Gönderen Konu: LÜTFEN DİKKAT,SİTEMİZDE Kİ AVCI ARKADAŞLARA AÇIK VE NET BİR SORUM VAR  (Okunma sayısı 19792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İmren SAZAK

• *
Mersin/Mut

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Köpeğimi korumaya çalışırım.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
benım kopeğime domuz kurt yada ınsan ne olursa saldırırsa basına gelcek bellidir coban kopeğine gelınce ben kopeğime yanımda yurume egtımı verdım tehlıke arz eden durumlarda yanımda komutumla kopegım yanımda gıder ama cobanda kopegıne sahıp cıkacak  once sesle kendım uyarırım cobana kopegıne sahıp cıkmasını soylerım coban beceremezse havaya  ates ederım artık yıne olmazsa coban kopegının ayakları sacmayla dolar yapıcak baska bırsey kalmıyor cunku
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
kurt degil köpegimi öldürmek için adam saldırsa adamıda vururum :))
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Bizim av köpeğimiz görevini yapmaya çalışırken , diğer taraftan da çoban köpeği de kendi görevini yapmaya çalışmaktadır .Köpeğime gel deyince gelmezse inadına çoban köpeklerinin arasına dalmaya çalışırsa suç  yine o köpeklerde olmayacaktır.Ama ne bllieyim ya başka köpeklere zarar vermesin diye de bir çoban köğeğinin canını ben almam şahsen . Hayvanseverlik olarak algılama tabiiki hayvanseveriz o ayrı bişey .Senin de en az benim kadar hayvansever olduğunu biliyorum zaten. Ben de demiyorum tabiki asla vurmam ama başıboş sa vururum , sahibi yoksa orda vururum  falan da diyemem ya :) Bugune kadar karşılaştıklarm içersinde vurmamı gerektircek bir durum olmadan hallettik hep inşallah bundan sonra da böle olur . NE diyelim Rıdvan Bey , Allah çoban köpeklerini sizden ve tüm avıclardan ırak tutsun :)  Sen yine çoban köpeğini vururum demişsin de bir arkadaşımız adamı da vururum demiş :)

