Gönderen Konu: stoeger 2000 arıza  (Okunma sayısı 16195 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
stoeger 2000 arıza
« : 30 Aralık 2013, 23:24:05 »
arkadaşlar merhabalar stoeger deluxe 2000 tüfeğim ilk fişeği attıktan sonra mekanizma boş kovanı dışarı atıp geride takılı kalıyor ne yaparsam yapayım ikinci fişeği almıyor sadece mekanizmayı elle itip fişeği öyle aldıra biliyorum kullandığım fişek ler bp  rc  meca   bu şekilde arızayla karşılaşan varmı acaba neden yapabilir... teşekkür ederim rasgele..bide mekanizma geride takılı kaldığında tüfeği sallayınca mekanizma içerisinden şıkır şıkır sesgeliyor elle itip yerine oturttuğumda ses kesiliyor...
1982 İZMİR

Çevrimdışı Özgür TOPAÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: stoeger 2000 arıza
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2013, 23:39:04 »
Benim kral A12 tüfeğimde de yakın zamanda aynı sorun oldu.Tüfeği tozlanmıs olabilecegini düşünerek söktüm ve sorunun mekanizmanın ileri gelirken horoza sürtmesi sonucu oluştuğunu farkettim.mekanizma yayı biraz daha güçlü olsa belki sorun çözülürdü ama yayı değiştirme imkanım olmadığı için bende mekanizmada horoza sürten kısımı 0 no zımpara ile pürüzsüz hale getirdim ve sürtünme azalınca sorunumda çözüldü. 
1987-Edirne 0536 560 64 20 instagram: ozgur_tahnit_taxidermy

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2013, 23:44:50 »
Daha bugün yine m2000 arızasıyla tüfeği gönderen brine rastladım, ve 45 gün olmuş fabrikaya ulaşılamıyor nediyim yazık yani sana stoeger !!!bir ara almayı düşünüyordum ama şait olduklarımdan ve forumda okuduğum sıkıntılardan dolayı kesinlikle ruhsatıma giremez.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2013, 23:46:13 Gönderen: Samet YILMAZ »
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2013, 00:47:31 »

Bu videodaki arkadaş da aynı sorundan bahsediyor, tüfek aynı sizin anlattığınız şekilde takılıyor, sebebi ise tasarım hatası, videoyu 12:30 süresinden itabaren izlerseniz adam tüfeği sökerek gösteriyor hatayı. Icra yayının ucu yuvasından çıkıp namluya sürtüyor dolayısıyla mekanizma sıkışıyor. Icra yayını tutan çember çok alçak tasarlanmış. Bu arkadaş tüfeği fabrikaya göndermiş, yayını değişip göndermişler ancak sonuç değişmemiş.
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2013, 01:33:08 »
adam stoegeri çözmüş.... benim tavsiyem bayilerden tüfek alırken yeni tarihli olmasına dikkat edin... şikayetlerın yogunluguna göre firmalar ürünlerinde küçük tadilatlar yaparak sorunları minumuma indiriyorlar.....
birde adam sorunu net ortaya koymuş.. ege ile biraz namludan biraz yaydan traşla sorun çözülür gibi görünüyor.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2013, 17:58:54 »
mekanizma kasa içinde büyük ihtimal sıkışması zor horoza takılması haricinde oda çok çok küçük bir olasılık özgür adaşımın kralında olmuş gerçi ama milyonda bir olur heralde. icra yayı ve mekanizmaya bağlayan maşadan başka bişey olamaz zaten diye düşünüyorum. benim dikkatimi başka çeken bişey videodaki silah ve stoeger ile yabancı sitelerde olan silahlar hep yüksek bantlı silahlar ülkemizde iç piyasada yüksek bantlı stoeger yok
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2013, 22:54:09 »
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim video daki arıza malesef bendede var. bugün fabrika ile görüştüm tüfeği göndermemi istediler ve arıza haricinde hoşuma gitmeyen birşey varsa onlarıda bi not halinde yazıp paket içerisine bırakmamı tüfek ellerine ulaştığında bana dönüp tekrar arıza ve varsa diğer sıkıntılar hakkında görüşüp en kısa zamanda problemleri çözüp tüfeğimi göndereceklerini söylediler.. birde bazı sitelerdede arkadaşlar dile getirmişler fabrikada kimseye ulaşamadıklarını biçokkez fabrikayla görüştüm ulaşamadığım hiç olmadı resmi tatiller hariç...bütün arkadaşlara sağlıklı mutlu ve huzurlu yıllar diliyorum rasgele....
1982 İZMİR

Çevrimdışı İsmail SEFER

• *
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2014, 01:49:34 »
videodaki arıza neredeyse bütün bu modellerde var benim kuzen de de stoeger 2000  var aynı sorun onda da var yayın ucu yayın üstüne biniyor mekanizma geride takılı kalıyor
  • Huğu Renova 12 ga 71 cm
  • Huğlu 104A 12 ga 76 cm
İsmaiL SEFER
1986 Vatan ANTALYA - Mekan ISPARTA

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2014, 02:00:43 »
 iyiki bu forumlar var iyiki kullanıcı yorumları var yoksa bende ağır sağlam tüfek v.s. yorumlarına aldanıp stoeger alıcaktım son zamanda vazgeçtim. otomatik tüfekte tüm olay mekanizmadır zaten tutukluk yapan bir otomatik benim gözümde biter. stoegerdanda kıstırma yönünde çok fazla şikayet var malesef.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2014, 02:14:21 »
Daha bugün yine m2000 arızasıyla tüfeği gönderen brine rastladım, ve 45 gün olmuş fabrikaya ulaşılamıyor nediyim yazık yani sana stoeger !!!bir ara almayı düşünüyordum ama şait olduklarımdan ve forumda okuduğum sıkıntılardan dolayı kesinlikle ruhsatıma giremez.

arkadaslar bende sanal alemı cok takıp edıyorum anladıgım kadarıyla fırmaların baslarını armsan ,atarms,gıbı fırmalar çekıyo zaten facbooktada sayfaları var kullanan ıyı yada kotu yorumlarını yapıyo arastırmak lazım benım babam kargo şöförü haftada hıc goturmuyorsam 3 gun huğlu tufegı tasıyorum dıyo hepsı sorunlu sıkıntılı mesela bırde sarsılmaz zaten sarsılmaz allhversın para usta ve fabrıkaların para kazanamasına 1-1 allah yardım etsın dıyorum o tufek sahıplerıne
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2014, 11:09:43 »
Stoeger malesef tam bir muamma.anlaşılması zor bir makina.alıp metheden milleti iştahlandırıp birçok kişiye sebeb olanda var saç baş yolduranda var. yerlimi kardeşim işin şansa kalmış.
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2014, 12:30:59 »
 Verir 1,000-1,200tl alırsın sıfır kutusunda hevesle sonra 15 senelik ikincieli 350-400tl olan otomatik takır takır atar seninki kıstırma yapar gelde yeme kafayı sonra  ;D
  Ben stoeger almakansa 500tl ye vursan 92a almayı tercihederim hiçdeğilse sorunsuz bir kinetik. Benim anladığım ozaman sorunsuz çalışan sistemler şimdi geriyemi gidiyo. Mantıken daha sorunsuza gitmesi gerekiyo. çok vursan 92a sahibi tanıdığım var hepside 28gr dan 36gr a kadar her fişeği kullandıklarını hiç sıkıştırma olmadığını söylüyolar. Bende bizzat denedim 50 fişek yaktık arka arkaya bir kere bile sıkıştırmadı ki bu fişeklerin arasında arkadaşın kendi doldurduğu kapçık uzunluğu ayarsız fişeklerde vardı.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 01 Ocak 2014, 12:36:21 »
Sorun icra yayında kasa bitişik olan yüzükten atladığı zaman yapar o sıkışmayı sorun icra yayında eski üretim tüfeklerde icra yayının başları 3 tur sargılıdır yeniler 1,5 tur sargılı yenilerde çok az olarak görülsede bu tür sıkıntılar görünüyor
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #13 : 01 Ocak 2014, 15:54:06 »
arkadaşlar çok yerden yere vurulmuş stoeger bende dayanamadım yazıyorum..
adamların tek sorunu ilgisizlik tüfekleri güzel yayı yağlarsanız tutukluk yapmıyor ben kullanıyorum ve arkadaşlarım bendekini inceleyip alma kararı verdi.bakım herşeydir her ne kadar "uzun süre bakım gerektirmeyen" diye  reklam ibareside olsa
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Umut TUNA

• *
« Yanıtla #14 : 01 Ocak 2014, 17:48:07 »
cok abartmis arkadaslar biraz haksizlik olmus stoeger'a.her malin iyisi kotusu olabilir.ben aldim stoegeri aylar oldu tik demedi.lutfen tufegi kullanmayan arkadaslar etrafindan duyduklariyla yorum yapmasinlar kullananlarin yorumu cok daha yonlendirici olacaktir.en baba en pahali avrupa tufege dahi nal toplatir stoeger benim nazarimda.bu arada oiston yuzuklerine dikkat edin duz olan altta yamuk olan ustte olacak.
Umut TUNA
1980 adana

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 01 Ocak 2014, 19:59:11 »
              Bende kullanırım bu tüfeği, 2,5 yılda 0 hata yaptı.Ama nadiren olsa da demekki hata verenler olabiliyor.Ben basit bir nedenden yaptığını sanıyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 01 Ocak 2014, 22:41:16 »
ismail kardeşim bu arada şunu belirtmeyi unutmuşum tüfekle daha 3 kutu fişek atıldı 3. kutu bitmedi yani bakımsız falan değil .. stoegeri bende çok beğene rek ve araştırarak aldım ve çevremdeki arkadaşlarımda stoeger kullanıcılarıdır tüfekden ve fabrikadaki arkadaşlardanda memnunum sadece ilk defa böyle bişeyle karşılaştım gerçi normal olsa gerek ilk kinetik tüfeğim normalde skb y. otomatik kullanıyorum tüm arkadaşlara ilgi için teşekkür ederim....
1982 İZMİR

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 01 Ocak 2014, 22:48:39 »
ismail dal 01 kardeşim bu arada şunu belirtmeyi unutmuşum tüfekle daha 3 kutu fişek atıldı 3. kutu bitmedi yani bakımsız falan değil .. stoegeri bende çok beğene rek ve araştırarak aldım ve çevremdeki arkadaşlarımda stoeger kullanıcılarıdır tüfekden ve fabrikadaki arkadaşlardanda memnunum sadece ilk defa böyle bişeyle karşılaştım gerçi normal olsa gerek ilk kinetik tüfeğim normalde skb y. otomatik kullanıyorum tüm arkadaşlara ilgi için teşekkür ederim....
1982 İZMİR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 02 Ocak 2014, 11:22:33 »

yükle resim

resim gönder

ücretsiz resim barındırma

Fotoğrafta görüldüğü gibi yay uçlarının iyi yapılmadığı zaman kasa'ya bitişik olan yüzüğün üzerine çok nadirde olsa atlama yapıyor bu atlama sonucunda mekanizma gerideyken hafif bir sıkışma yapar makanizma geride takılı kalır hafif bir dokunuşla tekrar ileri gider bu arızalarda tüfeği fabrikaya yollamanıza gerek yoktur çünkü yayı kargo ile fabrika size yollar

resim

Çevrimdışı Ahmet KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 02 Ocak 2014, 22:05:05 »
halil karadeniz kardeşim çok teşekkür ederim fotolar için evet dediğingibi yayı düzelttim arıza geçti fakat sağ olsun fabrikadaki arkadaşlar yinede tüfeği gönderin genel olarak kontrol edelim bakımınıda yapıp gönderelim diye ısrar ettiler ve uzun sürmeyeceğini belirttiler bende göndermeyi düşünüyorum .. bugün yarın gönderecem kısmetse..
1982 İZMİR

