Gönderen Konu: Yivli Tüfek Fişeklerinde Çeşit ve Stok Sorunları  (Okunma sayısı 208 defa)

Ufuk METİN ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ufuk METİN

• *
Tüfeğime uygun fişekleri araştırma esnasında 10'a yakın av bayiyi arayıp sorduğumda uzunca bir süredir 308 win için fişek tedariğinde zorlandıklarını söylediler. Sellier & Bellot fişek önerip duruyorlar ancak başka fişek ellerinde bulunmuyor. Bu konuda benim yaşadığım sıkıntıları yaşayanlar var mıdır ? Şu an tüfeğime fişek bulamıyorum. Bu sorunu çözebilmenin başka bir yolu var mı ? Bilenler aydınlatırlar ise memnun olurum. Teşekkürler.
  • Huğlu Ovis
  • Canik TP9 Sfx Mete
Üretim yılı : 1993 
İkamet : Ankara
Memleket: Nevşehir

Çevrimiçi Selahattin AKDAĞ

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Yivli Tüfek Fişeklerinde Çeşit ve Stok Sorunları
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2024, 23:25:50 »
Tüfeğime uygun fişekleri araştırma esnasında 10'a yakın av bayiyi arayıp sorduğumda uzunca bir süredir 308 win için fişek tedariğinde zorlandıklarını söylediler. Sellier & Bellot fişek önerip duruyorlar ancak başka fişek ellerinde bulunmuyor. Bu konuda benim yaşadığım sıkıntıları yaşayanlar var mıdır ? Şu an tüfeğime fişek bulamıyorum. Bu sorunu çözebilmenin başka bir yolu var mı ? Bilenler aydınlatırlar ise memnun olurum. Teşekkürler.
sanırım bunun ile ilgili tek sorun yaşayan siz değilsiniz bende 8x57js bulamıyorum bulduklarım da 1 çeşit seçenek yok ithalat ta sıkıntı var herhalde normalde bol seçenek olması lazım dı
1989-Mardin

The following users thanked this post: Ufuk METİN

Çevrimiçi Ufuk METİN

• *
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2024, 10:48:01 »
sanırım bunun ile ilgili tek sorun yaşayan siz değilsiniz bende 8x57js bulamıyorum bulduklarım da 1 çeşit seçenek yok ithalat ta sıkıntı var herhalde normalde bol seçenek olması lazım dı

Hem de gün geçtikçe artan taleplere bakılırsa bu pazara yönelmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. 308 win. de dahi tek çeşit var piyasada. Vasat bir durum.
  • Huğlu Ovis
  • Canik TP9 Sfx Mete
Memleket: Nevşehir

Çevrimiçi Selahattin AKDAĞ

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2024, 00:14:06 »
Hem de gün geçtikçe artan taleplere bakılırsa bu pazara yönelmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. 308 win. de dahi tek çeşit var piyasada. Vasat bir durum.
Önder Tunca ya 308 ile ilgili yazın belki yardımcı olur tabi lazım ise
1989-Mardin

Çevrimiçi Ufuk METİN

• *
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2024, 20:39:14 »
Önder Tunca ya 308 ile ilgili yazın belki yardımcı olur tabi lazım ise

İstanbul'a yolum düşer ise ulaşacağım. teşekkür ederim
  • Huğlu Ovis
  • Canik TP9 Sfx Mete