Gönderen Konu: merhabalar  (Okunma sayısı 1237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fazıl BAYAKDAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
merhabalar
« : 01 Nisan 2015, 02:28:29 »
arkadaşlar ustalar bende ava yeni hevesliyim huğlu almak istiyorum fakat bu kalibre nedir hangisini almalıyım 2 güne alacağım bir huğlu sorduğumda en köklü iyi firma dediler sizce hangisini almalıyım tavsiyeniz nedir ustalarım
1977 istanbul

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: merhabalar
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2015, 02:39:35 »
Slm sizin butce ve tufegi kullanma av cesitleri neler cevap verirseniz abiler ve kardeslerim bu konu hakkinda cevap verebilir mesela kalibre demek tufegin  namlu ic capina verilen isimdir 12-16-20 kalibre tufekler genelde kullanilan kalibre numaralaridir size bence en ideali 12 dir en cok grupmana yani sacma sayisina sahip kalibredir obur kalibrelere gore avi iskalamaniz yuzde 50 daha azdir huglu koklu bir firmadir ama bana sorarsan kesinlikle akdas 312 veya akus un pozelerine bakabilirsin dedigim gibi kullanim amaci ve sizin bir tufekten beklentilerinize gore degisir
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2015, 02:55:51 »
yeni hevesliyim av işine daha önce tüfek kullanmadım nedir bu namlu iç çapı dediğiniz 12 çap gurupman demişsiniz bu nedir arkadaşlarım götürürse ava gideceğim parası önemli değil bana huğlu dediler ondan soruyorum
1977 istanbul

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2015, 16:33:20 »
Namlu ic capi fisegin kalinligi ve inceligini belirler kalibre numarasi dustukce fisek capi buyur yani fisegin icindeki sacma sayisi cogalir veya azalir yani avi iskalamani engeller sacma cok oldukca avi vurma sansin cogalir sen 66 namlu yada 71 namlu akdas pozelere bakabilirsin akus akkar firmalarina bakabilirsin otomatik tufek alicaksan hugluya bence yanasma stoger sarsilmaz ve akdasa bakabilirsin seni n ilk otomatik mi pozemi cifte mi hangi tufek tipini kullanacaksin ona karar ver onumuzde istanbul fuari var gez bilgi al ve omuzla iyi olan zaten farkedilir
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2015, 16:44:32 »
bu gün biride benelli rafello mu ne alalım dedi iyi tüfekdir dedi nasıldır bu tüfek iyimidir iyiyse alacağım bu tüfekden birde bir sürü namlu çeşiti saydı bana 3 4 tane hepsinden alalım dedim bende bilmiyorum ki nasıl olur
1977 istanbul