Gönderen Konu: Kararsız kaldım yardıma ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 24747 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Kararsız kaldım yardıma ihtiyacım var.
« Yanıtla #25 : 03 Mart 2011, 21:42:12 »
kıvanç hayırlı olsun yeni tüfegin gayet güzel görünüyor...garanti süresinde çıkabilecek en küçük sorunda fabrikasına gönder derim..garantisi bittikten sonra sorun yaşarsan fiyat olarak sarsılmazın insafı yok bilesin....
ayrıca tüfegi hassas terazide tartıp agırlıgını net olarak yazabilirmisin......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

« Yanıtla #26 : 03 Mart 2011, 22:26:11 »
İnşallah bir sıkıntı yaşamam. Ağırlığını yazarım abi yarına.
Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

« Yanıtla #27 : 03 Mart 2011, 22:35:56 »
Evde bir basgül var onunla tarttım yarın net ağırlığını hassas bir elektronik tartıyla tartarım.

Basgülde 3.2

Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

Çevrimdışı Oktay GÜRBÜZ

• *
« Yanıtla #28 : 03 Mart 2011, 23:44:14 »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız avlar dilerim. avların kanlı olsun
Oktay GÜRBÜZ
1978-Tekirdağ

nazmalagoz67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2011, 21:45:31 »
hayırlı olsun otomatik tüfeğin tek eksisi takoz koymazssan fişeğe para yetiremezsin

« Yanıtla #30 : 04 Mart 2011, 23:00:32 »
Resim çekemedim ama net fişeksiz kilosu 5gr hassasiyetli tartı ile
3180 gr

1gr hassasiyetli 5kiloluk tartı bulamadım :) Bir ara sağlık ocağına gidip bebek tartısında tartmayı düşündüm ama ayıp olur diye gidemedim utandım.
---------------------------------------------------------------------------
Teşekkür ederim Oktay bey daha iyileri sizin olsun.
Nazmi Bey umarım dediğiniz gibi olmaz. İlkinde iner  av :)
« Son Düzenleme: 04 Mart 2011, 23:03:37 Gönderen: Kıvanç GÜMÜŞLER »
Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 04 Mart 2011, 23:24:29 »
teşekkürler kıvanç agırlık ideal miş...3.200 geçmedikçe agır demem...gülegüle kullanmak nasip olsun...

VEFAT ETMİŞTİR

« Yanıtla #32 : 07 Mart 2011, 00:01:01 »
Bu gün epeyce bir fişek yaktım. Tüfek ile ilgili ilk izlenimlerim rahat oluşu ve sağlamlığı. Güven veriyor agır dolularda bile dipcik omzu fazla zorlamıyor. Direk "tavsiye ederim alın" diyemeyeceğim çünkü daha avda görmedim. Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim 1 saat içinde yaklaşık 3 kutu hafif 2 kutu ağır dolu attık hiç takılma veya sekme yapmadı. Yeni oluşundan da kaynaklanabilir bu durum ilerleyen zaman gösterecek. Ha bu arada hafif dolu ağır dolu kavramı benim için 34gr seviyesi ile başlıyor.34 ve altını hafif olarak tabir ediyorum ve gaz pistonunu light kullanıyorum.
Bazıları gibi camur testi su testide yapmadım, yapamadım, kıyamadım. Zaten ne işi var tüfeğimin çamurda. Olaki ayağım takılsa düşşem ve aynı zamanda avı görsem emin olun önce tüfeğimi temizlerim, bakarım bir yerinde çiziği göçüğü varmı :) . Ben deki avcılık bu cizgide devam etmekte.
Neyse kullandığım dolular ağaşıda. Hangisinden kaçtane attığımı  söyleyemem secere tutmadım ama dediğim gibi 3 kutu hafif 2 kutu ağır demem yeterli olacaktır umarım.

B&P Pellagri F2 Sub Sount 24gr 7,5no (24 gram bunu bulabildim bir tek)
Sterling Exculisive Series 28 gr 10no
Sterling Exculisive Series 30 gr 10no
Sterling Exculisive Series 32 gr 8no
Sterling Exculisive Series 34 gr 8no

34 gramdan sonra mekanizmayı riske atamamak için gaz piston kolunu çevirerek magnum yaptım.

Winchester Super Speed 36gr 6no
RC 40 Magnum 40gr 4no
RC 50 Magnum 50gr 2no

Namlu ısınmasını kontrol edemedim zira hava çok soğuktu ısınmaması veya ısınıp soğuması çok normaldi bu havada. Ama şunu söyleyeyim 1 saat içinde yapılan atışlar sonunda elle yarım yamalak hissedilir hafif bir ısınma söz konusu idi.
Ne yazık ki fot.makinasını deneme heyacanıyla yanıma almamışım. Zaten deneme yaptığımız yerde Rize'nin yeşili ile mavisinin iç içeğirdiği güzel manzaralı bir yer değildi. Mezbahane altı belki bir kaç iri kıyım fare görür atarım diye gittiğim görece şehirden uzak sesin kimseyi rahatsız etmeyeceği bir yerdi.

Kısaca atışlarımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım hem seride hemde hedefe atışlarım ( hedeften kastım dere kenarında bulduğum paslı tenekeler ) iyiydi diyebilirim.
Tüfeğin artıları; ağır dolularda bile insanı yormaması, Hafifliği,sağlam duruşu ve güven verişi.
Tüfeğin eksileri; Arkadaşlarıma göre artı, bana göre eksisi gaz pistonunun light ve magnum olarak ayarlanabilmesi. Bu belki mekanızmanın, hem çok hafif doluları atmasını sağlarken hemde agır dolularda zarar görmemesini sağlıyor olabilir, tüfeğin mekanizma ömrünüde uzatabilir fakat ağırdan hafife veya hafifden ağıra geçmek için kundağı sökmek benim için bir handikap.Bir diğeride mekaniklere göre gazlıların temizlikde daha özen istemesi.

Bir iki av yaptıktan sonra size alınırmı alınmazmı yorumunu daha kesin yapabilirim. Şimdilik bu kadar.
Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 07 Mart 2011, 00:12:44 »
tüfek içine sinmiş belli,gaz pistonu tersdüz işi zaman alıcı,benim jawstada vardı...birde lighta unutup magnum sallasansa ne olur acaba.....tüfek zarar görürmü,yoksa atıcımı zarar görür bilmiyorum...dikkatli olmak lazım....gülegüle kullanmak nasip olsun....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #34 : 07 Mart 2011, 01:11:03 »
tüfek içine sinmiş belli,gaz pistonu tersdüz işi zaman alıcı,benim jawstada vardı...birde lighta unutup magnum sallasansa ne olur acaba.....tüfek zarar görürmü,yoksa atıcımı zarar görür bilmiyorum...dikkatli olmak lazım....gülegüle kullanmak nasip olsun....
O durum benim başıma bir kaç defa geldi ama kontrol ettiğimde bi olumsuz durum görmedim.Zaten bu tüfeklerin en çok hoşuma giden tarafı çok kaliteli pistonlarının olması.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #35 : 07 Mart 2011, 13:25:48 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Pistonu ters yüz etmek veya değiştirmek hiç ayar olmamasndan iyidir. Hafife ait ayarla ağır sıkı atmanın bir, iki atışla zarar vereceğini sanmıyorum. Çünkü ülkemizde hiç ayarı olmadığı halde 25-56 gram atabilirsiniz diye tüfek satıyorlar. Netekim atıyorlar da :) Sarsılmaz ın o tüfeklerden kötü olacağını sanmıyorum. Esas problem ağır ayarındayken hafif doluda atarken ortaya çıkar. Boşu atması, doluyu sürmesi kolay olmaz.

SKB otomatiklerde yanda bir vida var. Onu çevirince gaz deliklerini musluk gibi açıp kapatıyor. Bari öyle bir şey olsa, el kundağını sökmeye gerek kalmazdı. Daha pratiği ise bir yay ve subap içeren, fişek basıncı artınca düdüklü tenceredeki emniyet subabı gibi gazın birazını salan ayarlayıcılar. Mesela Remington 11-87 de dediğim gibi kendiliğinden ayarlı subap var. Bu tüfekle aynı markanın pompalı modeli karşılaştırıldığında saçmaların namludan çıkış hızlarında fark görülmemiş. Yani kullanışlı. Beretta tüfeklerde çok az bir hız düşüşü oluyormuş ama önemsiz düzeyde.

