Gönderen Konu: yine domuz yine domuz  (Okunma sayısı 5944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ARI

• AvlakForum Üye
  • *
yine domuz yine domuz
« : 01 Ağustos 2014, 20:17:02 »
Biri benibu zamanda domuz vurulmayacagina ikna etmeli. Ne bahçe bıraktı ne tarla ağaçların anasini aglatmis yine
Ahmet ARI
1983 antalya

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: yine domuz yine domuz
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2014, 20:49:18 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 14:33:05 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2014, 21:43:55 »
Fır fır da taksan elektirikte bağlasan tellere yalan. Ben piknik tüpü kurulup 3. gün gene domuz girdiğini gördüm. Yarım saat arayla patlama sesi geliyo domuzun umrunda değil. Kısa sürede adapte oluyolar. Bana göre adaletin bittiği yerde anarşi başlar. Çare brenneke :)))
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2014, 22:11:56 »
 Tarlaya gelen ve zaara veren  domuzu vurma diyemem ama sürek avına karşıyım domuzları çok sevdiğimden değil bence domuz avının  bu mevsimde yasak olmasının sebebi sadece üreme değil; ziraat mevsimi olduğundan dolayı bağda bahçede tarlada çalışan ve sizin gibi düşünüp ürünü korumak isteyen başka insanlar olabileçenini düşünüp ateş etmeden  önce kurşunun mesafesini ve şavortinin dağılımını iyi hesaplamanızı dilerim.. ???
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2014, 22:52:43 »
Ben Urladayım,o kadar rahatki bu hayvan ne köpekten ne insandan korkuyor taş atmazsan eğer trene bakar gibi bakıyor,evden çıkıyorum tam 5 dakika sonra(motorla)yanlarındayım otur seyret o kadar çok yavrulu varki,Mübarek Ramazan da hiç atmadım ,hatta birgün Ramazan'ın ilk günleriydi sabah satt 04.00 gibi dağ ile ova arasında asfalttayım 6 tane domuz bana bakıyorlar tüfeği yüzüme aldım mesafe 50 metre kadar ,Rc var şavrotin konti garanti vururum ama bir güç tetiği düşürmemi engelledi,oradan ayrıldım o gün mübalasız yavrularda dahil 20-25 domuz gördüm bir gecede bu kadar domuz görmek rekor bence,burada ekili tarla yok ama yukarıda Boz avlu denen yerde hem yulaf,ekin ve bostan var sürekli tüple patlama yapılsada ne bağ kalıyor ne bostan ne ekin,en önemlisi gece yarısı hızla giden araçların çarpmasıyla oluşan kazalar,domuz ölüyor ama ne tampon kalıyor ne şase,ya ölümlü kazalar ,Allah korusun ama popülasyon had safhada olmadık yerde karşıma çıkıyorlar,çoğu yavrulu zaten annelere ve yavrulara atmak etik değil tek erkekler hedefimiz fakat anlamadığım konu tek gezen hiç yok nedense,hep sürü, erkek ve dişiyi ayırmak gece kolay değil,herkese kazasız belasız(domuz)rasgelsin.

Urla'dan sevgiler
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2014, 22:55:14 Gönderen: Ertan ARIN »
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Ahmet ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2014, 07:43:48 »
Atan1. Karşılayan 0. Azilinin biri cepte
Ahmet ARI
1983 antalya

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2014, 10:22:01 »
Almanya da 1 yasina kadar olan domuzlar bütün sene serbest,yasak yok,bazi bölgelerde yavrusu olan disi domuz haric tümü serbest,erkek dahil olmak üzere.ayriyeten gece domuz avida serbest.
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Ahmet ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2014, 12:40:26 »
Almanya da 1 yasina kadar olan domuzlar bütün sene serbest,yasak yok,bazi bölgelerde yavrusu olan disi domuz haric tümü serbest,erkek dahil olmak üzere.ayriyeten gece domuz avida serbest.

Abi bizde hersey yasaklar üzerine kurulu çözüm üretmek bile yasak bu ülkede
Ahmet ARI
1983 antalya

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2014, 12:54:08 »
Sen dik büyüt emek harca ordan gelecek kazancına bel bağla hasat zamanına yakın bir zamanda gelsin domuz sürüsü %60-70 zarar ettirsin. Öyle bir dünya yok. Madem yasak yasağı koyanlar beklesin bahçede-tarlada, kış kışlasınlar. Suyu için ilacı için bilmem neyi için geceni gündüze katacaksın 2 günde perişan olcak. Ben şahsen müsade etmem buna.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2014, 13:15:04 »
Nasreddin hoca eşekten düşmüş etrafına toplanmışlar ya hocam ne oldu falan çabuk demiş bana eşekten düşen birini bulun benim halimden ancak o anlar :)  bizim burda da çok var mısır tarlası çeltik tarlası girdikleri zaman zaiyat büyük. diğer bütün kurallara saygım sonsuz ancak benim tek istisnam domuzdur. ne sezon tanırım ne başka bir şey. bana zararı var mı mahsülüme zararı var mı ? olay bitmiştir. yeri geliyor 1 tane domuz 1 gecede mahsüle 7-8 bin tl zarar verdirebiliyor. kimse kusura bakmasın. domuz yüzünden kimse bu zarara katlanmaz...

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2014, 13:24:50 »
DEĞERLİ ARKADAŞLAR
En iyisi çiftçinin ürününü hem doğa olaylarına,, hemde tarım zararlılarına(sinek,,böcek,,hastalık,,domuz,,vs.vs.) karşı sigortalatması
yoksa bizim bu kanunlarımız ile mağdur olduğumuz halde birde kaçak ve yasak avcılıktan SUÇLU aynı zamandada maddi yönden CEZALI oluveririz...BENDEN SÖYLEMESİ....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2014, 13:41:35 »
[.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 14:33:19 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2014, 17:17:56 »
sayın akman

arkadaşlar wınchester, yaf, remington, mirage, meca...... vs vs gibi sigortacılarla konuşmuş 200kg :o civarı erkek azılının birine sigorta yapmışlar 8) 8) 8)  darısı digerlerinin başına ^-^.....
HÜSEYİN BEY
İşin mizah yönü bir yana DOMUZ BAŞI tazminat bedeli 350 tl ,, kaçak avcılık yapmak 300 tl gibi,, av sezonu ve süresi dışında av yapmak 300 tl gibi cezalar söz konusu olduğunda bir domuzun maliyeti 1000 tl gibi rakamları buluyor..
bunlarla uğraşıp şuçlu duruma düşmektense iyi bir sigorta firmasının tarım sigortasından yararlanmak en akıllı düşünce olur gibime geliyor...
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2014, 18:21:35 »
Polise Jandarmaya trip yapmayın ne ceza ödersiniz nede sıkıntı çekersiniz !!!!
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Süleyman AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2014, 10:52:17 »
valla benım mahsulumu zarar verecek .kusura bakmasın polıs jandarma hayvan hakları .ne yapar ne eder hallederım cesaretlı olun . kurnaz olun . ekmegınızı koruyun..
Süleyman AYDIN
1973-İzmir

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2014, 14:07:24 »
bende denk gelsem de bi avlasak diye bakıyordum bize denk gelmiyor ki şöyle domuz :)
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2014, 14:17:05 »
Benim tarlama domuz veya domuzlar girecek, yetiştirdiğim tüm mahsuli yok edecek, ama ben eyvallah diyeceğim ha? Ekmeğimi elimden alan beni aç bırakan hayvanın katli vaciptir. MAK kitapçıklarında eskiden bir madde vardı bağ,bahçe ve tarla sahipleri ürünlerini zarar veren hayvanlardan korumakla yükümlüdür diye yazardı.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 07 Ağustos 2014, 15:46:37 »
DOMUZ SÜRÜLERİNDEN  ÖZELLİKLE ORMANA YAKIN ÜRÜN EKEN KÖYLÜ UYKUSUZ, PERİŞAN VE ÇARESİZ...BİR YANDA EMEK BİR YANDA YAPTIRIMLAR.... ALLAH YARDIM ETSİN ... TÜP PATLATMA ÇÖZÜM DEĞİL...BU HAYVANIN MÜTHİŞ BİR KOKU VE DUYU ALGISI VAR
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 19 Eylül 2014, 15:32:22 »
Arkadaşlar üstünüze almayın ama şöyle de bir durum var. Ankarada bir köy derneğimizden yardım istedi domuz avı konusunda, tabi dedik derhal nasılsa av zamanı haber verildi 15 kadar üye hazır, ismini yazdırdı, keşfe gideceğiz köye herkes 2 tane vursa 30 domuz eder köylü rahat bir nefes alır diye düşündük bize başvuran köylüyle görüştük keşif için arkadaş varmı? ben gelirim dedi, cumartesi günü güzelce keşif yapıldı planlar kuruldu ama gel gelelim mahsülüm şöyle oldu böyle oldu diye ağlayan köyden 3 tane sürenci çıktı, ha biz kendi içimizde 2 postaya bölünüp sürenci- bekçi diye ayrılabilirdik ancak yapmadık avıda iptal ettik. İstediği kadar ağlasın kendi ürününü düşünmeyeni biz neden düşünücez ki?
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 20 Eylül 2014, 04:41:58 »
Arkadaşlar üstünüze almayın ama şöyle de bir durum var. Ankarada bir köy derneğimizden yardım istedi domuz avı konusunda, tabi dedik derhal nasılsa av zamanı haber verildi 15 kadar üye hazır, ismini yazdırdı, keşfe gideceğiz köye herkes 2 tane vursa 30 domuz eder köylü rahat bir nefes alır diye düşündük bize başvuran köylüyle görüştük keşif için arkadaş varmı? ben gelirim dedi, cumartesi günü güzelce keşif yapıldı planlar kuruldu ama gel gelelim mahsülüm şöyle oldu böyle oldu diye ağlayan köyden 3 tane sürenci çıktı, ha biz kendi içimizde 2 postaya bölünüp sürenci- bekçi diye ayrılabilirdik ancak yapmadık avıda iptal ettik. İstediği kadar ağlasın kendi ürününü düşünmeyeni biz neden düşünücez ki?
Sizde haklısınızda diğer yöndende düşününce o köyde süreğe giden avcı çok olsa zaten dışarıdan avcı çağırmalarına gerek kalmazdı.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 20 Eylül 2014, 09:03:15 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 14:34:10 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980