabela's alış verişi hakkında bilginiz yoksa forum da ki konular içinde ayrıntılı çok güzel bir anlatım var orayı takip ederek istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Bora TANKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2012, 08:17:31 »
Armer'in web sitesinde Hillman veya Percussion başta olmak üzere iyi montlar var.
http://www.armer.com.tr/asp/group/14/Mont-Kaban

• Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2012, 09:34:49 »
Böyle şeylere nedense yorum pek gelmiyor dikkatimi çekti.
Ben çok tecrübeli değilim avcılık konusunda ama bu tür alışverişler hakkında bildiklerimi paylaşmak isterim.
Benim kanımca hillman ve percusion ürünleri de cabela's a oranla oldukça pahalı.Sizin yerinizde olsam cabela's i takip ederim ve bergain cave indirim bölümünden water fowl ürünleri arasında seçim yaparım.200 dolar artı kargo dersek 240 dolar diyelim oda 1 hafta içinde kapınıza teslim yine istediğiniz fiyata çıkar.Herters ürünleri de çok iyi ben bir 3 in 1 parka aldım ve hayatımda alıpta memnun kaldığım şeylerin listesini yapacak olsam kesinlikle 1. sıraya koymam lazım.
Cabela's alış verişi hakkında bilginiz yoksa forum da ki konular içinde ayrıntılı çok güzel bir anlatım var orayı takip ederek istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

turgay bey öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. cabelası takip ediyorum yalnız kafama takılan şey yurt dışından siparişte 75 euro ve üstü gümrüğe takılıyormuş yoksa oradan sipariş verecektim
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2012, 09:36:34 »
Armer'in web sitesinde Hillman veya Percussion başta olmak üzere iyi montlar var.
http://www.armer.com.tr/asp/group/14/Mont-Kaban
bora bey teşekkür ederim. bakmıştım bunlara lakin hangisi daha iyi bilemiyorum. hilmanın iyi olduğunu biliyorum ama saz desenlisini göremedim hiçbir yerde.  bursa fuarında alacaktım ama bu markaların hiçbirisi yoktu 1-2 yer getirmiş onlardada beden yoktu
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2012, 11:21:35 »
Hakan kardeşim imkanın varsa Ankarada merkezi olan HORİZON firmasına (horizon.com) ölçülerini verip yaptırtmanı tavsiye ederim. Birinci kalite su geçirmez kumaş kullanıyorlar. Firma sahipleri yakından ilgileniyorlar.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2013, 23:51:14 »
Bende merak ettim.Acaba en sıcak tutan ve su geçirmeyen,max 4 desenli kaban hangisidir?
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

The following users thanked this post: Ömer ENGİN

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2013, 00:22:09 »
Percussion 2 yıldır kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim 2 saat sagnak yagmurun altında kaldım bir damla su almadı.
cebelas ürünlerinin cogunu başka firmalara yaptırıyor ve kendi logo sunu vuruyor. para tuzagı başka bişi deyil...
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2013, 01:01:07 »
Mountain Remington aldım..3 ü bir arada(parke-iç mont-pantolon)set halinde 400 lira..verdiğim paraya değdi..bayiden aldım ama internette daha ucuz..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2013, 01:18:21 »
Arkadaşlar size katılıyorum,güzel montlar var.Bende de cabelas 4 in 1 var harika.Ben sadece (diyelim ki şu mont - 40 dereceye kadar sıcak tutar ve kesinlikle su geçirmez) manasında en sıcak tutan,mont hangisi,fiyat önemli değil.Almayacağım zaten.Bu konuyu görünce merak ettim.Belki bilmediğimiz harika montlar vardır.Yada ihtiyacı olanlar vardır,tavsiyelerinize uyup alabilirler.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı Kerem ÜNLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2013, 04:04:48 »
konuyu yeni gördüm Hakan Abi.ben bahsettiğin Herter's markalı 4 in 1 montu kullanıyorum.dört yıl önce cabelastan almıştım.tabiki 4 yıl önce fiyatlar bukadar fazla değildi hatta benim aldığım zaman 80 dolardı.ördek avcısı değilim ama iç anadolunun soğuklarında çok kullandım hala da kullanmaktayım.su geçirmez en dış katmanını çulluk avında da kullanıyorum ki çalıya dikene girdiğim halde en ufak bir sökük ya da yırtılma yok.iyi ki almışım diyorum.linki atacaktım buraya ama baktım o model montu bulamadım.eminim ki cabelasınkiler de kalitelidir.hiç uğraşma onlardan bir tane al derim.bir kere alacaksın sonuçta.rastgele
Kerem ÜNLÜ       
1990   BARTIN/BURSA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2013, 12:12:20 »
Sayın Seçkin,
Herters,Scentlok,Avery,Under Armour,Duck Commander vb..Usa kökenli Ördek ve kaz ceketi yada parkalarını tavsiye ederim..Özellikle 3 İn 1,4 in 1 türünden mont ve parkalar pekçok işinizi ayrı ayrı kullanımlarıylada görecektir..
Ben Çok sert havalarda Scentlok parka,Daha yumuşak havalarda Cabelas Waterfowl 3 in 1 mont kullanıyorum..Cabelas ın kendi adına ürettirdiği giysilerin en azından büyük kısmının kalitesi tanınmış markalara göre daha düşük..
İzolasyon miktarı sizin kullanacağınız yerin ısısına göre değişebilir..Bence en dikkat edilecek kısım bu tip mont yada parkalarda FİŞEK KOYMA YERİ yada ceplerinin büyüklüğüdür..Kat kat giyinip astronota dönüştükten sonra ne fişeklik takmak mümkün nede elde fişek için çanta vb şey taşımak..
Water yada weather resistant değil %100 Waterproof ürünleri tercih ediniz..Polyfill,Thinsulate gibi izolasyonlar işinizi görecektir..
Geçen Cabelas ta Herters in 3 in 1 Waterfowl ceket -parkaları mevcuttu çokta iyi ürünlerdir..Bence Bargain Cave den takip etmekte yarar var..
Ördek kaz avı Usa da bir kültür ve bence Avrupa ürünler Amerikan kökenli sukuşu avı eşyalarının gerisindeler..Enazından benim kullandıklarım öyle..
Birde bu ürünleri uzun yıllar kullanmak istiyorsanız Yıkamayınız..Ilık su ile temizleyiniz..Belli yıkamadan sonra su ve rüzgar geçirmezlik özelliklerinin yokolup gittiğine şahit olursunuz..Ayrıca su geçirmezliği destekleyen sprey ve özel temizlik setlerini de tavsiye ederim..
Cabelastan Packable Nylon pant lerin izolasyonlu ve izolasyonsuz olanlarından 1 er çift geçirirseniz içliğinizin üzerine giyer üst katmanada istediğiniz bir şeyi giyersiniz..Yıllardan beri her kış avında ve işimizde giyerim bu paraya bu kadar su geçirmez ve hafif hiçbirşey giymedim..Araba fırçasıyla yıkıyoruz yinede sugeçirmezlikten ve sağlamlıktan  ödün yok..
Bence en önemli konuların başında ayağınıza bot çizme seçimi geliyor..Kış avında ilk konuşulacak konu bu olmalı..ama bu çok uzun bir konu..
Cabelastan güncel dolar-euro paritesine göre 93-94 $ a kadar iyi bir parka alınır..Hava yoluyla isterseniz %45 deniz yoluyla isterseniz %25 te kargo binecektir..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2013, 16:32:46 »
arkadaşlar değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. montu almıştım 2 ay kadar önce. browning aldım 3 defa giydim gölde. gayet memnunum şuana kadar.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

The following users thanked this post: Fatih DENİZ