Gönderen Konu: AKDAŞ 312 SE ''Amatör'' Atış Testi  (Okunma sayısı 3049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
AKDAŞ 312 SE ''Amatör'' Atış Testi
« : 12 Şubat 2014, 14:31:21 »
Arkadaşlar merhaba, Yeni tüfeğimle amatör bir test yaptım ve paylaşmak istedim.Amacım kesinlikle profesyonel bir test sonucu çıkarmak değil öyle bir gayretim yok.
Profesyonel pattern testi için Lütfen Bakınız.(http://avlakforum.com/forum/akdas-av-tufekleri/312-se-grupman-testi/ 

Geçenlerde avda bir atışımda alt namlunun alt atıyor hissi doğmuştu kendimce 70 cm uzunluğunda 50 cm genişliğinde mukavvalara adımlayarak desteksiz deneme atışları yaptım. Genelde alt namluda onu kullandığım için sadece yarım şok kullandım fişek 32 GR RC/6 Hedef sabit arazi toprak.Hava açık rüzgar pek yoktu.Elde ettiğim sonuçlar alt attığından ziyade sanki hafif sol alt atıyor gibi geldi.Ama muhtemelen hata bende.Sanki Atış yaparken sollu atıyorum usta tecrübeli avcılar gibi çok da atışda iyi olduğum söylenemez. Yine de atladığım noktalar olabilir genel saçma dağılımında ve isabet hakkında yorumlarınızı bekliyorum.not adım = ayak bir ayak 30cm hesaplanmıştır

kostenlos bilder hochladen
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 18:50:40 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Ayfa CEYHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AKDAŞ 312 SE ''Amatör'' Atış Testi
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2014, 16:14:15 »
Yapılan çalışma ve bi emek var eline sağlık ama 50.adım 15 mt.150.adım.45.mt doğrumu bu?
1980 ADANA

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2014, 16:26:31 »
Tüfek bariz sola çekiyor gibi duruyor atış hatası yoksa. Ayfa Bey, adın yürüyüş adımı değil sanırım ayaklar bir birine değecek şekilde atılmış yaklaşık 30cm hesap edilmiş.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2014, 16:30:29 »
elinize sağlık.
adım yerine ayak demek istediniz sanırım?
45 metre atışı saçmayı çok açmış gibi, şoku daraltmakta fayda olabilir. bir de atışlar sola çekmiş gibi. atışlar desteksiz mi yapıldı?
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2014, 16:35:58 »
Paylaşım için teşekkürler, sadece alt namluyla mı denediniz, üst namluda da POI solda mı kalıyor? eğer nişan hatası değilse şokla ilgili bir sorun olabilir mi?
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2014, 19:47:27 »
Gökay Bey emeğiniz için tebrik ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

Daha net sonuçlar elde edebilmek için daha büyük (1x1 ve üzeri) hedef kağıtları gerekecektir.
Belli bir mesafe sonrasında (Standart olarak birleşme noktası ortalama 28 metre diye biliyorum) alt ve üst namlu arasında fark meydana gelecektir.

Mümkünse testlerinizi sabit atışlarla ve standart kabul edilen 40 yarda (36,6 metre) mesafeli atışlarla pekiştirin.

Arzu ederseniz karşı ödemeli olarak fabrikaya gönderin, biz de bir kontrol edelim; varsa bir sorun hemen çözelim.

Genel olarak dağılım gayet güzel görünüyor.

Selamlar

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2014, 21:42:25 »
Ben tek kurşun atışının, hatta lazerin nişan-vuruş araştırmasına uygun olduğunu düşünmüyorum. Şu ilk resimdeki gibi atış tam destekli yapıldığında silahın vuruş durumu hakkında fevkalade değerli bilgi verir. Bunu başka bir konuda yazdığımı da hatırlıyorum. Tabi 36,5 m den yeterli büyüklükte hedefe atılınca da olur ama o mesafeden durumu anlamak biraz daha zor. Size öneri, o ilk resimdekini sımsıkı destekle atın. Ya da Ömer Bey'in önerisini değerlendirin. Doğrusu çok klas bir teklif. Kaçırılmaz. Tüm şokları da gönderin bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2014, 23:53:42 »
Atışları desteksiz yaptım ve nişan almayı da hesaba katarsak hata atışla alakalı olabilir.Ömer Bey teklifiniz için çok teşekkürler emin olmadan sizin vaktinizi de çalmak istemiyorum esasında ama insanın aklına bir kere kurt düştü mü kemiriyor.Sizden bu teklifi duymak dahi Akdaş'ın nasıl ciddiyetle tüfek ürettiğini gösteriyor.Yarın son birkez daha 36,6 metrede daha büyük bir kağıtla deneyeceğim eğer benzer sola yakın atış çıkarsa göndermek istiyorum ilginiz için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 00:07:17 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2014, 10:01:08 »
Destekli bir atış yapıldıysa sola çekiyor silahınız her atışta bu durum ortada. elinize sağlık paylaşım için teşekkürler
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)