Gönderen Konu: SPZ ME , SPZ ME Steel , SPZ ME CCH  (Okunma sayısı 3492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
SPZ ME , SPZ ME Steel , SPZ ME CCH
« : 10 Temmuz 2015, 01:35:44 »
Uzun araştırmalarım sonucunda yıldız spz me serisi tüfek almaya karar kıldım

Fakat çaylak bir avcı olduğum için bu konuyu anlayamadım

Spz me , cch steel ,special aralarındaki fark nedir hangisini önerirsiniz

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: SPZ ME , SPZ ME Steel , SPZ ME CCH
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2015, 08:07:10 »
Aralarındaki tek fark gravür farkıdır başka bi fark yok 7-8 ay önce bende spz m aldım sadece enjektör yok senin gibi merak ettim fabrikayı aradım fark ne diye halil beyin söylediği sadece gravür farkı var dedi fazla bütceni zorlama spz me al derim ben yinede karar senin.

1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2015, 12:01:53 »
Onur bey, Feyyaz bey, merhabalar.

Süperpoze modellerimiz hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

SPZ M : tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME Steel: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, çelik kasa

SPZ ME CCH: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, çelik kasa, meneviş

SPZ ME Special: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 3 numara ceviz, el işçiliği gravür, yarım çakmak, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME Special Lux: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 4 numara ceviz, el işçiliği gravür, tam çakmak görünümü verilmiş yan kapaklı, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

Saygılarımla...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

The following users thanked this post: Ercüment YÜKSEKÇINAR, Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2015, 12:08:55 »
Halil Bey;

Müşteri Memnuniyetinize diyecek bir söz yok teşşekür ederim bilgilendirme için.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2015, 12:46:29 »
Onur bey, Feyyaz bey, merhabalar.

Süperpoze modellerimiz hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

SPZ M : tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME Steel: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, çelik kasa

SPZ ME CCH: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 2 numara ceviz, çelik kasa, meneviş

SPZ ME Special: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 3 numara ceviz, el işçiliği gravür, yarım çakmak, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

SPZ ME Special Lux: ejektör, tek tetik, selektör, mobil şok, 4 numara ceviz, el işçiliği gravür, tam çakmak görünümü verilmiş yan kapaklı, 1600 bar basınca dayanıklı alaşımlı gövde

Saygılarımla...

Halil bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

çelik kasa mı  alaşım mı ? avantajları eksi yanları nelerdir ?
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2015, 13:53:05 »
Merhabalar Halil bey,gövde değilde namlu maksimum kaç bara kadar dayanıyor,bilgilendirirseniz memnun olurum.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2015, 09:48:22 »
Rica ederim.

Tevfik bey, her ürünümüz montaj aşaması tamamlandıktan sonra, kalite kontrol ekibi tarafından, hava sıcaklığına göre 1600 bar basınç seviyelerine ulaşan test fişekleriyle kontrolü yapılır.

Onur bey, çelik kasa ve alaşımlı kasa arasında ağırlık farkı yer almaktadır. Aynı özelliklere sahip her iki ürün arasında ortalama 400-500 gr. arğırlık farkı bulunmaktadır. Ürünlerimizin büyük çoğunluğu; hafif ve dayanıklı olduğu için alaşımlı olarak tercih edilmektedir. Gerisi, kişinin tercihine ve zevklerine kalmış bir durumdur.

Saygılarımla...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2015, 13:56:57 »
yıldız silah av camiasında alaşımlı dayanıklı kasa ve sağlam grupman ile tanınır.
çelik kasa ejektörlü bir tüfeği alaşımlı kasa ve ejektörsüze çevirirsen 600 grama kadar
ağırlık farkı oluşabiliyor. 600 gram pek bir ağırlık gibi görünmesede uzun yürüyüşlerde
kendini çok belli eden bir farktır. tabiki çelik kasa daha sağlamdır. ancak daha sağlam diye
araba yerine yollarda dozer kullanmıyoruz. alaşımlı kasa bir tüfekte uzun yıllar bir avcının ihtiyacını
görebilecek tüfek türüdür.

ancak şu var. tüfek ne kadar ağırlaşıyorsa o kadar gramajla etkiye tepki gösterdiğinden
tepmeyi o kadar az hissettirmeye başlıyor.

kendimce yanıtlarsam 2 saat yürüyüp (keklik-tavşan) 2-3 fişek atacaksam alaşımlı kasa ejektörsüz bir ürün alırdım
az yürümeli (mera içi) düşük gramajlı seri ve çok atış yapacaksam (üveyik-bıldırcın avı gibi) yine alaşımlı kasa ejektörlü yada
çelik ejektörsüz alırdım çünkü içinde az yürüyüşte var.
bek avı - az yürümeli avlar ağır dolular magnumlar (ördek-tahtalı) filan atacaksam domuz filanda bekleyeceksem çelik kasa (ejektör kişisel) bir tüfek alırdım.

gravür, ejektör, tetik sayısı kişiseldir genelde...

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 13:59:35 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Gökhan YAĞDIRAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2015, 00:44:53 »
Araştırmalarıma göre ;

Alüminyum kasalarda kullanılan malzeme 7075 T6 Alüminyum alaşım ve çelik kasalarda kullanılan çelik 1050 dövme çelik . Bu iki malzemenin çekme ve akma kuvvetleri nerdeyse birbiriyle aynı. Çelik kasa bir tüfeği 500-600 gram fazlazıyla dağda 20-25 bin adım gezdirmek ölüm. Yaklaşık 3 yıl kadar alüminyum kasa bir SPZ M kullandım. En küçük kuş avında 32 gramdan aşağı atmam. Tavşan keklik 34-36, Ördekgiller 36 ve yukarısı kullandım. Silahımda tepme vs herhangi bir sorunla karşılaşmadım ta ki çalınana kadar :( . Tercihim yine aynı seriden bir tüfek oldu 2.900 gram Alüminyum alaşım bu sefer ejektörlü bir Yıldız Poze. Alacak arkadaşlar Gözünü bile kırpmadan bu ürünü alabilir. Detaylı sorusu olanlar özelden yazabilirler.
1986 Antalya