Gönderen Konu: Fiochi trap fisegi nasil?  (Okunma sayısı 1741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Fiochi trap fisegi nasil?
« : 01 Ekim 2016, 14:09:55 »
Arkadaslar fiochi trap fisegi uveyik ve bildircinda is gorurmu almayi dusunuyorum yaz fisegi olarak 28 gr ile 24 gr arasindaki sacma farki ne kadar hep karavanami olur :)
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Remzi KARSLI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Fiochi trap fisegi nasil?
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2016, 21:59:57 »
Trap fişegiyle av yapan çok ama bana göre trap saçmaları çelik yada daha sert olduğu için çokta randımanlı olacagını sanmıyorum
  • Huglu
1966-Kahramanmaras

The following users thanked this post: İsmail CEYLAN 16

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• *
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2016, 23:36:54 »
Genel anlamda trap fişeği üveyik ve birazda keklik için olur ancak bıldırcına (bence) uygun düşmez çok hırpalar kuşu saçma iriliği ve hızı sebebiyle söylüyorum .
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Mehmet ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2016, 21:21:46 »
İsmail Bey trap fişeği bilindiği gibi 24 gram 7,5 numara saçmadan oluşan bir fişektir bu fişekler av vurmak değilde sadece plağı parçalamak adına üretildiği için avda ki performansı çok düşük olacaktır
32 gram bir av fişeğinde 1.60 gram veya 1.70 gram barut bulunur ama trap fişeklerinde de aşşağı yukarı bu ağırlıklarda barut bulunur. Dolasıyla trap fişeği çok sert patlayan bir fişektir çünkü amac hızlı hedefe ulaşmak ve plağı parçalamak. Bunu da barutu arttırarak yapmak mümkündür. Lakin ben bazı trap fişeklerinde maliyeti artacağı için barutu arttırmak yerine fişeğin yapım esnasında basıncının arttırıldığını düşünüyorum ve böyle duymuştum. Yani bu şekilde olan bir fişek ile av vurabilirsiniz ama benim için avcılık avın vurulması değildir sadece. Avın kansız ve acı çekmeden ele geçmesidir. Zaten denersenizde göreceksiniz dediklerimi. Uzun lafın kısası kesinlikle trap fişeği kullanmayın derim trap fişekleri ava uygun değildir. Saygılarımı sunarım..
1993-SALİHLİ-MANİSA---ELEKTİK TEKNİSYENİ

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2016, 22:41:02 »
Yorum yapan herkese tesekkur ederim yerli fiseklere devam en iyisi her zaman yaptigim gibi bior tapa 28 ve 30 gr 8-9 no sacma macera aramamak lazim :)benim icinde hayvana eziyet etmemek gerek delio gectikten sonra ilerde dusmesi kotu vurulmasin daha iyi
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA