Gönderen Konu: GÜVENDİĞİMİZ DAĞLARA KAR YAĞDI HATSAN ESKORT SUPREME  (Okunma sayısı 28166 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: GÜVENDİĞİMİZ DAĞLARA KAR YAĞDI HATSAN ESKORT SUPREME
« Yanıtla #25 : 04 Şubat 2013, 12:02:12 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 14:22:53 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 04 Şubat 2013, 13:46:11 »
Ben avcılığım ilk yıllarında birkaç yıl avrupa silah kullandım. Sonra yerli av tüfekleri merakım başladı 30 yılı aşkındır üzümlü eski kooparatif tüfeklerinden,  çifte, s.poze ve  y.otm olarakta 20 yıldır gazlı üzümlü kooparatifi ve  huğlu kooparatifinin ilk imalatı 401 model döner başlıklı gazsız av tüfeklerini kullanıyorum pek problem yaşamadım. Bence yerli av tüfekleri sanayi eskiye göre hata oranlarını oldukça düşük seviyeye indirdi.Tabii zaman zaman memnuniyetsizliklerde ortaya çıkabiliyor.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 04 Şubat 2013, 17:17:33 »
O0 volkan ustam temennim avcýlardan 5000tl 8000tl arasý fiyat telafuzu ile avrupa tüfek aldým sözü yerine.... ÜLKEMÝZ ÜRETÝCÝLERÝNDEN HANGÝSÝ OLURSA OLSUN ÞÝKAYETÝN ÝSTÝSNALARLA GÖSTERÝLECEK KADAR AZ OLDUGU STANDARTIN YAKALANDIGI HEDEFE ULAÞMIÞ  TÜFEKLERLE YERLÝ ÜRETÝCÝLERÝMÝZÝN TÜFEGÝNÝ ALDIGINI DUYMAK BENÝM ENÇOK ÖZLEMÝNÝ DUYDUGUM KONULARDAN BÝRÝSÝDÝR AMA HALA ÞUAN ÝTÝBARI ÝLE HÝÇBÝR FÝRMADA O DÜZEYDE TÜFEK GÖREMÝYORUM BU SÖZLERÝDE EZÝLEREK ÜZÜLEREK YAZIYORUM ÝNÞAALLAH O GÜNLERÝDE GÖRECEGÝZ UMUT VAAD EDEN FÝRMALARIMIZ VAR ALLAH MÜHENDÝSLERÝNE HAYIRLISI ÝLE ÝLÝM VE ÝMAN NASÝP ETSÝN

katılıyorum.
Yerli kullanan arkadaşlardan çok sık bu şikayetler oluyor.genelde sorunda giderilemiyor.burda firmaların yapması gereken şey aynı seri nosuyla yeni bir tüfek yapıp vermek sanırım.arızalı silahın yapılarak gelmesi iyi fakat kişinin aklında hep bir daha yapacakmı tedirginliği sürer gider.
Bir gün browningi satıp yerli alacağımız günlerin geleceği ümidiyle  herkese bol şans hem av hem tüfek için tabi:)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Yücel ATAY 10

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 04 Şubat 2013, 20:34:10 »
2007 den bu yana hatsan luger kullanıyorum tek  kurşun saçma hiç sıkıntım yok çok memnunum hemde çok on numara tüfek
Yücel ATAY
1985 balıkesir

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 06 Şubat 2013, 20:38:01 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 14:23:07 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı A.İhsan BAKKAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #30 : 24 Şubat 2013, 22:38:13 »
ben kullandım 1 yıl boyunca ve sattım sebep tüfeği  sağlam kaynak yapmayıp ateş ederseniz tutukluk yapıyor eger omuzunuza iyi oturtursanız akşama kadar fişek atın tutukluk yapmaz.benim tüfekte yaşadıgım tecrübe bu diğer otomatiğim var onda bu tür olay yasamadım hatsanlar güzel tüfek tek begenmediğim kısmı dipçik tetik mesafesi .
Ali İhsan BAKKAL
1963 Gelibolu ÇANAKKALE emekli

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #31 : 02 Mart 2013, 16:30:42 »
Sabahattin Bey Hatsan tüfek almayı düşünüyordum ama beni tereddütte bıraktınız.
Tüfeğinizin son durumu hakkında bilgi verebilir misniz?
Hatsan'ı iyi biliyorduk ama sizin durumunuz kafamı kurcaladı?
Eğer ben de böyle bir durumla karşılaşacak olursam diye endişe duymaya başladım.
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 02 Mart 2013, 17:53:08 »
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,161217.msg1121579.html#msg1121579

Sebahattin Karahan Ağabeyim sanırım siteye pek girmiyor,Ziya Bey üstte linkten gereken cevaba ulaşırsınız.

