Gönderen Konu: hangi Stoeger modeli ?  (Okunma sayısı 14509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
hangi Stoeger modeli ?
« : 27 Nisan 2015, 12:13:57 »
Arkadaşlar merhaba
birkaç sorum olacak ; M3000 ile M3500 arasındaki farklar nelerdir? bizzat kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim
M3000 89 yatak üretiliyor mu? Max 5 desen sadece M3000 de mi mevcut? ayrıca kullanan arkadaşlar tüfeklerin ölçülerini ölçüp paylaşabilirse çok faydalı olacaktır.
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
Ynt: hangi Stoeger modeli ?
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2015, 12:57:17 »
Mustafa bey Max 5 sadece M3000 e özel en son Realtree kaplaması çoğu sirket suan bu kaplamayı kullanıyor m3000 de sadece 76 mm yatak var ve ayrıca bende yeni alıp çok memnun olanlardanım. M3500 89 mm yatak ve ayrıca çok ağır bir silah her ava gidip mez hem ağırlık konusu yüzünden değil Fisek yatağı yüzünden hem düşük gramaj atarken hemde kullanacağınız avlarda ki fişekler 70 mm veya em fazla 76 mm olacağı için m3500 ne yazikki ülkemizde pek rağbet görülmüyor ben sentetik oluşu ve her ava uyum sağladığı için M3000 max 5 aldım ayrıca şunu sa detaylı şekilde söylemek isterim 89 mm yatakta eğer 89 mm yatak fişekli fişek kullanilmazsa grupman çok dağınık olur ve deformasyon çok fazla görülür hatta bazen 28 gram fişeği veya 30 gram fişeği cıkarmayabiliyor ama kaz avı yapacaksanız 89 mm fişek kullanicaksaniz m3500 deri ama Türkiyede her yerde av yapmak istiyorsanız yer avı yapmak istiyorsanız m3000 derim saygilar ölçüm yapmadım ama stoeger iç çapı biraz dar ama çok kaliteli namlusu var öldürücü bir silah saygilar
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2015, 13:24:58 »
diğer avlarda kullanacağım 2 adet daha tüfeğim var bu tüfeği 3. tüfek olarak amacına uygun kullanmayı düşünüyorum, sadece geç sezonda ördek ve kaz avı yaparken kullanmak için ve  76 namlu düşünüyorum. Ayrıca muhtemelen bir takımda harici şok alacağım (kicks, carlson v.s)
89 yatak ülkemiz şartlarında belki biraz extreme kalıyor farkındayım ama geçen sezon trakya' da kaçırdığım avlardan sonra böyle bir tüfeğe ihtiyacım olduğunu düşünmeye başladım.bu avcı baskısı altında, avın havasını yakalamanın zor olduğu av günlerinde zar zor mühreye sarkan veya geçit avlarında atış imkanı bulabildiğimiz nadir zamanlarda böyle bir tüfek ve ağır dolular ile şansımın artacağı düşüncesindeyim
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2015, 21:57:22 »
diğer avlarda kullanacağım 2 adet daha tüfeğim var bu tüfeği 3. tüfek olarak amacına uygun kullanmayı düşünüyorum, sadece geç sezonda ördek ve kaz avı yaparken kullanmak için ve  76 namlu düşünüyorum. Ayrıca muhtemelen bir takımda harici şok alacağım (kicks, carlson v.s)
89 yatak ülkemiz şartlarında belki biraz extreme kalıyor farkındayım ama geçen sezon trakya' da kaçırdığım avlardan sonra böyle bir tüfeğe ihtiyacım olduğunu düşünmeye başladım.bu avcı baskısı altında, avın havasını yakalamanın zor olduğu av günlerinde zar zor mühreye sarkan veya geçit avlarında atış imkanı bulabildiğimiz nadir zamanlarda böyle bir tüfek ve ağır dolular ile şansımın artacağı düşüncesindeyim
Mustafa bey ben yaklaşık 30 senedir ipsalada geçit avı bek avı parlama avı hepsini yapmaktayım daha önce hiç 42 gram veya yüksek gramaj atmadım yeterli mesafelerde atış yapınca hersey güzel yolunda oluyor ayrıca şunu da söyliyim 89 mm yatak ile 76 mm fişek atarken grupmanı yüzde 36 veya 40 bozuyor zaten alacağınız tüfek kinetik sistem yüzde 15 delicilik fazla 76 gram 56 gram ile Kaz avlamak çok aşırı olur ama tercih sizin saygilarimla

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2015, 22:46:05 »
Ergin ustam gereken yorumlari yazmis hepsine katiliyorum
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2015, 12:04:27 »
evet söylediklerinizin çoğuna katılıyorum ben birazda işin deneme yanılma yöntemi ile en doğrusunun bulunacağı düşüncesindeyim, tüfek, saçma, grupman, hava şartları, tüfeğin arkasındaki avcının v.s. bunların tamamının avdaki önemini biliyorum, 89 mm tüfeklerde 76 mm saçma kullanıldığında grupmanın farklı olacağının da farkındayım, ama zaten 76 mm yatakla 50 gr. a kadar fişek atabileceğim tüfeğim var, daha önce RC 'nin 50 gr. fişekleri ile çok geçit avı yaptım, sezon sonunda el kundağı hafiften çatladı, kızak kırıldı ama 50 gr. ile avlanmanın nasıl birşey olduğunu öğrenmiş oldum ve tecrübe oldu, ben 89mm ile 50 gr. üstü, 76 namlu ve full modified şokla eksi derecelerde avlanırken fark yaratacağını düşünüyorum, USA ' da su kuşu avcılığı genellikle bu şartlarda ve böyle tüfekler ile yapıldığını görüyoruz duyuyoruz, tek fark av popülasyonu, bizde o kadar bol ördek yok o yüzden atış imkanı olduğu durumlarda avı garanti olduğunu hissetmek çok keyifli olmalı, ipsalada  buna benzer bir olayı kendi 4,5 yıl önce kendi gözümle gördüm. avını izleyebileceğimiz mesafede avlanan yaşlıca bir amca elindeki obus topu gibi patlayan tahminen 76 cm veya üzeri bir namlulu bir tüfekle üzerimizden geçtiğinde bırakın tüfek atmayı kafamızı bile kaldırıp bakmadığımız yeşilleri tek atışla havada kevgire çeviriyordu, yeterince vurunca mekancıyı aradı tongorta gelip kuşları ve amcayı alıp gitti, sırf meraktan adamın avlandığı beceneye göğsümüze kadar suya girerek gidip baktık amcanın attığı fişeklerin tamamı 89 mm. avrupa fişeklerdi
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2015, 13:54:11 »
evet söylediklerinizin çoğuna katılıyorum ben birazda işin deneme yanılma yöntemi ile en doğrusunun bulunacağı düşüncesindeyim, tüfek, saçma, grupman, hava şartları, tüfeğin arkasındaki avcının v.s. bunların tamamının avdaki önemini biliyorum, 89 mm tüfeklerde 76 mm saçma kullanıldığında grupmanın farklı olacağının da farkındayım, ama zaten 76 mm yatakla 50 gr. a kadar fişek atabileceğim tüfeğim var, daha önce RC 'nin 50 gr. fişekleri ile çok geçit avı yaptım, sezon sonunda el kundağı hafiften çatladı, kızak kırıldı ama 50 gr. ile avlanmanın nasıl birşey olduğunu öğrenmiş oldum ve tecrübe oldu, ben 89mm ile 50 gr. üstü, 76 namlu ve full modified şokla eksi derecelerde avlanırken fark yaratacağını düşünüyorum, USA ' da su kuşu avcılığı genellikle bu şartlarda ve böyle tüfekler ile yapıldığını görüyoruz duyuyoruz, tek fark av popülasyonu, bizde o kadar bol ördek yok o yüzden atış imkanı olduğu durumlarda avı garanti olduğunu hissetmek çok keyifli olmalı, ipsalada  buna benzer bir olayı kendi 4,5 yıl önce kendi gözümle gördüm. avını izleyebileceğimiz mesafede avlanan yaşlıca bir amca elindeki obus topu gibi patlayan tahminen 76 cm veya üzeri bir namlulu bir tüfekle üzerimizden geçtiğinde bırakın tüfek atmayı kafamızı bile kaldırıp bakmadığımız yeşilleri tek atışla havada kevgire çeviriyordu, yeterince vurunca mekancıyı aradı tongorta gelip kuşları ve amcayı alıp gitti, sırf meraktan adamın avlandığı beceneye göğsümüze kadar suya girerek gidip baktık amcanın attığı fişeklerin tamamı 89 mm. avrupa fişeklerdi
Mustafa bey o yaşlı amca herhalde bende tanıyorum kendisi sürekli Mirage 89 mm fişek kullanır o çok eski avcılardan Rıfat olmalı tanıdığım en iyi kaz avcısı diyebilirim.Ancak şunu belirtmek istiyorum ben sürekli her gün emekli olduğumdan dolayi evde av videoları waterfowl avları youtubedan hasret gideriyorum ancak onların yaptığı kaz avları ile bizim kızlar arasında nerdeyse 2 kat fark var veya 3 kat şimdi onlar ördekte yeterli olan İngilizcem ile onlar ördekte 76 mm fişek kullanıyorlar çoğu amerikan waterfowl sayfalarında böyle okudum 89 mm yataklı fişekleri Hevi Shot adlı firma fişekleri ile av yapıyorlarmış ayrıca bugün link atmayı becerebilseydim sizde detaylı olarak görecektiniz baktığınızda stoger m3500 kundağı çok ince olduğu için kundaklandı kırılmış bu 2 kişide olmuş herhalde tesadüf olarak yani sizin iyiliğiniz için m3000 en iyisi yani 89 mm fişek ile ördek vurulduğnda direk pişmiş et gibi olur direk ekmek arası koy ye  :D saygilarimla

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2015, 15:02:29 »
m3000 den once m2000 vardi bende sizinde dediginiz gibi 76 namluydu sabah gecitlerinde guzel avlar yaptim ama aksam bekinde hicbir isi yaramadi bir turlu randuman alamadim suan m3000 71 namlu benim av yaptigim yerlerde hava eksi cok nadir olur yada olmaz 34 u gecmedim daha, namlu ic capi dar oldugundan stoegerde gurupmani bozabiliyor bence kinetik tufeklerde stoegerde ozellikle 2 ve 3 gram normalden daha az atilmali, vurus gucu ve yikiciligi yuksek bir tufek bencede m3000 yeterlidir, Amerikada bile namlu ic capi dar olusundan dolayi iri sacma kullanmiyolar stoegerle ince sacma ve agir gramaz genelde hindi soklariyla
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2015, 15:46:21 »
Kaz'a denk gelmek yolda çeyrek altın bulmak gibi birşey oldu artık trakya da :) ben genellikle ördek için görüşlerimi paylaştım, Ergin abi sen de iyi bilirsin, ipsala ' da veya trakya da ördek yapan meralarda ördek avcısı ördeğin havasını bekler tam hava yaptığında meralar savaş alanına döner, tabii ki bu avcılık kısmet işi herkes kısmetini alır ama gündüz öyle kolay kolay mühreye kuş indiremez kimse.. yani sen tam yemleme yaparsın ciğerlerin patlar soğuktan nefesin donmuştur... hayvan kanat kısar... hoop ordan bir tüfek atılır hayvan basar gider! böyle zamanlarda gerçekten avcılığı bırakasım geliyor ... tabii bunu genel olarak söylüyorum, sık sık gidilirse illaki kuşa denk gelinir ama ördeğin adamın tepesine sıçtığı zamanlarda diğer avcılardan farklı olmak ayrıcalık oluyor, elindeki tüfeğin kalitesiyle  attığı fişeğin kalitesiyle avcılık yapılıyor, illaki tüfeğin arkasındaki avcı en önemli etken... ama o zamanlarda 89 yataklı full şoklu bir tüfekle yüksek gramajlı dolular ile orta ve uzak mesafe atışlar yaparak güzel avlar yapılır diğerleri de seyreder, yani tabii bunlar benim düşüncelerim, herkesin düşüncesine de saygım var
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2015, 15:55:40 »
Kaz'a denk gelmek yolda çeyrek altın bulmak gibi birşey oldu artık trakya da :) ben genellikle ördek için görüşlerimi paylaştım, Ergin abi sen de iyi bilirsin, ipsala ' da veya trakya da ördek yapan meralarda ördek avcısı ördeğin havasını bekler tam hava yaptığında meralar savaş alanına döner, tabii ki bu avcılık kısmet işi herkes kısmetini alır ama gündüz öyle kolay kolay mühreye kuş indiremez kimse.. yani sen tam yemleme yaparsın ciğerlerin patlar soğuktan nefesin donmuştur... hayvan kanat kısar... hoop ordan bir tüfek atılır hayvan basar gider! böyle zamanlarda gerçekten avcılığı bırakasım geliyor ... tabii bunu genel olarak söylüyorum, sık sık gidilirse illaki kuşa denk gelinir ama ördeğin adamın tepesine sıçtığı zamanlarda diğer avcılardan farklı olmak ayrıcalık oluyor, elindeki tüfeğin kalitesiyle  attığı fişeğin kalitesiyle avcılık yapılıyor, illaki tüfeğin arkasındaki avcı en önemli etken... ama o zamanlarda 89 yataklı full şoklu bir tüfekle yüksek gramajlı dolular ile orta ve uzak mesafe atışlar yaparak güzel avlar yapılır diğerleri de seyreder, yani tabii bunlar benim düşüncelerim, herkesin düşüncesine de saygım var
Benimde herkesin düşüncesine saygım var bot soru sorucam başka da yazmayıcam siz m3500 netleştirmişsimiz siz akşam beki avında 89 mm yatak ole ne yapacaksınız veya ördek alcak geçiyor kuşlar yenmeyecek hale gelir mi ? Birde limit 6 zaten hemen bitirmenin manası yok tabi bakalım ne düşünüyorsunuz bu sorumlarda saygilarimla

