Gönderen Konu: SATILIK!!!SATILIK!!!SATILIK!!!  (Okunma sayısı 19150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa KELEŞ

• *
Ynt: SATILIK!!!SATILIK!!!SATILIK!!!
« Yanıtla #25 : 29 Kasım 2011, 00:39:41 »
köpeği alırken anası babası avcımı av kanı yüksekmi bakacaksın .tabiki safkan olması gerekir.birde yavru köpek alıp kendin yetiştireceksin yani emek vereceksin nasıl istersen öyle yetişir sen ona o sana görünmez bir iple bağlı olacaksın.
Mustafa KELEŞ
1961 Kızılcahamam ANKARA

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #26 : 02 Aralık 2011, 09:49:12 »
LÜTFEN;

Paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı BÜYÜK HARF kullanmadan yapınız.
Büyük harf kullanmak kızgınlık,hakaret veyahut bağırmak anlamı taşımaktadır.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 02 Aralık 2011, 09:55:34 »
Hazır konu tekrardan güncelleşmişken köpek profösörü osman kardeşimi yeniden tebrik etmek istiyorum :)
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 02 Aralık 2011, 10:04:45 »
hüseyin kardeşim fikirler uyuşmayabilir çatışabilir ancak sizin üslubunuzda hiç hoş değil.alaycı vari mesajlarınızı yazmaya devam ediyorsunuz.yakışık kalmıyor.naçizane fikrim.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 02 Aralık 2011, 10:49:23 »
hüseyin kardeşim fikirler uyuşmayabilir çatışabilir ancak sizin üslubunuzda hiç hoş değil.alaycı vari mesajlarınızı yazmaya devam ediyorsunuz.yakışık kalmıyor.naçizane fikrim.

Suat abi.Siz bu işe gönül vermiş birisiniz.Sizi ve paylaşımlarınızı takip ediyorum.Ama bırakın benim tavrımın ne olduğuna osman karar versin öyle değil mi
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 02 Aralık 2011, 14:51:15 »
haklısın kardeşim.selamlar.rasgele.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Erdoğan KAPUCU

• *
« Yanıtla #31 : 03 Aralık 2011, 22:15:17 »
arkadaşlar aynı batım yavru köpekler bile avda aynı performansı vermezler boşuna tartışmayalım herkes köpeğini yavrudan bakıp büyütsün satın alınan köpeklerde mutlaka bir sıkıntı olur her köpek sahibi kadar avlanır saygılarımla rastgele
Erdoğan KAPUCU
1965-Karabük

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #32 : 05 Aralık 2011, 13:30:03 »
arkadaşlar aynı batım yavru köpekler bile avda aynı performansı vermezler boşuna tartışmayalım herkes köpeğini yavrudan bakıp büyütsün satın alınan köpeklerde mutlaka bir sıkıntı olur her köpek sahibi kadar avlanır saygılarımla rastgele
e

Erdoğan abimize katılıyorum evet; her köpek sahibi kadar avlanır avcı köpeği beğenmezse ya azıtır yada satar :)
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Erol KARAKUŞ

• *
« Yanıtla #33 : 09 Aralık 2011, 15:12:28 »
iyi olan köpeğimi parayla SATMAMMMMM
Erol KARAKUŞ
1960 istanbul

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• *
« Yanıtla #34 : 09 Aralık 2011, 15:29:45 »
2010 ağustusunda bende seter bir köpek aldım bu sitede ilana çıkmıştı engin karabacak arkadaş ilan vermişti av arkadaşının köpeğiydi aldım hiç de pişman olmadım halada avlanıyorum süperde avı var bu nasıl oluyor ozaman ben anlamadım av yapan köpek satılmaz diye bi kurall yok bence herkes her zaman köpeğini satabilir satmayada bilir bence bu şeklide konuşamnız doğru değil ama sizin tasarrufunuzdur bunada saygı duyarım iyi avlar
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Ramazan ASLAN

• *
  • Korucu
« Yanıtla #35 : 18 Aralık 2011, 18:51:31 »
selamın aleyküm avcı arkadaşlar  köpek alım satımlarda  site yönetimi uyarıyo  takan kim  adam köpek satıyo 3 veya 4 şakşakçı süper köpek bu köpek satılmaz gibi yazıyo millette almaya can atıyo  köpek alıcaksanız  hangi ildense sorun soruşturun adam avcımı canbaz mı  bence alan suçlu  satan degil  adamın avı oldugu şüpheli  secere falan filan satıyo köpegi  her zaman yazmışımdır  köpek alırken iyi araştırın  bende çok köpek sattım aldım  hiç şikayet eden olmadı aksine allah razı olsun dediler  halada arayıp hatırımı soruyolar  2 mera  3 av fotosu koydumu köpek tamam alınır sonrada bagırmaya başlıyonuz alırken aklınız nerde  iyi avcı köpegini satmaz  bende 3 köpek var örnegin 2 si yavru ilerde belki satabilirim  3 köpekle ava gitmek zor  ama bazıları bunu ticarete dökmüş  bu alemde neler görmüşsünüzdür adam foto atmış keklik avı fotosu arkasında agaçlarda çiçekler açmış  hal böyle olunca çok kandırlırsınız  kusurumuz varsa afola
Ramazan ASLAN
A Rh + 1963 İsmetiye BURSA   

Çevrimdışı Olcay AYTAÇER

• *
« Yanıtla #36 : 19 Aralık 2011, 19:20:20 »
Osman abim sonuna kadar haklı.Tebrikler osman abi.
Olcay AYTAÇER
1983 İZMİR    KENA--OLCAY MUHTEŞEM İKİLİ

gif image hosting

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 19 Aralık 2011, 19:54:16 »
... bu alemde neler görmüşsünüzdür adam foto atmış keklik avı fotosu arkasında agaçlarda çiçekler açmış ...
:) İyi yakalamışınız. Bilsek araştırırdık.

Bir konuda fikrimi yazayım. İyi köpeği avcı kolay kolay satmaz deniyor. Bence de doğrudur. Ava gidiyorsam satmam veya özel sebepleri olabilir. Fakat eğer bunun ticaretiyle uğraşıyorsam satmayıp ne yapayım. Böyle diyorum ama avcı olmayan birinin de köpeği ava hazırlayabileceğine şüphe duyarım. Çok yönden düşünmek araştırmak gerekli. Bakmadan para vermek çok riskli. Allah hepimize yardım etsin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 19 Aralık 2011, 19:59:59 »
köpek en iyi dosttur  satılmaz satılmaması gerek yavrular hariç tabii
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Olcay AYTAÇER

• *
« Yanıtla #39 : 19 Aralık 2011, 20:09:52 »
:) İyi yakalamışınız. Bilsek araştırırdık.

Bir konuda fikrimi yazayım. İyi köpeği avcı kolay kolay satmaz deniyor. Bence de doğrudur. Ava gidiyorsam satmam veya özel sebepleri olabilir. Fakat eğer bunun ticaretiyle uğraşıyorsam satmayıp ne yapayım. Böyle diyorum ama avcı olmayan birinin de köpeği ava hazırlayabileceğine şüphe duyarım. Çok yönden düşünmek araştırmak gerekli. Bakmadan para vermek çok riskli. Allah hepimize yardım etsin.

Volkan bey bu işin ticaretini yapıp devamlı ava götüren insanlarda var  hem kendisinin av masraflarını çıkarıyor hem bu işi yapıp ailesini geçindiriyor.Benim bu şekilde tanıtığım bu siteyede üye tanıdığım bir abim var adı MURAT ŞINLAKGÖZ çarşamba cumartesi pazar tüm köpekleri ile ava çıkar hepsi ile tek tek ilgilenir.Bu yüzden hem avcı hem ticareti yapan insanlarda olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden alacak kişinin köpeği almadan önce çok iyi şekilde  köpeğin sahibini araştıması ence daha önemli..
Olcay AYTAÇER
1983 İZMİR    KENA--OLCAY MUHTEŞEM İKİLİ

gif image hosting

Çevrimdışı İbrahim ÖZEL

• *
« Yanıtla #40 : 05 Şubat 2012, 09:44:04 »
Konunun açılması harika olmuş. Hem insanları tanımış oluyoruz manayla. Ben memur çocuğuyum,yıllarca babamın görevi nedeniyle yıllarca ülkemizin değişik yerlerinde gezdim. Daha sonra bende memur oldum ve 17 yıldır vatanımın birçok bölgesinde görev yaptım. Şimdide gemlikde veteriner okulunda görev yapıyorum. Yani insanları artık tanıyorum. Baba merakı mirasıdır avcılık bende. Çantacılıkla başladım bende birçoğunuz gibi baba, dede, amca yanlarında avcılığa. Çocukluktan beri köpek beslerim. İlgi alanım aslında iz takip ve devriye köpekleri (saldırgan köpekler). Ama hobimde av köpekleri. Yazılanlara bakıyorum aylardır. Yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamayacağım. Birde unutmadan yazayım çocukluktan beri av köpeği beslerim ama profesyonelce değil. 4 yıl öncesinde öğrendim sarıkafa pointer olduğunu siz anlayın bu sözümden. Çalıştığım işyerinin imkanları vardı doçent hocaları vsvs kendilerinden köpek hastalıkları tedavileri hatta ameliyatları konusunda tecrübelerinden yararlanarak ama görsel ama kendim uğraşarak bu konuda bilgi ve tecrübe edindim. 3.5 yıldırda av köpeği üretir, eğitir satarım. Harika köpeklerim oldu. Bunun yanında orta sınıf köpeklerimde oldu. Yazılanlara bakıyorum bazılarınıda tanıyorum ama yazdıkları sadece konuya müdahil olmak için yazmışlar. Bakıyorum butür şahıslara elline gerçekten güzel bir köpek geçirmişler ama avcılığına bakın yok şu nedenden yok bu nedenden şu zaman ava başladım bu zaman başladım hikayeleri. Milletin köpeklerine kuyruğu uzun başı kısa birsürü mazeret üstüne mazeret yazmayıda eksik etmezler. Yaklaşık 100 civarı 3 senede av camiasına köpek verdim. Kendi kümesimden olanların her zaman ardında durdum. Beğenmek görecelidir. Bu güne kadarda bana sen sözünün ardında durmadın diyen olamaz. Madem iyi köpek satılmazdı manisada fethiyede istanbulda trabzonda karsta erzurumda bilecikte mardinde adanada gaziantepde konyada izmitte vsvsvs halen köpeklerim avlanıyor. Öyleki kısa zamanda bu dediğimi başardım ve kendimi geliştirmek içinde halen çaba sarfediyorum. Bu işe gönül verdim ve kısmetse 20 yılımı doldurup sırf av ve köpek aşkımdan mesleği maaşsız emeklilik ile sonlandıracağım. Bana söylüyorlar işte senin hakkında konu açalım teşekürler adı altında sana olan güvenimizi bize yaptığın iyiliği anlatalım. Her zaman söylemişimdir. Kaliteli mal reklama ihtiyaç duymaz diye. Beni bu sitede uzun yıllar tanıyan var. Birkişide desinki sen şunu yaptın bunu yaptın. Her sene 5 bölgede avlanır köpeklerim av görsün diye şehir şehir gezerim. Öyle çok pahalıda köpek vermem kanları harika olduğu halde. Evraklı köpeğimde var evraksızda var. Hatta hediye ettiğim köpeklerin isimlerini alt alta kağıda yazsak bu konuda atıp tutan 1-2 kişinin boyunu geçer. Satılan ve merada gördüğüm birsürü köpekde var ve harika av yapıyorlar. Şimdi