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2014, 08:50:50 »
Bence sezon bitene kadar idare et derim hep hemen yaparız diyorlar ama 20 günden önce gelmiyor birde telefonlara baksalar

resim

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 03 Ocak 2014, 14:07:44 »
Gönder gönder şüphlendikleri başka şeyler vardır baksınlar. birde tetik düşürdüğünde şarşördeki fişeği bırakmasını sağlayan bir parça var,hani tetik korumasının yanında,işte onun içeri de tetikle irtibatlı kısmı arızalı olabiliyor,ozamnda ilk fişeği patlatıyor ama ikinciyi salıvermediği için mekanizma geride kalıyor. Tabi bu benim yorumum,belki onlarda bundan şüphelenmiştir,yedek tüfeğin varsa gönder.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Barış SERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2014, 22:51:06 »
Stoeger stoeger diye öve öve aldırırlar millete alanların çoğu böyle sıkıştırma sorunları yaşar sonra tüfeği servise gönder gidiş 50 geliş 50 100 tl kargo masrafı en az 1 ay bekle bozuk gelirse bir kaç defa gönder gitti tüfeğin üçte bir parası   haftalarca tüfeğinden uzak kalmak da cabası. Ona rağmen bitmez bizim milletteki stoeger sevdası.Benim nacizane tavsiyem illede kinetik olacaksa benelliden başkası kurtarmaz.Yerlilerin sıcak bakılacak hali yok. Acı gerçek.  :(

Hakan bey_
Tüfeğin yayı arızalanmış, (ki gayet doğal) fabrikadaki yetkili de gönderin yapalım demiş. Sizin benelli arıza yaptığında nereye göndereceksiniz çok merak ediyorum.
Benelliye verilen parayla 5 tane yerli tüfek alınıyor ve bu ülkede kimse sizin kadar zengin değil bir tüfeğe 5-6 bin lira verebilsin.
Siz güvenmiyor olabilirsiniz ama kullanmadığınız bir tüfek hakkında yorum yapıp alacak arkadaşların aklını karıştırmanız ne kadar doğru? Sonuçta bunlar kul yapısı, arada arızalı ürün çıkması bence gayet normal. Hangi marka tüfeği yazarsanız yazın illaki olumsuz yorumlarla karşılabilirsiniz. Bir çok yabancı marka takıntılı insan gibi tutturmuşsunuz Türkmalı almayın. Aldım gayet de memnunum. Almayı düşünen arkadaşlara da tavsiye ederim, alın kardeşim, Akdaş, Armsan, Ata, Hatsan, Stoeger, Yıldız,... bence gayet de başarılı tüfekler yapıyorlar.
Ne ile ateş ettiğin, nasıl ateş ettiğinin yanında önemsiz bir ayrıntıdır!!

İstanbul-1980

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 04 Ocak 2014, 00:39:22 »
Defalarca yazdim yine yaziyorum tufegi yagladiktan sonra iyice silin kurulayin sonra deneyin.
Bu tufek yagi sevmiyor ozellikle sarjor borusu ve icra yayi civari.
Bu arada 3 ncu sezonu sifir hata ile bitiriyorum yine tavsiye ederimde overimde

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 04 Ocak 2014, 00:46:31 »

Stoeger stoeger diye öve öve aldırırlar millete alanların çoğu böyle sıkıştırma sorunları yaşar sonra tüfeği servise gönder gidiş 50 geliş 50 100 tl kargo masrafı en az 1 ay bekle bozuk gelirse bir kaç defa gönder gitti tüfeğin üçte bir parası   haftalarca tüfeğinden uzak kalmak da cabası. Ona rağmen bitmez bizim milletteki stoeger sevdası.Benim nacizane tavsiyem illede kinetik olacaksa benelliden başkası kurtarmaz.Yerlilerin sıcak bakılacak hali yok. Acı gerçek.  :(

randiman aliyoruzki tavsiye ediyoruz ne yani biz sahtekarmiyiz milleti yaniltalim

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71