Gönderen Konu: KİNETİK SİSTEM HUGLU FOREVER  (Okunma sayısı 55327 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: KİNETİK SİSTEM HUGLU FOREVER
« Yanıtla #100 : 11 Temmuz 2014, 21:50:24 »
değerli avcı abilerim forever ile ilgili video çekip sizlerle paylaşmıştım . video çekmeden önceye kadar toplamda 40 fişek atmıştım ve tüfeğim çok güzel çalışıyordu videoda da görünüyor lakin 2 gün önce yine fişek denemek için atış yapmaya gittim ... ve olanlar oldu tüfeğe ilk mke 30 gr koydum tık fişek sıkıştırdı patlayan fişeği çıkarmadı 2. fişeğide kaşıgın üstüne düşürüp fişek yatağına sürmüyo ... fişek değiştirp yaf ile devam ettim aynı sorunlar devam etti yine kaşık üstüne fişeği alıp namluya sürmüyo    iyice sinirlendim  gramajı yükselttim 32 gr attım  fişeği çıkarmadı makenizma yarıya kadar fişeği çıkardı tekrar namluya verdi ... patlamayan fişeği namluya sürmeden çıkarmaya çalıştı ....  anlayacağiniz abilerim forever fos çıktı  bazı abilerime ilk atış denemelerimden ötürü iyi deyip tavsiye ettiğim için çok özür diliyorum foreverın yanına bile yaklaşmasınlar ben çok pişman oldum ..... meğer bizim ilçede 2 kişide daha varmış 2 3 kez  tamire göndermiş o kişilerde ... şimdi av bayisine götürdüm  benm silahta 40 fişek attım ve 40 fişekten sonra bunu yapıyorsa bu tüfek tamirciden çıkmaz benm tüfeğimi değiştirsinler dedim ..av bayisi artık tüfekler 6 kez hata yapılırsa değişiyor dediler    ... ben bu tüfeği ruhsata kayıt ettirdim  şimdi siz abilerime bi soru sormak istiyorum bu tüfek aynı sorunları yine yaparsa bu tüfeği iade aedip paramı alma durumum var mıdır ...
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #101 : 12 Temmuz 2014, 14:25:54 »
Ersin Bey evvelce sorunsuz çalıştıran fişeklerden kaldıysa tekrar bir deneyin isterseniz. Ateş etmeden doldurup boşaltmayı denediniz mi?

İadeyle ilgili günceli bilmiyorum ama hükümet binalarındaki tüketici hakem heyetlerine danışmak bence en uygunu.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #102 : 12 Temmuz 2014, 17:59:16 »
Beyşehirde DORKAS av var..birde orası ile görüşün..dağıtımın bir kısmını onlar yaptı diye biliyorum..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #103 : 13 Temmuz 2014, 10:42:08 »
Özkanlar isteğine göre dipçik ölçüsünüde yapıyorlar ilgili insanlar bizzat konuştum tetik yumuşaklığı nefis bütün parçalarını radüs vererek yapıyorlarmış benelli klonu diğer yandan stoegerde çok iyi ben şahsen 3020 beni etkileyen bir tüfek oldu dediğiniz tüfeği gecensen fuarda gördüm fena durmuyordu ama hangi firma üretiyor bide genelde ihracat tüfeği gibi çok iç piyasada raslamadığım tüfek huğlu 401 al yada stoeger akdaş Özkanlar onun firmasını bilmediğimden bişe diyemiyecem yarın satsan piyasası yok onuda düşün
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 13 Temmuz 2014, 21:52:54 »
Ersin Bey evvelce sorunsuz çalıştıran fişeklerden kaldıysa tekrar bir deneyin isterseniz. Ateş etmeden doldurup boşaltmayı denediniz mi?

İadeyle ilgili günceli bilmiyorum ama hükümet binalarındaki tüketici hakem heyetlerine danışmak bence en uygunu.