bunu gemliğe satan arkadaşlara burdanda teşekür ediyorum. Her satılan köpek kötü olmaz arkadaşlar. İmkan meselesidir bazen. Bazende ihtiyaç. Adam memurdur tayini çıkar apartmana taşınır iş değiştirir zamanı olmaz vsvsvs. Yani ben şunu demeye getiriyorum. Bildiğiniz yada daha önce köpek satışı yapmış insanlardan köpek alın ama bu kişiler mutlaka avcı kişiliğide olan kişiler olsun sadece üretici olmasınlar. Hatta mümkünse o kişilerden bile köpek alırken bile meraya çıkartıp alın. Burda alan sadece mağdur değil sen kabul edip gönder köpeği diyosun sonra köpeğin şusu var busu var diyosun. Köpekler sahip değiştirince huy değiştirirler çünkü yeni sahipleri eskisi gibi aynı tavırla yaklaşmaz. Eskisi dövüyodur köpek sıkılgandır yenisi şımartıyordur köpekler harikalar yaratır. Yada tam tersi. Birde şu köpeğin yeni sahibine alışması konusunda atıp tutanlara geleyim. İnsanız görüyoruz konuşuyoruz düşünüyoruz vsvs değilmi? Yeni evimize taşındığımızda bile ne zaman o eve alışılıyor. Köpek yeni evine geliyor hayt huyt deniyor köpeğe kötü davranılıyor. Yada tam tersi harika beslenilip davranılıyor. Ne olursa olsun bu durumda aynı insanlar gibidir. Hemen ortama giren insanda var belli süre insanlara yaklaşamayanda var. Neden köpekde olmuyor bu. Köpek arabamı kardeşim sana geldiğinde marşına basıp kullanmaya başlayasın. Başka konuda bir dostum yazmış postaneden gönderme parasını gönderdim hediye köpeğim gelmedi diye. Yav Allah aşkına araştırmadan etmeden hediye denilince hemen hediye edilecek mala sahiplenmeye çalışıyoruz ama sonuç alamayacındada kızıyoruz dolandırıldık diye feryat figan ediyoruz. Bazen butür konuları görünce dolandırandan çok suçu dolandırıldanda buluyorum. Unutmayın dostlar avlamayan köpek %10 dur. Yetiştirmesini bildikden sonra. Özellikler yavru alan arkadaşlara sesleniyorum. Buna büyük alanlarda dahil. Köpeğiniz size geldiğinde 2 hafta köpeği ava götürmeyin ve bu süre zarfında köpeğinizle iletişim kurun size güvenmesini sağlayın. Köpeğiniz enikse arkadaşlarınızla gittiğiniz merada siz ayrılın köpek habersiz şekilde aniden 4-5 tüfek sesiyle irkilmesin. Tüfek sesini kaldıran var ama ürkende çok. Büyük köpekler dahil köpeğiniz elinize geçtiği gün ava götürülüp yanında 3-5 tüfek patladığında köpek sahibini arar baktı yok onun gördüğü kişinin yanına gider kuyruğu bacak arasında sonra uğraş dur. Köpeği sözde merada almışınızdır tüfek sesine alışkın olduğunu biliyosunuzdur ama bu olayda her nedense hemen eski sahibine suç atılır türlü mazeretlerle. Neyse dostlar siz siz olun önce kendinizi emniyete alın insanlarla tanışın büyük köpeklerinizi  merada alın küçük köpeklerinize zaman ayırın sezon kapalıda olsa merada dolaştırın. Hiçkimsenin kazıklanmaması dileklerimle.
KALIN SAĞICAKLA....
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2012, 09:48:22 Gönderen: İbrahim ÖZEL »
İbrahim ÖZEL 05304684000
[email protected] 1976 Bursa-Adana  

