Gönderen Konu: kene ye karşı ne yapmalıyız  (Okunma sayısı 2060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan MİSKİ

• *
kene ye karşı ne yapmalıyız
« : 19 Mayıs 2010, 20:20:16 »
slm avcı dostlar. ben iç anadolu bölgesinde yaşıyorum hepinizin bildigi üzerede öldürücü kenelerin yogun oldugu bölge iç anadolu. her ava çıktıgımızda köpekelrin ve bizim üzerimize sayısız kene geliyor.bu kene illetinden korunmak için ne yapmamız gerek lütfen tecrübesi olana rakadaşalr cevap yazsın. saygılar
Hasan MİSKİ
1978 yozgat

Çevrimdışı İsa ATAGÜN

• *
    • Paylaşımın Yeni Platformu
Ynt: kene ye karşı ne yapmalıyız
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 15:43:16 »
hasan kardeşim sizin için birşey söyleyemem ama köpeklerniz için veteriner hekimden bir dış parazit ilacı  alıp  tarif edildiği şekilde köpeğinize  uygularsanız  olumlu sonuç alacağınızdan eminim aynı mewzu benim başımda  geldi  weteriner bir arkadaşımdan ismini şuanda  hatırlamadığım bir ilaç alıp camsil şişesine 4 derece boşaltıp üzerine  su ekledim dolacak şekilde ve köpeğin ağzına gözlerine gelmeyecek şekilde köpeği o ilaçlı suyla yıkadım şuanda  öyle bir sorunum yok veteriner  arkadaşım bunu ayda  bir tekrar etmemi  tavsiye  eti  bence  veteriner  hekim arkadaşlar  size yardımcı  olabilecek ilk kişilerdir
Asalet Kişinin Kendi Davranışları neticesinde Kendisine Yakıştırılandır Bana Tek Cümle Kurmadan Beni Yargılamaya Kalkmadan Kendini Yargıla Sorgula ''Eğrim Yok Diyenin Düzü Olmaz''

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: kene ye karşı ne yapmalıyız
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 16:13:30 »
Ahmet bey KENAZ pireler içinde etkilimidir?
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale