Gönderen Konu: Şehirler arası 2.el tüfek alımı satımı nasıl oluyor ?  (Okunma sayısı 2383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Şehirler arası 2.el tüfek alımı satımı nasıl oluyor ?
Daha önce şehir içinde tüfek alımı satımı yapmıştım fakat şehirler arası alım satımı yapmadım. Nasıl prosedürü vardır ?
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Ali ARI

• *
Ynt: Şehirler arası 2.el tüfek alımı satımı nasıl oluyor ?
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2016, 17:07:03 »
Öncelikle bulunduğunuz yerden bir arkadaşınızın Nüfus Cüzdanı fotokopisini satan kişinin vekalet vermesi için satıcıya gönderiyorsunuz. Tüfek satın almak için gerekli evrakları (borcu yoktur, sağlık raporu, kaymakamlık dilekçesi, vb. gibi) hazırlıyorsunuz. Vekalet gelince vekil atanan arkadaş, satın aldığınız tüfek, tüfeğin ruhsat fotokopisi ve yivsiz av tüfeği alımı için gerekli evraklarla ve ile birlikte Emniyet veya Jandarmaya gidiyorsunuz. Devir anlaşmasını  beraber imzalıyorsunuz. Daha sonra ilgili kolluk gücü mevcut tüfeğe ruhsatı veren karşı birimden dosyasını talep ediyor. Dosya gelince size haber veriyorlar ve sizin ruhsatınıza tüfek işleniyor.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Emrah TUNCA

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2016, 17:19:01 »
Öncelikle bulunduğunuz yerden bir arkadaşınızın Nüfus Cüzdanı fotokopisini satan kişinin vekalet vermesi için satıcıya gönderiyorsunuz. Tüfek satın almak için gerekli evrakları (borcu yoktur, sağlık raporu, kaymakamlık dilekçesi, vb. gibi) hazırlıyorsunuz. Vekalet gelince vekil atanan arkadaş, satın aldığınız tüfek, tüfeğin ruhsat fotokopisi ve yivsiz av tüfeği alımı için gerekli evraklarla ve ile birlikte Emniyet veya Jandarmaya gidiyorsunuz. Devir anlaşmasını  beraber imzalıyorsunuz. Daha sonra ilgili kolluk gücü mevcut tüfeğe ruhsatı veren karşı birimden dosyasını talep ediyor. Dosya gelince size haber veriyorlar ve sizin ruhsatınıza tüfek işleniyor.
Ali Bey tüfeği sattığim kişiye direk vekalet versem o kendi üzerine alamıyor mu ? Sanırım 3. Şahıs olmadan devir işlemi olmuyor.
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2016, 19:31:28 »
ben yeni yaptım bu devir olayını 3 . kişi şart hem vekalet alan hemde devir alan olmuyor. istenen evraklar 1 vekalet 2 tüfek sahibinin nüfus kagıdı fotokopisi 3 tüfek sahibinin ruhsat fotokopisi baska bişey yok... gerisi Ali bey in dediği gibi...
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER
Veteriner Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA-Bolu/Göynük

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi.

Çevrimdışı Ali ARI

• *
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2016, 20:25:05 »
Vekaletname olmadan imkansız, siz satansanız sorun zaten yok sizin açınızdan ücreti alın vekaleti verin gönderin tüfeği. Hatta işi garantiye almak için alıcıdan Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesinin fotokopisini de isteyin ki hemen ruhsata işleteceğinden daha da emin olunuz
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Serhan KERMAN

• *
  • av bir tutkudur
Ali Bey tüfeği sattığim kişiye direk vekalet versem o kendi üzerine alamıyor mu ? Sanırım 3. Şahıs olmadan devir işlemi olmuyor.
selamun aleyküm arkadaşlarım bugün internet üstünden satacağım arkadaşım bulunduğum ile geldi emniyet amirliğinde görevli arkadaş ;notere gidip vekaletname yazdırmanız lazım alıcının ilindede devir yapılır :dedi noter ildışına ruhsat sahibinden başkası tüfeği götüremez diyerek vekaletnameyi yazmadı.hadi buyrun bakalım tüfek gitmeyince kayıtta yapılmaz,ben gitsem 600 km yol. dondum kaldım acil çıkaryol bilen varsa yardımcı olun. iki tarafında ruhsatları var ama ne emniyet imza alıp bir iş yaptı nede noter...
Serhan KERMAN
1967-Nevşehir

Çevrimdışı Serhan KERMAN

• *
  • av bir tutkudur
selamun aleyküm arkadaşlarım bugün internet üstünden tüfeğimi satacağım arkadaşım bulunduğum ile geldi emniyet amirliğinde karşılıklı imza vererek devir teslim tutanağıyla işimiz yapılır sanıyordum. görevli arkadaş ;notere gidip vekaletname yazdırmanız lazım alıcının ilinde de devir yapılır :dedi noter ildışına ruhsat sahibinden başkası tüfeği götüremez diyerek vekaletnameyi yazmadı.hadi buyrun bakalım tüfek gitmeyince kayıtta yapılmaz,ben gitsem 600 km yol. dondum kaldım acil çıkaryol bilen varsa yardımcı olun. iki tarafında ruhsatları var ama ne emniyet imza alıp bir iş yaptı nede noter...
Serhan KERMAN
1967-Nevşehir