Vala Ersin hocam biraz önce Alparslan komutanın mesajının altınada yazdım. El elin eşeğini türkü çağırarak ararmış diye. Köpeğini dağda başıboş yada sahibi tarafından gıcıklığına durdurulamayan çoban köpekleri tarafından 1 kez bile kaybetmiş olsaydın benim mesajıma buradaki birçok arkadaşın düşüncesine benzer yazılar yazardın.
Sen düşünceni yazmışsın ama herkes yazamaz. Bu konu altına cevap yazmak bile yürek ister. Tırsak kişi burada düşüncesini net yazamaz. Mesela 300 kişi bakmış ama 30 kişi yazmamış. Başkaları tarafından yada hayvanseverler tarafından eleştiri almak yada fırça yemek düşüncesi elleri klavyeye götürmez. Gelelim konuya.
3 sene önce Keçiborluda ikamet ediyordum. Orada köpekli avcıların giremedikleri bir dağ var. Başıboş çoban köpekleri ve pitbul kırmalarının cirit atttıkları ve keçiborlunun ufak tefek çöplerinin gayri meşru döküldüğü ve bir insandan büyük pıynar çalıları dediğimiz çalıların olduğu bir dağ. Orada ava giden köpekli avcılardan 3-4 tanesinin köpeklerinin öldürüldüğünü çok duydum. Ama benim evin arka tarafında olduğundan ve drahthaar olduğu için gönül rahatlığı ile gidiyordum. Ve zaman zaman yetişemediğim yerlerde boğuşmalar oluyor ve drahthaarım oskar köpek katili namınıda oralarda almıştı. Köpekli avcı giremediği içinde keklik ve tavşan gayet bol. İzmirden 2 tane hali vakti yerinde zengin avcılar geldiler. Sabah başka muhitte avlanmışlar avın tadı olmayınca öğle gibi arkadaşlar beni aradılar. O bölgeye girmek istediklerini söylediler. Ben köpekleri varsa  girmesinler dedim ama yinede girmişler. Beni tekrar aradılar araziye girdik dediler. Hem misafir gelmişler hemde evimize yakın diye bende onlara katılmak üzere yürümeye başladım. Dağa tırmanmaya başladığım zaman köpek boğuşma sesleri ve silah sesleri duydum. Avcıların yanına vardığım da köpeklerinin her ikiside çokdan boğulmuşlardı. Pıynarlık alanda köpekleri buluncaya kadar başıboşlar çokdan boğmuşlar bile. Her ikiside yurtdışı menşeeli kaliteli köpeklermiş ama öldükden sonra kaliteden ziyade canın yanması çok kötü. O muhitte ben 3 sene avlandım. Çok karşıma çıktılar ama nasıl olsa benim köpeklerime dokunamazlar demiştim. Başka bir tanıdıklarımın yada avcıların köpeklerine yada benim avcılık öğretmek üzere dağa çıkardığım genç köpeklere saldırabilecekleri aklıma gelmemişti. Hatta nasıl olsa köpekli avcılar giremiyor, girenlerde köpeksiz oldukları için neredeyse boş dönüyorlar diye keyifleniyordum bile. O olaydan sonra ben o dağda belkide 7-8 başıboş itlaf ettim. Yukarıdaki mesajımda da söyledim Ersin hocam. 1 el havaya ateş ederim diye. Aslında bu cümlem kalbimdeki merhametin ifadesidir. ;D Kurt meselesi yine aynı görürsem tereddüt etmem. Hatta köpeğime zarar verdiyse avına bile çıkarım. Kimse tribünlere oynamasın. Köpeğini av aracı değilde bir dost ve ailedn biri gören kaç avcı varsa hepsinin de yazamasada düşüncesi öyledir. Aynı düşüncede  değilsede bu konu burada durursa zaman gelirde köpeklerini çoban köpekleri yada kurtlar parçalarsa o zaman yine bekleriz buraya.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 08:11:13 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
( Köpeğini dağda başıboş yada sahibi tarafından gıcıklığına durdurulamayan çoban köpekleri tarafından 1 kez bile kaybetmiş olsaydın benim mesajıma buradaki birçok arkadaşın düşüncesine benzer yazılar yazardın.
Sen düşünceni yazmışsın ama herkes yazamaz. Bu konu altına cevap yazmak bile yürek ister. Tırsak kişi burada düşüncesini net yazamaz. Mesela 300 kişi bakmış ama 30 kişi yazmamış. Başkaları tarafından yada hayvanseverler tarafından eleştiri almak yada fırça yemek düşüncesi elleri klavyeye götürmez.)                                                       

