Gönderen Konu: YAZIKLAR OLSUN  (Okunma sayısı 6809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
YAZIKLAR OLSUN
« : 03 Eylül 2011, 00:24:29 »
            Yazıklar olsun. Ençok neye kızıyorum biliyormusunuz.

Her naneyi yiyip ,sütten çıkmış ak kaşık gibi toplumun en önünde gidenlere tirit oluyorum.Limit tanımazlar ,yalançılık onlarda,birde son zamanlarda litaretüre bir kelime daha soktular TEYP AVCILIĞI .Önceleri saklıyorlardı yasaktan ziyade ayıptı ahlaksızlıktı.Sonra enik yetiştirmek için bahaneleri oldu,ve bu bahane çok tuttu.Önceleri saklanılan gizli gizli yapılan bu illagal iş,tv kanallarında anlatılmaya ve en kötüsü tartışılmaya başlanınca ağzı olan konuşmaya başladı memleket avcısına saten arzuladığı cesareti verdi .Yok daha göç başlamamış yağmur yağmış ,neymiş daha yağlanmamışlar,havalar sıcak gidiyormuş.

Ne Bıldırcınmış kardeşim bunlar teyp kurulmaya başlanılan 90 lı yıllardan beri yağlanamadılar,ne havaymış bu hala soğumadı ,ne yağmurmuş 92 den beri dinmedi.Ben Burdurda o zamandan beri göçmene rastlamadım rastlayanıda duymadım.Konuşulan doğa olaylarının arkasına saklanmasın kimse bunlar fasa fiso .

Elbirliğiyle bitirdik göçmen bıldırcını.Avrupalılarda alet oldular bu vahim olaya .Demekki her söyledikleri ve yaptıkları doğru değilmiş onlarında gardı düştü.Yerli dediğimizide patozlar hallediyordu,düşmanı çoğaldı birde Tambur girdi devreye,tam buna da alıştı buseferde TEYP KURUP kalan birkaç kuşuda öyle telef ettiler.

Şimdi çıkıp televizyonlara teyp serbest olsun limit artırılsın diye ahkam kesiyorlar.Neden biliyormusunuz ,çünkü artık ne söylerlerse DOĞRU OLDUĞUNU sanıyorlar.

Çok ciddiyim böyle devam ederse ,bıldırcın yerine tarla kuşlarına ferma veren köpeklerimiz olacak.Ve birgün gelecek meralarda herkez kendi adaletini arayacak.Yerli kuş kekliği çoğaltıyoruz göçmen dediğimiz bıldırcını bitiriyoruz birileri hala çıkıp saçma sapan konuşmasın lütfen .

Sen bu hususta ne yaptın diye sorabilirsiniz belki.İnanın kulüp olarak kaçıncı teybi bulup imha ettik,şerefsizler nasıl düzenekler kurmuşlar anlatamam anlatsamda inanamassınız zaten.Ama esas aradığımız şerefsizleri bulamadık buluncaya kadar devam kararı aldık.

Belki burdan okur diye yazayım,herkez çok sinirli ve kararlı adalet yerini bulacak evet YASAL AVCILIĞA TEŞVİK İÇİN NE GEREKİRSE YAPILACAK

Lütfi Türe
1971 Burdur

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: YAZIKLAR OLSUN
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2011, 00:46:56 »
Lütfi bey ne derseniz deyin ikna edemiyorsunuz, bahaneler o kadar çokki :(
Herkez bir kılıf uydurmuş peşinden gidiyor, elimizden geldiğince yanlış olduğunu anlatmaya çalışacağız,

ne yazıkki bu tip şeyler ördekte tavşanda domuzda bir gelenek gibi yerleşmeye başladı :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Lokman SAYHAN

• *
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2011, 01:44:48 »
çok güzel bir konuya deyinmişsiniz umarım bunu yapanlar bu yazdıklarını okur yüzleri kızaracaktır paylaşımın için tşk lütfi bey

Lokman SAYHAN
22.02.1973 BATMAN
insan güzel şeylere laiktir

Çevrimdışı Rüştü PEHLİVAN

• *
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2011, 03:14:05 »
ÇOK GÜZEL KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ YERDEN GÖĞE KADAR KATILIYORUM ŞU BILDIRCINDA TEYP İŞİ OLDUĞU MÜDDETCE AĞIZ TADI İLE AV YAPAMİCAZ ANLAŞILAN
Rüştü PEHLİVAN
1987-Antalya

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2011, 11:10:47 »
Her geçen sene bir önceki yıla nazaran çok olan kuş dahada azalıyor.zatenşu zamandaki  kuş göç kuşu değil bir önceki seneden kalan yolunu şaşıran,geç çıkan kuş oda teyple birlikte vuruldukça dahada azalıyor.ve benim iki üç saatte köpekle,  keyifle avladığım 5-10 kuş bana yetiyor.
Tabi seneye bulabilirmiyiz bilmem.

Selamlar..
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• *
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2011, 11:22:07 »
Biz gibi yapın bulduğunuz yerde teybi parçalayın  gözüken yere asın , obölgeden ayrılmayın gelemesin şerefsizler. herkes duyarlı olsun çözülür bu sorun.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Erdem SERİN

• *
  • AV LİMİTLERİNİ UNUTMAYALIM!!!!!
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2011, 21:44:15 »
şu teyp olyaı kadar  aciz bir düşünce olamaz amaçları ava olmayan avı tanım layamayan insanlar umarım bende merada bir gün tep görürüm ve kuranı bulurum ama bu konuları nasıl bakanlığın gündemine geireceğiz

Erdem SERİN
1983-BALIKESİR/BURHANİYE 05556752053

Çevrimdışı Uğur SAYAN

• *
  • KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN OLUR DEVRAN DÖNER
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2011, 18:14:34 »
Çok iyi bir konuya deyinmişsiniz ama şöyle birşey varki televizyon kanalının birinde adamlar ormanın zirvesinde çamların içinde bıldırcın avı yapıyorlar...Bizlerde bunu izliyoruz bun adamlar USTALAR diye...Yorumu size bırakıyorum artık.
Ugur SAYAN
1980 BOLU/ MUDURNU

Çevrimdışı Erdem SERİN

• *
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2011, 22:55:21 »
erkan bey siz bıldırcını eti içinmi avlıyorsunuz??

Erdem SERİN

Çevrimdışı Erdem SERİN

• *
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2011, 22:58:34 »
erkan bey siz bıldırcını eti içinmi avlıyorsunuz?? gidemiyosa dogaya zarar vermelimi mevcut kurallar bunlar malesef gün olayına bende karşıyım  ama bu şşekilde  av olmaz abicim

Erdem SERİN

Çevrimdışı Erdem SERİN

• *
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2011, 00:45:47 »
bende gün olayına karşıyım ama ne olursa olsun yapmamalılar. RASGELE abicim

Erdem SERİN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2011, 22:56:15 »
Teyp zaten yasak ama ahlaki yönden de düşürsek, rezilin rezili bir durum var. Teyp kurdukları ovadaki yerli bıldırcını geceden toplayıp gündüz avlıyorlar. Bir zahmet herkes gibi ovayı dolaşıp, arayıp nasiplerini bulsunlar. Yani bunu söylemek istemezdim ama göç bıldırcınını dağa indirenler bunların yanında sütten çıkmış sayılır. Ovadaki bıldırcını teybin başına toplayanları Allah tez zamanda vaz geçirsin. Daha da söylencek var da, burada yazılmaz. Ben böylesine rastlarsam görmezden gelmem, o kadar söyliyeyim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Köksal GEDİKLİ

• *
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2011, 01:44:08 »
Bence sistem yanlış MAK kararlarını ne kadar doğru.Teyp kurulmasına gösterdiğimiz hassasiyeti hayvanların hergeçen gün yaşam alanlarının  ve meraların azalmasına göstermemiz de lazım. gün kısıtlamasıda saçma bence.28 eylül çarşamba ve bu c.tesi geceden çıktım ,pazar gündüz,çarşamba gündüz,c.tesi gene güzdüz etti 5 av günü benim gibi çalışan arkadaşlar ne yapacak? Hergün av açık olsa (bıldırcın ve çulluk için) kim hergün ava gidebilirki herkesin işi,bi ailesi var haftada en fazla  2 gün gider bence,kimse araştırdımı İstanbulda yapılacak köprü için ne kadar ormanın yok olup ne kadar ağacın kesildiğini,HES inşaatları için özellikle Karadenizde bütün derelerin yok olduğunu,hangi avcı derneğimiz veya arkadaşımız inşaatların durdurulması için ordaki halka destek verdi inşallah vermiştir , Karadenizin bazı illerinde bıldırcın ve çulluk hariç  çoğu avlar yasak,göç güzergahının  anavatanı ama dağ tepe konut doldu gidecek mera yok,Koca meşe ormanına 2 karaca salarlar çulluk yasak,sülün salarlar yasak,yasakta yasak...Sesimizi duyurmamız lazım hemde gür bi şekilde.
Köksal GEDİKLİ
1974 KOCAELİ

Çevrimdışı Köksal GEDİKLİ

• *
« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2011, 02:12:23 »
Avcı dernekleri bugüne kadar avcı için ve sürdürülebilir av yaban hayatı için ne yapmış ve bundan sonra ne yapacak bence hiç,mübarek insanlar bir gece denetime çıkın  gönüllü bizde geliriz bakın kim ışıkla çulluk vuruyo kim farla tavşan vuruyo denetimde daha etkin rol almalılar.kolluk kuvvetleri içinde bulunduğumuz bu günlerde kasetle ,farla uğraşmaz,Herkes kendini eleştirmeli denetimin olmadığı ülkemizde eline otomatik tüfeği alan ava çıkıyo kaz ve ördek avı için tamamda diğer avlar için etik değil bence,yerli bıldırcın vuruluyo diye eleştiri yapan,kuş kalmayacak diyen arkadaşlara bence sezon neden erken açılıyo diye ses çıkarmaları lazım,Ağusyos sonu sezon  açılsın ,kuş kendini bi toparlasın.anız kesilsin,köpekler daha iyi çalışsın,kimse anıza girmesin maalesef kendini bilmez çok arkadaşımız var,tüfek atarken kuş seçiyoz yavrumu anaçmı diye,ama 6 ayın verdiği bi heyacan var açıldımı gidiyoz imkanı olanada niye gittin niye vurdun ,kuşş kalmayacak demeleri yanlış diyecek çok daha şeyler var inşallah  iyiye doğru gider.
Köksal GEDİKLİ
1974 KOCAELİ

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• *
  • Av varsa avcı olur.
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2011, 02:51:36 »
Ya yapmayın ya Ben daha bıldırcını bırakın sesini duymadım.Neyi avlıyacaksınız ki limitler arttırılsın diyorsunuz.Aslında tüm komşu ülkelerle birlikte limiti bırakalım 2 sene komple yasaklansın.Çocuklarımızda onların kçpekleride av yapabilsin.Merak ediyorum olmayan kuşun limitini artırmanın faydası nedir?Amaç bıldırcını dünya üzerinden kaldırmak mı?Eğer amaç oysa tebrikler başarmanıza birşey kalmadı.Hadi gayret bir kaç tane kalmıştır herhalde
Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

Çevrimdışı Yusuf PULCU

• *
« Yanıtla #15 : 07 Ekim 2011, 10:11:23 »
aslında herkes herşeyin farkında ama yasalar yetersiz. BİR ÖNCEKİ forum da süleyman KAYACAN  abimin de değindiği gibi bazı bölgelerde bundan sonra orman konunu geçerli olacak sanırm.......
Yusuf PULCU
1982 BURDUR

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• *
« Yanıtla #16 : 07 Ekim 2011, 10:21:45 »
DOĞRU KONU DOĞRU SÖZLER AMA ELDEN GELEN BİR ŞEY YOK İNŞALLAH AV BİTMEDEN TÜM DÜNYADA DÜZENE BİNER...
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Hüseyin EKİNCİ

• *
  • 5334751516
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2011, 11:13:41 »
hala  bırbırımızı kandırıryoruz ya ya bırakın arkadaslar hangı bırımız avı bulunca lımıt tanıyoruz ya delı delıyı gorunce degnegını saklarmıs ne arkadaslar var burda en göz önünde ne teyipler kuruyor en ünlü av köpegi besleyenler önünde 40 kus limitler dahilinde ya biz asmısız adam denızın ortasında adaya teyip kuruyor bee ben dürüstüm arkadasım
 yeri geldimi limitide astıgım oluyor adam teyip kurmus adamın yakınında avlandıgımda iyi kardesimde bizim genelimiz calısan ınsanlarız bir pazar günümüz var limit  1 tavsan 2 keklik e adamda para imkan var 3 gün gidiyor 3 tavsan 6 keklik vuruyor o benım hakkımı yemıyormu hadi dürüst olun 300 400 km yok yaptık sabah daha ılk hava acmıs 200 mt yuruduk gürr tak tak limit doldu ben dönmem arkadas varmı donen hadi veya göle vardık  adaya oturdunuz bir alay ördek geldı tak  tak olduya 4 ördek limit doldu arkadan gelen ördege sıkmayan arkadas varmı ben sıkarım arkadasım gerısı bos ama diger bir yönümde evde keklik beslerim yavru  cıkarırım beslerım büyütürüm ava gittigim yere götütür salarım sincap bile cevizi yemeden önce kıcına ölcermiş cıkarmı dıye bizde avladıgımız kadarda korusak kollasak bişi olmaz ama biz kıcımıza bakmadan ne bulursak yıyoruz sonrası karın agrısı ele manzeret bulmaya gerek yok cunku hepımızdede suc var
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2011, 11:31:56 Gönderen: Hüseyin EKİNCİ »
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Hüsnü DİLMEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 07 Ekim 2011, 11:13:51 »
AVCILAR KIRAATHANESİ bölümünde      BİR ÇÖZÜM OLABİLİRMİ ACABA ??  diye başlıkla bir düşüncemi paylaştım rica etsem okurmusunuz
Hüsnü DİLMEN
1968 ISPARTA   0 533 389 79 79