Gönderen Konu: Köylü avı bölgesinde yasaklamış, kim takar ''MAK'ın kararını''  (Okunma sayısı 15762 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Durmuş BAKICI

• *
         Saatlerce yol kat edersin. Türlü türlü hayaller kurarsın bu kınalı kuzuları nasıl görürüm, nasıl güzel bir gün geçirebilirim diye günlerce plan yaparsın. Tüm hazırlıklar yapılır bir hevesle dağa çıkılır. Bir bakarsın karşıdan kim olduğu belli olmayan üç-beş insan çıkıverir karşına, bu keklikler bizim köye ait, biz bunları koruma altına aldık, yasakladık bu hayvanlara dokunan karşısında bizi bulur, bizim köyün arazisini terkeden der. Sen olmaz kardeşim biz yasal avcıyız vergimizi peşin ödüyoruz, av bölgesi her hangi bir kısıtlama yok bak elimizde haritamız, mevzuatın anlatan içerisinde hep yasaklardan bahseden kitabımız var deriz. Köylü anlamaz bizim köye saçma yağıyor, agaçlarımız zarar görüyor bu dağlar bizim meramız, ovamız, jandarma çağırırım suçlu olursunuz der. Jandarmayı çağırır konuyu anlatırsın onlarda anlamaz burası böyle, birşey yapamayız köylü laftan anlamaz der ormancı kardeş, zaten karışmaz avcı isen senin canını okumaya çalışır hakkını yasal yollardan ararsın günün zehir olur, günlerce uğraşırsın, sonra ögrenirsin ki adamlar tuzak avcıları, ne kural bilir, ne kanun takar, işlerini yürütürler kimse bunlar ile mücadele etmez. Bil bakalım böyle bir durumda sen ne yaparsın avcı kardeşim.                                                  
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 00:34:05 Gönderen: Durmuş BAKICI »

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili kardeşim birinci görevin yasak olmayan sahaya,yasadışı olarak dikilmiş olan avlanmak yasak   levhasını bizlerden avlanma bedellerini tahsil eden milli parklar görevlilerine kaldırtmak,ikincisi ise 4915 sayılı yasaya göre av yasağını Orman Bakanlığından başka birinin koyamıyacağı nedeniyle bağlı bulunduğun Avcı Derneğiniz başkanı vasıtasıyla İlgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmak.
Sonuç ise yasadışı yasak getirenler avcıların gücünü bir görsünler.Top yekün mücadele şart,herkesin yaptığı yanına kar galırsa avcılar yandıdemek.Önemli olarak avcılar arasında dayanışmanın artırılması,daha çok birlikteliğin sağlanması.Birbirimize sımsıkı sarılıp yekvücut olmalıyız ki kazanalım.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkan dostlara selamlar sevgiler sunuyorum.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
aynı duruum benimde başıma gelmişti adamlarla kafa kafaya girecektik sabır çektik buna bir çare bulunmalı artık
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Serhat KORKMAZ

• *
 Avcı olanın usanmadan, çekinmeden her ortamda hakkını araması gerekli bence. Yoksa bu dağda kendini kral sanan cahil insanlara laf anlatmak çok zor olur. Bu zorlukları da her zaman yaşarız.
Serhat KORKMAZ
1972 İstanbul

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Bu tarz sorunların çözümünde Avcı Kulüp Başkanlarına büyük iş düşüyor.

