Gönderen Konu: 2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.  (Okunma sayısı 15950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Hamdi BEYHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.
« Yanıtla #50 : 07 Mart 2016, 17:44:39 »
Merhaba değerli ustalar... Uzun zaman sonra tekrar konu hakkındaki gelişmeleri yazmak istedim... Değerli ustalarımızında önerisiyle Jackla en az iki akşamda bir gezmeye çıkıyoruz... 45 dakka-1Saat yürüyoruz, bazen evimizin bahçesimde aport çalıştırıyorum, genel olarak durum iyi gidiyor... Ancak hala sabır isteyen her konuda sabırsızlık ve heyecan dolu Jack... Aport için tahtayı attığımda ve getir dediğimde çıldırmış gibi gidip getiriyor, ve elime bırakıyor, gidip getirmesi onu zorlamıyor ama elime bırakırken çok zorlanıyor, bırakıyor ama istekli değil ayrılmak istemiyor bazen tahtayı sıkıyor hırsından... Jack hırs ve heyecan dolu... Dün kesip sakladığım çulluk kanatlarından ona bir ferma oltası yaptım, hem biraz koşup yorulmasını hemde ferma iç güdüsünü ortaya çıkartması için biraz çalıştırdım... İlk gördüğünde ferma verdi, ve bekledi, ardında 15 dakika durmaksızın bir sağa bir sola oltanın peşinde dili dışarı çıkana kadar koştu.. Yorulunca tekrar ferma vermeye başladı ve bende çalışmayı hemen kestim, gözle ferma yapmaya alışmaması için çok tekrar etmedim. Haftaya antremanlı erkek bir bıldırcın alıp biraz koklatıp salarak ferma çalışması yaptırmak istiyorum, sonra sakladığım bıldırcınları aratıp buldurmayı düşünüyorum... Sizce nasıl bir yol izlemeliyim... Fermaları sorasında bir kaçta foto aldım paylaşmak istedim hepinize hayırlı günler dilerim değerli ustalarım...

« Son Düzenleme: 07 Mart 2016, 18:23:17 Gönderen: A.Hamdi BEYHAN »
1991-Bursa

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.
« Yanıtla #51 : 08 Mart 2016, 14:11:50 »
tahta iyi bir tercih değil. yumuşak nesneler deneyin örneğin tenis topu gibi. sert cisimler köpeğin ısırma dürtüsünü tetkliyor ve ilerde avı dişlemesine neden oluyorlar. sonra avı çok sıkmaya başlar.
aportta bırakmak istememsi çok normal çünkü paylaşmak elindekini vermek her canlı için oldukça zor.
bıldırcın için bence çok erken. önce ferma çalışmalarını tamamlayın. sabretmeyi öğretin ondan sonra bıldırcına geçin bence. maşallah fotoğrafdada çok yakışıklı çıkmış. tüyü kadar avıda bol olsun inşallah
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: A.Hamdi BEYHAN