volkan abi daha önce zaten 40 fişek attım okula gittim ve videoda göründüğü gibi güzel çalışıyordu .. ama geçen gün ki attığım fişekler çok kaliteli  fişekleriden b&p   Rc  rotveil mirage idi ... onlarda bile aynı fişek sıkıştırma işini yaptı .. ben biraz erken karar verdim tüfek iyi diye öenrdiğim için avcı abilerimden özür diliyorum ... 1000 tl para istiyorlar forever için bence bu paraya stoger veya akdaş bilinmiş firmaları tavsiye ederim .. fabrikaya gönderdiler bakalım tüfek gelince tekrar deneyip paylaşım yapacam .... ramazan aknarçay ustama birde kurşun namlusu yaptırmak istiyordum allahtan acele edip yaptırmadım
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #105 : 14 Temmuz 2014, 01:13:42 »
Otomatik alacaksanız  avrupa olacak.yerli al sat nerde ise avrupa tüfek fiatına geçiyor.azcık bütcesinizi zorlayıp taksitle ekonomik franchi AFFNITY(3500 tl) gibi tüfek alacağız.yerlide ise çok çok iyi     1__ ANTALYA  özkanlar   (HAFİF VE SAĞLAM)  1100 tl....  2_ ağır demesseniz  stooger 1100 tl
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2014, 03:01:21 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #106 : 14 Temmuz 2014, 09:03:14 »
kardeş o tüfek huğlu değil yeni huğlumu genç huğlumu öylebişeydi.banada gösterdiler denedim stoegeri tutmadı stoeger aldım .yani huğlu kooparatif tüfeği değil o
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #107 : 14 Temmuz 2014, 20:28:00 »
Otomatik alacaksanız  avrupa olacak.yerli al sat nerde ise avrupa tüfek fiatına geçiyor.azcık bütcesinizi zorlayıp taksitle ekonomik franchi AFFNITY(3500 tl) gibi tüfek alacağız.yerlide ise çok çok iyi     1__ ANTALYA  özkanlar   (HAFİF VE SAĞLAM)  1100 tl....  2_ ağır demesseniz  stooger 1100 tl
veli abi yerli otomatikte özellikle kinetikte  stoger ve akdaştan başkası fos gibi ... en azından kendini kanıtlamış 2 firma ... benm bütçem uygun değildi bende bir kumar oynayıp aldım bu foreverı  görünüşüne aldandık  kaybettik anlayacağınız  bence tüfeği denemeden almayın derim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #108 : 14 Temmuz 2014, 20:29:12 »
kardeş o tüfek huğlu değil yeni huğlumu genç huğlumu öylebişeydi.banada gösterdiler denedim stoegeri tutmadı stoeger aldım .yani huğlu kooparatif tüfeği değil o
ismail abi kooparatif değil zaten biliyorum  bütçem yetersiz gelince bunu almıştım görünüşüne aldanıp pişman oldum
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #109 : 14 Temmuz 2014, 21:01:38 »
Ersin abi bende geçen yaz kral yarı otomatik aldım  hem ucuz hemde yakışıklı diye ama sıkıştırma yaptı soğudum tüfekten ocak ayında gittim hatsan marka tüfek aldım Allahtan iyi çıktıda üçüncü tüfeğe gerek kalmadı  :D
İlk tüfek aceleyle alınıyor ama en iyisi paraya kıyıp güzel bir tüfek almak.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #110 : 15 Temmuz 2014, 00:45:45 »
veli abi yerli otomatikte özellikle kinetikte  stoger ve akdaştan başkası fos gibi ... en azından kendini kanıtlamış 2 firma ... benm bütçem uygun değildi bende bir kumar oynayıp aldım bu foreverı  görünüşüne aldandık  kaybettik anlayacağınız  bence tüfeği denemeden almayın derim
yerli kinetik ÖZKANLAR SAŞMAYIN.  (3100 gr)ÇOK ÇOK İYİ NAMLUSU İTALYAN mekanızması 1960 yılından itibaren kendileri imalatcı.burdur bölgesi ve batı akdeniz avcıları çok memnun ve hiçbir sikayet yok.şikayet arıza olsa bile anında yanıtlıyorlar fazlası ile müsteri memnunıyeti yaklasımları güzel.F.Affnıty almasa idim bende bu tüfekten alacaktım.hafif sağlam yıkıcı..kursun atmak(domuz avında) için seneye ÖZKANLAR alacağım saygılar
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 00:47:41 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #111 : 15 Temmuz 2014, 21:17:28 »
veli abi artık iyice korkar oldum yeni yeni çıkan firmalardan çogu merdiven altı ....bir tüfek arıza yapabilir ama daha 40 fişekte yapması çok kötü ... son kez de param olursa stoger  deneyecem eger oda fos çıkarsa yerli tüfekler benden uzak olsun artık .. paramı biriktirip benelli alırım en azından ömürlük olur .. bazı yerli firmalar bizleri keriz yerine koyup paramızı somurmekten vazgeçsinler ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : 05 Ağustos 2014, 19:44:59 »
veli abi artık iyice korkar oldum yeni yeni çıkan firmalardan çogu merdiven altı ....bir tüfek arıza yapabilir ama daha 40 fişekte yapması çok kötü ... son kez de param olursa stoger  deneyecem eger oda fos çıkarsa yerli tüfekler benden uzak olsun artık .. paramı biriktirip benelli alırım en azından ömürlük olur .. bazı yerli firmalar bizleri keriz yerine koyup paramızı somurmekten vazgeçsinler ...

Ersin 71 namlu al stoeger alırsan..her ava gider.MD2000 tavsiye ederim ..hele bide sentetik veya camo modeliyse tadından yenmez..elinden bırakamazsın..dünyanın en iyi pozesi,otomatiğide olsa  envanterinde , illaki stoegerle gidersin ava..güven veriyor insana..özellikle,ördek , tahtalı,bıldırcın,üveyik ve domuz avları için biçilmiş kaftan..3 şokla mesafe tanımaz..pek çok insanın tüfek doğrultmadığı mesafelerden kuş vurmuşluğum vardır..ağızları açık bakakalmalarından aldığım keyf kelimelerle anlatılmaz..tek kusuru bana göre ağır gramaj fişek sevmemesidir..illa ki savurtur ağır gramaj fişek atınca..nereye gittiğini anlıyamazsın saçmanın..32gramı geçmeyeceksin..30gr,31gr fişeklerle yaz kış aynı performansı verir..pek çok tüfek gibi yazın ayrı fişek kışın ayrı fişek istemez..her daim 28,30gr

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 10 Ağustos 2014, 17:29:53 »
Ersin 71 namlu al stoeger alırsan..her ava gider.MD2000 tavsiye ederim ..hele bide sentetik veya camo modeliyse tadından yenmez..elinden bırakamazsın..dünyanın en iyi pozesi,otomatiğide olsa  envanterinde , illaki stoegerle gidersin ava..güven veriyor insana..özellikle,ördek , tahtalı,bıldırcın,üveyik ve domuz avları için biçilmiş kaftan..3 şokla mesafe tanımaz..pek çok insanın tüfek doğrultmadığı mesafelerden kuş vurmuşluğum vardır..ağızları açık bakakalmalarından aldığım keyf kelimelerle anlatılmaz..tek kusuru bana göre ağır gramaj fişek sevmemesidir..illa ki savurtur ağır gramaj fişek atınca..nereye gittiğini anlıyamazsın saçmanın..32gramı geçmeyeceksin..30gr,31gr fişeklerle yaz kış aynı performansı verir..pek çok tüfek gibi yazın ayrı fişek kışın ayrı fişek istemez..her daim 28,30gr
şahin abi bakalım param yok şu anda  yerlilerden agzım yandı artık
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #114 : 09 Temmuz 2015, 21:57:38 »
Mod 3000 stoeger olabilir kundak açı pulları büyük avantaj sağlıyor

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #115 : 30 Ocak 2016, 22:24:59 »
  özkanlar ile huğlu frover aynı olması mümkün değil.

Şimdi tekrar soralım huğlu nun bu forever kinetik tüfeği ile özkanlarin bir önceki ilk üretim kinetik tüfekleri cobra mesela aynı tüfek mi değil mi
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #116 : 30 Ocak 2016, 22:26:46 »
Kasası Özkanlardan namlu kepi ve diğer dipçik , tetik v.s huğlu kasabası KDM firmasından.Tarafımdan denenmiş olup harici küt ( dik ) kasa olarak piyasaya verilmiş bir tüfekdir.genel olarak bakarsak huğlu kooperatifinin yaptığı yeni 401 ile çok büyük fark olmamasına karşın , kasa ve ele gelişi daha güzeldir.Resimolarak 2 çeşidi var , onlarıda bulursam
paylaşırım.Selamlar...

Anladım cobra ile aynı tüfek peki şimdi sibergun momento diye huğlu forever in bi kinetik otomatigi var. Bu da özkanlarin yeni çıkardığı fx15 ile aynı tüfek mi
1987 KONYA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #117 : 31 Ocak 2016, 00:43:41 »
Anladım cobra ile aynı tüfek peki şimdi sibergun momento diye huğlu forever in bi kinetik otomatigi var. Bu da özkanlarin yeni çıkardığı fx15 ile aynı tüfek mi
Özkanların fx15 meknızma ve özellikle namlu kalitesi farklı.masraftan pek kaçmamışlar.ama huğlu gibi birçok firma Özkanlardan 2. kalite malzeme
 alıyorlar
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2016, 00:45:07 Gönderen: Veli TOKCAN »