Gönderen Konu: Emzikli Kurzhaar performans sorunu  (Okunma sayısı 2049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Emzikli Kurzhaar performans sorunu
« : 25 Ağustos 2014, 16:45:12 »
Merhabalar, köpeğim 1 ay kadar önce doğum yaptı ve halsiz, isteksiz. Av hazırlığı için götürdüm meraya, bıldırcınlar ötüyor resmen ama köpeğim yonca tarlasında benim açtığım yolaktan gidiyor tarla içini karıştırmıyor. Yürürken dahi apışa apışa yürüyor. Bir el ateş ettim biraz hırslandı ama bıldırcını ne buldu ne kaldırdı ne ferma verdi öyle salak salak gezdi. Bu durumu iyileştirmek için ne gibi yollar izleyebilirim. Misal mama versem bu duruma özel halini düzeltebilir miyim? Zaten geçen hafta aşırı halsizdi ve ateşi yüksekti enjektör tedavisi gördü 3 gün iki ayrı ilaç ile. Yardımlarınızı bekliyorum. Kazasız belasız avlar ve avınız daim olsun diyorum. Selametle hoşçakalın.
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Emzikli Kurzhaar performans sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2014, 18:04:27 »
Denizlinin neresindensin.konuya gelince mahhalede bol bol gezdir. Zaten hayvan yavrulamış fazla zorlama manaya gelince enerji mamaları var Türkiye de en iyi enerji maması pet choice gittigidiyor dan alabilirsin. Çok kaliteli mama ben kullanıyorum çok iyi birazda ilgilenen sev (mama gri paketli av köpekleri için yazar) işallah düzelir ve güzel av geçirmesi dileğimle
Ahmet ÖZDEMİR
1978 İSTANBUL

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 19:25:58 »
Merhabalar, köpeğim 1 ay kadar önce doğum yaptı ve halsiz, isteksiz. Av hazırlığı için götürdüm meraya, bıldırcınlar ötüyor resmen ama köpeğim yonca tarlasında benim açtığım yolaktan gidiyor tarla içini karıştırmıyor. Yürürken dahi apışa apışa yürüyor. Bir el ateş ettim biraz hırslandı ama bıldırcını ne buldu ne kaldırdı ne ferma verdi öyle salak salak gezdi. Bu durumu iyileştirmek için ne gibi yollar izleyebilirim. Misal mama versem bu duruma özel halini düzeltebilir miyim? Zaten geçen hafta aşırı halsizdi ve ateşi yüksekti enjektör tedavisi gördü 3 gün iki ayrı ilaç ile. Yardımlarınızı bekliyorum. Kazasız belasız avlar ve avınız daim olsun diyorum. Selametle hoşçakalın.
şimdi ramazan bu konuda bıraz sen ısteklısın sezon açıldı ıcın ıcıne sığmaz ama o hayvanıda dusun sımdı yavrulamadan sonra tahmınımce bu yapması gayet normal Ahmet abının dedıgı gıbı belırlı aralıkta sureklı olmayacak sartla enerjı ıcerıklı mama ver bıraz ılgı alaka herseye bedel sen rahat ol sen kopegını bılıyosan av yaptıysan bence boşuna kaygılanıyosun bıraz sut ıcerıklı yoğurt peynır yumurta vs belırlı proteınle de destekle hayvan kendıne gelır yardımcı olabıldıysem ne mutlu ama hayvana fazla yüklenme bence.
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2014, 09:13:05 »
Köpeğimden de fazla birşey istemiyorum. Sadece avın düştüğü yeri tespit etse yeterli. Öyle koşup getirsin veya vızık vızık arayıp ferma versinde istemiyorum. peynir yoğurt zaten tüketiyor oldukça lakin mama takviyesi yapmamıştım birde onu deneyeyim. Emzikli olsa da yavruları yanından ayırıyorum emzirme zamanı yavruları bırakıyorum ki yavruları ayrıca zaten besliyorum. Rahatlıkla gıda tüketebiliyorlar ve zaten canavar gibiler silip süpürüyorlar.
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2014, 09:25:50 »
Köpeğimden de fazla birşey istemiyorum. Sadece avın düştüğü yeri tespit etse yeterli. Öyle koşup getirsin veya vızık vızık arayıp ferma versinde istemiyorum. peynir yoğurt zaten tüketiyor oldukça lakin mama takviyesi yapmamıştım birde onu deneyeyim. Emzikli olsa da yavruları yanından ayırıyorum emzirme zamanı yavruları bırakıyorum ki yavruları ayrıca zaten besliyorum. Rahatlıkla gıda tüketebiliyorlar ve zaten canavar gibiler silip süpürüyorlar.
yanı normal bence ramazan sen bıraz hayvanı rahatlat takviyeye devam bunun yanında bemıks tablet ver c vıtamını ver 2 günde bı adet bıraz daha kendıne gelır
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2014, 13:50:30 »
slm hocam bizim köpeklerdede o sorun oluyor ve herkeste var taki ilk yağmur düştümü toz ve kolular silinir işte o zaman gör köpeği bide kaç aydır yatıyor antrenmansız bir iki vur önünde günden güne farkı görcen hocam
1982-Mardin