Gönderen Konu: İlk Tüfeğim Pompalı Olacak Ama....  (Okunma sayısı 3599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahmut BULUT 38

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İlk Tüfeğim Pompalı Olacak Ama....
« : 26 Mayıs 2012, 12:31:53 »
Nasıl bir şey alsam karar veremedim. Siz değerli forum üyelerine sorup tartışarak karar vermek istiyorum.

Ben pompalı tüfek düşünüyorum. Biliyorum pompalı ile av yapamazsın, seri kullanamazsın diyenler olacak.

http://mahmutogluav.com/detay.asp?id=1498 

Bu tüfek hoşuma gitti ucuz olması çift namlu vermesi bakımından sizce nasıl? fişek seçer mi acaba?

Birde namlu boyu 55 den kısa olanlar avlanamaz diyende var, tüfeğin toplam uzunlu 98 cm den büyük olması yeterli diyende bu konuda da kafam karışmış durumda.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Mahmut BULUT
1990 KAYSERİ

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: İlk Tüfeğim Pompalı Olacak Ama....
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2012, 14:30:52 »
Atalarımız ne der kulak vermek lazım
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2012, 15:17:45 »
Pompalı av tüfeği değil,savunma tüfeğidir av yapmıcam diyorsan bişey diyemem ama avlanacaksan Ben hiç bulaşma derim,ucuz diye alıyorum diyosun ama o parayı bence çöpe atıyorsun şu anda kafanda iyi düşünceler olabilir ancak bir kaç av kaçırdıktan sonra o tüfeği kırarsın bile :) birazdaha bekle para biriktir iyi bir yarı oto al derim,bu tüfeğin nakit fiyatı 600 tl 200-250 daha koy hatsanın otomatiğini al keyfine bak kafanda soru işareti kalmasın.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2012, 17:43:28 »
Tüfeği tanımıyorum, al alma diyemem ama pompalıyı av için de savunma amaçlı da kullanabilirsin. Alışmanın kolay olmayacağını zaten kabul ettiğine göre denemek keyfinize kalmış. Fişek seçme olmaması lazım ama değişik uzunluklu fişeklerle sorun olması ihtimali hemen her tüfekte var. Mesela 76mm fişeklerle doldur boşalt sorun olmazken 67 veya 70 mm fişeklerle  olabilir veya başka türlü. Fakat bu otomatiklerde de geçerli. Yani pompalı ve yarı otomatiklerde problemlerden biri değişik uzunlukta fişekler kullanıldığında besleme veya çıkarma hatası vermesi. İlla olur demiyorum. Olursa da iade edersiniz, sizin meseleniz değil, düzgün yapmaları gerekir.

Bence tüfeği elinize alıp görmeniz lazım. Ne tüfekler gördüm, fotoda başka, elde başka görünüyor. Bundan kullanan olsa keşke de size yardım etse. Bir de satıcıyı iyi tanımaya çalışın. Kimi satıcı sattıktan sonra sizi tanımaz. Buna dikkat edin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2012, 18:27:35 »
Üzümlü de Zafer Silah Sanayi nin üretimi Kanadalı Weatherby e ürettiği PA-08 pompalıdan alabilirsin...
http://www.thetruthaboutguns.com/2011/01/benjamin-t-shotzberger/gu-review-weatherby-pa-08-upland-shotgun/
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Ahmet BÜYÜKBAYRAM

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2012, 21:38:16 »
 O0

Mahmut Kardeşim avcılık kurallarında saçma maddeler var otomatik pompalı farketmez fişek sınırı takozlu1+1 ona göre karar ver. ;D
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Mahmut BULUT 38

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2012, 08:57:29 »
Zaman ayırıp fikir verdiğiniz için teşekkür ederim. Keşke tüfeği inceleme fırsatım olsa fakat Çankırıya gidemem. Mahmutoğlu av nasıl bir kimse tanımam daha önce herhangi bir alış verişim olmadı bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum. Bir de namlu boyu hakkında kesin bir şeyler söylerseniz 51 ile yakalanınca el koymasınlar sonra.
Mahmut BULUT
1990 KAYSERİ

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2012, 11:04:12 »
Namlu boyu 47 cm den kısa olmayacak diye biliyorum. 51 cm çifteler biliyorum kullanılıyor. Problem yok yani.