Gönderen Konu: Herkezin dikkatine...!  (Okunma sayısı 14877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağkan DURMAZ

• *
Ynt: Herkezin dikkatine...!
« Yanıtla #50 : 18 Ağustos 2014, 00:27:16 »
24gr fişekle olur olmasınada hava şartları çok önemli soğuk havalarda bi işe yarayacağını sanmıyorum ördek avıda soğukta oluyor ama saçma konusunda tavsiyem ince saçma olursa ideali32gr 8 numara tabi kullandığınız tüfekte önemli deneyin görün asker nekadar fazla olursa itki okadar çok olur
Abi bişey sorcam ne yönden az gelcek 24 gram inceledin mi fişeği meselasina...barut gramaji kac 32 gram da 1.70    bu fişekte 24 gramda 1.20 mi de az gelir soğuk havada diyosun...yada bazı bolgelerde bu ordek 4 -5 saçma ile düşmüyor mu anlamadim.30 saçma mi gelmeli
Çağkan DURMAZ
1992 çaycuma/ZONGULDAK

Çevrimdışı Çağkan DURMAZ

• *
Ynt: Herkezin dikkatine...!
« Yanıtla #51 : 18 Ağustos 2014, 00:32:57 »
Alıntı yapılan: Hakan AKMAN link=topic=172753.msg1224522#msg122452u2 date=1407585072
sn.CANDAN
Yorumunuz yine çok iddialı olmuş
bakınız sizden daha zor hava şartlarında daha yüksek rakımlı ve daha soğuk bir memlekette avlandığımı defalarca söylemiştim
ben son üç sezondurda 20 no bir silahla 25-26 gr saçmalı 6-7-8 no saçmalarla av yapıyorum
bıldırcın ,, üveyik,, keklik,,tavşan,, rastlarsa çulluk,,ördek ,, güvercin her avda uygun mesafelerde (max.30-45 mt) tüfek attıktan sonra
bir sorun yaşamıyorum dolayısı ile 24-28 gr BUGATTİ fişeklerini kullanmadım ancak yorumlardan okuduğuma göre onlarında gayet rahat kullanılabileceğini düşünüyorum..
ve mantığımda ; yüksek barut hacmi ,,düşük gramaj ,,uygun basınç değerleri ile bu fişeğin gayet randımanlı olabileceği fikrini doğuruyor bende,, sizde bir deneyin isterseniz ondan sonra fikrinizin değişeceğinden eminim...
Sonunda gerçekten üç beş benimle aynı düşüncede abi çıktı....abi olay fişeğin 24 gram 40 gram olması değil soğuk havada yüksek calismasinda iş yapması...baruk miktari iyi ise sacma ile basınç iyi ise 24 gram 40 gram a taş çıkarır...ama gel gelelim kışın o yetmez der geçeriz...biz bildiğimizi okuruz tarzinda cok düşünce var...yinede saygı duymak lazım ne diyelim
Çağkan DURMAZ
1992 çaycuma/ZONGULDAK

Çevrimdışı Muharrem AK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: kettner 24 gr ördek özel ilk ueticisi
« Yanıtla #52 : 13 Kasım 2014, 16:09:01 »
Kettner firmasi  Avusturya ()firmasidir ve cok köklü   bi firmadir. avusturyada 10 a yakin sehirde subeleri vardir ve tam bi kalite firmasidir.(benim gb  avam takimina pek hitap etmez)fiyatlari bayagi bi ucuktur.. ben yaklasik 10 yil önce kettner firmasinin  24gr özel  ordek fisegi yaptigini  ögrenmistim ve cok sasirmistim,24 gr fisekmi olur diye ,sordugumda sabah  ve aksam gecitleri icin cok ideal olldugunu söylemislerdi..aciklamalari söyleydi: gram dusuk oldugu icin sacma hizinin yüksek gramaj fiseklere göre cok daha hizli oldugunu ve onleme konusunda avantaj sagladigini söylemislerdi, tabii ben  barut hakki  ne kadardir bilmiyorum ama  deneme amacli alsam iyi olacak galiba..
  • Fabarm L4S
  • Remington 11-87 purpose
  • Drahthaar (juliet)
  • breton (romeo)
1976 Sakarya