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2015, 16:06:58 »

3 kişi ava gittik bu fotorafta sadece kaz avı için gittik Sarıcaeli ovalarına çaktık kaz mührelerini 2 taraflı olan 25 tllik olanlardan yaklaşık 12 mühre ile 6 tane kaz vurduk kullandığımız tüfekler eski otomatiğim ile gazlı 36 gram 4 numara ile ve 40 gram 3 no ile böyle avlar yaptık sadece suna bu fotorafı buldum yani düşünün kaz avında 76 mm fişekler ile neler neler oluyor o kişiler bence izlemez ordaki arkadaşlarım o kadar zekidirki siz öyle ördek vururken onlar limitleri doldurmuş olur hem zaten öyle avın tadıda olmaz yarış olur bildiğimiz onlar baksın ben vururum yani işallah anlarsınız

The following users thanked this post: Onur ORAL, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2015, 16:27:16 »
tebrikler avınız bol olsun, demek ki merada sizden başka avcı yokmuş, kazı mühreye ve atış mesafesine indirebilmişsiniz, beni yanlış anladınız sanırım benim kimsenin zekasını sorgulama veya yarışa girme gibi bir niyetim yok çok şükür. Sadece fikirlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz.
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2015, 16:40:29 »

3 kişi ava gittik bu fotorafta sadece kaz avı için gittik Sarıcaeli ovalarına çaktık kaz mührelerini 2 taraflı olan 25 tllik olanlardan yaklaşık 12 mühre ile 6 tane kaz vurduk kullandığımız tüfekler eski otomatiğim ile gazlı 36 gram 4 numara ile ve 40 gram 3 no ile böyle avlar yaptık sadece suna bu fotorafı buldum yani düşünün kaz avında 76 mm fişekler ile neler neler oluyor o kişiler bence izlemez ordaki arkadaşlarım o kadar zekidirki siz öyle ördek vururken onlar limitleri doldurmuş olur hem zaten öyle avın tadıda olmaz yarış olur bildiğimiz onlar baksın ben vururum yani işallah anlarsınız
Gormek istedigimiz resimler bunlar bereketli olsun Allah devamini getirsin
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2015, 16:42:22 »
tebrikler avınız bol olsun, demek ki merada sizden başka avcı yokmuş, kazı mühreye ve atış mesafesine indirebilmişsiniz, beni yanlış anladınız sanırım benim kimsenin zekasını sorgulama veya yarışa girme gibi bir niyetim yok çok şükür. Sadece fikirlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz.
Mustafa bey çok teşekkür ederim ben size demedim ki o yarış sevdasını o sözlerim meclisten dışarı özür dilerim öyle algıladıysanız

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2015, 16:44:08 »
Gormek istedigimiz resimler bunlar bereketli olsun Allah devamini getirsin
Amin Onurcum sizlerinde avınız daim olsun sizin orda yasak bölgelerde aslında çok var kaz işallah bir dahaki sezon vurursun bu mahluklardan

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2015, 16:58:42 »
Amin Onurcum sizlerinde avınız daim olsun sizin orda yasak bölgelerde aslında çok var kaz işallah bir dahaki sezon vurursun bu mahluklardan
Bilmezmiyim Abi biliyorum ama malesef bahsettigin bolgeyi cok iyi biliyorum, Kazin yatagi gibi ama iste yasak gerci bolgedeki koyde avci cok gorevli bile zor giriyor vuran yine vuruyor
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #16 : 28 Nisan 2015, 17:05:53 »

Ya Ergin abi Helal olsun harika, Ankara da bıktık vallahi keklik tavşan bıldırcından daha bi kere Kaz görmek nasip olmadı. En zevkli av KAZ avı bence öyle tahmin ediyorum. Ergin abi sezon açılsın bizi de götür şuraya ölene kadar dua ederim sana. Burada en yakın Konya da KAZ vardı. Orda bile kalmadı diyorlar genede bildiğin yerler varsa paylaş abi. uzakta olsa gidecem bu sene şu kaza
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2015, 17:10:56 »
Fuarda stoeger m3000 ve 3500 modelleri yakından inceledim. hatta stant görevlisiylede epey konuştuk. bence 89 yatak hevesine girip boşuna yük taşımayın derim, m3000 gibi bir tüfek ördek ve kaz avcısının bütün ihtiyaçlarını görür. kaz avında zor şartlarda bile 40-42 gram fişekle üstün performans alırsınız ki çoğu zaman ona da gerek kalmayabilir. 66 gram mirage fişek hem size hem tüfeğe eziyet eder. ben stoeger kullanıcısı değilim ama şuan alacak olsam kesinlikle m3000 alırdım..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Onur ORAL

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2015, 17:12:07 »
Ya Ergin abi Helal olsun harika, Ankara da bıktık vallahi keklik tavşan bıldırcından daha bi kere Kaz görmek nasip olmadı. En zevkli av KAZ avı bence öyle tahmin ediyorum. Ergin abi sezon açılsın bizi de götür şuraya ölene kadar dua ederim sana. Burada en yakın Konya da KAZ vardı. Orda bile kalmadı diyorlar genede bildiğin yerler varsa paylaş abi. uzakta olsa gidecem bu sene şu kaza
Ordek ve kaz avi baska bir tutku, ozellikle ordek sanki ordek acilasiya karat biseyler hep eksik bide ordegin kapanisini az daha uzatsalar daha guzel olucak
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2015, 17:15:53 »
Fuarda stoeger m3000 ve 3500 modelleri yakından inceledim. hatta stant görevlisiylede epey konuştuk. bence 89 yatak hevesine girip boşuna yük taşımayın derim, m3000 gibi bir tüfek ördek ve kaz avcısının bütün ihtiyaçlarını görür. kaz avında zor şartlarda bile 40-42 gram fişekle üstün performans alırsınız ki çoğu zaman ona da gerek kalmayabilir. 66 gram mirage fişek hem size hem tüfeğe eziyet eder. ben stoeger kullanıcısı değilim ama şuan alacak olsam kesinlikle m3000 alırdım..
Katiliyorum Emrah abi, agirligi cok konusuldu ama dengeli olusundan kimse bahsetmedi, zaten ordek ve kazda hafif tufekle hirsimi alamiyorum
1992 LONDRA&İZMİR

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• *
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2015, 17:32:21 »
Mustafa bey çok teşekkür ederim ben size demedim ki o yarış sevdasını o sözlerim meclisten dışarı özür dilerim öyle algıladıysanız

Estagfurullah, dediğim gibi amaç sadece fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı, siz böyle avları paylaştıkça bizler daha da hevesleniyoruz yalnız nacizane görüşüm o bölgedeki avcı baskısının çok yoğun olduğu yönünde, yani onur kardeşimin dediği gibi köylü dahil herkes avcı :) ama yinede sırf kaz için ya nasip diyerek yeni sezonda gitmek istediğim bir mera
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Ergin KORKUT

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2015, 17:37:19 »
Cihangir çok teşekkür ederim güzel sözlerin için işallah beraber gideriz ama sizin orda Ankarada büyük ovalarda buğday tarlarında çok kaz var Hirfanlının yakınlarında yani mesafe pek bilmiyorum ama orda büyük ovaları olan bir bölge var orda dolu dolu kaz var sadece kar olsun yeter evet doğru Geçmişte Konyada kaz avcılığı meşhurdu ama köklediler ne yazikki dediğim gibi ankaradaki büyük ovalarda şu kaynağı yakın olan yerlerde var hep oluyor arkadaşlarım vuruyor saygilar

The following users thanked this post: Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #22 : 28 Nisan 2015, 17:39:04 »
Katiliyorum Emrah abi, agirligi cok konusuldu ama dengeli olusundan kimse bahsetmedi, zaten ordek ve kazda hafif tufekle hirsimi alamiyorum
Stantta stoegeri incelerken orta yaşlı dolgunca biri geldi, beni görevli zannetmiş sonradan farkettim :D  onda m3500 varmış. tüfeğinden okadar memnunki anlata anlata bitiremedi. kaz avına falan gidiyormuş 50 gramdan aşşağı atmam, 66 gram atıyorum çok güzel oluyor dedi. peki yormuyomu sizi dedim, 89 yatak herzaman iyidir istediğin fişeği koyup atarsın cevabını aldım :) saygı duymak gerek tabi bişey diyemeyiz. ama avda sürekli 50 ve 66 gram kullanmak hani ne bileyim biraz tuhaf geliyor bana. sizce gerek varmı ?
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #23 : 28 Nisan 2015, 17:40:24 »
Bir şey söyliyicem insanlar tüfekleri oyuncak gibi istiyor 3 k olsun tamam ya korkmuyorlarmı 40 gram 42 gram veya 36 gram atarken tek kurşun atarken kundak patlar kırılır yani bence m3000 hafif bir tüfek m3500 tank evet o tüfek biraz ağır ama yine taşınacak bir silah bana göre ama bir bıldırcın avı çulluk avı yapıcalacak bir tüfek değil saygilarimla

The following users thanked this post: Ali TAN

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #24 : 28 Nisan 2015, 17:48:36 »
Stantta stoegeri incelerken orta yaşlı dolgunca biri geldi, beni görevli zannetmiş sonradan farkettim :D  onda m3500 varmış. tüfeğinden okadar memnunki anlata anlata bitiremedi. kaz avına falan gidiyormuş 50 gramdan aşşağı atmam, 66 gram atıyorum çok güzel oluyor dedi. peki yormuyomu sizi dedim, 89 yatak herzaman iyidir istediğin fişeği koyup atarsın cevabını aldım :) saygı duymak gerek tabi bişey diyemeyiz. ama avda sürekli 50 ve 66 gram kullanmak hani ne bileyim biraz tuhaf geliyor bana. sizce gerek varmı ?
Ben daha 34 grami gecmedim m3000 le tabi bu bolgeye gore degisir orasi dogru ama her ne olursa olsun birak 66 grami 50 gram bile fazla, hem tufege yazik hem cebenize yazik :D Ben rc s4 kullaniyorum sezon boyunca nadiren 34 gram atiyorum 5 derecenin altinda..Amerikalilar herseyi abartili sevdigi icin herseye 66 atar biz ogle olmuyalim
1992 LONDRA&İZMİR

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