Tabi Kulüp başkanının köylüden yana değil avcıdan yana olması gerekiyor önce  ;D
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Benin atalarım,ecdadım,dedelerim zaten o muhtar için savaşmışya,bu topraklara sahip çık demişya ama muhtar egoist olduğu için köylüden başkası giremez AGAYA BELEŞ ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2011, 11:48:30 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Zafer YOLDAŞ

• Müdavim Üyemiz
bu sorunları yaşamayan bölge var mı ki?  malesef her yerde var.. avın bitmesinin en büyük nedeni de bu kişilerin 12 ay av yapması ve kafes avcılığı ((((((((((((
A Rh+ Zafer YOLDAŞ 
SARIGÖL/MANİSA

Çevrimdışı Bekir TAŞ

• *
Arkadaşlar malesef bunlar üzücü konular.Ama siz yinede gelip adam gibi konuşanlara hatta yüzünüze küfür bile edenlere şükredin.Bu tipler en azından delikanlıdır, adam savunduğu dava için haklı veya haksız olarak mücadele veriyor. Saygı duymak gerekli diye düşünüyorum. Çünkü asıl tehlikeli olan tipler meraya zehirli kemik, et vs.. bırakanlar, hatta ve hatta avcıya ateş edenlerdir. Bunlardan korkun işte.
 Benim şu an yaşadığım bölge mükemmel bir keklik arazisi olmasına rağmen, hala yanımda buralı bir tanıdık olmadığı sürece ava gitmiyorum. Üstelik 8 yıldırda burada yaşamaktayım.Bir kişiyi burada misafir etmeye korkuyorum.Çünkü daha önce bir arkadaşım 2 misafir ağırladı diye ertesi günü arabasına fren hidroliği dökmüşler.Varın gerisini siz düşünün.İlk kez  bu yıl bir avcı arkadaşa ateş edildiğini duydum, ne kadar yazık değilmi ? Oysa keklik Allah'ın bir kuşu değilmi, bir kuş için keyif bozmaya değermi.Yani uysanız bir türlü uymazsanız bir türlü..
  Sağlıcakla kalın, problemsiz avlar dilerim...

Bekir Törehan TAŞ
1981 Manisa- Alaşehir- Giresun

Çevrimdışı Ertan ARIN

deveye diken insana s...,özür dilerim aynı dilden konuşmaktan başka çare yok.Avcı ne yapsın mıktar emmiyemi laf anlatacan?öküz gibi köpekleri üzerine salan ve havalara bakan çoban gardaşa mı?Yoksa sözüm ona hayatında iki kediye sokakta su verdi diye hayvan hakları savunucusu kesilenleremi?
Arkadaş ALLAH(CC)bu kuşu vurulsun diye yaratmış tüm kainatdaki insan dışı canlı ve cansız varlıklar biz insanlar için yaratılmış.Ne diyor Kuranda Cenabı ALLAH sana verdiğim helal yiyeceklerden bol bol yiyebilirsin.
Tabii bu katliam yapacağımız,gece farla tavşan vuracağımız anlamına gelmiyor.Kararında helalinden kurallara göre avlanmamız lazım.Vurulan avın kanı akıtılmalı mutlaka,savunmasız yavrulu dişiler vurlmamalı(domuz dahil)
Bu kendini bilmez köylülere gelince,biz av ve atıcılık dernekleri olarak farkında olmasakta güçlü sivil toplum örgütleriyiz.Burası dağ başı diyemeyeceğim ;D.Adamlar dağda yaşıyor.Kurallara herkes riayet edecek.Yok öyle ateş etmek,hidrolik boşaltmak(Gözü karartmış bunlar),zehirli kemik atmak.
Yazık ya verilen vergilere harcanan mazotlara yetiştirilen o köpeklere!!!

Allah akıl fikir versin bu adamlara.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
bakanlık izin erıyor ıken muhtar kimki yasaklıyor

böyle olayda izlenecek yol
 belgeleriniz tam ve yasak bölgede degilseniz
1 muhtara muhtarlık mazbatası sorun kıllık yapın egerki muhtar yanınıza gelip yasak dedıyse tabıkı
2 belgenizi gösterin tabıkı göstermek zorunda degilsiniz adama olayı kıbar yoldan anlatmak ıstıyorsanız hala anlamıyorsa
3 av harıtasını cıkartın buranın yasak olmadıgını bakanlıgın yasak etmedıgını kendısının yasak edemeyecegini söyleyin hala anlamıyorsa
4 jandarmayı arayın ve jandarmaya bizim önümüzü kestiler vs dıye şikayetde bulunun zaten jandarma hemen oraya gelir ve gercektende sizin önünüzü kesmişlerdir yala nbeyan degil cunku siz belgeli avcısınız yasal yerdesiniz ama adamlar zorla sizi oradan kovmaya calsıyorsa önünüzü kesmişlerdir demek
ayrıca egerki köylunnun tarlasında avlanıyorsanız ve tarla tapulu ise köylunun sizi oradan cıkarma hakkı vardır
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2011, 23:56:45 Gönderen: Kadir TOPÇU »
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Atakan AKIN

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
Arkadaşlar alanyada 3 arkadaşımızla avlanırken hemen 1km yakınımızdaki köyün muhtarı karşımıza çıkarak burayı terk edin yasak dedi bizde hayır dedik adam tel ile köyü arayarak camiden anons yaptırdı.....AVCILAR BURAYI TERK ETMEZSENİZ KARŞINIZDA KÖYLÜLERİ GÖRECEKSİNİZ DERHAL BURAYI TERK EDİN...Bende size soruyorum bu levhamı tehlikeli bu cami anonsumu???????
Atakan AKIN
1977-MANİSA-ALANYA

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
156 yı arayıp bize saldırıyorlar desen o cami anasonu yapanı mınarenın tepesıne oturturlar
ben bizim milletde bunu anlamıyorum ülkede jandarma var polis var mahkeme var
ama işi kendimiz cözmeye calışıyoruz şimdi bu muhtar sızı kovmus üstüne anos yaptırmıs siz köylu ıle kavga edecegiz diye bölgeyı terk etmişsiniz ben olsam bölgeyi terk etmem ararım jandarmayı bir kac kişi böyle yapsa muhtarlar böyle yapamaz
jandarma ne yapacak belki birşey yapmayacak ama cagırın gelsinler

jandarma birşey yapmaya bılır ama jandarma geldikden sonra orada köylüde size birşey yapamaz
jandarma geldi gitti diyene kadar av bıter ama gıcıklıgına zevk için atıs yaparım sonra ceker gıderım
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Serhat KORKMAZ

• *
               Her önüne gelen kafasına göre yasak koyarsa bu işin içinden çıkamayız gibi görünüyor. Avcının hakkını da zaten arayan kimse yok ortada kalacağız bu gidişle.
Serhat KORKMAZ
1972 İstanbul

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
işin birde haklı boyutuna bakalım cumadan gelirler bir minübüs çadır kurar kalırlar önlerinde 8 10 köpek 10 avcı dagda keklikmi kalır cumartesi ve pazar aynı mera kuşu buldular nede olsa gün ışıyınca çık dağa kararana kadar devam yat sabah yine devam nasıl olsa uzaktan geldik mazot yaktık biz vurmayacağızda kim vuracak demi konunun diger boyutu bende canlı şahidim buna neden herhes keser gibi kendine yontarsa anlamam testere ne güzel bi sana bi bana                                                                                     
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Tolga KESKİN

• *
işin birde haklı boyutuna bakalım cumadan gelirler bir minübüs çadır kurar kalırlar önlerinde 8 10 köpek 10 avcı dagda keklikmi kalır cumartesi ve pazar aynı mera kuşu buldular nede olsa gün ışıyınca çık dağa kararana kadar devam yat sabah yine devam nasıl olsa uzaktan geldik mazot yaktık biz vurmayacağızda kim vuracak demi konunun diger boyutu bende canlı şahidim buna neden herhes keser gibi kendine yontarsa anlamam testere ne güzel bi sana bi bana                                                                                     
Kurallara uyan bir avcı ülkenin her yerinde av yapabilir.Siz orada yaşıyorsunuz diye ordaki av hayvanları ve avlaklar sizin zimmetli malınız değildir.
Tolga KESKİN
1977 UŞAK

