Gönderen Konu: yardım  (Okunma sayısı 2042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut TUNA

• *
yardım
« : 09 Mart 2013, 20:12:13 »
merhaba arkadaşlar benim sanırım bir sorunum var:)az önce tüfeğimi temizledim bu arada huğlu 104 a tüfeğim kundağı yerine oturttum tetik düşürdüm tüfeği açmaya çalışınca çok zorladı açtım sonra tetik düşürmeden 3-5 kere aç kapa yaptım yağ gibi açıldı kapandı hah tamam düzeldi dedim tetik düşürüp kontrol edeyim bi kez daha dedim baktım gene aynı şey defalarca tekrar ettim sonuç aynı orayı yağla burayı yağla falan yok gene aynı sonuç tüfek daha 2 yıllık taş gibi tüfek şimdiye kadar hiç ama hiç sorun çıkartmadı ama şimdi böyle olunca aklıma takıldı.bilenler vardır inşallah yardımlarınızı bekliyorum.hayırlı akşamlar cümleten
Umut TUNA
1980 adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: yardım
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2013, 21:54:42 »
El kundağı diyorsunuz değil mi? Dipçik değil..

El kundağının kubuza tarafında bir çıkıntı vardır. Horozu kurmayı o kısım sağlar. İlk takışınızda zorlamış olabilir misiniz, hatırlıyor musunuz?
« Son Düzenleme: 09 Mart 2013, 21:58:41 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Umut TUNA

• *
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2013, 22:09:06 »
zorladım mı hatırlamıyorum ama ilk remington kurşun attığımda zorlanmıştı böyle açılırken.şimdi hatırladım bide 34 gram fişek atmıştım gene ama yalnız bir kere zorlamıştı o zaman.şimdi her tetik düşürdüğümde zorla açılıyor çok ilginç tüfek kuruluyken hiç sıkıntı yok yağ gibi açılıp kapanıyor.
Umut TUNA
1980 adana

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2013, 22:28:02 »
Menteşe vs ilgili olmadığı için tetik düşmeden rahat açılıyor. Tetik düştükten sonra açarken horozlar da kurulur. O zaman çok belirgin bir zorlanma olacaktır. Bu dediğim yeni tüfeklerde geçerli. Çok atış yapılmışsa(binlerce) tetik düştükten sonra biraz zorlanarak açılır.

Dediğiniz normal bir zorlanma mı buradan anlayamam. Ateş etmeyle bir şey olmaz. Dipçiği söktüm ettim deseniz belki yanlış yerlere dokundunuz derim ama el kundağından bir şey olmaz. Ama kundağı elinizden düşürüp dediğim dili eğmişseniz kurarken zorlanıyor olabilir. Gerçi öyle bile olsa kundağı takmak zor olur.

Mümkünse el kundağının kubuza taraf metalli tarafının fotoğrafını yükleyin ama yakın çekim olmalı. Bir de el kundağını taktıktan sonra birleşim bölgesini resimleyin. Tabi isterseniz. Muhtemelen normal bir durumdur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2013, 22:42:02 »
 O0 O0 O0 sorun yoktur bence , siz evham yapmış olabilirsiniz .. teknik bir sorun olduğu kanısında değilim ... hele ki bu tüfeğin markası belli kalitesi belli ... O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Umut TUNA

• *
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2013, 23:25:11 »
en kısa zamanda eklerim fotoğrafı.tüfeğin hiçbir yerini açmadım şimdiye kadar hiçbirşeyi kurcalamadım çünkü sökmek kolayda takmak hiç bana göre değil:)hep bi kaç parça arttırıyorum sonra:)
Umut TUNA
1980 adana