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

« Yanıtla #36 : 08 Mart 2011, 10:53:12 »
Volkan abi arkadaşlarımda sizin gibi düşünüyor. Böyle olması daha iyi en azından tıkanmayacağını bilirsin diyor. Ama örnek verdiğiniz sistemler çok daha güzel. Bir mandal veya fazla basınçta açan bir emniyet ventili çok daha güzel olabilirdi. Hele birde hız kaybı yaşanmıyorsa harkulade.
Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

Çevrimdışı Suat EREN

• *
  • Dünya sevgiyle yaşar birlikte yaşatalım
« Yanıtla #37 : 17 Mart 2011, 22:09:08 »
     Hayırlı olsun,kazasız belasız nice avlara,saygılarımla
Suat EREN
1968 YALOVA

« Yanıtla #38 : 18 Mart 2011, 21:16:28 »
Sağol abi.
Kıvanç GÜMÜŞLER
1981 Çayeli/RİZE

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 19 Mayıs 2012, 14:59:32 »
öncelikle herkese merhaba. kıvanç bey tüfek nasıl ben de bu modeli alamyı düşünüorum şuan. kullanali beri artıları ve eksileri nelerdir dayanıklığı ve vurağı kullanışlığı her konuda nasıl yardımcı olursanız sevinirim. tüfeği alalı bi sene olmuş nasıl bi makine tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm. soğuk havlarda vurması nasıl.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 18:41:23 Gönderen: Ahmet OĞUL »
1988-İZMİR

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #40 : 31 Mayıs 2012, 17:30:14 »
Hayırlı uğurlu olsun. Benimde sarsılmaz nev avrasya süper pozem var. Aldığımdan bir kaç ay sonra imalat hatası olduğunu tespit ettik. Alt göz iğnesin yeri yanlış delinmiş ve kapsülün kenarına vuruyordu, Fabrikaya bildirdik ve gönderdik. Tüfeği yağlayıp iğneyi değiştirip geri gönderdiler, fakat sorunu çözmediler. bazen patlatıp bazende patlatmıyordu. Bir usta buldum ve yüklü bir ücret ödeyerek yaptırdım. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

enis kıran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 31 Mayıs 2012, 17:53:56 »
Bende de bi sarsılmaz new avrasya poze var hafifliği olarak bişey diyemem ama ağır sıkı attığımızda yani 34 gr ve 36 gram olsun tüfek hem şahlanma yapıyor hemde tepmesi oluyordu.Nitekim bu sıkılar sonucunda tabiki el kundağının içindeki vidasını kırdı tüfek.Dedim el kundağını değiştireyim fabrikayı aradım anlattım olayı bana fiyat olarak 180 tl çıkardılar.Sonra dedim çok para bi vida için değmez sadece içindeki demir kısmı değiştireyim dedim bu seferde bi dünya para istediler.Facedende mesajlar attım yedek parçalar hakkında pahallı bi ilgilenin diye tamam ilgilenecez felan dediler sonrasında arkadaşlıktan atmışlar beni :) kimseden ses sedada yok allaha şükür.Bende kızdım o tüfeğim öyle duruyor bazen ava gittiğimde çıkartıyorum kundağı kundaksız atış yapıyorum :) o kadar para vereceğime dedim 2. el bi huğğlu aldım rahat ettim.Gel gelelim bu yüzden sarsılmazı bedava verseler almam artık.Kimseyede tavsiye etmem etmiyorumda.

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 09 Ocak 2015, 23:39:37 »
Bende SP 301 modelini aldım agzinda 1 ve 4 nolu şokları çıkıntılı. Kutu içinde gelen diğer 2 3 5 nolu şoklar namlu içine gömülü denildi. Boyle birşey olabilir mi
1987 KONYA

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 13 Ocak 2015, 20:27:03 »
OTOMATİK OLARAK DA  3+1 ÖZKANLARIN KİNETİĞİ VAR. ADAMLAR ZATEN SADECE KİNETİK TEK TİP TÜFEK YAPIYORLAR SADECE İŞLEME FARKI VAR . COK MEMNUNUM FİŞEK SECTİĞİNİ GÖRMEDİM
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2015, 20:38:50 Gönderen: Emrah GÜNDEM »
1987 KONYA

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 13 Ocak 2015, 20:38:42 »
.
İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.isminizin altında bu yazıya tıklayınca okuyabilirsiniz
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Emrah GÜNDEM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 13 Ocak 2015, 20:40:33 »
İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.isminizin altında bu yazıya tıklayınca okuyabilirsiniz

HABERDAR ET YAZISINI GÖRDİM ONA TIKLADIM AMA
1987 KONYA

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 13 Ocak 2015, 22:24:42 »
HABERDAR ET YAZISINI GÖRDİM ONA TIKLADIM AMA
ben öyle yapıyorum .haberdar et güzel seçenek bu arada tüfeğinizde hayırlı olsun bende bir ara sarsılmaz alacaktım pompalı m204 modelini şuan arayıştayım güzel bir pompalı alacağım 7+1 ömürlük olması lazım
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul