Gönderen Konu: AV TÜFEKLERİNİN AVI ÖLDÜRMEMESİ  (Okunma sayısı 38394 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AV TÜFEKLERİNİN AVI ÖLDÜRMEMESİ
« Yanıtla #100 : 03 Aralık 2014, 10:58:35 »
Nurettin Bey namludan çıkan alevin kurşundan mı, yanmış baruttan mı olduğundan nasıl emin olabilirizki? Ülkemizde ses fişeği diye bir şeyler var. Saçma yerine bulgur, düğü gibi şeyler koyuyorlar. Dinamit gibi sesi var diyorlar, benden uzak olsun :) O ses fişeklerini atan dostların yazdığına göre, akşam ateş ettiklerinde ejderha gibi alev saçıyormuş ;D

Abi baruttan çıkyor ateş daha yanmaya devam eden baruttan.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 03 Aralık 2014, 19:46:47 »
Nurettin Bey namludan çıkan alevin kurşundan mı, yanmış baruttan mı olduğundan nasıl emin olabilirizki? Ülkemizde ses fişeği diye bir şeyler var. Saçma yerine bulgur, düğü gibi şeyler koyuyorlar. Dinamit gibi sesi var diyorlar, benden uzak olsun :) O ses fişeklerini atan dostların yazdığına göre, akşam ateş ettiklerinde ejderha gibi alev saçıyormuş ;D

ses fişegini atarken tüfek ikiye yarıldı yarılacak diye gözüm baka kalıyor...... namlu ucu  alev boyu en az 20-30cm var.....
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #102 : 03 Aralık 2014, 21:06:48 »
ses fişegini atarken tüfek ikiye yarıldı yarılacak diye gözüm baka kalıyor...... namlu ucu  alev boyu en az 20-30cm var.....
barutun önünde kurşun olmadığı için tüm alev dışarı çıkıyor ve barutu diğer fişeklere nazaran daha fazladır mekanizmayı kurabilmesiçin bir şey sorduk kimse iplemedi bende yazımı düzenledim sorumu da net olarak sorayım bari .ses fişeği nerelerde ve hangi zamanlarda atılabilir
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2014, 20:31:26 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #103 : 03 Aralık 2014, 21:47:09 »
Dostlar haklısınız, sesin ve alevin çokluğu yanmakta olan baruttandır. Ucunda yemlik şeyler olmasa neye faydası var derdim ama... Neyse, bir zevki varmış demek.

Hüseyin Bey denediklerinizden hangisi daha gürültülüydü? Geçen sormuşlardı, ben de merak ettim.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2014, 21:49:29 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 05 Aralık 2014, 19:21:56 »
Hüseyin Bey denediklerinizden hangisi daha gürültülüydü? Geçen sormuşlardı, ben de merak ettim.

özkursan ses fişegi daha çok ses çıkartıyor  2,58gr barut..... jet ses fişegi barut istikakı 1,60gr daha düşük ses çıkartıyor....
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #105 : 05 Aralık 2014, 21:15:21 »
özkursan ses fişegi daha çok ses çıkartıyor  2,58gr barut..... jet ses fişegi barut istikakı 1,60gr daha düşük ses çıkartıyor....
Eyvallah ustam.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.