Gönderen Konu: CUDİ DAĞI YANIYOR...  (Okunma sayısı 9419 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
Ynt: CUDİ DAĞI YANIYOR...
« Yanıtla #25 : 19 Temmuz 2015, 01:36:27 »
Yakmaya devam Gürsel Bey...Gelin siz de yardımcı olun biraz da o dağlarda insan,hayvan ve ağaç yakalım.
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2015, 01:37:31 »
Ben her avcının haberi olsun diye paylaştım amaçları dışına çıkartmak da bizim millet gibisi yoktur...
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #27 : 19 Temmuz 2015, 01:41:54 »
Orayı yakacak kimse Havanla, izli mermi ile yapmaz. Bir kibrit Çakıp yakar. Asker niye Antalya'da izli mermi atmıyor, neden Elazığ'da obüs kullanmıyor, Karadeniz'de havan sesi duyan var mı? Biraz empati yapın. Bu memleketin sahibi hepimiziz, bu dağlar hepimizin, oradaki eli silahlı vatan haini teröristler yüzünden o doğa zarar görüyorsa, o dağlar onlardan temizlenene kadar askerin suçu yok. Gitmediğim yer benim değildir, ben o dağda gönlümce gezemiyorsam kimse kusura bakmasın. O dağda ne ocaklar söndü biliyor musunuz? Ne Fidanlar devrildi.
Neyse yazacak şey çok da. İnşallah memleketin dağları itten köpekten temizlenir de, kardeş kardeş yaşarız memlekette. Yoksa Tunceli gibi orada da avı yasaklar !!! Kimse ava da gezmeye de gidemez. Allah bu memleketi muhafaza etsin. Unutmayın herkese kapısını ve gönlünü açan bu memleketin güzel insanlarının gidecek başka bir yeri yok. Başka Türkiye yok. Vesselâm. ..
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Halil ARIK, Yasin AKTAŞ, Bülent BERBER

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2015, 01:47:35 »
Arkadaşlar dağlar kasıtlı yakılıyormuş, buna da razıymışız gibi anlaşılacak şeyler yazmaktan kaçınalım. Böyle yazdığımız anda doğa katliamı diyenleri haklı çıkarırız. Lütfen..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #29 : 19 Temmuz 2015, 01:52:09 »
Tabi ki buralar senin değil sen böyle düşünmeye devam ettiğin sürece Mustafa Bey.Başkaları için yaptığın empatiyi biraz da bölge halkı için yapsaydın zaten yıllardır böyle olmazdık.Mesele av değil tabi bunu sana anlatmak imkansız.Kimse bu memleketi terk etmeyecek insan vatanını toprağını terk eder mi?Yunanistana helikopter gönder cudiye gönderme .Tabi burası vatan toprağı değil...
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #30 : 19 Temmuz 2015, 01:57:29 »
Volkan Bey büyüğümüz olarak size saygım var,siz nasıl İzmirin güzel ormanlarında yaşıyorsunuz biz de buralarda bunu yapmak istiyoruz.Siz sabah denize giriyorsunuz keyfiniz isteyince güzel ormanlık bir alana pikniğe gidiyorsunuz biz de böyle ormanlar istiyoruz.Bölgede özellikle Şırnakta yaşamadığınız için yapılan haksızlıkları göremezsiniz.yıllarca yakılan ormanları ,alanlardan haberiniz olmaz.Bir şeyi devlet yapınca kabul etmezsiniz.
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 19 Temmuz 2015, 01:59:30 »
Yakmaya devam Gürsel Bey...Gelin siz de yardımcı olun biraz da o dağlarda insan,hayvan ve ağaç yakalım.
Rıza bey Kasrikden başlıyarak Herokola Bestaya Kel Memetlerden Anılmışa kadar Gabardan Belidühüke kadar bize ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bolca gezdik. Gene yetkili amirler bize ihtiyaç duyarsa gelir gezeriz siz müsterih olun gerekn ne ise onuda yaparız.Nuh peygamber tepesinede 8 kere çıkmışımdır oralardaysanız ne dediğimi yeterince anlamışsınızdır. Şu an orda bir yangın çıkıyorsa vatanını korumaya çalışan askerin hoyratlığından değil o askere saygı duymayan düşmanca hisler besleyen kişiler sebebiyle çıkıyordur.Çokmu meraklıydım gül gibi İstanbul dururken o dağların taşların arasına girip en sıkıntılı görevleri yapmaya karadenizde heryer orman oralar neden yanmıyor.Bence gereksiz alınganlık gösteriyorsunuz Rıza bey kardeşim.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 19 Temmuz 2015, 02:06:47 »
Cudiden silopiye iniyoruz bir seferinde tabi gene öncü tim olarak en önden önümüzden bir karaca ailesi geçti 5 adet anne ve yavruları askere emir verdim kimse ateş etmesin diye.Hepinizin çantasında kumanya var açın acıkınca onu yiyin.Orada o güzellikleri görmek tabi çok mutlu ediyor insanı . Bir tavşan vurdurmadım asla bizim şimdiki av köpeklerinden büyük oradaki tavşanlar neredeyse.En az 50 tane tavşana denk geldik. Doğa çok güzel ama o doğa bizim için var . Oradaki gariban askeri öldürmek için o dağlarda gezenler varken kimse kusura bakmasın o doğadan öncelikler var. Kaldıki o asker o doğaya o terörcülerden çok daha fazla sahip çıkıyor.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul

The following users thanked this post: Ahmet GÜÇLÜ

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #33 : 19 Temmuz 2015, 02:06:51 »
Gürsel Bey asker olmanız buralarda neler olduğunu ve neler yapıldığını siz daha iyi bilirsiniz.Size ne kadar söylesem bile devlet her zaman haklıdır mantığı ağır basacak.Belki siz oralarda neler yapıldığını bize anlatırsınız.İstanbula tekrar döndünüz ve yaşatılan acılarla insanları baş başa bıraktınız
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 19 Temmuz 2015, 02:14:00 »
Rıza bey sizleri tenzii ederim lütfen şahsınıza alınmayınız . Burada paylaşım yaptığımızda sizin gibi değerli dostlarımızı kırıyorsak yanlışlıkla sürçülisan etmişiz kabul ediniz. Oralarda köy aramasına giderdik insanları yatakların kaldırır evlerini arardık onlarsa nasıl bir çay demlerim bir parça otlu peyniri lavaşın içine koyarımda ikram ederim derdine düşerlerdi. Bizde askerimizin ayakkabılarını postallarını çıkartırda öyle girerdik evlere. Allah hepsinden razı olsun . Fakat 2 bebesi yetim kalan can yoldaşım 9 askerle beraber mayına basıp şehit olunca onu hiç bişey geri getirmiyor. Değil o dağı memleketi yaksalar geri gelmiyor.Dağın yanması tabiyiki kimsenin hoşuna gitmez ama Malabadi köprüsünü kim havaya uçurduysa o yangının sebebinide orda aramak lazım.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #35 : 19 Temmuz 2015, 02:20:08 »
Evet Gürsel Bey kimsenin evladı geri gelmiyor keşke artık giden hiçbir annenin evladının sonu böyle olmazsa.Keşke bütün çatışmalar sona erse hergün insanlar çocuklarının cenazeleri ne zaman gelecek diye endişe etmezse.Temennimiz hiç kimsenin ve hiçbir canlının zarar görmemesi.Empati kendi tarafımız için değil karşı taraflar için de yapmamız insan olmanın gereğidir.Saygılar iyi geceler
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #36 : 19 Temmuz 2015, 07:55:28 »
Rıza Bey ora ne kadar seninse  en az o kadar da benim. O dediğin yerleri en az senin kadar gezdim, cok hatıram var orada, birçok dost bıraktım arkamda. Ama siz yazdıklarıma alınıyorsanız o sizin sorununuz. Oradaki yangını başka ağızları devlet terörü gibi anlatıp burada kimse kimsenin kafasını karıştırmasın. Benim kimler hakkında yazdığım ortada, eğer o Cenahı halk olarak gormemizi bekliyorsan hata edersin. Bu vatanın bir karış toprağına göz diken bölge halkı değildir. Bunu bu ßekilde lanse etmeyelim lütfen.
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #37 : 19 Temmuz 2015, 08:11:58 »
gerçekleri görmek istemezseniz o sizin sorununuz.Bütün gün konuşsak da ne sizin elinizde bir çözüm imkanı var ne de benim elimde.Siz bildiğinize devam edin ben de benimkine devam edeyim.Kimseyi halk olarak görmek istemezseniz kimse de sizi görmez kopan ipler hiçbir zaman birleşmez.Hayırlısı diyorum.
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• *
« Yanıtla #38 : 19 Temmuz 2015, 08:19:56 »
konu başka mecralara kaydığı için kilitliyorum.
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK