Gönderen Konu: Huğlu bana yanlış yaptı.  (Okunma sayısı 38221 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ynt: Huğlu bana yanlış yaptı.
« Yanıtla #25 : 15 Eylül 2011, 12:02:22 »
Yıllardır Huğlu tüfeklerini kullanırım vede bölgemizdede çoktur huğlu tüfeklerinde bugüne kadar ufak tefek sorunlarla karşılaşmış vede sorunlarımız hep çözülmüştür konuyla ilgili Özhan beyin de dediği gibi SEvgili kardeşim Mustafa BAĞCI size yardımcı olup sorununuzu çözmeye çalışacaktır bundan şüpheniz olmasın ancak sizin kundağınızı kontrol etmeniz lazım bence pıtch ayarı ile ilgili bir durum sözkonusu ayrıca tüfeğiniz 71 namlu ise birde siz erken atıyorsanız bu tip sorunlarda yaşamak normal.Selamlar
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 15 Eylül 2011, 12:06:02 »
emin abi yorumun için teşekkür ederim.Fakat şu an yaşadığımız sorun farklı tüfeğimin şokları yanlış üretilmiş. Benim aciliyetle bu sorunuma cevap verilmeli
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 15 Eylül 2011, 12:12:19 »
Anladım Hüseyin şoklar yanlış üretilmezde yanlış yazılmış olabilir Mustafa sana yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 15 Eylül 2011, 12:26:21 »
DEĞERLİ ÜYELERİMİZ:

Huğlu av tüfekleri kooparatifi toptan satış sorumlusu Sayın Mustafa BAĞCI bey gerekli açıklamaları yapmak için sitemize üye olmuştur.

Mustafa bey aramıza hoş geldiniz.

Bu kadar köklü bir firmanın yukarıda yazılanlara ne diyeceğini merak ediyorum doğrusu. Mustafa Bey bu konuda bizleri bilgilendirirse firma konusunda daha net bilgilere sahip olacağımız inancındayım...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #29 : 15 Eylül 2011, 12:33:27 »
Sorunun yalnız şoklardan kaynaklandığını sanmıyorum bence komple namlu iç çapları dar.Benim başıma gelen buydu namludan banta kadar komple tüfek hatalı çıktı yani hatalı üretim.Benim tüfeyimde 104 A 71 cm. mobil şok.Yapıldıktan sonra 3.5 kg.lık tüfek 3250 gr. oldu.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
« Yanıtla #30 : 15 Eylül 2011, 12:57:07 »
Değerli  Avcı Arkadaşlarım;
           Uzun yıllardır sizlere elimden geldiği kadar hizmet etmekteyim. Hüseyin bey tüfeğiyle ilgili bazı sıkıntılardan bahsetmiş.  Tüfeği en kısa sürede benim dikkatime göndermenizi rica ediyorum.  
          Hüseyin beyin tüfeği elimize geçtiği gün gereken testleri ekspertizlerimiz tarafından yapılıp ona göre bilgi vermem daha doğru olacağını düşünüyorum.
        Sonuç olarak bir şeyi görmeden yorum yapmamız yanlıştır. Gereken hassasiyet ve özen gösterilip ayrıntı şekilde siz değerli arkadaşlarla paylaşılacaktır.
        Tüm avcılarımıza rastgele …
Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 15 Eylül 2011, 13:00:51 »
Huğlu Av tüfekleri kooperatifi adına konuya göstediğin hassasiyete teşekkür ederim Mustafa Selamlar.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 15 Eylül 2011, 13:09:05 »
mustafa bey alakanız için çok teşekkür ederim.Tüfeğimi en kısa sürede size gönderiyorum.Emin abi sanada teşekkürü bir borç bilirim.Saygılar...
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #33 : 15 Eylül 2011, 13:11:46 »
Hüseyin beye sabrından ve anlayışından,Mustafa beyede ilgi ve alakasından dolayı bende teşekkür ederim.Hepimiz sonucu bekliyoruz...

Rastgele
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 15 Eylül 2011, 13:25:38 »
mustafa bey alakanız için çok teşekkür ederim.Tüfeğimi en kısa sürede size gönderiyorum.Emin abi sanada teşekkürü bir borç bilirim.Saygılar...

Ben Teşekkür ederim Hüseyin herşey gönlünce olsun.Selamlar

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• *
« Yanıtla #35 : 15 Eylül 2011, 13:40:21 »
Sorun cozulecege benziyor buda Huglu ya yakisir buyuk firmalar urunun her zaman arkasinda olmasi lazim.
Konuya girmisken bir Hollandali avci dostumun basina geleni anlatayim sizlere:
Hollandali avci arkadasimin Beretta 56 superpozenin namlusu baya bildiginiz gibi ikiye ayrildi.
Kendisi direkt olarak ertesi gunu Italyayi aradi durumu anlatti. Ve tufegi gonderdi tufek bir ay sonra cillop gibi karsimiza cikti yapilmis namlu tekrar boyanmis yani anlayacaginiz sifir gibi bir tufek olmus.. Hic bir ucret almadilar arkadasin cebinden sacede kargo parasi cikti hepsi bu.

Selamlar,
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #36 : 15 Eylül 2011, 13:47:27 »
Hüseyin beye sabrından ve anlayışından,Mustafa beyede ilgi ve alakasından dolayı bende teşekkür ederim.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #37 : 15 Eylül 2011, 14:18:00 »
Bende bir HUĞLU 103 DE aldım tüfeğimin alt vurma ve iki namlunun birleşme mesafesi sorunları için tüfeği iki kere fabrikaya gönderdim biz bu tüfekleri avrupaya ihraç ediyoruz , tüfeklerimiz bu şekilde üretiliyor sorun olmuyor dediler ben de hayırlısı olsun bir daha mı HUĞLU Allah korusun dedim 1250 TL ye aldığım tüfeği 800 TL ye hemen sattım....
Derseniz niye sattın: Tüfeğimin  nişan hattı farklı; trap tüfekleri gibi atıyor dedim, biz bu tüfekleri bu şekilde yapıyoruz dediler satarken veya kullanma kılavuzunda neden böyle bir bilgi yer almıyor dedim cevap bulamadım ,
Ayrıca ben yeri gelir bu tüfekle domuz avına giderim dedim hayır bu tüfek kuş tüfeği dediler bunla domuz avına gidemezsin yeni bir kurşun atışı için tüfek alıcaksın dediler.

Şİmdi ben bu bahsettiğim Huğlu 103 DE özellikleri olan bir sp'yi zaten 550 ye alırım 650 TL ye bir otomatik alırım.50TL de yanıma kar kalır.Birde kuş tüfeği durumu ben kaz avına gittim diyelim  çok sert mermi kullanıcam atmak istediğim kurşunlardan çok sert olucak eee 103 DE dayanmıyacak mıydı yani ...
Şimdi ben neden Huğlu ismediğimi istemeyeceğimi belki anlatmışımdır....:)
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 15 Eylül 2011, 15:18:24 »
Hüseyin beye sabrından ve anlayışından,Mustafa beyede ilgi ve alakasından dolayı bende teşekkür ederim.
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #39 : 15 Eylül 2011, 15:36:45 »
Yerli tüfek şans veya fabrikasında samimi olduğunuz birileri olup size daha itinalı tüfek yapılabilmesi  işi,fakat nispeten servis kolaylığı var aslında,yabancı tanınmış tüfekler illaki çok daha iyi ama servis durumu imkansız değilse bile insanı canından bezdiren çok uzun prosedürler silsilesi,derdinizi anlatma sıkıntısı da cabası.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 15 Eylül 2011, 16:04:58 »
Maalesef yerli silah sanayii mizin bize yaptığı bir durum bu.Hatalı defolu ihraç fazlası malları bizlere satıyorlar.Sonra sıkıntı üstüne sıkıntı.iki arkadaşım birer sene arayla Hatsan otomatik aldılar sıfır.Memleketimizde üretim yapıyor memleketimizin malını kullanalım dediler.Birinci tüfekle alındığının ertesi günü ördek avında 3. Fişekden sonra mekanizma açık kaldı ne yaptıysak kapatamadık haliyle arkadaşımızın avı bitti.Bir diğer sene başka bir arkadaşım aldı bir süre kullandıkdan sonra yine ördek avında kaşık yayı kırıldı tüfeğin.Tüfek oldu yarıotomatik tek kırma. Buyrun bakalım bu tüfeklerin ikiside sıfırdı.Haa hatsana gittiler anında düzeltildi tüfekler.Ama o kadar para verdikten sonra neden bu tarz sorunlar yaşıyor memleketimin avcısı.Tüm silah fabrikasında çalışanların en az mustafa bey kadar malına ve avcıya sahip çıkması gerekmektedir diye düşünüyorum.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #41 : 15 Eylül 2011, 16:40:19 »
İşte benim bildiğim Huğlu böyle ilgilenir. Çok mutlu oldum. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 15 Eylül 2011, 17:41:48 »
maşallah herkesin bir anısı var huglu ile.
benim de oldu tek tetık enjektorlu bir poze almıştım almaz olaydım 3 ay için de 5-6 sefer gıttı geldı duble patlatma ve enjektor sorunun dan dolayı.kavga dövüş hurda belgesı cıkattırdım da ustumden düşürttüm tüfeyi.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• *
« Yanıtla #43 : 16 Eylül 2011, 00:16:21 »
Değerli arkadaşlar firmaların bir şikayet bin armağan olduğunun farkında olması gerekir.
Bede 1999 yılında Huğlu trap tüfeği aldım yıllarca musabakalarda kullandım sadece iğne kırardı
bir defasında İstanbul İstinyede kırdı Huğlunun ustaları oradaydı iğneyi değiştirip birde yedek
iğne vermişlerdi bir defada Komando Av ile gönderdim iğneyi değiştirdiler kargo parası bile almadılar. bende yerli olarak Huğludan başka tüfek tanımam.

Hüseyin kardeşim mağduriyetinizin giderileceğine eminim, neticeden haberimiz olsun.
İsmail ÇIKRIKÇI
1957 BALIKESİR
Tel. 05326577460

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #44 : 16 Eylül 2011, 09:21:31 »
Bende bir HUĞLU 103 DE aldım tüfeğimin alt vurma ve iki namlunun birleşme mesafesi sorunları için tüfeği iki kere fabrikaya gönderdim biz bu tüfekleri avrupaya ihraç ediyoruz , tüfeklerimiz bu şekilde üretiliyor sorun olmuyor dediler ben de hayırlısı olsun bir daha mı HUĞLU Allah korusun dedim 1250 TL ye aldığım tüfeği 800 TL ye hemen sattım....
Derseniz niye sattın: Tüfeğimin  nişan hattı farklı; trap tüfekleri gibi atıyor dedim, biz bu tüfekleri bu şekilde yapıyoruz dediler satarken veya kullanma kılavuzunda neden böyle bir bilgi yer almıyor dedim cevap bulamadım ,
Ayrıca ben yeri gelir bu tüfekle domuz avına giderim dedim hayır bu tüfek kuş tüfeği dediler bunla domuz avına gidemezsin yeni bir kurşun atışı için tüfek alıcaksın dediler.

Şİmdi ben bu bahsettiğim Huğlu 103 DE özellikleri olan bir sp'yi zaten 550 ye alırım 650 TL ye bir otomatik alırım.50TL de yanıma kar kalır.Birde kuş tüfeği durumu ben kaz avına gittim diyelim  çok sert mermi kullanıcam atmak istediğim kurşunlardan çok sert olucak eee 103 DE dayanmıyacak mıydı yani ...
Şimdi ben neden Huğlu ismediğimi istemeyeceğimi belki anlatmışımdır....:)

Ümit bey merhaba tüfeğinizin namlu boyu kaçtı ?

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #45 : 16 Eylül 2011, 10:32:04 »
Ümit bey merhaba tüfeğinizin namlu boyu kaçtı ?

Namlu boyu 71 cm de, neden sordunuz merak ettim..
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #46 : 16 Eylül 2011, 17:27:00 »
Ümit bey yaşadığınız sorunla ilgili bir istişare yapmak için Mustafa BAĞCI ile konuştuk namlu boyunu o yüzden sordum sorununuzla ilgili bir değerlendirme yapılacak ve size gerekli açıklama yapılacaktır.

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #47 : 16 Eylül 2011, 18:10:35 »
Değerli  Avcı Arkadaşlarım;
           Uzun yıllardır sizlere elimden geldiği kadar hizmet etmekteyim. Hüseyin bey tüfeğiyle ilgili bazı sıkıntılardan bahsetmiş.  Tüfeği en kısa sürede benim dikkatime göndermenizi rica ediyorum. 
          Hüseyin beyin tüfeği elimize geçtiği gün gereken testleri ekspertizlerimiz tarafından yapılıp ona göre bilgi vermem daha doğru olacağını düşünüyorum.
        Sonuç olarak bir şeyi görmeden yorum yapmamız yanlıştır. Gereken hassasiyet ve özen gösterilip ayrıntı şekilde siz değerli arkadaşlarla paylaşılacaktır.
        Tüm avcılarımıza rastgele …

Merhaba mustafa bey ben yıllardır huğlu kullanırım vede çok memnunum yanlız huğlu çiftem de aldığımdan beri bir sorun var namlu üzerinde el kundağını tutan ve kilitleyen parça ileri geri oynuyor kundağı takınca buna bağlı olarak kundakta şakır şıkır oynyor. buna bir çözüm getirebilirmiyiz bunun içinde aynı duyarlılığı göstermenizi bekliyorum çok sevdiğim  çiftemi bu yüzden ava çıkaramıyorum..
selamlar saygılar.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #48 : 16 Eylül 2011, 23:30:19 »
İş te arkadaşlar özel sektörle kamu ve benzeri koop. kuruluşları arasındaki fark malesef bu. çünkü koop. ler bir çiftliğe dönüşüyor zamanla. ilk kuruluş amaçları ve hedefleri hakikaten çok güzel ve gerçekçi oluyor, ancak zamanla maalesef çiftlik diyorum ama görünen gerçek bu. Siz bakın özel sektörde olan bir firmanın ne genel müdürü nede bir görevlisi hatta santral memuru böyle bir durumda kendi işyerinin ürünü için böyle konuşamaz. kaldıki bu günkü dünya ticaret anlayışında müşteri memnuniyetini ön planda tutmayan hiç bir şirketin ömrü uzun olmaz. üzülerek söylüyorum göreceksiniz kurulduğu yıllarda Türkiyede ve dünyada adını duyuran HUĞLU bundan sonra dahada ileri gidemez bu kafayla.
Churcil in bir lafı var iyi tüfek yapılmaz, yapılanların arasından seçilir. ama bz tüfek alırken malesef böyle bir imkanımız olmuyor. Zaten bu imalatlar hashas imalatlardır. İmalattaki küçük hatalar  kullanımda büyük hatalara neden oluyor.  Onun için yababcı tüfekler hep iyi ve hashas makinelerde ve bilinçli ellerde üretildiğinden  daha iyi tüfekler oldular bu güne kadar. bizim üreticelirimizde bunlara yakın tüfekler üretmeye başladılar ama işte bazı sonuçlar. iyi makinalar olsada, hashas ustalar olsada iyi kafalar olmadığından bu sonuçlara varılıyor.
Bence en üst HUĞLU yetkilisi ile görüş hatta yazışarak kayıt aldında yap. Sonuca gidemezsen reklamasyona devam et her sitede, ve peşini bırakma hiç kimse ürettiği maldan sorumluluğum yok diyemez. Yabancı ülkelerde küçük hatalar bile olsa üretilen arızalı yülerce arabayı yıllar sonra bile toplayıp gereğini yapıyorlar. Arkadaşım her kulvarda mücadeleni devam et.
hepinize rasgele
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 17 Eylül 2011, 00:57:24 »
Nuri abi ben de şuna inandım,pahalı olan yerli silahlarımız avrupa serilerinden ayıkladıkları silahlar..yapımı 2 ay süren çok kıymetli bir yerli silah gördüm,isim yapmış,bayi abi mize götürdüm,yılların silahçısı usta kurt dakika 1 gol 1 ilk hatasını buldu,yapımı neden 2 ay sürüyor anladım,amerika ya gönderdikleri tüfeklerin içinden elenmiştir kesin..ve yurda iade derken bizde oyalanmışızdır senin silah usta elinde yapılıyor diye..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976