O0

Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş
https://www.facebook.com/sadi.kocak

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 03 Mart 2013, 00:40:23 »
Ziya bey atalarımızın meşur bir sözü var yiğidi öldür ama hakını yeme Şimdi hatsanın tüfekleri kötüdür desem yalan söylemiş olurum şahsi kanaatim çok güzel saglam bir tüfek hakaten, yanlız bilemiyorum banamı denk geldi şansızlıkmı desem ilk iki gönderişimde tüfek nedense aynı sorunu tekrar etti üçüncü gönderişimden sonra sıkıntı olmadı fakat sagaolsun sadi bey konuyu okumuş aradı beni yapılanlardan dolayı mahçup olduğunu dile getirdi unutmadan söyliyeyim üçüncü gönderişmde fişek iki kaşık arasına girmişti bu arada çift kaşıklı sistemi ben beyenmedim çümkü fişek basmada digerleri gibi seri olmuyor SADİ BEY tüfeği göndermemi ne gerekiyorsa fazlasını yapacaginı demesiyle dördüncü kez yoladım gönül isterdi ki değiştirip yenisini göndersinler saglık olsun diğelim  benim olay bu size kalmış artık nacizane tavsiyem yıldız otomatiklerini bir araştırın çümkü otomatik koleksiyonuma katmayı düşünüyorum ayrıca 20 kalibre pozesini kulanıyorum bir dahaki zezona kavuşma dileğiyle esen kalın ve RASTGELE
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 03 Mart 2013, 16:14:14 »
Selamün Aleyküm Sebahattin bey,
siz tüfeği fişeği iki mandal arasında kalıyor diye kargo ettiniz,lakin sizin tüfeğinizin bu arızayı yapması ihtimal dahilinde dahi değil,çünkü arızanız giderilmiş mağduriyetiniz sonlanmış,fakat tüfek firmadan size gelince alıp test dahi etmemişsiniz,test etmeyi bırakın elinize alıp hangi parça değişmiş diye merak da etmemişsiniz,bunların hepsi olabilir sorun değil insanlık hali der geçeriz fakat siz elinize alıp bakmadığınız bir tüfek hakkında burada konu açıp firmanın itibarını zedeleyici bir tavır içersine girerseniz durum farklılaşır.
Ayrıca sizinle firma mühendisimiz Çağlar Bey görüştüğünüzde bende oradaydım size dedi ki arızanız giderilmiş ama ısrarcı iseniz tüfeğinize değişim çekelim fakat böyle bir şeye biz gerek görmeyiz-sizde kabul ettiniz,değiştir deseydiniz tüfek değişecekti,bunlarıda dile getirelim lütfen.
Kalın sağlıcakla selam ve dua ile...
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #35 : 03 Mart 2013, 16:47:08 »
Ziya bey atalarımızın meşur bir sözü var yiğidi öldür ama hakını yeme Şimdi hatsanın tüfekleri kötüdür desem yalan söylemiş olurum şahsi kanaatim çok güzel saglam bir tüfek hakaten, yanlız bilemiyorum banamı denk geldi şansızlıkmı desem ilk iki gönderişimde tüfek nedense aynı sorunu tekrar etti üçüncü gönderişimden sonra sıkıntı olmadı fakat sagaolsun sadi bey konuyu okumuş aradı beni yapılanlardan dolayı mahçup olduğunu dile getirdi unutmadan söyliyeyim üçüncü gönderişmde fişek iki kaşık arasına girmişti bu arada çift kaşıklı sistemi ben beyenmedim çümkü fişek basmada digerleri gibi seri olmuyor SADİ BEY tüfeği göndermemi ne gerekiyorsa fazlasını yapacaginı demesiyle dördüncü kez yoladım gönül isterdi ki değiştirip yenisini göndersinler saglık olsun diğelim  benim olay bu size kalmış artık nacizane tavsiyem yıldız otomatiklerini bir araştırın çümkü otomatik koleksiyonuma katmayı düşünüyorum ayrıca 20 kalibre pozesini kulanıyorum bir dahaki zezona kavuşma dileğiyle esen kalın ve RASTGELE
Selamün Aleyküm Sebahattin bey,
siz tüfeği fişeği iki mandal arasında kalıyor diye kargo ettiniz,lakin sizin tüfeğinizin bu arızayı yapması ihtimal dahilinde dahi değil,çünkü arızanız giderilmiş mağduriyetiniz sonlanmış,fakat tüfek firmadan size gelince alıp test dahi etmemişsiniz,test etmeyi bırakın elinize alıp hangi parça değişmiş diye merak da etmemişsiniz,bunların hepsi olabilir sorun değil insanlık hali der geçeriz fakat siz elinize alıp bakmadığınız bir tüfek hakkında burada konu açıp firmanın itibarını zedeleyici bir tavır içersine girerseniz durum farklılaşır.
Ayrıca sizinle firma mühendisimiz Çağlar Bey görüştüğünüzde bende oradaydım size dedi ki arızanız giderilmiş ama ısrarcı iseniz tüfeğinize değişim çekelim fakat böyle bir şeye biz gerek görmeyiz-sizde kabul ettiniz,değiştir deseydiniz tüfek değişecekti,bunlarıda dile getirelim lütfen.
Kalın sağlıcakla selam ve dua ile...

Sebahattin Bey inşallah bundan sonra bu tür durumlarla karşılaşmazsınız karşılaşmayız .....
Sonuçta kul yapısı amma velâkin adamlar malının sonuna kadar arkasında ....  bu çok önemli
Sadi bey'e konuyu özelden sordum kullanıcı hatası bile olsa arıza durumunda parça tamir parası almıyorlar .....
Kullanıcı hatasında kargo parası da olsun artık o da dert değil .....

Sadi Bey Hatsan'a güvenimi sağladınız teşekkür ederim.
Her ne kadar ferdi güven çoğunluk karşısında çok anlam ifade etmese de benim için manidar.
Bu yazınızdan sonra Hatsan'ı önemsiyorum.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2013, 16:55:27 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 03 Mart 2013, 18:37:29 »
sadibey galiba benim acilen kulak dokturuna gitmem gerekiyor çümkü duymakla anlamak arasında sıkıntı çekiyorum galiba tabiki size göre  sizinle görüşmemde bizat sıkıntısı çözülmüş dedim ve ekledim değiştirme sözü verirseniz gönderiyim dedim sizde ne gerekiyorsa yapacam ve süprizde yapabilirim dediniz ve kaşık sistemini beğenmediğimi değştireceginizi ozaman gönderiyorum dedim bu birincisi ikinci konu çağlar bey tüfeği test ediyoruz sıkıntı yok değince siz yalancı çıkmayasıniz babında bişey diyemedim çaglar beyle konuşmamızda bulunduğum ortam biraz gürültülü bir ortamdı isterseniz değiştirelim sözünü duymadım ama bana dediği kulanın bir daha sıkıntı olursa bu benim numaram bizat benle görüşün dedi bu ikncisi YARATICININ bu sözünü hatırlatmak isterim size zannın fazlasından kaçının der bu anlamda benim tüfeği denememiş atış yapmamiş demeniz zanın ötesinde bişey iftiraya girer ki avcılığı profesyonel bir şekilde yaparım av ve tüfek benim vazgeçilmezlerimin arasındadır bu üç dürdüncüsüne gelecek olursak fişeğin iki kaşık arasına girmesi fizik kanunlarına aykırı diyorsunuz ben okadar okumadım dört şahidim var obir yana beni yalancılıkla itham ediyorsunuz bu hiç hoş değil konuştuğum siz iseniz size yakışmayan bir uslup kulanmışsınız hakketmediğim bir cevap yazmışsınız vesselam
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Sadi KOÇAK

• Hatsan Silah A.Ş
  • Free Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 03 Mart 2013, 19:20:24 »
Sebahattin Bey malum net ortamın hiçbirşey net anlaşılmıyor ben sizi tenkit edici bir yazı yazmak istemedim,sadece demem şudur,test etmediğiniz bir tüfek için kınama yazısı yazıyorsunuz lakin arıza giderilmiş fakat sizin haberiniz yok,çünkü sizin demenizle açıp bakmamışsınız,ben sizi iftira gibi bir suçla itham etmiyor sadece bir yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalışıyorum.Kırıcı bir üslup kullanmadığımı düşünüyorum,fakat hatam var ise affola..

Dediğim gibi nette hiç birşey net olmuyor..Ben size karşı samimiyim ,sizin de samimiyetinizden zerre kadar şüphem yok. Allah a Emanet olun..
Sadi KOÇAK
1980 İZMİR
Hatsan Silah A.Ş