Rıdvan kardeşim ,  ha kadın olsun ha erkek olsun yürekli özü sözü bir  dostum olsun benim için yeterlidir konuya açıklık getirdiğin içinde teşekkür ederim. Geçen sene yerel bir televizyona bayan avcılar ve avcılık ile ilgili açık oturuma davet edildim konu avcılıktı. (Hatta benim gibi bir fiil avcılık yapan aralarında tanınmış avcı eşleride olan 20 ye yakın bayan avcıda davet edilmiş. Ancak HD lerden korktukları için ve de bilinmemek için kabul etmemişler) ancak tezgah yapılmış hayvansever geçinen  kişilerde o davete çağırılmış. karşımda ön yargılı oturum yöneticisi bir bay, ve 3  de  HD mensubu kadın tartışma öyle bir hal aldı ki nerde ise bana saldıracaklar.  Çünkü avcılık ile ilgili her konuda bilgili ve sorulara son derecede soğuk kanlı olmam onları oldukça rahatsız etmişti. Baktım iş çığırından çıkıyor masaya öyle bir yumruk vurdum ki inanın su dolu bardaklar masadan yere düşüp kırıldı. Oturumu yönetenler ve tv yöneticileri ortalığı sakinleştirmek için çok büyük çaba sarfettiler ve oturumu kapatmak zorunda kaldılar. Sonra ben tam dışarı çıkmıştım ki  el kol hareketi yaparak ve avcıların aleyhine çirkin sözler söyliyerek  3 hd li bayan ve onlara destek veren 2 HD li bay  geliyor. (Belli ki tv de onlara karşı tek başıma durmamı ve kafa tutmamı hazmedememişlerdi) Ne yalan söyliyeyim beni dövmek istediklerini hissettim ve birini  bir bayan avcı bacınız olarak öyle bir iteledim ki o kadın k...nın üstüne düştü diğerininde bileğini kıvırdım çığlık atıp ağlamaya başladı. O itişme kakışma arasında bir HD li adamında dudağı kan içinde kaldı yarılmış. Neyse eşim ve bir yakınım beni almaya geldilerde. Elimden kurtuldular. Hele HD li erkek müsvetteleri korkudan yanımdan hemen uzaklaşmıştılar. Bu konu  mahkemeye intikal edecekti ancak her iki taraftan söz ve tahaahhüt alan yerel tv yöneticileri bu işi kapattılar. Ve inanın bu konuyu ilk defa sizler ile burda paylaştım. Arkadaşlar şunu sakın unutmayalım ki ERKEĞİN NASIL DELİKANLISI VARSA KADININ DA VAR. 25 yıllık yasal avcılık hayatım boyunca akrabalarım ve ailemde dahil hiç bir kimseyi avcıların aleyhine konuşturtmadım. Yaşadığım sürede hiç kimseyede hakaret ettirtmem. Herkes haddini bilmeli.  Bu yüzden burda soruma  açık ve net cevap veren bütün avcı dostlara ayrı ayrı teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 14:57:26 Gönderen: N.Yıldız SÜKAN »
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Rıdvan Bey ; Siz sanırım biraz farklı anlamaya devam ediyorsunuz :) Hayvanseverlik ile yada dernekler ile bir alakası yok ki durumun :) . Ben de avcıyım aynı zamanda keçi sürümüz vardı 10 sene önce . Bir gün dağ dönüşü gözün gibi baktığın bir çoban köpeğin kafasının yarısı olmadan gelirse sende bunu anlarsın . Ben de köpek yetiştiryorum son çare durumunda  bende vururum tabiki. Burda bir farklılık yyok hiç kimse gözleri önünde köpeğinin öldürülmesine seyirci kalamaz . Ayrıca bahsettiğin başıboş köpek o apayrı bi mevzuu. Benim burda söylemeye çalıştığım şey nedir biliyormusun .Ben çok rahatlıkla empati kurup kendimi o çobanın yerine de koyabiliyorum .Onun gözünden olaya bakabiliyorum.Çoban köpeği geldi daldı köğeğime gitmedi ayıramadım son çare tabi vurulur , başından beri aksini iddaa etmedm.Köpeğimi çoban köpekleri de parçalasa da kurt da parçalasa aa vurulmaz mı dedim ben ? :) SON ÇARE elbette odur.Tekrar söylim hiç bu derece ciddi bir olayla karşılamadım , allah da karşılaştırmasın kimseyi .
Herkese Rastgele
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Böyle bir konuyu paylaşıma açtığınız için de biz teşekkür ederiz Nazife Hanım ayrıca Tv programı olayında da sANIRIM  siz farkında olmadan bi şekilde kumpas kurup akıllarınca reyting peşine düşmüşler :) . Hadlerini bildirdiğiniz için de tebrik ederim.
rastgele
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı H.İbrahim GÜNGÖR

• *
Evet arkadaşlar yorumlarınızı önerilerinizi bir bir okudum katıldıklarımda var katılmadıklarımda.öncelikle avcılık her halukarda can almak değil bunu hobi ve spor olarak ben yapıyorum umuyorumki bilinçli her vatandaş yapıyor.Öncelikle nazife hanımın sorusunu yanıtlamak istiyorum köpekle kurdun karşı karşıya kalması durumunda sanırım 5 veya 10 saniye içinde her şey olur biter kurt yani canavar öyle bir hayvandırki ve akıllıdırki köpeğinizi yiyecekse size göstermez.çok yakınından geçseniz bile farkına varamassınız.allah onu öyle yaratmışki muazzam bir iç güdü ve güç.Varsayım olarak köpeğimi veya başka bir kişinin köpeğini gerek kurt veya gerekse bazı köpek düşmanı hayvancıların köpekleri kıstırmış olduğunu görürsem yakınsam taşla uzaksam üzerlerinden köpekleri nişan almadan 3 m yukarıdan karşıya saçma atarım onlar o saçmanın vızıldayışından çok korkar isterseniz deneyin.Bir diğer husus ve kırılarak anlatağım mesele evet sadece forumu okumak için açan avcı olsun olmasın arkadaşların yorumlara katılmamaları.nazife hanımın dediği gibi 300 bakan var bakmakla kalıyor belki okumasını belki yazmasını sevmiyor.Yazalım arkadaşlar bilgi paylaşıldıkça artar avın kapandığı bu günlger de neler yapıyoruz anlatalım forum açan arkadaşlarada yardımcı olalım kısa soluklu olmasın kerpetenle laf almayalım.Nazife hanım tv proğramına katılırken biraz daha seçici olun lütfen biliyorsunuz tv ler rayting için akla gelmedik kumpaslar kuruyor sadece siz değil hiç kimse oyuna gelmesin diyorum.Son iki sözüm var biraz fazla yazıyorum kusura bakmayın  lütfen .Soruyu nazife hanımdan köpeğiniz kurtla karşı karşıya kalmış şeklinde değilde herangi bir av köpeği sizin olsun olmasın zor durumdaysa ne yapardınız?şeklinde değiştireilirmi.Herkese huzurlu bir yaşam sağlıklı bir ömür diliyorum.
H.İbrahim GÜNGÖR
1974 KÜTAHYA

• Bayan Üye
  • **
Değerli ersin kardeşim ben de size ve H.İbrahim kardeşime teşekkür ederim.  Tv lerde özellikle bu tür kişilere karşı bilgi donanımınız ve güçlü bir yüreğiniz var ise kumpas, tezgah vız geliyor. Haklı olduğum da her konunun üzerine giderim. Tabi ki avcı camiamızda  bir bayan avcı olmam onlar için kolay yem gibi görünsede hepsi hüsrana uğradılar. Ayrıca burda bir konu açarak  açık ve net bir soru sordum.  Keyfe göre soruyu değiştiremem.  Her kes yazılanları iyice okuyup  ondan sonra yorum yazsa iyi olur. Ben rıdvan kardeşimin yazdıklarından bir kaç satırını alıntı yapıp örnek vererek ona katıldığımı belirttim. Ben çiftçi kızıyım ve avcıyım benim ve çevremde ki dostlarımın başına gelen ve herkesinde başına gelebilecek bir durumdan konu açtım. Çocukluğumdan ünüversite yıllarıma kadar kendi hayvanlarımızın çobanlığını yaptım. Ve bu süre zarfında kurtların gerek hayvanlarımıza gerekse köpeğimize neler yaptıklarını bizzat görerek yaşayan bir insanım. Olumlu veya olumsuz saygı sınırları dışına çıkılmadığı süre her türlü yoruma ve eleştriyede açığım.  Bütün avcı dostlarıma saygılarımla.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2012, 20:39:05 Gönderen: N.Yıldız SÜKAN »

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Sayın Nazife Hanım ; Siz gereken cevabı vermişsiniz zaten onlara , Kurt denilen hayvan öyle bişey  ki siz söleyince aklıma geldi , 10 tane hayvanı almştı bir gece de , çoğu sadece parçalanmış iki gece sonra aynı yerde kapanla yakalamışlardı kapanla birlikte epey de yol katetmişti o geldi aklıma.
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
.Çoban köpeği geldi daldı köğeğime gitmedi ayıramadım son çare tabi vurulur , başından beri aksini iddaa etmedm.Köpeğimi çoban köpekleri de parçalasa da kurt da parçalasa aa vurulmaz mı dedim ben ? :) SON ÇARE elbette odur.Tekrar söylim hiç bu derece ciddi bir olayla karşılamadım , allah da karşılaştırmasın kimseyi .
Herkese Rastgele

Ersin hocam şimdi aynı fikirdeyiz ;D ;D ;D Keçiborluda ve sandıklıda avcıların üzerine köpeklerini salan çobanlar var. Benim vurduğum çoban köpekleri o köpeklerden. Hatta vurmadan önce hem çobanı hemde havaya 1-2 el atış yaparak köpekleri uyarmışımdır. ;D Yoksa sürüsünün başında koyunlarını bekleyen köpeklerin ne kadar akıllı olduklarını bende bilirim. Bizlerde köylü çocuğuyuz aynı zamanda yörüğüz. Drahthaar keçiye koyuna saldırırmış. Eğer benim köpeğim bir çobanın keçisine koyununa saldırsın, çobanda onu vursun. Bizim köpeklerimiz ne kadar değerliyse çobanında sürüsü öyle. Ben köpeğimi durdurabiliyorsam çobanda kendi köpeğini durdurabilir. Bizim gibi ileri itaate gerek yok, her çobanın köpeği dur yada hayır komutunu bilir. Benim söylemek istediklerim yukarıda açıkladığın olaydır. Yoksa sürüsünün başındaki görevini yapan köpeği vurmak yada öyle bir köpeği vurduğunu burada paylaşmak yada düşünmek bile insanlık dışıdır.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 18:10:24 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Nazife abla zaman zaman bende karşılaşıyorum HD  türde insan görünümlü yaratıklarla. Et yiyor balık yiyor ama bana bıldırcın yada kekliği nasıl öldürdüğümü soruyorlar. Yediğin balığı balıkçı yada yediğin eti kasap nasıl öldürüyorsa aynen öyle diyorum. ıyyy diyerek gidiyorlar. Galiba bu zamana kadar o yediklerini Hz Musanın İsrailoğullarına getirttiği gibi Allah tarafından indiğini zannediyorlardı ;D Hepinizin evinde sinek ilacı vardır. Neden o zaman sineklere yada hamamböceklerine kıyıyorsunuz. Ben dağa çıktımmı sezonda 50-60 keklik ancak vururum ama belediye çevreyi ilaçladığı zaman milyonlarca sinek can veriyor, hayata gözlerini yumuyor diyorum. Jetonları yeni düşüyor galiba ;D ;D
En son olarakda "her sene kar yağdığı zamanlarda; vuruyor yada katlediyor dediğiniz kekliklerin, tavşanların ve bu konuda bahsi geçen kurtların  yemesi için doğaya bayat ekmek, marul, dometes çürüğü ve para ile aldığım yemleri kar üzerine bırakıyorum. Bunların hangisini yaptınız bu zamana kadar diyorum. Mazlum rolündeki Şabana dönüp gidiyorlar. Onların hepsi sokakta bir köpek öldürülse yada itlaf edilse belediyeler yada şahıslara sataşmakla ve avcıları katil ilan etmek gibi şovlarla uğraşıyorlar.
Büyük kaza atlatmışsın abla geçmiş olsun ;D ;D
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 11:43:49 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

• Bayan Üye
  • **
:) Kıymetli kardeşim rıdvan geçmiş olsun dileğin için teşekkür ederim. :) Ancak asıl geçmiş olması gerekenler HD lerdi :) Ben ce onlar ucuz atlattı ;) Her kuşun etinin yenmeyeceği gibi  yıllardır toplum önünde karalamaya çalıştıkları avcıların da güçlü olduğunu gördüler. Anadolunun avcıları geleneksel olarak naziktir, sevecendir, saygılıdır. Ancak bıçak kemiğe dayanınca da   :) şekil A da görüldüğü üzere :) haklarını da ararlar. HD ler için aynı görüşteyiz iyi de güldüm  rıdvan kardeşim allah seni gülmekten ve de esprilerinden ayırmasın. 