Uploaded with ImageShack.us

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI

Devlet bana müsade etmiş ise,ruhsatımı evrağımı aldığım sürce bayrağımın dalgalandığı heryerde av yaparım.Ben sehrin merkezinde doğdum die,köyüm kasabam yok die gidipte sehrin merkezindemi av yapacağım.Tabiki gidip köylerde,kazalarda meralarda yapacagım.Kanun musade etmişse dolmuşlada giderim otobuslede ve istediğim serbest olan bölgede av yaparım.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
Türkiyede av yapan herkes doğaya saygılı, insanlara sayılı, yasalara saygılı avını yaparken bak şu köylünün yaptığı yasal olmayan işlere. ;D

Böyle av camiasına böyle yerel camia. Al birini vur ötekine.

Kadir ALP
1970-Adana

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Türkiyede av yapan herkes doğaya saygılı, insanlara sayılı, yasalara saygılı avını yaparken bak şu köylünün yaptığı yasal olmayan işlere. ;D

Böyle av camiasına böyle yerel camia. Al birini vur ötekine.

Aynen dediğiniz gibi Kadir bey.Resimdede belgelemişiniz köpeğinizi,köylünün biçilmemiş yemyeşil ekinini içinde ;D ;D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
Ahmet Şakiroğlu Kardeşim herkesi kendiniz gibi bilmeyin. Fotoğrafın devamınıda, ekininde dolaştığım köylüyüde daha önce paylaşmıştım. Linkini aşağıya yazıyorum.

Bir bakıver zahmet olmazssa. Köylüyüde ekin sahibinide öğrenirsin.

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,110093.0.html

Kadir ALP
1970-Adana

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ahmet Şakiroğlu Kardeşim herkesi kendiniz gibi bilmeyin. Fotoğrafın devamınıda, ekininde dolaştığım köylüyüde daha önce paylaşmıştım. Linkini aşağıya yazıyorum.

Bir bakıver zahmet olmazssa. Köylüyüde ekin sahibinide öğrenirsin.

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,110093.0.html

Pardon kusura bakmayın daha önceki mesajınıızda görmedim.O zaman söyle diyiyim tarla sizin ama içindeki yavru bıldırcınlar yada 13/03/2011 tarihindeki yuvadaki kuşlarda bizim :)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
Ahmet Kardeşim.

Tarla burda bırak Martın onüçünü 33 ünde gel bıldırcın bulursan yavrusunu değil tarlayı veririm sana. Senin yaşın kadar benim avcılığım var.

Kişileri suçlayıcı ifadeler kullanmadan eleştiri ve yorumlarımızı ona göre yapalım.

Kadir ALP
1970-Adana

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Kuşların yuvaya yattığı şu dönemde av köpeğini meraya çıkarmanın, yuvadaki kuşu kaldırmanın verdiği zararı aklı başında herkes bilir.

Birde sezonda isteneneni veremediğinden araziye bırakılmış ve kendi kendine avlanan sahipsiz av köpeklerini görüyoruz.  Vicdan sahibi tüm avcılar lütfen bu konulara duyarlı olalım. Bu yanlışları hem yapmayalım, hemde yaptırmayalım.

Sırf bu konuları internet ortamında anlatmak ta yeterli değildir. köyde olsun kasabada olsun şehirde olsun biz avcıların yoğun ve sürekli olarak gittiği kahvehaneler dernekler gibi mekanları vardır. Buralardada bu konuları lütfen gündeme getirelim. Avcılar vicdan sahibidir. Mutlaka hassasiyet gösterecek göstermeyenlerede gerekli uyarıları yapacaktır.
Ahmet Kardeşim.

Tarla burda bırak Martın onüçünü 33 ünde gel bıldırcın bulursan yavrusunu değil tarlayı veririm sana. Senin yaşın kadar benim avcılığım var.

Kişileri suçlayıcı ifadeler kullanmadan eleştiri ve yorumlarımızı ona göre yapalım.

Syn Kadir Alp Abiciğim,,
Bu yazı size ait;
''Kuşların yuvaya yattığı şu dönemde av köpeğini meraya çıkarmanın, yuvadaki kuşu kaldırmanın verdiği zararı aklı başında herkes bilir.
Birde sezonda isteneneni veremediğinden araziye bırakılmış ve kendi kendine avlanan sahipsiz av köpeklerini görüyoruz.  Vicdan sahibi tüm avcılar lütfen bu konulara duyarlı olalım. Bu yanlışları hem yapmayalım, hemde yaptırmayalım.
Sırf bu konuları internet ortamında anlatmak ta yeterli değildir. köyde olsun kasabada olsun şehirde olsun biz avcıların yoğun ve sürekli olarak gittiği kahvehaneler dernekler gibi mekanları vardır. Buralardada bu konuları lütfen gündeme getirelim. Avcılar vicdan sahibidir. Mutlaka hassasiyet gösterecek göstermeyenlerede gerekli uyarıları yapacaktır''

Böyle av camiasına böyle yerel yönetim demişinizya,al birini vur ötekine die?Sizde tarla shibisiniz meralar sizin hemde avcısınız?İkilemde kalıyosunuz ne yapacaksanız tarafınızı bilemedim?
Tarla noktasındada sizin olsun Maşallah ALLAH CC daha cok versin,dünya malı dünyada kalır ALLAH razı olsun ahirete hazırlık yaıyorum geç yaşta...
Avcılık noktasındada sanırım yaşla değil tecrübeyle sabit olmalı bu işler.Herkezin tecrübesi kendine.Buyrun Kayseriye gelinde dağda gezelim beraber:)     
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2011, 18:21:17 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• *
limitlere uyarsan gidersin her yere 10 kişi otobüsle gidip aynı taburu yok edersen  devlet izin verdi diye yazık izinle devletle ilgisi yok vicdan meselesi köylü haklımı haksızmı izleyip gözlemleyip karar vermek lazım haksız olanıda var ama haklısıda var 10 kişiye 20 keklik eder postada kaç keklik varki zaten avlakları kıskanan varsa yazık ona zaten gel beraber ankarada gidelim ava avmı kıskanıyoruz avlakmı öyle karar ver anlamadan dinlemeden sallamamak lazım  köyler hepimizin avlarda avlaklarda aması işte canilik bilmem anlatabildimmi?

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
limitlere uyarsan gidersin her yere 10 kişi otobüsle gidip aynı taburu yok edersen  devlet izin verdi diye yazık izinle devletle ilgisi yok vicdan meselesi köylü haklımı haksızmı izleyip gözlemleyip karar vermek lazım haksız olanıda var ama haklısıda var 10 kişiye 20 keklik eder postada kaç keklik varki zaten avlakları kıskanan varsa yazık ona zaten gel beraber ankarada gidelim ava avmı kıskanıyoruz avlakmı öyle karar ver anlamadan dinlemeden sallamamak lazım  köyler hepimizin avlarda avlaklarda aması işte canilik bilmem anlatabildimmi?

Size zahmet o zaman bi MAK la mı görüşürsünüz Bakanlıklamı görüşürsünüz Ankaradsınızya şu yasak avlakları açsalarda oralarda avlansak?800 tane avcı üyesi olan adamı bi arazide toplarsan kimse kusura bakmasın.Ben kendi aracımlada gitsem yaklaşık bi 10 15 tane arac oldugu için aynı kapıya çıkar.

Gönül isterdi arkadasıma bu hafta sen vurmada ben vuruyum demeyi ama oda benle aynı haklara sahip.İnan ALLAH eşin dostun yoklugunu vermezin napalım bizim gurubumuzda kalabalık anca dolmusla gidebiliyoruz.

Bilmem anladınmı?
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2011, 12:30:50 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• *
anlamamak ne mümkün gayet açık sonuna kadar vurun allahtan mak var olmasa mahluk kalmayacak ama konu saptı başka boyutlara taşımaya gerek yok avlaklarınız kısıtlı galiba allah yardımcınız olsun