Gönderen Konu: Yeni Başlayan Avcı için Tufek tavsiyesi , Stoeger Ilk deneme atislarini yapti:)  (Okunma sayısı 26957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni Başlayan Avcı için Tufek tavsiyesi
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2014, 19:36:55 »
Arkadaşım 2-3 gündür yeni aldığımız Stoeger lan deniyoruz bir arkadaşımla o M 2000 aldı ben M 3000 Atış sonuçları mükemmel 3 noIu şok 32/7 fişekle inanılmaz mesafede uçarı tahtalı düşürüyor. Ben Çok memnunum

Bi de stoegere karar verirsem m2000 mi m3000 mi dersiniz ?
1986 elazığ

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #26 : 05 Aralık 2014, 20:06:31 »
bende m2000 var cokta memnunum..onu bende cok merak ediyorum m3000 yeni cikti 200g daha agir oldugunu biliyorum...performansla ilgili mekanizma ile ilgili bi degisiklik varmi yokmu fark ne..m2000 ni satip m3000 alinicak kadar bi fark varmi acaba..Ismail abi sen almissin galiba ne gibi farklar var paylasirsan sevinirim
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 05 Aralık 2014, 21:50:57 »
Emre Bey avlanırken takoz zorunlu olduğuna göre hepsini 2+1 kabul edin. Keklik bolsa kaçanın önemi yok, azsa zaten biraz esirgemek iyi olur.

Bundan kullanmadım. Ahşap, plastik olarak bence kişisel seçim. Ağırlık olarak fark olur veya olmaz, kullananlar yazmıştı buralara bir yere. Sağlamlık olarak plastiği ekseri daha sağlam bulurlar. Bazı firmaların süpermagnum tüfekleri asla ahşap olmaz, bu da örnek. Denge olarak fark olabilir ama etkisi namlu uzunluğuna da bağlıdır. Bundan daha az önemli bir iki husus daha var ama en iyisi sentetik veya ahşap olarak elde prova etmek. Saygılarımla
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 05 Aralık 2014, 22:41:50 »
Hocam kinetik sistemin peşpeşe atislarda fazla saptigi ,biraz hantal kaldığı gibi seyler soyleniyor.

Mesela keklik avina gidecem , genelde 10 15 kanat kalkar . 4 mermiyi de atabilir miyim rahatca ?
kinetik sistemlerde 28 gr dan aşağı kullandığında bazen tutukluk olabildiği söyleniyor, ben zaten 32 dan aşağı fişek atmıyorum, onun için benim tüfeklerimde herhangi bir sıkıntı yaşamadım,
sentetikmi ahşapmı sorusuna kesinlikle ahşap diyorum hem evladiyelik kalır değerlidir, hem harbi bir tüfek görüntüsü, hemde dipçiğini ileride yenisiyle boyuna göre, veya gravürlü herzaman değiştirmende sıkıntı yaşamazsın, ayrıca sentetikler daha hafif deniliyor çoğunda bu böyle çıkmıyor bilgin ola
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Erdi ÖZTAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 05 Aralık 2014, 23:09:26 »
bana kalırsa her zaman agır tufek iyidir bu yuzden ahsap cunku güven verir .... armsan hariç hepsini alabilirsiniz :D stoeger yada hatsan şidddetle öneriyorum iki tüfeği gidin bi omuzlayın içinize sineni alın
Erdi ÖZTAN
1988 istanbul

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 06 Aralık 2014, 11:40:04 »
Doktorum .
    emre abicim bence savunma amaçlı istersen av yapmam dersen yada avda yaparım dersen benim nacizane fikrim http://www.armsan.com/urunler/rs---a1/97/armsan.html bu tüfek bir magazin alırsınız uzatma şarjör yani birde 66 namlu yada 71 hangisi isteklerinize uyar bilmem domuza gitiğinizde kısa namlu evde 7+1 dağda bayırda takoz tak abi 2+1 normal atışlarda 4+1 yap kafana göre derim benim beğendiğim kısa namlu savunma silahı biri bu avdada iyi sonuç çıkarır
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 23 Aralık 2014, 03:33:43 »
Secenek 2 ye düştü, stoeger ve ataneo ..

Stoeger m3000 nisan alirken göz onune gelen bi cikinti yapmislar amac ne bilmiyorum ama hosuma gitmedi.

Ata bayağı guzel hafif nisani da iyi , m2000 biraz kaba onun haricinde onu da begendim.

Ata ile ilgili hedefi vuramiyor , saga sola sapiyor diye sikayetler var ?

Stoegerin de sanırım satış sonrasi servis vs. Kotu ?

Hedefi vurma , tesir ve sorunsuzluk konusunda hangisi dersiniz ?

Son olarak 66 namlu düşünüyordum da av bayisi ideali 71 cm namlu dedi kafam karıştı. Namlu boyu ne olmali ?

1986 elazığ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 23 Aralık 2014, 09:47:25 »
ata venza çok iyi diyorlar yarı gaz yarı kinetik sistem aktif valfli dipçikten yaylı fiyatı 1500 civarlarında
1985
BURSA

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 23 Aralık 2014, 11:00:59 »
ata venza çok iyi diyorlar yarı gaz yarı kinetik sistem aktif valfli dipçikten yaylı fiyatı 1500 civarlarında

Hocam bu sistemin sorunlari var mi ? Uzun dönem kullanici yorumlari var mi ?  Guvenebilir miyim ?
1986 elazığ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 23 Aralık 2014, 11:26:04 »
ata venza daha piyasada yeni yarı kinetik yarı gazlı olması daha iyi neden derseniz piyasadaki birçok markanın tam kinetik tüfekleri 32 gramın altındaki fişeklerde sorun çıkartıyor daha doğrusu düşük gram fişekleri sevmiyor takıyor tabi karar sizin birde hatsan escord model tüfekleri var o fiyatlara onlarıda değerlendire bilirisiniz hatsan escordlar biraz ağırdır sadece onun dışında çok sağlam tüfeklerdir hatsanlarda bu videoda ata venza var
1985
BURSA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 23 Aralık 2014, 12:27:35 »
arkadaşım 1500 tl bütçeyle  ikinci el bir franchi  yada fabarm y otomatik tüfek almanı tavsiye ederim.bu iki marka tüfekte o fiyatlara sıfır alacağın yerli bütün tüfeklerden hem sağlamlık hemde kalite olarak kat kat iyidir.hele franchi nin mekanizma sesi yokmu deli ediyor beni. franchi yi şiddetle tavsiye ederim.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 23 Aralık 2014, 12:28:04 »
MERHABALAR BENDE STOEGER M3000 MAX 5 ALMAYA KARAR VERDİM. BENİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE TÜFEĞİN AVI YIKMASI ÖNEMLİ. HER GÜZELDE OLDUĞU GİBİ MUTLAKA KUSURLARI VARDIR VE BU KUSURLAR KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİRAĞIRLIĞI TİPİ VB. ÇOK ARAŞTIRDIM BENDE ŞİKAYET ALMAYAN TEK MARKA STOEGER M2000 BU TÜFEĞİ DÜŞÜN DERİM.
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM
  • DUETSCH DRATHAAR (TİNA VE ÇİKO )
"DERDİ DÜNYA OLANIN DÜNYA KADAR DERDİ OLUR"

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 23 Aralık 2014, 23:59:52 »
MERHABALAR BENDE STOEGER M3000 MAX 5 ALMAYA KARAR VERDİM. BENİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE TÜFEĞİN AVI YIKMASI ÖNEMLİ. HER GÜZELDE OLDUĞU GİBİ MUTLAKA KUSURLARI VARDIR VE BU KUSURLAR KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİRAĞIRLIĞI TİPİ VB. ÇOK ARAŞTIRDIM BENDE ŞİKAYET ALMAYAN TEK MARKA STOEGER M2000 BU TÜFEĞİ DÜŞÜN DERİM.

Şikayet almayan derken , satış sonrası berbat deniyor ?
1986 elazığ

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 24 Aralık 2014, 09:15:33 »

satış sonrası berbat derken satış sonrası problemi olan bir arkadaş var sitede sola vurma şikayeti diye. kendimden örnek vereyim benim şok tam oturmuyor gibi gördüm bunu bildirdim fabrikaya, ister buraya tüfeği gönderin bakalım dediler, isterseniz bayiyle görüşün dediler, bayiye söyledim hemen sıfırıyla değiştirdiler hemde birsürü tüfek içinden seçtirdiler, daha nasıl serviş olsun anlamadım. ayrıca dipçik ayar pulları lazım oldu bu hafta başı fabrikadan ümit beyi aradım üçretsiz onuda gönderdi ben memnunum açıkcası.
asıl olay şu stoeger kuşu öldürüyor kardeşim , namlusundan mıdır nedir ondan çıkan iki saçmanın kuşa değmesi yeterli, yıllardır birsürü tüfek değiştirdim hep kuşu kaçırırdım ne zaman stoeger aldım bu nerdeyse sıfıra indi tüfeğin avı zevk veriyor. böyle av yapsın servisle benim işim olmaz
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #39 : 24 Aralık 2014, 12:54:21 »
71 namlu m3000 aldım , bişeyler vurmaya başladım .3 şok 30-32 gram
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 24 Aralık 2014, 15:08:12 »
Stoeger m2000 kullanan çok kişi gördüm özelikle bir yakın arkadaşım vardı stoeger m2000 55 cm slug namlu ve 71 cm mobil şok namlu vardı çok güzeldi sentetikti ve çok domuz vurdu güçlü kaliteli ben m2000 alırdım alacak olsam
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 24 Aralık 2014, 15:21:45 »

ismail beyin de söylediği gibi formdaki bir arkadaşa denk gelen bir olay bu. Ben de belirttim benim için en önemli nokta tüfeğin avı yıkması diye şikayet almadım dediğim nokta da o seçim sizin biz sadece yardımcı olmak babında seçimlerinizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz ki bu formun benim karar vermemde bana çok faydası oldu..
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 24 Aralık 2014, 15:24:10 »
71 namlu m3000 aldım , bişeyler vurmaya başladım .3 şok 30-32 gram

hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız nice av nasip olsun.. Rica etsem biraz tüfekten bahseder misin ben daha spariş vermedim bayiidede yoktu elime de alamadım ne yazıkki. sana göre artıları neler varsa eksileri neler..
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #43 : 24 Aralık 2014, 17:37:36 »
Saolasın Berat abi daha iyisi sizlerin olsun inşallah. genelde herkes çalışma performansına öncelik verir bende oradan başlayacak olursam kurşun şavrotin dahil 28 gramdan 40 grama kadar her türlü fişek attım.en ufak bi çalışma hatası yok kesinlikle tık demedi.

tüm bunları attıktan sonra tüfeği en ince vidasına kadar söküp incelediğim de hayret ettiğim nokta ; yok denecek kadar az bi kirlenmeydi ilk kinetik tüfeğim olduğu için çok şaşırdım.namlu iç kromu çok güzel yerliler biraz sıvama yapsada ithal kurşunlarda tertemiz. çalıya sıklığa çok girerim ben abi , bundan önce Waltter target kullanmıştım.en ufak sürtmede çiziliyodu ahşap kundak.bunda çok nadir çiziliyor. o çizikler de sildikçe kapanıyo zaten.

dipçik pedi çok güzel geri tepmeyi emiyo. Ama dipçik bana biraz uzun geldi  . o yüzden bi keresinde dipçik pedini kısa bi tabanlıkla değiştirdim 28 gramlar bile omzumu çürüttü , sonra orjinalini taktım rahat ettim. uzunluğa da zamanla alıştım. ilk tavşanımı bu tüfekle vurdum 20- 25 m arası bi mesafeden çalıdan kalktı meca 32 gram 6 no ile adım atamadı.ama o mesafe için full şokun çok dar olduğunu anlamış oldum.3 şok iyi olcakmış.ama zaten tahtalıdan dönerken denkgelmişti . keklikte ben 34 6 kullanırdım bu m3000 de o mühimmat çok geldi hayvan parçalanıyo.bende 32gram 7no BP kullanıyorum kekliğe .
 neyse abi ben çok uzattım  :) sürç-ü lisan ettiysek affola
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 24 Aralık 2014, 17:52:27 »
Saolasın Berat abi daha iyisi sizlerin olsun inşallah. genelde herkes çalışma performansına öncelik verir bende oradan başlayacak olursam kurşun şavrotin dahil 28 gramdan 40 grama kadar her türlü fişek attım.en ufak bi çalışma hatası yok kesinlikle tık demedi.

