Gönderen Konu: Beagle ile domuz avı  (Okunma sayısı 3418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar YILMAZ 07

• AvlakForum Üye
  • *
Beagle ile domuz avı
« : 04 Aralık 2011, 13:41:11 »
İnternetten okuduğum kadarı ile beagle yurtdışında tavşan avları için kullanılıyormuş. Forumda da beagle ile domuz avına gidene denk gelmedim yada ben görmedim. Beagle sahibi olupta domuz avına giden arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

Kopaylarda malesef iyi bir domuz köpeği biraz şansa kaldığı için ırk özellikleri belli, ırkı tanınan bir domuz köpeği arıyorsak beagle bunun için uygun mu? Plott Hound, jagd terrier gibi ırkı tanınmış, iyi domuz köpekleri mevcut ama bunları bulmak çok zor. Beagle bulunması daha kolay ve yaygın bir köpek olduğu için soruyorum.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

Serdar YILMAZ
1982/Diyarbakır İkamet: Antalya

Çevrimdışı Ercan ELER

• AvlakForum Üye
  • *
  • şimdi değilse bir daha asla an beni..
Ynt: Beagle ile domuz avı
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2011, 11:26:19 »
Serdar kardeş merhaba,

Domuz köpeği kelleyi koltuğa almış köpek demektir, sonuçta avcı hangi ava meyilli ise köpekleri de o avı yapar, özellikle erkek köpeklerde 5 yaşından sonra öz güveninden mi yoksa gelişmesini tamalamasından mı karekterinden mi bilinmez ama büyük avlara yönelim sözkonusu, bu konuyla alakalı sitemiz üyelerinden Tokat ili Reşadiye ilçesinde sayın Zekayi İlhan abimin başının belası bir erkek Beagle var, domuza yatak yapar peşine düştümü daha bırakmaz, diğer köpekleri de aksine tavşancı hepside Beagle köpeği satmayı düşünüyor istersen köpeği alabilirsin siteden kendisine ulaşabilirsin adresi mevcut. Saygılar. 
Ercan ELER
1975
SAMSUN

Çevrimdışı Serdar YILMAZ 07

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Beagle ile domuz avı
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2011, 11:38:35 »
Ercan Bey, cevabınız için teşekkür ederim. Şu an bakabilecek yerim yok ama gelecek sene muhtemelen olacak ve o zaman alacağım. Yalnız yavru almak istiyorum, sahip olarak sadece beni bilsin istiyorum. Bahsettiğiniz beagle'ın bu şekilde domuza hevesli olması beni sevindirdi.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

Serdar YILMAZ
1982/Diyarbakır İkamet: Antalya