Gönderen Konu: kopoyu tilkiden nasıl vaz gecire bilire bilirim ?????  (Okunma sayısı 17543 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakkı AKSOY

• *
Ynt: kopoyu tilkiden nasıl vaz gecire bilire bilirim ?????
« Yanıtla #25 : 02 Ekim 2010, 16:16:35 »
raşit bey bu dogal çünkü tilkide köpegin gözünde bir av sen asla tilkiye tüfek atma
zamanla döner merak etme benim tilkiden dönen köpegim var avına doyamadım doyamıycamda o bambaşka bazen sahah hırslanım kaptırıyo ama hemen bırakıp dönüyo tavşana inşallah seninkide döner diledigin gibi olur  rasgele
Hakkı AKSOY
1979 Aydın/ SÖKE
[/ımg]http://img406.imageshack.us/i/alexxxx.jpg/[ımg]

Çevrimdışı Seyfi ÖZTÜRK

• *
« Yanıtla #26 : 03 Ekim 2010, 23:19:25 »
Ah be değerli kardeşim keşke benim bu konuda bilgim olsa da paylaşsam seninle...ama nafile ben yeni avcı oldum ve bazı arkadaşların dediğine göre ''köpeğin sahibi avı bilmesi,avdan anlaması lazımmış...'' Sen en iyisi Enver abiye de bir soruver bu konuyu ... Duyduğuma göre ondaki  ''yöntem'' burada tarif edilenlerden çok farklıimiş.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2010, 23:25:50 Gönderen: Seyfi ÖZTÜRK »
Seyfi ÖZTÜRK
1971-Çorlu-Tekirdağ A RH -  kopoysever
Tel. 0532 335 02 65

Çevrimdışı Muhammet KIRAN

• *
  • ((( Kavak'lı )))
« Yanıtla #27 : 11 Şubat 2014, 17:39:39 »
Merhabalar.
Abilerim, arkadaşlarım yorumlarınızı okuyorum gülümseyerek. Şimdi sizlere birşey diyebilirmiyim. Köpeğimiz tilkiye gitmesin hatta hav bile demesin ve tilkilerde çoğalsın. Eee sonra ne olacak ? Sen tavşan avı yap tilki tavşan yesin yarın ne sana nede tilkiye tavşan kalmayacak o zaman ne avı yapacaksınız ? Sorarım sizlere..
1979 SamsuN
''En İyi Köpek Sahibi Olduğun Köpektir''

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2014, 17:59:46 »
Merhabalar.
Abilerim, arkadaşlarım yorumlarınızı okuyorum gülümseyerek. Şimdi sizlere birşey diyebilirmiyim. Köpeğimiz tilkiye gitmesin hatta hav bile demesin ve tilkilerde çoğalsın. Eee sonra ne olacak ? Sen tavşan avı yap tilki tavşan yesin yarın ne sana nede tilkiye tavşan kalmayacak o zaman ne avı yapacaksınız ? Sorarım sizlere..
Tilki sadece tavşan yiyorsa dediğin doğru ama tilki herzaman tavşan yemez, hatta genel oalrak tavşan zor olduğu için uğraşmaz. Daha çok fare türlerini yer. Ve tilki çiftçi dostudur, tabiki avlanmasın...
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2014, 19:40:31 »
hep döv söv diyorlar, arkadaş köpegini karşına al,insan gibi durumu izah et.. bakarsın anlayışlı bir köpektir...şiddete gerek kalmaz...baktın güzel laftan anlamıyor,,tilkiyi çevirip getirdiginde tilki seni geçsin gitsin,köpekte seni geçince 10 numarayı daya arkadan.... kesinlikle kötü huyu bırakacktır,bırakmadıysa bırakana kadar olayı aynen devam ettir....

not;uzaktan kopoy görmüşlügüm vardır... onlarda domuzcuydu...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mehmet MUTLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 12 Şubat 2014, 03:57:44 »
İnsaf tilki de av değilmi köpek işini yapıyo ............Mühim olan eğitmek Köpeğin canı yok mu illaki tartaklayacaksınız
Mehmet MUTLU
1980-Kırklareli/Babaeski 
05375661200

Çevrimdışı Muhammet KIRAN

• *
  • ((( Kavak'lı )))
« Yanıtla #31 : 12 Şubat 2014, 08:50:12 »
Tilki sadece tavşan yiyorsa dediğin doğru ama tilki herzaman tavşan yemez, hatta genel oalrak tavşan zor olduğu için uğraşmaz. Daha çok fare türlerini yer. Ve tilki çiftçi dostudur, tabiki avlanmasın...

Haklısınız dediklerinizde fakat tilki çok olursa tavşanı yer ve yiyorda kontrolü sağlanması lazım bana göre...
1979 SamsuN
''En İyi Köpek Sahibi Olduğun Köpektir''

Çevrimdışı Bahadır ÜSTÜNEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 30 Temmuz 2014, 14:00:10 »
Arkadaşlar köpek tilki kovuyursa kesinlikle tilki vurulmayacak bazı arkadaşlar tilkiyi vurup ağaç üstüne atıp saklıyor göya köpeğe göstermeyecekler olmaz köpek tilki kokusuna silah sesi duymamalı bazıları da köpek tilki kovarken çağırmak için silah atıyor bu da yanlış peki yöntem ne olacak iyisinden kaliteli bir şok tasması köpek tilki kovmaya başladığını anladığın an vericen şoku ama tilki kovduğundan emin olmalı köpek tilki kovarken mümkünse önü kesilip yakalanmalı bağırıp çağırıp köpek biraz hırpalanmalı anlamalı ki yanlış avın peşinde yapmaması gereken bir şey yapıyor avlandığınız bölgede çok tilki varsa köpeksiz bek avıyla mümkünse yivli tüfekle tilki çakal sayısı azaltılmalı köpek tilkiye gitmeyen usta usta köpeklerle götürülüp önünde bir sürü tavşan ya da domuz vurulmalı kellesi patileri ödül olarak yedirilmeli ve köpek sevilmeli
Bahadır ÜSTÜNEL
1974 Pınarhisar KIRKLARELİ

Çevrimdışı Ercan ELER

• *
  • şimdi değilse bir daha asla an beni..
« Yanıtla #33 : 12 Ağustos 2014, 19:16:37 »
Dostum kolayı var, kovduğu tilkiyi en kısa sürede vur, köpeği yakala, tilkinin karnını 10 cm yararak köpeğin kulaklarından ellerinle tutarak kafasını tilkinin karnına sokarak köpeği bunaltarak iki  üç kez tekrarla, o köpek her defasında o cezayla karşılaşacağını düşündüğü için, bırak tilkiyi kovmayı tilkiye bakmayacaktır.. ;) ;)
Ercan ELER
1975
SAMSUN