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• *
« Yanıtla #41 : 07 Şubat 2012, 10:38:55 »
komutanım süper açıklamışsınız elinize sağlık... tanıdığın kişiden köpek almak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. ben babamın teyzeoğlundan 2011 mart ayında erkek drahthaar aldım. sezona kadar baktım ve bu sezon onunla avlandım. iyiki almışım. her şeyiyle çok güzel bir köpek. ne kavgası var ne itaatsızlığı var. ava fazla girmediğini söylemişti bu sezon her hafta götürdüm. bıldırcından başladım keklikle bitirdim sezonu. ve kekliğide çözdü artık. mart 2012de 2 yaşı bitecek. önümüzdeki sezon dahada iyi olacağından eminim. bence tanıdığınız kişilerden veya sitedeki değerli abilerden kardeşlerden köpek alınması taraftarıyım. satış ilanı koyan birisinin tanımıyorsam önce kaç ileti gönedrdiğine bakarım. yeni ise es geçerim. çünkü o sadece satmak için burdadır. haksızsam kusuruma bakmayın. benim fikrim bu. hayırlı günler dilerim....
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 07 Şubat 2012, 11:16:25 »
arkadaşlar  yorumların çoğunda iyi köpek satılmaz gibi hemfikir oluşmuş ,bence elinde 1 tane iyi köpek olan avcı köpeğini satmaz ,elinde 1 den fazla köpek varsa bir sebepten dolayı 2 sinden birini satmak zorundaysa en iyi köpeğini satmaz,ama satılığa çıkan köpen kötü köpek olduğu için satılık değildir, elinde kalan köpek ondan, üstündür ,benimde sezon başı 2 köpeğim vardı birini satmak zorunda kaldım 14 aylık zeyna adlı köpeğimi bu siteden satdım usta köpek fiyatına 2 aylık muayer verdim,bu köpek kötümüydü süperdi ,ama elimdeki ondan iyiydi,şimdi alan arkaşı aradığımda zeynayı sorduğumda sorun yok zeyna şovlarına devam ediyor diyor,yani alan memnun satan memnun,,teşekürler
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 11:19:37 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 07 Şubat 2012, 11:26:24 »
ARKADAŞLAR HERKEZ YORUM YAPAR KÖPEK SATANLAR SİTEDE HEP AYNI KİŞİLER TAKİP EDİN HEPSİ SİMSAR AVCI DEGİL GİDİN Bİ GARİBANDAN ALINDA BARİ HAYIRLI YERE GİTSİN PARALAR HERKEZİN PARASIDA KÖPEĞİDE KENDİNE ONADA LAFIMIZ YOK AMA BEN TEKRAR HATIRLATIYORUMGERÇEK  İYİ AVCI İYİ KÖPEĞİNİ SERVET VERSELER SATMAZ KİMSE MASAL ANLATMASIN....
EYVALLAH...
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
  • !!!!!!!COK vuran değil PAYLAŞMAYI BİLEN.!! AVCIDIR
« Yanıtla #44 : 20 Şubat 2012, 01:34:55 »
Aynen katılıyorum kardesim secere kıf başka av başkadır süs köpegigiyle av köpegini arasında fark vardır
Haaa av kanı yüksektir av yapar ayrıkonu köpek cifliklerinde  ev tavsanıyla kafeste keklik bıdırcınla  merada ava alıştırmak ve mayer demek başka  bahcede suni avla eyitmek muayer demek başkadır.
köpegin kımlinin ırk garantili olmasının önemi büyük
Birkere su konuya bir acıklık getirelim Eyer av yapıcaksanız KÖPEK muayerine bakılarak Avcıda alınır.
 Vatandaşın bıtranesi 2 barak av köpegine 15000tl istiyor yaban tv satılık av köpeleri bölümünde o paraya ikitane dötdörtlük tavşan köpegi birtane 4x4 jip bitane tüfek alırım
Ben 2009 da   bircift petit gasgonu 2000tl aldım onların yavrularınıda 1 tanesini 300 tl den verdim eşi benzeri yok secereli dedesi su ninesi bu diye kasmaya gerek yok sonucta bir dot  bir arkadaş kazaındım. herkezin fikrine ve görüşüne sayılıyım ama abartmamak kaydıyla  herkeze rastgelee.

PETİT GASGONLA VALANMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #45 : 05 Nisan 2012, 15:07:27 »
Bende kendimden bildiğim içim şöyle bir not düşmek istiyorum; Herkezin yavru yetiştirme şansı, becerisi ve zamanı yok. Mecburen yetişmiş bir köpek almak zorunda kalıyoruz. haftada sadece bir gün iznimiz var, haftada bir gün ilgilenerek köpek yetiştiremiyoruz, bunu denedik olmadı. Veya örneğin benim bir pointer im var ama Bretonları ve Kurzhaar ları daha çok beğeniyorum değiştirmek istiyorum. Bakıyorum ilanlarda Kurzhaar ı olan bazı üyeler pointer alıp Kurzhaar ları satıyorlar. Şimdi bu köpeklerin hepsi kötü diyebilirmiyiz. Zevk meselesi. Tabiki su istimal edenler mutlaka vardır, genelleme yapmamak lazım. Herkeze saygı ve selamlar.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Ali EDİZ

• *
« Yanıtla #46 : 06 Nisan 2012, 11:49:56 »
Arkadaşlar konuya şöle bi göz attım bana göre doğru olan köpeği tanıdıklarınızın tanıdığından alın derim vay köpek alışması lazımmış vay şöleymiş bunlar hikaye köpek sizi tanıdıktan sonra gerisi iyi köpek için boş vay alışacakmış vay bilmem neolacakmış bu işin üç kağıtçılığının başladığı noktadır ben siteden çok köpek aldım çok köpekte verdim bütün köpekleride aldığım günün ertesi günü ava çıkardım silahtan korkanını görmedim sahibine yabancılığı olan köpeğin ava çıkarılmamasındaki tek sebeb dağda kaybolma riskidir köpek sahibini arayacağı için tüfek sesi gelen her yöne gider baktı bulamadı en aşina olduğu siz yanınıza geri döner fakat geri sizi bulamam ihtimalide olabilir o yüzden götürülmesi tavsiye edilmez ava adaptasyon ve aportu  ayrı bişey tüfekten korkma kuş kovalama kuşu pas geçme 40 lık alayın içine girp harıltıya neoluyo burda diye şaşkın şaşkın bakmak başka bişey avcı köpek tüfekten korkmayı boş ver irkilmez bile bunu kim sölerse yalan söler.

köpek alırken dikkat edeceğiniz hususlar.
1.köpeğin kimden alındığı nasıl biri olduğu çevresinde sizin samimi olduğunuz fakat ona uzak kişilerden soruşturun.
2.kendini ve köpeğini çok öven insanlardan köpek almayınız benim için arkadaşlık dostluk kardeşlik önemlidir vs vs bunları ön planda tutmaya çalışıpta sadece köpekten çok kendi dürüstlüğünü kanıtlamaya çalışan adam zaten sahtekardır.
3.köpeğin hangi kandan geldiğini anne ve babalarının kimlerde olduğunu öğrenin telefonla arayıp görüşün ve aynı batım kardeşlerin kimlerde olduğunu mümkünse irtibat numaralarını alın onlarla görüşün köpekleri nasıl avcılıkları nasıl.
4.yavru beslemeye vakti zamanı olmayan haftada 1 gün zor bela ava giden insanlar yavru köpek  almasın en az 3 4 yaşına gelmemiş köpeğide almasınlar.
5.köpeğinizi aldığınız bölgenin merası sizin avlanacağınız meraya uygun bölgelerde av yapmış köpekleri almanız herzaman avantajınızadır.
6.aldığınız köpeği merada görün misafir avlağında değil gerçek avlakta yoksa vidosuna isteyin oda yoksa almayın.
7.bazı adamlar vardır kötü köpek satmaz vede beslemez tabi bu işin ticaretini layıkıyla yapan insanlar murat akgün .tahsin şanal .berkun eken ,ramazan kodal ,izet postalıoğlu,ilhami kaya kusura bakmayın ben ingilizcileri yazdım bu arkadaşlardan gözü kapalı köpek ala bilirsiniz neden dürüstlük ve samimiyetleriyle insanların beğenisini kazanmışlar ve belli bir kalite yakalamışlar.
birde bazı arkadaşlarımız köpeği bilsin bilmesin güzel köpek alan satan hayrını görsün bu tip mesajlar insanları etkiliyo bu tip yorumları yazaken neye göre güzel köpek bilmeden görmeden yorum yapmayalım insanları etkileyip yanlış kararlar vermelerini sağlıyoruz.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 12:35:45 Gönderen: Ali EDİZ »
Ali EDİZ
1977
 ANKARA