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• *
  • !!!!!!!COK vuran değil PAYLAŞMAYI BİLEN.!! AVCIDIR
Yıldız Hanın BOLU ve cevre illerde bu büyük bir sorun halini almaya başladı . Haftasonu iple cekiyosunuz arkadaşlar dostlar günün erken saatlerinde topalnıp ava gidiyorsunuz ve o gününüzü deger verdiniz köpeginizi kurt saldırısı sonrası parcalanmış yenmiş bir şekilde buluyosunuz o hafta sonu sizin kabusunuz oluyor.
Günler haftalar gecsebile evden cıkarken   köpeginizin kulübesi bir an gözünüze ilişir boganıza tarifi olmayan bişi düyümlenir ve yine ogününüz berbat bir şekilde başar budurumda siz napardınız !!!!,
Cogu avcı arkadaşımızında olmasa olamazı avkopegi bu kuşcu yada iz sürücü  yavruyken alıp büyük emekle büyütügü yada yüksek fiyatla satın aldıgı hernasıl olursa olsun sahibi ve köpegin arasınada bir bag oluşur.
Bizim av kefiniz icin cabalayan ve bizim mutlu oldumuzu gördükce sirilikler yapan köpegimizi yemek icin kurdun sıkıştırdıgını gödümüz AN refles olarak koruma ic güdüsüyle  emin olun bütün avcı arkadaşlar kurdun tam alnının ortasına nışan alıp tereddüt etmeden tetigi ceker.
Ama malesf kurdu cogu köpegi parcalanan arkadaş görmüyor bile buna koyunu yenen cobanda dahil.
Cünkü kurt sizi siz onu görmeden önce görür ve öle bir yere pusu kuruyoki yanlızca köpeginizin bir an cıyıklama sesin duyuyosunuz acemi bir kurtsa  boguşma sesi duayrsınız eyer 100 mt gibi bir mesafedeyseniz köpegi yaralı kurtara bilirsiniz tabi sesi duyup anlayabilirseniz ama birdaha ormana girmiyor acılmıyor yanınızdan ayrılmıyor bizat şahidim. yaz aya kıs ayları faketmiyor kutlar köpek yemeye alışmışlar

PETİT GASGONLA VALANMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
silah olmasa bile dişlerimle şah damarını koparırım...
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

• Bayan Üye
  • **
Haklısın Adem kardeşim, 28 yıl evvel sürümüzden ayrılmış  küçük bir danayı nerde ise yıkıp parçalıyacakken kurtlardan birkaçını vurarak danamızı kurtarmıştım. Ancak, zaar cinsi köpeğim, danamız kadar şanslı değildi aynı senin ve bazı  arkadaşların yazdıkları gibi köpeğimi tuzağa düşüren kurtlar onu mandramızdan uzakta kuru  bir dere içinde yemişlerdi köpeğimden artan bir kuyruk ve kafasının yarısı idi. Köpeğimi çok severdim çok iyi bir av köpeğiydi hala unutamadım onu. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
yeleğimin sol üst cebinde demirbaş olan 5 tane winchester kurşun fişeği namluya sürerim kurtları sayarım kendi güvenliğim için bir tane bırakır diğerlerini göğüs kafeslerine transfer ederim...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
köpeğime dokunanın canını yakarım....
açık ve net!
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Mustafa ATALAY

• *
  • AYANOĞLU
:)  Rıdvan kardeşim önce havaya atış yaparım. Kurtların korkup kaçması için kaçmazlar ise aynı senin yazdığını uygularım :) (Vala ben Nazife ablayı tanıyorsam kurda 3-5 takla attırır.  ) Allah hiç bir avcı arkadaşıma bu ortamın meydana gelmesini nasip etmesin. Ancak her şey olabilir. O yüzden de sizlerinde düşüncesini öğrenmek istedim o kadar.

Havaya Bir El attınız Tüfek Tutukluk Yaptı :) 1 2 kurt yaklasıyor naparsınız :)
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."
Mustafa ATALAY
1981 KDZ EREGLİ-ALAPLI

Çevrimdışı Berk YENİGEN

• *
Sakin kafayla düşünmekle başına geldiği anda insanın yapacakları değişiyor.

şimdi masa başında diyorum ki havaya ateş ederim olmazsa tetikte beklerim , bana doğru gelirse veya köpeğime saldırırsa vururum.

Yılandan korkan bir arkadaşım vardı , çıksa naparsın dediğimde arkama bile bakmadan kaçarım derdi. tarlada mercimek yüklerken deste altından çıktığında arkadaşım elindeki anadutla yılanın peşine düştü vurmaya başladı.

İnsanın anlık tepkisi veya o andaki durumu ne olur  tam emin olamam.
Berk YENİGEN
1980 istanbul

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz

silah olmasa bile dişlerimle şah damarını koparırım...
bence en doğru cevap >:D >:D >:D
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

• Bayan Üye
  • **
:) Yorumlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz

Silah kullanma yetkimi kullanırım :) Önce havaya, sonra ayak ucuna baktım köpeğime veya bana zarar verecek hedef gözetmeksizin yıkarım.
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• *
VURMAK KESİN ÇÖZÜM.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP