Gönderen Konu: Acil !!!!Üveyik için fişek tavsiyesi  (Okunma sayısı 9484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Acil !!!!Üveyik için fişek tavsiyesi
« Yanıtla #25 : 28 Ağustos 2015, 13:00:04 »
Tek kurşun at bence daha iyi olur en azindan kus canlı kalir
1982-Afyon

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #26 : 28 Ağustos 2015, 13:54:47 »
:) esref arkadaşlar olayi farkli pencereden görüyor. Ama unutulan sey ise kuşu bulup kafasini kesip cantaya atmak. Sen takma kafana bunlari. Atisini yap. Iyi takip et. Bul. Anladigim kadariyla sana laf yetistirenler her kusu buluyo.

Tabiki bulamadığımız oluyor ama yarlamak içinde atmıyoruz.
Niyet önemli.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 28 Ağustos 2015, 15:25:40 »
Böğle soruda hiç duymadim :) Herkez avi cansiz ele geçirmek icin uğrasir sen canli diyorsun Eşref sırf birkaç kuş bulamadin diye hayvanlara acı çektirmek mantikli degil etik degil gözünü iyi açıcan o kadar kuş düserken takip edip düstügü yeri gözünden hic ayirmican gidene kadar. Fazla vurcam diye yada vurmak icin bazi arkadaslara bakiyorum ben duble yapmaya calisiyor sonra alirim diyorlar baska gelen kuşlara atiyorlar sonra diger kusu bulamiyorlar vurdugunu buluna kadar baska yere gözünü çevirmicen yani.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2015, 15:47:50 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Bahadır LÜLECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 01 Eylül 2015, 10:25:57 »
biraz daha kalın saçma kullanırsanız cansız düşme ihtimali azalır :)
doğru söylüyorsun bende köpeğimi götürürüm hem köpek için iyi hemde vurduğumuz üeyikleri bulmada sorun olmuyor
1979 edirne

Çevrimdışı Emre POLAT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 02 Eylül 2015, 08:20:24 »
Bulmak için yaralamak istiyorsunuz öyle mi !
Buna avcılık denmez böyle şikayet olmaz.
Avcılık acı vermek değil avına avlandığını bile hissettirmemektir.
Ayıptır,Günahtır...
  • Armsan Phenoma Cantilever
  • Ata Arms Sp
  • Çifsan ÇSP 555
  • Genç Huğlu Sp 101
  • Sarsılmaz AR24
1985 BURSA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #30 : 02 Eylül 2015, 12:21:31 »
İlk kez böyle bir acımasızlık için çekinmeden öneride bulunan birisini görüyorum pardon ama siz avcı mısınız? Pes doğrusu
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Enes AHMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 02 Eylül 2015, 23:43:03 »
Avın yaralı düşmesi kadar vicdanımı sızlatan birşey yok. Her ne kadar vakit kaybetmeden gidip kessemde onun öyle acı çektiğini görünce tüfeği elimden atasım geliyor bazen, sürekli masraf edip yeni fişek deniyorum. Siz hangi akla hizmet böyle bir platformda yaralı düşüren fişek arıyorsunuz? Her ne şartla olursa olsun söylediğiniz ve yapacağınız şeyin avcılığın ahlakı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Biz büyüklerimizden böyle görmedik..
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı M.Cihad GÜL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #32 : 14 Eylül 2015, 10:58:14 »
merhaba..bu hafta 9 no 28 gr sterling kullandım. baikal 27m le av yapıyorum. 72,5 namlu. sonuç harika. av canlı düşüyor ama kaçamayacak kadar can var. bu fişekle 50-70m aralıkta güzel av aldım. genelde 3-4 saçma isabeti var hayvanlarda.benden öne gezenler olmuş hayvan ürkekti söğütlük alanda yaklaştırmadan kalktı hep. havanın sıcaklığı çok önemli tabi. bu havalarda 32-34gr yada 6-7 no gibi şaçma kullanımı bana pek doğru gelmiyor. hem avı parçalıyor. hem de sert saçma sert fişek hayvanı deliyor ve çok uzaklara düşmesini kolaylaştırıyor. avcı kaçırdığını sanıyor ama av aslında saçmayı almış durumda bunu bilmiyor. benden önceki gurup 34gr il av yapmış iki tane anız içinde üveyik buldum. yazık avla alakasız yerlere düşmesinden belli sebebi. ağır fişek. yerlerde hep 7 no 34gr fişek kovanları vardı.
Mustafa Cihad GÜL
A Rh +  1982 KONYA

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 14 Eylül 2015, 14:38:41 »
merhaba..bu hafta 9 no 28 gr sterling kullandım. baikal 27m le av yapıyorum. 72,5 namlu. sonuç harika. av canlı düşüyor ama kaçamayacak kadar can var. bu fişekle 50-70m aralıkta güzel av aldım. genelde 3-4 saçma isabeti var hayvanlarda.benden öne gezenler olmuş hayvan ürkekti söğütlük alanda yaklaştırmadan kalktı hep. havanın sıcaklığı çok önemli tabi. bu havalarda 32-34gr yada 6-7 no gibi şaçma kullanımı bana pek doğru gelmiyor. hem avı parçalıyor. hem de sert saçma sert fişek hayvanı deliyor ve çok uzaklara düşmesini kolaylaştırıyor. avcı kaçırdığını sanıyor ama av aslında saçmayı almış durumda bunu bilmiyor. benden önceki gurup 34gr il av yapmış iki tane anız içinde üveyik buldum. yazık avla alakasız yerlere düşmesinden belli sebebi. ağır fişek. yerlerde hep 7 no 34gr fişek kovanları vardı.

7 numarasını kullandım mükemmeldi. Canlı yok mesafe güzel...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

The following users thanked this post: M.Cihad GÜL