Gönderen Konu: kuyruk kesimi  (Okunma sayısı 10059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
kuyruk kesimi
« : 22 Şubat 2014, 10:49:56 »
kıyıpta köpeğmin kuyruğunu kestiremedim ileride bi sıkıtı veya bir problem çıkarır mı?
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Mehmet MUTLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: kuyruk kesimi
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2014, 11:46:48 »
Seterlerin kuyrukları kesilmez.
Mehmet MUTLU
1980-Kırklareli/Babaeski 
05375661200

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2014, 11:51:16 »
:) yok drahthaarımın kuyrugunu 3 aylık
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2014, 12:00:19 »
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2014, 12:00:24 »
Drahtar ve Kurzhaar köpekler diğer ırkların aksine daha zorlu ortamlar da da avlanabildiği için kuyrukların uç kısımları diğer ırklara daha fazla kanama ve tahriş olur buda köpeğin canını yakar ayrıca tip,endam ve derecelendirme bakımından kesimi uygun görülmüş.

gene de takdir senin.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2014, 12:08:40 »
edirnde zorlu mera yok güzel görünsün diyede kestirme taraftarı değilim acaba başka sorun açarmı mesela kuyruğuna saldırma gibi
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2014, 12:35:48 »
Drahtar ve Kurzhaar köpekler diğer ırkların aksine daha zorlu ortamlar da da avlanabildiği için kuyrukların uç kısımları diğer ırklara daha fazla kanama ve tahriş olur buda köpeğin canını yakar ayrıca tip,endam ve derecelendirme bakımından kesimi uygun görülmüş.

gene de takdir senin.

edirnde zorlu mera yok güzel görünsün diyede kestirme taraftarı değilim acaba başka sorun açarmı mesela kuyruğuna saldırma gibi

Selçuk bey açıklamayı yapmış..Başka bir sıkıntı çıkmaz..
Ama bende kuyruğun kesilmesi taraftarıyım..Daha önce kuyruğu kesilmemiş drahthaarlar gördüm...Hiç yakışmıyor..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Mehmet SERİN

• *
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2014, 12:46:15 »
 :)
Ali Bey ben olsam kestiririm Çünkü ilerde avda çok sıkıntı yaşar her ava gittiğinde kuyruğu kanar bu durum köpekte olumsuz sonuçlar doğurabirlir. Örneğin kanayan kuyruktan mikrop kapabirlir . Bende 3 yaşında pointer var her ava gittiğimde kuyruğu kan içinde köpeğin daha yavruyken kestirecektim avcı arkadaşlar pointerin kuyruğu kesilmez dediler. Şimdi kesmediğime pişmanım. Ama DD'ler tüylü köpek olduğu için pek kuyruğunun kanayacağını ve avda etkileneceklerini düşünmüyorum Kesmesende olur ama görüntüsü Şekilsiz olur. Ben Pointer kısa tüylü ve hareketli hayvan olduğundan avda çalıya dikene kuyruğunu çok çarptığından  ???Pointer lerin kuyruklarının kesilmesinden yanayım.  8) Saygılar
http://postimage.org/image/pyfu33bw3/
Mehmet SERİN
1986 MERSİN

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2014, 15:41:06 »
Kuyruklu drahthaar ve kurzhaar çok biçimsiz durur.
Teknik ve görsellik açısından kesilmesi uygundur.
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• *
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2014, 19:43:22 »
normalde kuyruk yavru 3 günlükken kesilir ama 3 ay olmus bunu uyusturarak tam kıkırdaktan kesilmesi lazım.Ve kesinlikle kestirin ileride kesmek daha zor olacaktır.
şekil acısından ve en önemli orman avlarında kuyruk cok fena kanıyor bilginize .saygılar
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2014, 23:10:37 »
Sırf şekil için ise kestirmeyin . Fakat çulluk gibi avlarda meralarınızın durumunu gözeterek gerekli ise kestirebilirsiniz . Zaten genel anestezi gerekir sanırım artık .
Bir de şu olay var köpeğinizi ömrünün sonuna kadar siz besleyecekseniz ve meralarınız sıkıntı yaratmaz ise kestirmeyin ama köpeğinizi ileride birine satabilir yada verebilirsiniz ve o kişinin meralarını da bilmeyeceğinizden kestirilmesi de uygun olabilir .
 Her ne kadar yazdığım mesaj çelişkili gibi görünse de iki sonucu da sebepleri ile yazmak istedim .  ben de drahthaar besliyorum ve kuyruğu kesik . Benim de köpeğim doğum yapacak ve ben hepsini kestireceğim . Karar sizin :)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2014, 23:27:08 »
Sırf şekil için ise kestirmeyin . Fakat çulluk gibi avlarda meralarınızın durumunu gözeterek gerekli ise kestirebilirsiniz . Zaten genel anestezi gerekir sanırım artık .
Bir de şu olay var köpeğinizi ömrünün sonuna kadar siz besleyecekseniz ve meralarınız sıkıntı yaratmaz ise kestirmeyin ama köpeğinizi ileride birine satabilir yada verebilirsiniz ve o kişinin meralarını da bilmeyeceğinizden kestirilmesi de uygun olabilir .
 Her ne kadar yazdığım mesaj çelişkili gibi görünse de iki sonucu da sebepleri ile yazmak istedim .  ben de drahthaar besliyorum ve kuyruğu kesik . Benim de köpeğim doğum yapacak ve ben hepsini kestireceğim . Karar sizin :)
Hayirli olsun Ersin bey Orkayi eslediniz mi, baba adayi kim acaba mahsuru yoksa paylasabir misiniz?
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2014, 10:37:23 »
7.boğumdan kestirin fakat iyi ve deneyimli bi veteriner yapsın uygulamayı
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
« Yanıtla #13 : 14 Mart 2014, 07:16:42 »
Drahthaar yavrularda kuyruk kesim işlemi doğumdan sonra ilk bir hafta içerisinde özellikle 3-4 günlükken yapılmalıdır. Hayvanların boyutları kana göre farklılık göstereceğinden kesimde buna uygun olarak yapılmalıdır. Kuyruk bir cetvel yardımıyla ölçülmeli, dişilerde %45 erkeklerde ise %40 oranında kalacak şekilde kesim yapılmalıdır. Özellikle avlanan drahthaarlarda kuyruk kesimi yapılması önemlidir. Kuyruğu diğer ırklara göre oldukça kalındır. Avlanırken sağa sola çarparak, dikenlikler de çok fazla kuyruk yaralanması gözlemlenir. Sağlıklı olanı kuyruğun kesilmesidir. Lakin İsveç gibi kuyruk kesimine izin verilmeyen bazı ülkelerde drahthaarların uzun kuyruklu olduğunu gözlemleyebiliriz. Türkiye'de de kuyruk kesimi yasak olmasına karşın, av köpeği gibi çalışan ırklarda kuyruk kesimi yasaldır.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2014, 09:32:09 »
Emrah abi av köpeklerinin kuyruk kesimi yasal demişsin ama hiçbir veteriner öyle söylemiyor bende öyle biliyordum bir tane veteriner buldum kuyruğunu kestirmek için ama dediğim gibi kıyamadım köpeğime kestirmedim  kestirmiyecemde kronik bir yara olmadığı sürece köpeğin güzel duruşu önemli değil benim için itaat etsin, bana bağlı olsun ve av yapsın yeter bağlılık ve itaat sorunumuz yok allah'a şükür sezon gelincede avını da görücez
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• *
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2014, 10:04:45 »
Ali Girgin kardeşim, Türkiyede bunca drahtar ve kurhzar besleyen, üreten avcı var, hepsi bu hayvanların kuyruğunu kestiriyor bir gereklilik olarak, sen avda kanayan kuyruk gördün mü? canıyanan hayvan  sürekli kanayan kuyruğunu av boyunca sağa sola o çalı senin bu çalı benim  vurup duracak yazık değilmi?
-sayın muhittin beyin dedeğine katılıyorum "normalde kuyruk yavru 3 günlükken kesilir ama 3 ay olmus bunu uyusturarak tam kıkırdaktan kesilmesi lazım.Ve kesinlikle kestirin ileride kesmek daha zor olacaktır.
şekil acısından ve en önemli orman avlarında kuyruk cok fena kanıyor bilginize " Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ..  sayğılar
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2014, 13:47:22 »
Ali kardeşim köpeğin kuyruğunu kestirip kestirmemek sana kalmış. İleride bu işlemi yaptırmak istediğin taktirde çok daha zor ve acılı olacak. Ayrıca ilgili kanunu sana aşağıya atıyorum.

HAYVANLARI KORUMA KANUNU

KANUN NO: 5199   / KABUL TARİHİ: 24-06-2004

İKİNCİ BÖLÜM: Hayvanlara Müdahaleler

MADDE 8. - Bir hayvan neslini yok edecek her türlü müdahale yasaktır.
Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbî amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez.
Ev ve süs hayvanının dış görünüşünü değiştirmeye yönelik veya diğer tedavi edici olmayan kuyruk ve kulak kesilmesi, ses tellerinin alınması ve tırnak ve dişlerinin sökülmesine yönelik  cerrahi müdahale yapılması yasaktır. Ancak bu yasaklamalara; bir veteriner hekimin, veteriner hekimliği uygulamaları ile ilgili tıbbî sebepler veya özel bir hayvanın yararı için gerektiğinde tedavi edici olmayan müdahaleyi gerekli görmesi veya üremenin önlenmesi durumlarında izin verilebilir.

Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak İstanbul Veterinerlik Fakültesi'nin fiyat listesinde, ikinci sayfada köpek kuyruk amputasyonu ve 2013 yılı fiyatını görebilirsin(2.Sayfa 101.221). Resmi bir kurum bile kuyruk kesimi için fiyatlandırma yapıyorsa, demek ki bu iş tamamen yasak değil.

İlgili Link
« Son Düzenleme: 14 Mart 2014, 13:59:33 Gönderen: Emrah ERDAL »
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2014, 15:52:47 »
Emrah abi 101.221 TEDAVI AMAÇLI KUYRUK AMPUTASYONU - KÖPEK ¨85
 dediğiniz bu sanırım legal olarak kuyruk kesimi bir hayvanın kedi veya köpek kuyruğunda kronik bir yara olduğu zaman yapılıyormuş.Veteriner hekim fotoğraflarını çekip yanılmıyorsam tarım bakanlığına gönderiyormuş onay gelince kesiliyormuş veterinerin dediği buydu bana ben kendime veteriner de buldum herşey dahil 100 tl o da sıkıntı değil en başta dediğim gibi EDİRNE ye geldiniz mi bilmiyorum rman yok denecek kadar az heryer tarla çok fazla çalılık bi alan da değil dağ taş deseniz oda yok ilk defa böyle böyle bi ırk besliyorum kıyamıyorumda kestirmeye
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 14 Mart 2014, 17:39:35 »
Hayvan haklarinda bile avci anne babadan gelen yavrunun kuyrugunun kesimine musade ediyor diye biliyorum.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 15 Mart 2014, 08:45:17 »
son hali
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2014, 18:04:24 »
 ALİ GİRGİN KARDEŞİM MERHABA. ALMAN DRAHTHAAR KÖPEĞİN ÖNCELİKLE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN, KAZASIZ, BELASIZ GÜZEL FERMALARINDA BOL AVLAR YAPARSIN VE BİZLERLEDE GÜZELLİKLERİNİ PAYLAŞIRSIN UMARIM.
  SENİN SORUN ÜZERİNE SANA DEĞERLİ GÖRÜŞ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM, ÖZELLİKLE EMRAH ERDAL ARKADAŞIM VE ERSİN TETİK BEYİN YAZDIKLARINA AYNEN KATILIYORUM, BU YÜZDEN TEKRAR YAZMAYACAĞIM AYNI ŞEYLERİ.
   BİRDEN FAZLA DEUTSCH DRAHTHAARI OLAN VE BESLEYEN BİR BÜYÜĞÜN OLARAK MERAK ETTİM, BU YAVRUYU EDİNDİĞİN KİŞİ NEDEN DAHA 3-5 GÜNLÜKKEN KESTİRMEMİŞ KUYRUĞUNU ?
   AYRICA KÖPEĞİNİN ANNESİ, BABASI HAKKINDADA BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM, BENDE SENDEN BUNU TALEP ETMİŞ OLAYIM. SELAM VE SEVGİLERİMLE.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2014, 18:06:11 Gönderen: Savaş KAYGISIZ »
1958-Ankara

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2014, 20:05:21 »
Ben kesmedigime pisman oldum avda ararken ormanlara carptigindan cok kaniyor kestirmenizi tavsiye ederim..
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 25 Mart 2014, 10:27:43 »
ALİ GİRGİN KARDEŞİM MERHABA. ALMAN DRAHTHAAR KÖPEĞİN ÖNCELİKLE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN, KAZASIZ, BELASIZ GÜZEL FERMALARINDA BOL AVLAR YAPARSIN VE BİZLERLEDE GÜZELLİKLERİNİ PAYLAŞIRSIN UMARIM.
  SENİN SORUN ÜZERİNE SANA DEĞERLİ GÖRÜŞ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM, ÖZELLİKLE EMRAH ERDAL ARKADAŞIM VE ERSİN TETİK BEYİN YAZDIKLARINA AYNEN KATILIYORUM, BU YÜZDEN TEKRAR YAZMAYACAĞIM AYNI ŞEYLERİ.
   BİRDEN FAZLA DEUTSCH DRAHTHAARI OLAN VE BESLEYEN BİR BÜYÜĞÜN OLARAK MERAK ETTİM, BU YAVRUYU EDİNDİĞİN KİŞİ NEDEN DAHA 3-5 GÜNLÜKKEN KESTİRMEMİŞ KUYRUĞUNU ?
   AYRICA KÖPEĞİNİN ANNESİ, BABASI HAKKINDADA BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM, BENDE SENDEN BUNU TALEP ETMİŞ OLAYIM. SELAM VE SEVGİLERİMLE.
Savaş bey köpeğimi yeniköyden bi arkadaştan aldım annede kendi köpeği babada oda köpeklerini lüleburgazdan bi üreticiden almış kardeşlerinin kuyrukları kesik sadece benim yavru kuyruklu köpeklerin avı çok güzel fermaları aramaları iz sürmeleri Edirnede yavrumu kim gördüyse çok beğendi drahthaar besleyenlerde dahil şuan köpeğimi evin içinde besliyorum bahçemde kanlı ishal hastalığı var yavru köpek yetişmiyo ve alman kurdum doğum yaptı o yüzden bahçeye koyamadım daha kısmetse bidahaki hafta koyucam köpek evimde kaldığı için daha sıkı bir bağ oldu köpeğimle aramda köpek değilde sanki çocuğum akşamları yatağa atlayıp eşimle aramızda yatıyo o yüzden de kıyamıyorum veterinerimle konuştum yukarıda dediğim gibi türkiyede kuyruk ve kulak kesimi yasak sağlık açısından bi problem olmadığı sürece kesmiyorlar ve aşıları devam ettiği içinde ikilemde kaldım kuyruk kesilince alıcağı ilaçlar yüzünden bağışıklık sistemi düşücek ilk hafta, vurulan aşılarda antikor üretemiyecek bu yüzden sıkıntı olucak aşılar bittikten sonra kıyabilirsem kestiricem inşallah
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 25 Mart 2014, 10:31:37 »
Bu arada bukadar çabuk öğrenebilen bir köpek olduğunu sanmıyordum beni çok şaşırttı bu ırk zorlanırım diye düşünüodum ama şimdiden otur ,yat ,bekle ,yuvarlan, çak gibi komutları öğrendi ferma ve aportu saymıorum bile
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 25 Mart 2014, 20:06:30 »
Savaş bey köpeğimi yeniköyden bi arkadaştan aldım annede kendi köpeği babada oda köpeklerini lüleburgazdan bi üreticiden almış kardeşlerinin kuyrukları kesik sadece benim yavru kuyruklu köpeklerin avı çok güzel fermaları aramaları iz sürmeleri Edirnede yavrumu kim gördüyse çok beğendi drahthaar besleyenlerde dahil şuan köpeğimi evin içinde besliyorum bahçemde kanlı ishal hastalığı var yavru köpek yetişmiyo ve alman kurdum doğum yaptı o yüzden bahçeye koyamadım daha kısmetse bidahaki hafta koyucam köpek evimde kaldığı için daha sıkı bir bağ oldu köpeğimle aramda köpek değilde sanki çocuğum akşamları yatağa atlayıp eşimle aramızda yatıyo o yüzden de kıyamıyorum veterinerimle konuştum yukarıda dediğim gibi türkiyede kuyruk ve kulak kesimi yasak sağlık açısından bi problem olmadığı sürece kesmiyorlar ve aşıları devam ettiği içinde ikilemde kaldım kuyruk kesilince alıcağı ilaçlar yüzünden bağışıklık sistemi düşücek ilk hafta, vurulan aşılarda antikor üretemiyecek bu yüzden sıkıntı olucak aşılar bittikten sonra kıyabilirsem kestiricem inşallah
     ALİ KARDEŞİM VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM SENDEN BİR YAŞ BÜYÜK ÇOCUĞUM VAR, ALLAH HEPİNİZİ KORUYUP, KOLLASIN. KUYRUK KESİMİNE GELİNCE SANA YAZACAKLARIMI İYİ DEĞERLENDİR VE ONA GÖRE KARARINI VER LÜTFEN.
   BİRKERE BAHÇENDEKİ HASTALIK KÖPEĞİN İÇİN EN BÜYÜK HAYATİ RİSK, BUNU STERİL ETMEN VE İLAÇLAMAN ÖNEMLİ, AŞILARI TAM OLARAK BİTMEDEN SOKAĞA, HELE BAHÇEYE HİÇ ÇIKARTMA.
   " SİZİN MERALARDA DİKEN ÇALI YOK DİYORSUN AMA MERADA GEVEN VB. DİKENLER MEVCUT HAYVAN ÇOK KUYRUK SALLADIĞINDAN SAĞA SOLA FARKINDA OLMADAN ZEDELENİR, BELKİ BİR SEFERDE OLMAZ AMA 2-3 HAFTA ÜST ÜSTE AVA GİDİNCE OVADA OLSA BU KUYRUK KANAMASI GERÇEKLEŞİR VE KÖPEĞE HEM BÜYÜK ACI VERİR (BAŞIMIZA GELDİĞİNDEN BİLİYORUM) GERÇEKTEN ÇOK ACI VERİR VE YAKLAŞIK 1 AYDAN ÖNCEDE İYİLEŞMEZ.
   BU HAYVAN İYİLEŞTİĞİNDE HER AVA GİTTİĞİNDE TEKRARLANIR VE KÖPEĞİN ÖLENE KADAR HEMEN HER AY BU IZDIRABI YAŞAR. ŞİMDİ KÖPEĞİN İÇİN BU PERİYODİK OLACAK ACI ÇEKMESİNE SEN NASIL DAYANACAK VEDE KATLANACAKSIN? (ANLIYORUMKİ HASSAS BİR KARDEŞİMSİN, KÖPEĞİNE BAĞLANDIĞINDANDA BELLİ OLUYOR) ONUN İÇİN BİR SEFERDE HALLET VE BİTİR BU İŞİ, KÖPEĞİNDE RAHAT EDER, SENDE İLERİDE " KEŞKE" DEMEZSİN.
  BİLİYORSUN İSTATİSTİKDE "DENEME-YANILMA YÖNTEMİ, EN GÜVENLİ VEDE EN PAHALLI BİR YÖNTEMDİR" SANA YUKARDA TECRÜBELERİNİ YAZAN AVCI ABİLERİN VE DOSTLARIN BU TECRÜBELERİ YAŞADIĞI İÇİN KUYRUK KESİMİNDE İSRARCI OLUYOR, SENDE AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEK YERİNE TAVSİYELERE GÖRE HAREKET ET DERİM. HAAA KÖPEĞİNİ AVA GÖTÜRMEYECEKSEN, DEVAMLI EVDE TUTACAKSAN ZATEN GEREK YOK, KARAR TAMAMEN SENİN.
   AYRICA ALMANYADA DRAHTHAAR BESLEMEK BİR STATÜ GÖSTERGESİDİR. DRAHTHAAR SAHİBİNİ EN ONURE EDEN SINAVDA ALMANYADA GERÇEKLEŞTİRİLEN "HEGEWALD"DIR. İNSAN VE HAYVAN HAKLARI YÖNÜNDEN BİZDEN ÇOK ÇOK ÖNDE OLAN ALMANLAR BU KÖPEĞİN KUYRUĞUNU KESTİRİYORSA BİR BİLDİKLERİ VAR DEMEKKİ.
    İNTERNETTE GİR LÜTFEN HEGEWALD DİYE, ARAMA MOTORUNDAKİ VİDEOLARA BAK LÜTFEN KUYRUKLU BİR DRAHTHAAR GÖREMEYECEKSİN. BU YAZDIKLARIM EMİN OL SENİ, KÖPEĞİNİN ACI ÇEKMEMESİ ADINA İKNA EDEBİLMEK İÇİNDİ, UMARIM BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN DOSTLARININ TAVSİYELERİNİ BİRDAHA GÖZDEN GEÇİRİR VE EN SAĞLIKLI KARARI YİNE SEN KENDİN VERİRSİN. SELAM VE SEVGİLERİMLE.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2014, 20:14:50 Gönderen: Savaş KAYGISIZ »
1958-Ankara