Gönderen Konu: bıldırcın yok arkadaş..  (Okunma sayısı 12874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bıldırcın yok arkadaş..
« : 20 Ağustos 2013, 10:00:03 »
merhabalar arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum..sıkıntılarımızı sevinçlerimizi bu formda da dile getirmek bilgi alışverişi yapmak avcı arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak vs...korkuteline gittik pazar günü 3 tane bıldırcın gördük kocaman manay ovasında 4 kişi..6 tane köpeğimiz vardı..çok moralim bozuldu arkadaşlar..ne olacak bu durumun sonu her sene azalan bir kuş populasyonu..siz de durumlar nasıl antalya avcıları?

Çevrimdışı Onur KUŞLAR

• *
Ynt: bıldırcın yok arkadaş..
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2013, 11:28:49 »
bizde burdura gittik sabah ve akşam avında  5 kişi 35 bıldırcın 4 üveyikle döndük.
bizdede bu şekilde geçti
Onur KUŞLAR
1983 ANTALYA

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2013, 15:37:11 »
sizin bize göre maşallahınız varmış hocam..antalyada av bitmiş artık bende ısparta afyon burdur taraflarına bakıcam..

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2013, 20:14:18 »
Marmarada o da yok rasgele
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2013, 11:22:49 »
haftasonu ıspartaya gidicem önericeğiniz bi mera var mı üveyik için..

Çevrimdışı M.Kemal KESKİN

• *
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2013, 12:19:51 »
Hoşgeldin Buğra. Rasgele.

Mustafa Kemal KESKİN
1957-İskenderun
0505 4577838

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2013, 12:47:26 »
Buğra Kardeş merhaba, hoş geldin.
Cumartesi ben de MANAY ovasındaydım.
6 avcı 7 bıldırcın vurduk :)
Ordan Burdur yaylalarına gittik oradada kuş yok.
Bu hafta sonu Afyon topraklarını yoklayacağız artık.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2013, 13:59:15 »
Bıldırcın göçünü misafir etmek, ağırlamak için yerli bıldırcın sayısı çok önemli. Efektif olarak ses ile haberleşip, bir araya gelen bıldırcın türü, göç esnesında çağrı sesi duymazssa ilk sese kadar göçe devam eder. Gece göç eder, karanlıkta ise göremez. Tamamen iç güdüsel olarak mucuzevi bir biçimde göçünü tamamlar. Bahsi konu olan bölgeler modern tarımın aktif olarak kullanıldığı, zirai ilaçlamanın yoğun olarak uygulandığı bölgelerdir. bu mevsimde avlanan yerli bıldırcınlar, feleğin çemberinden geçmiş, yani doğal avcıları, ( tilki, çakal, atmaca vb. ), zirai ilaçlara diranç gösterebilmiş, bohçacıları atlatabilmiş biolojik mucizelerdir. Yerli bıldırcının sayısı o kadar azaldıki, göçü indiremez hale geldi. Ege ve Akdeniz' de teyipsiz bıldırcın göçünü görebilmek nerede ise imkansız hale geldi. Gözlemlerime göre avın kaymağını gene bohçacılar götürecek gibi.
Saygılar.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Ahmet MENET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2013, 11:00:28 »
buğra abi senin şansın pek yaver gitmemiş anlaşılan..bende ilk gün manay ovasındaydım..koyun sürülerinden önce gezdiğimiz için şanslıydık biraz..camartesi pazar manayla kırkpınarda iki kişi yaklaşık 30 kuş kaldırdık 25 ini aldık.. 2 gün için güzel bi sonuç bence..
1994-Antalya

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2013, 14:41:02 »
bugra kardesim o taraflarda zor daha goc tam gelmedi ister istmez seni memnun etmez ama burdur isparta tarafinda olabilir ben de daha bi sezon siftahi yapamadim islerden bu hafta pazara gidersek gidicem ama simdi bildircin beklem en guzel uveyik olur hani bide su var iste surda vardi gecen sene kiyim gbi bildircin vardi seylerine pek inanma kardesim bende buraya yabanciyim ister istemez geze geze buluyosun
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Alaaddin METİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2013, 15:20:25 »
Antalyalı arkadaşlar Burada durmm nasıl acaba. henüz tüfeğim için satın alma belgem ve diğer belgelerimin çıkmasını bekliyorum. Antalyalı arkadaşlarla tanışmak isterim forumlarda imzalarında antalya yazan arkadaşları arkadaş listeme ekliyorum ama listeme eklediklerim nereye gidiyor arkaş listemi nasıl görebiliyorum bilmiyorum forumun biraz acemsiiym
1985 ANTALYA

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2013, 15:39:46 »
bende antalyanin yabancisiyim hala bi ekip kuramadim alaaddin normal bunlar belge isleri kolay onemli olan av ekibi ve bolge hayvan populasyonunu ogrenebilmek bi istihbarat agi kurmak lazim forumu kullanmaya gelince en kolay kullanabilecegin forum budir rastgele
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2013, 15:42:02 »
gidicegin yer konusunda yardimci olmaya calisiirim kardesim bende sikintilar cektikten sonra seni anliyabiliyorum hala cekiyoruz ama ogrenicez etrafi
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
BURDUR Agöç basladı masallah kazasız bol avlar
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2013, 20:25:55 »
bizde burdura gittik sabah ve akşam avında  5 kişi 35 bıldırcın 4 üveyikle döndük.
bizdede bu şekilde geçti
        burdur a  bu yıl bıldırcın göçü değilde AVCI GÖÇÜ basladı  İZMİR ANTALYA DENİZLİ ISPARTA  (bazı gruplar 2 gün kamp bile kurdular)   ve ne var ne yok bitirdiler (limit dinleyen yok) diyebiliriz.gecen yıl göç burdur a ugramadı bu yıl insallah uğrarda biraz av görürüz.kendini bilmez  BAZI  DISARIDAN GELEN GRUPLAR  bıldırcın için  TEYP kurmuslar. birkacı yakalandı su anda kontrol  orman ve jandarma ve avcı dostlar tarafından sıkılastı geçmiş ola  bıldırcın bitti kontrol sıklastı
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2013, 17:13:03 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2013, 00:08:44 »
Biz daha bıldırcln gòremedik ava devam selamlar.....
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2013, 06:21:46 »
Şu ana kadar toplamda beş tane gördüm. Balığa devam. (o da gayet zayıf).
Nuri 15
1972 BURDUR

muhammet dikmenn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2013, 12:56:02 »
fethiye de de durum farklı değil ne üveyik ne bıldırcın görebildim...

Çevrimdışı Bahadır ÜSTÜNEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 25 Ağustos 2013, 15:52:40 »
yok kuş olmuyor olmaz da daha sezon bile açılmadan teyp kurup yerli bıldırcınları toplayıp avlıyorlar zaten yerli bıldırcın sayısı az gezip avlanmak yerine buna bile teyp kuruluyor insaf üveyk ler yavru vurmaya deymez köpeksiz av olduğu için zevki de yok çulluk avının da cılkı çıktı herkeste bir setter ona takmışlar bir beepar her yer avcı dolu çulluk peşindeler gece de vuruyorlar çulluğu son model tüfekler fişekler saf kan yarış yaptırılan köpekler teknolojik daha neler neler kuşa nefes aldırmıyoz kuş avının bir sürü hillesi çıktı daha neler çıkıcak bilinmez görünen o ki bu gidişle kuş avını bırakıcam tavşan avı da sadece 2 ay geriye bir tek domuz avı kalıyor onun da eti yenmez
Bahadır ÜSTÜNEL
1974 Pınarhisar KIRKLARELİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2013, 11:07:40 »
gidicegin yer konusunda yardimci olmaya calisiirim kardesim bende sikintilar cektikten sonra seni anliyabiliyorum hala cekiyoruz ama ogrenicez etrafi
Eyvallah hocam Valla açıkcası belgesiz avlanacak gibiyim bir müddet çünkü 500 tlye mal oluyor önce kendimi bir deneyeyim bakalım kara avını zıpkınla av kadar meşakkatli olacağını sanmıyorum ama anladığım kadarıyla attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyor burdada. Her hafta adrasanda tekirovada kamptayız balıkta zayıf.  Yüzerek iki koy geizoyruz  iri birey yok hep küçük lagoslar var şansına akya demnk gelirse şuana kadar akyalarda hep palaz akya öyle iri balık göremeiyoruz
1985 ANTALYA

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• *
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2013, 12:35:32 »
afyon
sizin bize göre maşallahınız varmış hocam..antalyada av bitmiş artık bende ısparta afyon burdur taraflarına bakıcam..
tarafına uğrama derim abi biz buralarda bulamıyoz malesef sabah avı 3 kuş gördüm akşam avı oda yok malesef sormadık soruşturmadık yer bırakmadım kuş 5 ten fazla gördüm diyen yok malesef afyonda:(
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 26 Ağustos 2013, 14:36:02 »
kardesim tarafimca belgesiz avlanmana karsiyim cunku yanlis anlama ama biz keriz veya enayi degiliz okadar munferit kanuni yasal yapiyoruz senin gibi bohcaci arkadaslara bizim camiadan pek olumlu yaklasmazlar sana tavsiyem bence yakalanirsanda pek hos seyler olmaz hee yakalanmam bisey olmaz ormanci yok dersende bizlere av camiasina hasksizlik edersin bende daliyorum zipkinla siz kacmtre yapiyosunuz bilmiyorum ama ben orda o bolgede 10 kilo dan 20 kiloya kadar akya vurdum bence sizin derinlik korkunuz var veya malzeme yetersiz ama dediklerimi dusun bizler bohcacilardan dert yakinirken senin aleni boyle soylemen afedersinde kufur etsen daha iyi yani
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Buğra METİLLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 26 Ağustos 2013, 14:37:30 »
bu haftada antalyanın kendi meralarına baktım kepezüstü ve aksu ovası buralardada denk gelmedi..bikaç üveyik gördük ona bile sevinir oldum:)güzel spor yaptık bu hafta..darısı gelecek haftalara..ama daha kuş gelmemiş anlaşılan..afyona giden arkadaşlar var konyaya gidenler var onlar yine 3-5 vurmuşlar..belgesiz avcılık yapmayın bence çünkü yakalanırsanız o 500 tlnin misli olarak çıkartırlar..iyi düşünün hele bir de köye gidiyorsunuz o köyün insanı zaten sevmez yabancı avcıyı direk şikayet ediyolar benim başıma kaç kere geldi..zaten bilinen meralarda denetim sıklığı fena değil..herkese teşekkür ederim hoşbulduk arkadaşlar..

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 26 Ağustos 2013, 14:41:26 »
tekrar hosgeldin bugra kardesim ama alaaddin arkadasin yazdigini burdan acikcasi sert bi diller elestiriyorum hem avlak forma uyesin hem kanuni olarak faal gosteren bi site bunlari soylemek ya cesaret yada bizler avci camiasina kufur etmek sizler gibi bohcacilari istemiyoruz kusura bakmayin
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2013, 14:58:27 Gönderen: Bekir ULAŞ »
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 27 Ağustos 2013, 17:19:30 »
tekrar hosgeldin bugra kardesim ama alaaddin arkadasin yazdigini burdan acikcasi sert bi diller elestiriyorum hem avlak forma uyesin hem kanuni olarak faal gosteren bi site bunlari soylemek ya cesaret yada bizler avci camiasina kufur etmek sizler gibi bohcacilari istemiyoruz kusura bakmayin
hocam sınırdan kaçaçkçılık yapacam vs demedim. Yada av sezonu haricinde ve ya yasal olamayan şelikde av yapacakda değilim. Yani benim görüşüme göre doğaya saygı gösteren ava saygı gösteren Limitleri aşıp katlam yapmayan. Hile hurda ile yada hayvanı savunmasız zamanda avlamayan çoğalma zamanında avlamayan herkes acvıdır. Yoksa 500 tl veremediği için kimse ne bohçaçı olur nede vatan haini herkesin avlanmya hakkı var. Sadece paralı entellerin değil. bu  Sadece belge.  Devlet bu işi abartmış bnce. Ben Tüfeğimi alacağım ruhsat vs zaten alıuyoruz ama avcı belgesi devam edebilirsem önce bir duruma bakmam lazım.
1985 ANTALYA

Çevrimdışı Cafer CAN

• *
  • Giritli
« Yanıtla #24 : 28 Ağustos 2013, 15:56:35 »
25/08/13 pazar günü bizde ekibimizle ordaydık (manay tarafları) gerçekten geçirilen zaman dilimine çok yazık.şimdilik göç dediğimiz olay otaraflara uğramamış 3-5 bıldırcınla geri döndük .üveyikten eser yok.bu sene kekliktende ümit yok gibi.Antalya yı komple ava kapatmaları gerek başka türlü bi cacık olmaz önümüzde ki yıllardada aynı sıkıntı devam eder.
Cafer ERENEL
1989 ANTALYA/ŞARAMPOL