Gönderen Konu: Huğlu Süper Poze 104A Trap Modifikasyonu?  (Okunma sayısı 3234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağdaş DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Trap Shooting
Huğlu Süper Poze 104A Trap Modifikasyonu?
« : 21 Şubat 2014, 11:35:00 »
Merhaba,

Tanışma başlığımda kısa bir süre sonra bir trap tüfeği alacağımı söylemiştim ancak o mesajı yazdıktan sonra bazı durumlar oldu ve ne yazık ki yeni tüfek alma planlarımı bir süre ertelemek durumunda kaldım.

Benim merak ettiğim elimdeki Huğlu Süper Poze 104A modelini trap atışı için daha uygun hale getirmek için modifiye edip edemeyeceğim?

Bilgisi olan abilerim yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler
1987 Kuşadası

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Ynt: Huğlu Süper Poze 104A Trap Modifikasyonu?
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2014, 11:49:49 »
Merhaba,

Tanışma başlığımda kısa bir süre sonra bir trap tüfeği alacağımı söylemiştim ancak o mesajı yazdıktan sonra bazı durumlar oldu ve ne yazık ki yeni tüfek alma planlarımı bir süre ertelemek durumunda kaldım.

Benim merak ettiğim elimdeki Huğlu Süper Poze 104A modelini trap atışı için daha uygun hale getirmek için modifiye edip edemeyeceğim?

Bilgisi olan abilerim yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler

orjinal dipçiğinden ayrı bi tane trap dipçiği yaptırırsınız biraz dik bir dipçik,oldu trap tüfeği..kaç model elinizdeki silah bilmiyorum ama trap tüfeği kadar vardır zaten ağırlığı..dipçiğide yaptırınca tam bi trap tüfeği olur..ava gideceğiniz zamanda orjinal dipçiği takarsınız olur biter..

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2014, 13:10:16 »
Modifiye olur, tek tetik için ben Ali AĞIR ustayla konuştum olur demişti, dipçik zaten oluyor, istersen ayarlı istersen ölçülerine göre yapıyor Ali usta. OLmaycak diye bir şey yok şu dünyada. Eğer namlu boyun şoklarında uygunsa sana 600 tl civarına mal olur 104a trap modeli çıkarmak.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2014, 15:36:51 »
Tüfek eskiyse muhtemelen 76 namludur. şokları da fix 1  2 olması lazım .Ben gayet başarılı bir şekilde kullanmıştım bendekini.Olur yani ölçülerinize göre kundak dipcik yaptırırsanız tadından yenmez
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Çağdaş DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Trap Shooting
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2014, 11:18:25 »
orjinal dipçiğinden ayrı bi tane trap dipçiği yaptırırsınız biraz dik bir dipçik,oldu trap tüfeği..kaç model elinizdeki silah bilmiyorum ama trap tüfeği kadar vardır zaten ağırlığı..dipçiğide yaptırınca tam bi trap tüfeği olur..ava gideceğiniz zamanda orjinal dipçiği takarsınız olur biter..

Teşekkürler Şahin abi. 1993 model tüfek. Yanlış hatırlamıyorsam 3 Kilo'nun biraz üstünde olması lazım.

Modifiye olur, tek tetik için ben Ali AĞIR ustayla konuştum olur demişti, dipçik zaten oluyor, istersen ayarlı istersen ölçülerine göre yapıyor Ali usta. OLmaycak diye bir şey yok şu dünyada. Eğer namlu boyun şoklarında uygunsa sana 600 tl civarına mal olur 104a trap modeli çıkarmak.

Teşekkürler Ümit abi. Peki Ali usta nerede yaşıyor? Kargo yoluyla işlem yapmak mümkün olur mu sence?

Namlu boyu konusunda endişeliyim, sanırım 71 namlu. Akşam eve gittiğimde tam olarak tekrar bakacağım.

Tüfek eskiyse muhtemelen 76 namludur. şokları da fix 1  2 olması lazım .Ben gayet başarılı bir şekilde kullanmıştım bendekini.Olur yani ölçülerinize göre kundak dipcik yaptırırsanız tadından yenmez

Teşekkürler Hüseyin abi. 1993 Tüfek, ama sanırım namlu 71. Şoklar konusunda hiç bir fikrim yok, ne olduğunu da açıklarsan bir şey daha öğrenmiş olurum.
1987 Kuşadası

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2014, 12:19:28 »
Çağdaş kardeşim, Ali usta Konya'da sitemizde üyedir. Kargo yoluyla işini halleder, tüfeğini ve ruhsat fotokopisini göndersen yeter. Şoklar konusunda el kundağını çıkar namlunun kilit yerine yakın namlu üstlerinde kesirli 1/4, 2/4, 3/4, 4/4 yazar onlara bakarsın ona gre karar verirsin.

Ali usta profili http://avlakforum.com/forum/profile/hu%F0lulu/
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2014, 12:28:36 »
bence hiç uğraşma
zaten 300/500 harcayacaksın bu tüfeği uydurmaya
zaten 71 namludan trap olmaz  , biraz daha sık dişini üzerine
300/500 daha ayarla , 1000 lira civarında yerli  düzgün bişey
bulursun araştırdım mı
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul