Gönderen Konu: VE KORKULAN OLUYOR.YENİ SİLAH YASASI ÇOK KÖTÜ OLCAK ÇOOOOK.  (Okunma sayısı 15471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Orhan ÖZHAN

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: VE KORKULAN OLUYOR.YENİ SİLAH YASASI ÇOK KÖTÜ OLCAK ÇOOOOK.
« Yanıtla #25 : 17 Kasım 2011, 20:19:34 »
BİREYSEL SİLAHLANMAYA EVET. VATAN HAİNLERİNİN HEPSİNİN ELİNDE ZATEN SİLAH VAR. BENİM VATANSEVER VATANDAŞLARIMIN ELİNDEDE OLMUŞ ÇOKMU. RUHSAT KONUSUNUNDA BURADA BAHSEDİLDİĞİ KADAR KOLAY OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM.
SİLAH HOBİSİ BİZİM GENLERİMİDE VAR. ALLAH A EMANET OLUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Orhan ÖZHAN
1980 KAYSERİ

« Yanıtla #26 : 23 Aralık 2011, 02:28:18 »
Yahu bu ne safca bir anlayıştır .Konuyu açan arkadaşın bu ülkedeki kısıtlamalardan haberi yok galiba .Bizler bir su borusuna ruhsat almak için günlerce uğraşırken memleketin  bir yerlerinde insanlar güpe gündüz keleş ile geziyor .Sen neden bahsediyorsun arkadaşım kısıtla ,kısıtla bu böyle devam ederse sen o elindeki su borusuna da ruhsat alamazsın yarın .Bak arkadaşlar izah etmiş hiç  kimse bir insanı öldürmek için en az 15000 tl harcamaz sen üzülme.
Erhan KARASÜLEYMANOĞLU
1975-Kastamonu

« Yanıtla #27 : 23 Aralık 2011, 02:29:55 »
Orhan bey size aynen katılıyor ve arttırıyorum herkes alsın herkes de bu yolla haddini bilsin .Şimdi olanın karşısında olmayan ezik.
Erhan KARASÜLEYMANOĞLU
1975-Kastamonu

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #28 : 23 Aralık 2011, 09:07:30 »
Bence cok mantıklı bir uygulama.Bu ülkede ruhsatlı silahtan daha fazla ruhsatsız silah var.Devletin amacı ülkemizdeki silahları kayıt altına alabilmek.Ne kadar cok kayıt altında ruhsatlı tabanca demek,o kadar fazla parmak izi ve criminal belge demek.Devletin amacı faili meçhul cinayetlerin önüne gecmek,kontrol altına almak ve suc oranlarının azalması için tedbir önlem almak...

Size soruyorum av tüfeği ruhsatını herkez alabilir.Eger adamın amacı cinayet işlemek yada bireysel silahlanma olsa gider 100 tlye pompalı silah alır gene işler.Amaç bu işi bilinçli bir şekilde yapmak kontrol altında tutmak.

Şimdi diyeceksiniz adam sabıkalı ve silah alacak bu nasıl olacak?Zaten sabıkalı adam ruhsatsız tabanca kullanıyor.Suç işlemek isteyen emanet tüfekle silahla bile işlerki sabıkalı insanların hepsini aynı kefeye koymayın her sabıkalı silahla keyfi adam öldüren psikopat değil.

Bu kanunlar cıkıyor ama sizin anlattıgınız gibi basit bir şekilde 3 5 madde ile cıkmıyor sayın ziyaretci kardesim.Şimdi bile ruhsat almak kolay gözüküyor ama maddeleri,şartları cokta uygun değil.İş yerinde veya evde bulundurma die aldığın bir silahı üzerinde yakalarlarsa RUHSATSIZ TABANCA işlemi görüyosun ve ömür boyu ruhsat alamazsın.Bırakın herkez ruhsatını alsın,suç işleyen ömür boyu bir daha alamasın....

Not:Bu kanunlar cıkarken Devletin,Askerin ve Emniyet birimlerinin,Akademi öğretim görevlilei ve dr,prf'ların,strateji uzmanlarının,bakanlıkların yıllarca süren araştırmaları ve çalışma sonucları alınıyor ve yasalaştırılıyor...

Kovan ve çekirdek arşivi die bi birim duydunuzmu hiç?Bu yasa taslağında ben duydum işte....
2 yılda bir ruhsatına müracat etmeyene mahkeme kararıyla zorlama yapılacak...ve zorunlu eğitime tabi tutulacak....
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2011, 09:20:18 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Arif KAŞLIOĞLU

• *
  • (0532 452 78 44) 0Rh+ ORTAKENT/BODRUM
« Yanıtla #29 : 23 Aralık 2011, 09:17:57 »
siyasete girmek istemem asla sevmemde ama bu hukumet doneminde  bir yenilik yapılıpta birilerinin kesesinin dolmadığı gormedim daha. bu benim sahsi kanaatim. bakalım silah yasası ile kimlerin cebi dolacak. burda cep dolacaktan kasıt silahı ureten vs değil hangi siyasetcinin yada bürokratın.

BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE,BİRDE SÖYLEYENE BAKARIM "ADAM MI DİYE"

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #30 : 23 Aralık 2011, 09:22:36 »

Bende bu yaşıma kadar gelen hükümetlerin ve yandaşlarının kesesinin dolmadığını görmedim.Bal tutan her zaman parmağını maalesef yalıyor... ;)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Tufan TİRELİ

• *
  • 05327676997
Mantıklı düşünmek gerekirse.. tr işlenen cinayet ve sucların 6136 ya yönelik %80 ruhsatsız sihah % 20 si ruhsatlı.. benim düşüncem şahsıma sudur.. parası olan taşıma bile kullansın devlet bu hakkı versin bence.. hem hazineye para girsin hemde kayıt altında tutsun.. bir kere hata yapana ömür böyu bir daha silah hakkı vermesin.
Tufan TİRELİ
1979 AYDIN
05327676997

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Bence de hiçbir sakıncası yok.  kesin olarak suçları belirlenmiş vatan hainliği, tecavüz, terör suçları işleyenlerin dışında herkes almalı. Adama  iftira atmışlasr şahitsizlikten ceza almış.  Serbest meslek  iflas etmiş karşılıksız çekten senetten ceza almış,  20 sene önce memuriyette iken viziteye çıkmak için evrakta tarih değiştirmiş sahtecilikten ceza almış av tüfeği  ruhsatı vermiyorlar. Ama aynı kişiler devlete yaşadıkları sürece vergilerini veriyorlar askere alınıyorlar.  Ben de uzun yıllar bunun araştırmasını yaptım. Bu yüzden vatandaşlık hak ve hürriyetleri kısıtlanmamalı. AB uyum yasasında bile bu hak varken bizde niye olmasın ki?
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Berk YENİGEN

• *
« Yanıtla #33 : 21 Şubat 2012, 22:21:19 »
Kayıtlı silah her ne olursa olsun evet. kayıtsız silaha hayır. geç kalınmış bir  tasarı ve halende beklemede.
Berk YENİGEN
1980 istanbul

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #34 : 21 Şubat 2012, 23:10:57 »
2 adam öldürmüş sabıkalıyada taşıma ruhsatı verilmez herhalde  tüfek ruhsatı için bile uğraştırıyorlar yerine gör e
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 22 Şubat 2012, 00:49:49 »
zaten yeterince silah ve av tüfeği var memleketimizde..kayıtlı veya kayıtsız..arayan bir şekilde ulşıyor silaha..bir ara tv de her akşam kapkaç ve yankesicilik haberlerinden bıkmıştık,ne oldu?birden bıçak gibi kesti..bittimi peki?hayır..silah işide böyle olur.."silahlanmanın önüne geçilmeli" tabi ya,bu saatten sonra nasıl olacak bu iş..bir kar yağıyor,ördek kendini bir gösteriyor,meğer millette ne kadar av tüfeği varmış ve bir anda hepsi ortaya çıkıyor..silahlanmanın önüne geçilemiyor ancak satış sonrası zararlarının önüne geçilebilir..12 eylül dönemi bir sıkı denetim,babam ruhsatlı 2 av tüfeğini vermiş bir dahada ne aramış nede sormuş..ben bugün jandarma karakoluna gittim,ruhsatımla ilgili..ve enteresan bir bilgi edindim..Gönen ilçesinde jandarma kayıtlarında toplam 4000 av tüfeği olmuş..peki ya polis kayıtları..ilçede 5 adet av bayi olduğunu da belirteyim..beyler bir güzel silahlanıyormuyuz?SİLAHLANDIK bile..ama benim ümidim var ileriye dönük,en basitin den molotof bile silah sayıldı..silah kullanım zararları ile ilgili yerinde ve kararlı yasalar çıkacağına eminim..yalnız şunuda belirteyim tv de yayınlanan dizilerde göz önüne alınmalı..PLT ALMDR kurtlar vdsi ırak iisimli bölümde 14 lü bir tabanca ile amerikan ordusunu dize getirmişti ve haftasına bandırmada bir av bayinin camında ki ilan aynen şöyle idi POLATIN 21 MERMİ ATARLI TABANCASININ KURUSIKISI GELMİŞTİR..silah al silahçı kazansın,mermi yak bayi kazansın,yaralamaya sebep ver hastana aylak kalmasın,at vur ekonomiye can gelsin..tabela vur karayolları nineni ansın rahmetle..herkese selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976