tüm bunları attıktan sonra tüfeği en ince vidasına kadar söküp incelediğim de hayret ettiğim nokta ; yok denecek kadar az bi kirlenmeydi ilk kinetik tüfeğim olduğu için çok şaşırdım.namlu iç kromu çok güzel yerliler biraz sıvama yapsada ithal kurşunlarda tertemiz. çalıya sıklığa çok girerim ben abi , bundan önce Waltter target kullanmıştım.en ufak sürtmede çiziliyodu ahşap kundak.bunda çok nadir çiziliyor. o çizikler de sildikçe kapanıyo zaten.

dipçik pedi çok güzel geri tepmeyi emiyo. Ama dipçik bana biraz uzun geldi  . o yüzden bi keresinde dipçik pedini kısa bi tabanlıkla değiştirdim 28 gramlar bile omzumu çürüttü , sonra orjinalini taktım rahat ettim. uzunluğa da zamanla alıştım. ilk tavşanımı bu tüfekle vurdum 20- 25 m arası bi mesafeden çalıdan kalktı meca 32 gram 6 no ile adım atamadı.ama o mesafe için full şokun çok dar olduğunu anlamış oldum.3 şok iyi olcakmış.ama zaten tahtalıdan dönerken denkgelmişti . keklikte ben 34 6 kullanırdım bu m3000 de o mühimmat çok geldi hayvan parçalanıyo.bende 32gram 7no BP kullanıyorum kekliğe .
 neyse abi ben çok uzattım  :) sürç-ü lisan ettiysek affola

eyvallah kardeşim ne demek merakla okudum yazını verdiğin bilgiler için teşekkür ederim çok faydalı oldu benim için emin ol.
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Bahadır ÜSTÜNEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 24 Aralık 2014, 19:10:16 »
Hatsan sorunsuz çalışır stoger güçlüdür diğerleriyle kıyaslamam yani hatsan veya stoger birini seç
Bahadır ÜSTÜNEL
1974 Pınarhisar KIRKLARELİ

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 24 Aralık 2014, 19:49:58 »
Herkese çok tsk ederim. Kararım stoeger artık. M2000 mi m3000 mi peki :)

Bi de namlu boyu icin 66 mı ideal olur ? Ahsap mi , sentetik mi ?
1986 elazığ

Çevrimdışı Şenel SAYGI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 24 Aralık 2014, 20:01:13 »
öncelikle ne avı yapcaksınız
ben ördek avcısıyım
76 namlu s.poze tek tetik ejektör ,selektör olsun 4\2
tavşan ve ördekte 10 numara 5 yıldız O0
1971 İPSALA Umut Fakirin Ekmeği ye Mehmet ye!

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 24 Aralık 2014, 20:16:24 »
öncelikle ne avı yapcaksınız
ben ördek avcısıyım
76 namlu s.poze tek tetik ejektör ,selektör olsun 4\2
tavşan ve ördekte 10 numara 5 yıldız O0

Tavşan , keklik genelde. Mobil soklarla 66 daha ideal olur yorumlari var ?
1986 elazığ

Çevrimdışı Emre NOZOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Satın alma belgemi az önce komando ava gönderdim , m2000 alıyorum :)

Son defa yardım istiyorum , hem normal hem slug namlu alıyorum. Almışken tam olsun dedim :)

Yalnız namlu boyu işini pazartesi belge ulasınca kesinleştirecem , şimdilik 66 normal 55 slug dedim ...

Ustaların tavsiyesi nedir , slug namlu konusunda tereddütüm çok yok ama normal namlu 66 mı olsun 71 mi kararsızım ???
1986 elazığ